Dodaj do ulubionych

co myślicie o imionach Saturnin i Apolinary?

04.08.11, 00:33
Saturnin po dziadku a Apolinary po jednym wstępie.
Edytor zaawansowany
  • bye.bye.kitty 04.08.11, 00:34
    uprzedzam pytanie : tak, bardzo mi się nudzi.
  • czar_bajry 04.08.11, 01:49
    Szkoda dziecka, żyć mu nie dadząbig_grin
    --
    Przyznam, że jak pomyślę, że nie widziałam jej minek jak jej tą marchewkę dawali, to płakać mi się chce z żalu. -- zolla 78
  • bye.bye.kitty 04.08.11, 01:57
    eee tam twardym trzeba być nie miętkimsmile

a Emilian?
  • dalenia 10.08.11, 22:09
    bye.bye.kitty napisała:
    > a Emilian?

Dla mnie za miękki i jeszcze bardziej zniewieściały niż Saturnin i Apolinary razem wzięci.
    --
    www.pajacyk.pl
  • 18_lipcowa1 04.08.11, 07:13
    rzbye.bye.kitty napisała:

> Saturnin po dziadku a Apolinary po jednym wstępie.

--
    ''Podpisujemy akt małżeński ze świadkami. Pan celebrant żegna wszystkich gości, nasz orszak zaczyna schodzić. Świadkowie biorą piękne kosze z rożkami i rozdają je gościom, sami stają za krzesełkami tworząc taki jakby szpaler. ''
  • krecik 04.08.11, 08:49
    A jak bedziesz sie do nich zwracac? I jak beda je wolac dzieci?

Ag
    --
    the world as I see it
    www.flickr.com/jazzwink/
  • v.f 04.08.11, 08:49
    Natomiast Apolinary jest dla mnie zwyczajnym imieniem, dość popularnym w latach międzywojennych. Toż to po prostu Poldek.
  • kolpik124 04.08.11, 09:00
    Mylisz się, Poldek jest zdrobnieniem Leopolda.
  • mor_lena 04.08.11, 09:03
    oraz Poloneza

--
    Trzeba mieć zawsze plan B. Szczególnie, jeśli nie ma się planu A.
  • bye.bye.kitty 04.08.11, 09:15
    Saturnin megalomański? Toż to po prostu Turnek!

Niezwykle popularny w owych czasach w wiadomych kręgach.
  • saga55-5 04.08.11, 10:29
    Osobiście bym takich imion nigdy nie dała, ale.....
  • polifonia1983 05.08.11, 22:56
    Tinek Turnek smile
    Jak po dziadku to ok, jak wymyślone, to niespecjalnie.
  • rose01 10.08.11, 21:56
    dla mnie KOSMICZNE oby dwa wink)
    --
    Zastanów się zanim coś powiesz, bądź napiszesz, dla innych może mieć to duże znaczenie... co skutkować może określonymi działaniami.
  • morekac 04.08.11, 10:35
    Dwa takie imiona na jedno dziecko to za duże nieszczęście...
    --
    -------------------------------------------------------------
    Moda na Sukces jest jak półprosta. Ma początek, ale nie ma końca.
  • hankaskakanka 04.08.11, 10:39
    Mój pradziadek Poldek miał na imie Apolinary właśnie smile Tez brałam pod uwage ale urodziła sie córka wink
  • saga55-5 04.08.11, 10:42
    Leopold to Poldek
  • hankaskakanka 04.08.11, 10:43
    to jak zdrobnić Apolinarego? tez Poldek, u nas był dziadek Poldek i tyle smile
  • saga55-5 04.08.11, 10:54
    Od Apolinarego nie wiem.
    Tak się mówiło ? ok. Bardzo często tak jest.
    Aga to zdrobnienie od Agnieszki, a czasami mówią na Agatę i wiele innych przypadków.
    Czasami po latach dowiadujemy się że np. ciotka Anielcia miała na imię Petronela. Dla nas całe życie była Anielcią
  • siejeczka 05.08.11, 13:32
    Moja mamcia ma na imie Dorota a że nikt NIGDY tak do niej nie mówił tylko zawsze Dorotka to ja całe swe młode życie myślałam że dorotka to jest takie normalne imię z "dokumentów" big_grin zwłaszcza że w piosence też była ta dorotka ta malusia... i jeszcze dorotka ta mała pieszczotka ona porusza sie jak kotka.... dzieki bogu że ja wtedy nie wiedziałm o co chodzi....
    Dowiedziałam się że ma macież ma inne imię w zerówce albo w pierwszej klasie.... wiecie jaki to był dla mnie szok?!?
  • wuika 04.08.11, 11:17
    Mam kumpla Saturnina, skrót Satek, dla mnie więc żadne kuriozum straszne, tylko takie trochę wink
  • angazetka 04.08.11, 11:26
    Tak mnie gnębiło, skąd jest fraza "po jednym wstępie", że aż sobie wygooglałam wink
    --
    "Żeby on [Tusk] był takim dobrym premierem, jak jest fajnym facetem, to nie miałabym tych problemów przed przyszłymi wyborami, co mam." - Asia_i_p
  • dziennik-niecodziennik 04.08.11, 12:12
    Kubuś Puchatek? smile
  • bye.bye.kitty 05.08.11, 12:39
    aha
    a dokładnie mitomańskie prosię.
  • dalenia 08.08.11, 14:51
    Dla mnie oba za bardzo hardcore'owe i jakieś takie ... zniewieściałe (szczególnie Polek).
    --
    www.pajacyk.pl
  • Gość: Agnieszka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.08.11, 22:15

