Dodaj do ulubionych

Jagna, Dagna, Bogna

10.12.13, 15:46
co o nich myślicie? spełniają moje urodowe kryteria na imiona dziewczęce, są zwarte, twarde, dźwięczne, mocne.....
Edytor zaawansowany
  • olinininka 10.12.13, 16:06
    Osobiście Jagna i Bogna nie są w moim guście.
    Z tej trójki wybrałabym Dagnę, choć też to imię nie jest dla mnie jakoś szczególnie piękne. Ale z tej trójki najfajniejsza.
  • florianne 10.12.13, 16:51
    Jagna-u kogoś ok,dla mojego dziecka odpada,bo zbyt zdrobnieniowe.
    Bogna-to jeden z niewielu wyjątków,kiedy imię bardzo mi się podoba,mimo bycia z pochodzenia zdrobnieniem.Jeśli miałaby być kompromisem,to ostatecznie mogłabym ją nadać.
    Dagna-jest mi raczej obojętna,ale u kogoś na pewno bym doceniła.

• agjato 10.12.13, 17:06
    Wszystkie wymienione imiona podobają mi się. Dla swojej córki wybrałabym: Dagna lub Bogna. Był czas, że imię Bogna bardzo się podobało (i dalej podoba) mojej mamie. Dodam, iż wszystkie trzy imiona z tą końcówką -gna, świetnie komponowałyby się z moim drugim członem nazwiska.
  • eraz-lilipop 10.12.13, 17:16
    Jagna, Jagusia, Jagienka SUPER
    Bogna i Dagna nie podoba mi sie.
  • annthonka 10.12.13, 18:05
    Z tych trzech ewentualnie Bogna, ale bez entuzjazmu.
    Z Dagną mam złe skojarzenia, więc odpada.
    Jagna jest, moim zdaniem, wyjątkowo kanciasta i niekobieca.
  • dalenia 10.12.13, 18:23
    Bardzo lubię Dagnę - mam ją na swojej liście. Jagnę popieram u kogoś, ale sama bym nie nadała, bo nie przepadam za "zdrobnieniowymi" imionami. Bognę także doceniłabym u kogoś innego, ale sama nie nazwałabym tak córki - ja nie chciałabym mieć na imię Bogusia, więc i córce bym tego oszczędziła.
  • nataszaasza 10.12.13, 18:36
    Raczej nie podobają mi się, ale z tych trzech najlepsza jest Bogna smile
  • adriankaa.s 10.12.13, 23:48
    Podobają mi się i nie..
    w kolejności :
    1. Jagna
    2. Dagna
    3. Bogna
    aczkolwiek, bardziej podoba mi się Jagienka (chodź to raczej wg mnie skrót), Dagusia (ale to raczej od Dagmary), Bogna mi się za bardzo nie podoba..
    Na pewno nie nadała bym tych imion dziecku, ale jak Ci się podobają to uważam, że są o niebo leprze od tych imion typowo popularnych.
  • liliowewzgorze 11.12.13, 00:40
    najbardziej podoba mi się Jagna, potem Dagna, za Bogną nie przepadam
    --
    ''Cóż za wspaniała niespodzianka odkryć w końcu, jak wolne od poczucia samotności może być przebywanie samemu.''

― Ellen Burstyn
  • polifonia1983 11.12.13, 09:19
    Najbardziej podoba się mi Jagna i wszystkie jej zdrobnienia. Potem Dagna, Bogna jest długo, długo w tyle, ale u kogoś jestem w stanie docenić.
  • misselene 11.12.13, 12:25
    Podoba mi się Jagna i ewentualnie Dagna. Imienia Bogna nie lubię.
  • rosynanta 11.12.13, 12:37
    Bardzo lubię Dagnę (bardziej od Dagmary), nieco mniej Bognę (ale też bardziej od Bogusławy czy Bogumiły). Oba mam na liście ewentualnych imion dla ewentualnej córki. Jagna mi się nie podoba, kojarzy mi się chłopsko, z oczywistych powodów.
    --
    Codzienne podnietki nieuleczalnej estetki.
    ich4pory.pl
  • makuffka 11.12.13, 13:16
    Mam Jagnę, więc to chyba oczywiste, co myślę o tym imieniu smile . Lubię Dagnę, Bognę jakoś mniej - wiadomo żadnej z nich już nie nadam, bo są zbyt podobne do Jagny.
    --
  • rosynanta 16.12.13, 11:28
    makuffka napisała:

> Mam Jagnę, więc to chyba oczywiste, co myślę o tym imieniu smile . Lubię Dagnę, Bo
    > gnę jakoś mniej - wiadomo żadnej z nich już nie nadam, bo są zbyt podobne do Ja
    > gny.

