Dodaj do ulubionych

Hanna czy Gabriela ?

30.04.11, 17:10
Nasze malzenskie dyskusje dotyczace imienia najmlodszej latorosli trwaja juz wiele miesiecy, ale nie trafilismy na "to" imie. Mieszkamy we Fr, maz stad pochodzi, wiec dobre funkcjonowanie imienia w dwoch krajach i w dwoch jezykach jest dodatkowym kryterium. Lista rozwazanych imion jest dluzsza, ale dzisiaj chcialabym spytac Was o opinie na temat tych dwoch imion : Hanna i Gabriela. W przypadku Hanny w wymowie fr zostanie z tego imienia "Ana", wiec nie jestem pewna jak bede to znosila, jak wszyscy wokol beda mowic "Ana". Jakos tak krotko i bez zwiazku z Hanna (angielska wymowa bylaby juz do zaakceptowania). Myslimy tez na Julianna, ale “żiuliana” to zupelnie, zupelnie co innego : /
Ktore bardziej Wam sie podoba: Hanna (Ana) czy Gabriela?
Edytor zaawansowany
  • ronalilly 30.04.11, 17:21
    Hanna smile Za Gabrielą nie przepadam.
  • aneladgam 30.04.11, 17:45
    oba mi się podobają, Gabriela bardziej i to Gabriela wydaje mi się szczęśliwszym rozwiązaniem w sytuacji, którą opisujesz
    --
    lylis.blox.pl
    smykowysmak.blox.pl/html
  • atenette 30.04.11, 18:14
    Hanna, Gabrieli nie lubię
    --
    Córeczka lipiec 2007
    Córeczka marzec 2011
  • gaudencja 30.04.11, 18:18
    Zdecydowanie wolę Gabrielę.

--
    W pismach Ojców Kościoła widać intymny stosunek z Pismem świętym.
    (Jarosław Olesiak)
  • polifonia1983 30.04.11, 18:56
    Gabriela, imię Coco Chanel smile
  • jutkawojtkowska 30.04.11, 19:45
    Gabriela ladniejsze
  • lukier-on-line 30.04.11, 20:20
    Gabriela podoba mi się znacznie bardziej.
  • gracekelly17 30.04.11, 20:57
    Hanna. Przecież dla Ciebie zawsze Córeczka będzie Hanią, a inni niech sobie mówią "ana"...
  • zum.zum.zone 30.04.11, 22:06
    ci "inni", co mowiliby "Ana", to tez moj mąż, wiec sporo bym sie tego nasluchala : )
  • abiela 01.05.11, 00:50
    zum.zum.zone napisała:

> ci "inni", co mowiliby "Ana", to tez moj mąż, wiec sporo bym sie tego nasluchal
    > a : )

Ja też myślałam, że mąż będzie używal głównie niemieckiej formy imienia bądź niemieckich zdrobnień a tu przejął polskie, tyle się nasłuchałsmile
    --
    O książkach
    O wszystkim innymsmile
    Czwarty numer Archipelagu już jest!
  • aneladgam 01.05.11, 12:02
    abiela napisała:

> zum.zum.zone napisała:
    >
    > > ci "inni", co mowiliby "Ana", to tez moj mąż, wiec sporo bym sie tego nas
    > luchal
    > > a : )
    >
    > Ja też myślałam, że mąż będzie używal głównie niemieckiej formy imienia bądź ni
    > emieckich zdrobnień a tu przejął polskie, tyle się nasłuchałsmile

abielo, właśnie, jakie w końcu imię dla synka wybraliście? bo jakoś umknęło mi smile

--
    lylis.blox.pl
    smykowysmak.blox.pl/html
  • dalenia 30.04.11, 20:56
    Wolę Hannę, ale jeśli miałaby zostać Aną, to jestem za Gabrielą smile
    --
    www.pajacyk.pl
  • uwierz_mirando 01.05.11, 00:02
    dalenia napisała:

> Wolę Hannę, ale jeśli miałaby zostać Aną, to jestem za Gabrielą smile

Podpisuję się pod Dalenią.
    --
    Pomagaj, klikając codziennie!
    antros.ovh.org/pomagaj/big.html
  • olianka 30.04.11, 22:09
    Zdecydowanie Gabriela.
    --
    1 % dla Covana
  • zum.zum.zone 30.04.11, 22:09
    Dziekuje za wszystkie opinie. Myslimy dalej, chociaz moze jakas przerwe trzeba by zrobic? Pewnie bede jeszcze prosila Was o pomoc. Dzieki serdeczne : )
  • abiela 01.05.11, 00:48
    Nie zważając na popularność bardziej podoba mi się Hanna.