że są dziwne i dziecko będzie się z nimi męczyć przez całe życie, chyba że wpadnie na pomysł zmienienia sobie na bardziej normalne. A jeśli już musisz nadać któreś z tych, to lepsze Apolinary, przynajmniej nie kojarzy się z planetą.
  • Gość: Agnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.08.11, 22:38

ani jedno, ani drugie. z dwojga złego, lepszy Apolinary, bo się przynajmniej z planetą nie kojarzy.
  • abiela 13.08.11, 16:55
    Wolę Apolinarego, Saturnin jakoś przydługi na mój gust.

--
    O książkach
    O wszystkim innymsmile
    Czwarty numer Archipelagu już jest!
  • fabia_marcella 11.10.18, 20:46
    Ale Apolinary jest dłuższy aż o dwie sylaby od Saturnina. big_grin Także dłuższy, jeżeli chodzi o liczbę liter.

Ostatnio Saturnin zaczął mi się bardzo podobać. I jakoś nie rozumiem argumentu, że odpada, bo za bardzo kojarzy się z planetą/kosmosem. Czy to aż takie złe skojarzenie? Nigdy nie słyszałam, by ktoś czepiał się, że Róża przywołuje zbyt mocne skojarzenia z kwiatem, a tym bardziej, że to coś złego (choć pewnie i takie osoby się znajdą). Jak to dobrze, że Marcin nie kojarzy się za bardzo z pewną inną planetą, bo w przeciwnym razie nie byłby "nadawalny". wink
  • panna.ze.dworku 11.10.18, 23:08
    Nie podoba mi się żadne.
    Saturnin po prostu "mi nie brzmi", cokolwiek by to miało znaczyć.
    A Apolinary - to dla mnie wyłącznie rejent Mościrzecki z "Listu z tamtego świata" autorstwa (genialnego skądinąd) Kornela Makuszyńskiego. Kto nie czytał - niech nadrobi - świetna lektura sentymentalna. smile Ale pomimo tak przemiłego skojarzenia - jestem na "nie". smile

--
    Dobre obyczaje – Kulturalne forum dyskusyjne o tym, jak się zachować smile
    forum.gazeta.pl/forum/f,259123,Dobre_obyczaje.html
  • stokrotka_96 12.10.18, 21:25
    Żadnego raczej bym nie nadała. W ogóle, jeśli chodzi o imiona męskie, to lubię i te popularne, i te nieco rzadsze, ale te są zbyt hardcore'owe i w dodatku niepraktyczne na co dzień.
  • miraflores5 12.10.18, 23:56
    Żadnego bym nie nadała, lecz z dwojga złego lepszy Apolinary.
  • cynta 16.10.18, 04:43
    Autorka pyta co myslimy o tych imionach a nie czy byscie je nadaly. Wydaje mi sie ze informacja o tym czy ktos tam w przestrzeni internetowej nadalby to imie lub nie jest nieistotna, Wazniejsze chyba jest aby sie wypowiedziec jak odbieramy to imie, te imina .
    Saturnin dla mnie troche smutny, z astronomicznego punktu widzenia. Z tego samego punktu troche new-age, pasuje mi do troche starszych rodzicow, ktorzy maja opinie innych zupelnie gdzies a chcieliby dziecku pokazac droge bycia innym.
    Apolinary jest dla mnie bardziej "jajcarski", zabawny, z przymruzeniem oka. Wydaje mi sie ze zdrobnienia nie sa przypisane do konkretnych imion. Poldek moze byc zastosowany i tutaj. Ja bym osobiscie wymyslila inne zdrobnienie typu Apo, tak jak Iwo albo Wowo, bo nie lubie zdrobnien nie sugerujacych pelnego imienia, lubie zdrobnienia "od poczatku" .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.