Dodaj do ulubionych

Doman co o tym imieniu sądzicie?

03.03.12, 19:25
Przeglądałam wyszukiwarkę i nie było wątku o tym imieniu. Moje nowe odkrycie, średnio mi się podoba, co prawda syna bym tak nie nazwała, ale sądzę, że ciekawa alternatywa dla Donata (mi osobiście bardziej podoba się Donat, ale jestem pewnie w mniejszości bo mi nie kojarzył się nigdy z d.natem).
Doman imię które ujrzałam w telewizji w napisach końcowych pewnego programu.
Ile osób je nosi w Polsce? I jakie są wasze odczucia wobec tego imienia?
Edytor zaawansowany
  • aneladgam 03.03.12, 19:52
    kojarzy mi się li i jedynie ze specjalistą od uszkodzeń mózgu o nazwisku Doman
    --
    lylis.blox.pl
    smykowysmak.blox.pl/html
    www.kurczak.one.pl/jedenprocent/ - dla mojego synka...
  • olianka 03.03.12, 20:13
    Dla mnie to zdrobnienie od Dominika. Nie podoba mi się.
    --
    1% dla Covana - Pomóżmy Adrianowi znowu śpiewać!
    Wake up Covan!
  • rose01 03.03.12, 22:18
    mnie się kojarzy z domownikiem, domatorem itp
    średnie
    --
    Zastanów się zanim coś powiesz, bądź napiszesz, dla innych może mieć to duże znaczenie... co skutkować może określonymi działaniami.
  • dalenia 03.03.12, 22:32
    Nie podoba mi się, jakoś tak mało "imiennie" mi brzmi, bardziej jak nazwisko. Poza tym skojarzył mi się z "dobermanem".
    --
    www.pajacyk.pl
  • kwiecienka1 03.03.12, 22:39
    znam to imie, to znaczy: znam jednego Domana z tv smile

ale samo imie mi sie srednio podoba - ja bym nie nadala

pozdrawiam
    Kwiecienka o Domanie

pe.es Donat odpada u mnie w ogole smile za bardzo kojarzy sie z paczkiem...
    --
    http://nn.daisypath.com/itN9p1.png
  • lubomiro 08.03.12, 22:14
    świetne, rdzennie polskie imię, sam rozważam nadanie tego imienia synowi.
  • kasiek-kd 16.04.18, 23:03
    wybieram sie na monodram autorstwa Domana N. smile
  • stokrotka_96 16.04.18, 23:43
    Hm... Przyznam, że nie wiedziałam o istnieniu takiego imienia. Nie jest złe, aczkolwiek nie nadałabym - z reguły wolę takie, o których choć raz w życiu każdy słyszał.

P.S. Nie nazwałabym syna Donatem, bo donat to jednak dla mnie pączek z dziurką w środku. Gdyby do tego synek był przy kości, to mógłby stać się obiektem kpin i żartów. Co ciekawe, Donata dla dziewczynki już dużo bardziej mnie przekonuje. Mnie się nawet podoba, chociaż nadane byłoby może przy piętnastej córce, a mimo mojego młodego wieku, raczej nie zdążę już urodzić tylu dzieci i liczyć na to, że wszystkie będą płci żeńskiej :p.
  • panna.ze.dworku 17.04.18, 12:36
    Ja też jestem na"nie", może dlatego, że mam znajomego o tak właśnie brzmiącym nazwisku? Nota bene bardzo fajny człowiek, ale jednak... Ponieważ nie przewiduję zerwania kontaktów - nieco niefortunnie by było gdyby np na jakimś grillu czy innym "spędzie" towarzyskim okazało się, że mój syn ma na imię tak jak ma na nazwisko jeden z gości. No, niezręcznie jakoś. uncertain
    Donat odpada, po pierwsze "nie brzmi" mi ładnie, a po wtóre kojarzy się wyłącznie z ciastkiem. smile
  • zaisa 20.04.18, 00:22
    Kojarzy mi się z południową słowiańszczyzną. Tam są takie klimaty, że dla nas brzmią jak takie zdrobnienia-zgrubienia.
  • humbelina 20.04.18, 08:09
    Wolę Donata i Doriana
  • niwius 20.04.18, 10:30
    Myślę, że miałby szanse zostać w szkole "Demonem".
  • drogamleczna1978 13.07.18, 01:24
    Takie imię nadalismy swojemu synowi. Wszyscy się dziwią, bo jest rzadkie. W urzędzie stanu cywilnego pani zerknęła w system z ciekawości i powiedziała że w tej chwili w całej Polsce jest 21 żyjących Domanów, nasz wychodzi na to, że jest 22. Zatem to b. rzadkie imię. A jest nasze, słowiańskie, nosi je postać ze Starej Baśni i z komiksu. U nas brzmi może trochę jak przydomek lub nazwisko, tak się kojarzy. Ale dla mnie przyjemniejsze dla ucha niż np. Roman, brzmiące bardziej miękko. Znaczy ten, który niesie pokój domowi. Wszystkim zdziwionym powiem tak - mnie dziwią bardziej Dżesiki i Brajany. Ale nie musze tego artykułować, bo to wybór ich rodziców, kwestia gustu i szacunku dla jego różnorodności. Tego nauczymy mam nadzieję synka wink Poza tym popularyzujmy nasze imiona, sporo jest zapomnianych, a trochę szkoda wink pozdrawiam
  • ophelia78 15.07.18, 15:28
    Zdecydowanie jestem na nie. Podejrzewam ze notoryczne będzie przekrecanie na Damiana.
  • majarzeszow 16.07.18, 07:19
    Brzydkie i brzmi jak superbohater z komiksu, coś jak Himen.
    Już zgrabniej brzmi w wersji słoweńskiej - Domen. Jest taki skoczek narciarski Domen Prevc.
    Ale z ta nasza polską koncówką nie do przyjecia, ma sie wrazenie jakby przyszedl i chcial dominować smile

--
    MAJA i:
    http://dhbm.daisypath.com/uu68p2.pnghttp://dhbm.daisypath.com/LgIJp1.png

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.