--
    O książkach
    O wszystkim innymsmile
  • luska.s 01.05.11, 11:58
    tylko Hanna
  • Gość: megi79 IP: *.sadpark-gw.waw.supermedia.pl 01.05.11, 13:03
    Wolę Hannę,ale oba ładne
  • zum.zum.zone 01.05.11, 13:38
    jest 8 : 6 dla Gabrieli, dosyc rowno.

Do dziewczyn, ktore wypowiedzialy sie za Hanna (jesli jeszcze tu zajrza): powaznie, to nie bylby problem (wg Was) slyszec wszedzie "Ana" zamiast "Hanusia"? i jeszcze obawiam sie troche, ze dla dziecka to by bylo jak zwracanie sie dwoma imionami...

Dzieki serdeczne za wszystkie wypowiedzi : )
  • carmita80 01.05.11, 13:46
    Gabriela ladniejsze, imienia Hanna nie lubie, ani wogole imion ze slyszalnym ''h''.
  • ronalilly 01.05.11, 13:54
    Nie, nie byłby to dla mnie problem smile Może to kwestia mojej niechęci do Gabrieli.
  • zum.zum.zone 01.05.11, 14:44
    ; )
  • abiela 01.05.11, 22:39
    Raczej nie, a i rozdwojenia jaźni bym się nie obawiala. Dzieci, tak jak rozgraniczają języki, rozumieją różną wymowe imion. Załóżmy gdyby moja corka miała na imię Klara - mąż mówiłby tylko Klara. A ja wołałabym Klarusia, Klarcia czy Klarysa czy co mi tam jeszcze do głowy nie przyjdzie. Myślę, że przed porodem te problemy wydają się być większe niż naprawdę będa. Imię mojego syna różni się w obu językach jedną literą. Do porodu nie mogłam się z tego powodu na nie zdecydować - absolutnie mi to przeszkadzało. A teraz zupoełnie nie wadzi, co więcej M. przejąl polskie zdrobnienie (polskiego nie zna).

Jeśli więc Hanna naprawde Ci się podoba, nadaj. Hanusia będzie należała do języka polskiego, a do języka francuskiego będzie należała Ana. Moja córka ma koleżankę pół-Polkę Hannah - w szkole zwraca się do niej Hana, a w domu gdy o niej rozmawiamy mówimy Hania. Żaden problem.

--
    O książkach
    O wszystkim innymsmile
  • zum.zum.zone 01.05.11, 22:50
    Dzieki serdeczne : )
    Zastanawiamy sie, czasu jeszcze sporo, ale przy naszym tempie wcale nie za duzo...
    Z kompromisowych imion, to znaczy takich do zaakceptowania (nie top ulubionych przez obydwoje) te dwa najbardziej do mnie przemawiaja, do meza tak srednio. Potrzebowalam wymiany zdan i odswiezajacych glosow, za co wszystkim wypowiadajacym sie dziekuje : )
  • ronalilly 02.05.11, 00:08
    Ja się przyłączę do uzasadnienia abieli, podam też inny przykład: wspominana niedawno na forum Milena. Jedni będą zdrabniać Mila, inni - Lena. Nie sądzę, że jest to coś traumatycznego dla dziecka wink
    Pozdrawiam smile
  • kamelia04.08.2007 02.05.11, 00:53
    ja jestem za Hanna, Gabriela mi sie nie podoba, a Gabrysia jest po prostu straszna.

Jak znam zycie, to pewnie przeczytali by Hanne, dokladnie tak jak piszesz, mysle jednak, ze daloby sie nauczyc, ze to Hanna. Dzieci by szybko sobie urtwalily, ze to Hanna, nie "ana".
    Problem polega na tym, ze we francuskim h nie wystepuje i to dla doroslych jest trudne.

Z imonami moich corek jest tak, ze jedna ma na imie Irena (tak sie tez pisze) i za kazdym razem jak im mowie, jak ma na imie; to reaguja, jakby byli glusi i trezba powtarzac, a przeciez Irène wystepuje we FR. Czasem na nia mowia Irina (nie wiem czemu), az raz sie wnerwilam i napisalam po ichniemu jak nalezy wymawiac i wtedy w miare zakumali.

Z imieniem drugiej corki jest na razie nie ma problemow (Barbara), ale moze dlatego, ze jest jeszcze za mala
  • jagodowa2 01.05.11, 21:37
    Zdecydowanie Gabriela.
    --
    www.poomoc.pl
  • malga.p 01.05.11, 23:38
    Gabriela

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.