Akurat uważam, że siostry Bogna i Dagna bardzo by do siebie pasowały smile
    --
    Codzienne podnietki nieuleczalnej estetki.
    ich4pory.pl
  • aga.czarodziejka 16.12.13, 11:53
    rosynanta napisał(a):

> makuffka napisała:
    >
    > > Mam Jagnę, więc to chyba oczywiste, co myślę o tym imieniu smile . Lubię Dag
    > nę, Bo
    > > gnę jakoś mniej - wiadomo żadnej z nich już nie nadam, bo są zbyt podobne
    > do Ja
    > > gny.
    >
    > Akurat uważam, że siostry Bogna i Dagna bardzo by do siebie pasowały smile

Mnie się wydaje, ze z tych trzech najlepiej jest wybrać tylko jedno, bo w jakimś sensie sa zbyt podobne przez te końcówkę.
    Oczywiście Jagna jest najlepszym wyborem, gratuluję. Ale prawie łeb w łeb idzie za nią Dagna smile. Ciekawe, jakie imię dasz kolejnej córce, jeśli się taka pojawi? ktore imiona pasują do tych trzech? do Jagny?
  • czarna.perla 11.12.13, 13:29
    najbardziej podoba mi się Jagna (mogłabym dac tak na imie córce). Bognę bardzo lubie, koleżanka mojej siostry ma tak na imię (21 l.), poza tym znam Bogusię i Bogdanów (rozmaitych pisowni) więc to imie nie wydaje mi sie jakieś wydumane. Dagna podoba mi się najmniej, obawiam się, ze może być mylone z Dagmarą a tej wyjątkowo nie lubię.
    --
    Pierożek 20.07.2005
    Truskaweczka 09.04.2008
  • fruzielka27 11.12.13, 22:44
    Jagna mi się bardzo podoba, ale ze względu na imię starszej córki dla młodszej raczej odpadało. Bogna i Dagna mniej mi się podobają, ale jak napisałaś - wszystkie są dźwięczne, mocne itd. No i mało popularne smile
  • niwius 13.12.13, 20:17
    Nie podoba mi się żadne z nich. Lubię twarde imiona, ale brzmienie tych nie podoba mi się. Takie właśnie - kanciaste. Odbieram je jako zdrobnieniowe, co dodatkowo mi nie odpowiada. Nie lubię też "gn" ani "gm" w kobiecych imionach. Z bronią przy skroni wybrałabym Jagnę.
    --
    - Ty świnio!
    - Mów mi prosiaczku.
  • aga.czarodziejka 16.12.13, 11:56
    niwius napisała:

> Nie podoba mi się żadne z nich. Lubię twarde imiona, ale brzmienie tych nie pod
    > oba mi się. Takie właśnie - kanciaste.

Mnie ta kanciastość najbardziej pociąga, być może w opozycji do modnych obecnie imion z koncowka - lia ( z których uwielbiam jedynie Rozalia, bo literki r i z dają trochę ostrości imieniu)
  • niwius 17.12.13, 14:33
    Też nie przepadam za imionami w końcówką "lia". Za wyjątkiem Ofelii, ponieważ lubię dźwięk litery "f".
    --
    - Ty świnio!
    - Mów mi prosiaczku.
  • gaudencja 28.12.13, 00:30
    Dagna jak najbardziej, pozostałe są dla mnie jednak formami pochodnymi i preferowałabym w tym przypadku użycie ich jako zdrobnień.
    --
    Ktoś, kto to czyta, może zostać doprowadzony do rozpusty.
    (Jarosław Olesiak)
  • humbelina 12.08.18, 09:30
    Odświeżę, bo pewien ostatni wątek o rodzeństwie dla Jagny przypomniał mi imię, które kiedyś bardzo lubiłam tzn Bognę. Spotkałam w życiu jedną dorosłą. Pozostałych imion nie. Jagna jest ok , Dagna kojarzy mi się za bardzo z Dagmarą, której nie znoszę uncertain
    A jak u Was?
  • stokrotka_96 13.08.18, 01:29
    Dla dziecka spośród tych trzech wybrałabym Bognę smile. Potem Jagnę, którą zdrabniałabym do Jagienki, a na końcu Dagnę, ale nie dlatego, że mnie się nie podoba, tylko dlatego, że najmniej ją czuję.
  • stokrotka_96 13.08.18, 01:32
    Osobiście nie znam żadnej Bogny, Jagny ani Dagny.
    Jagna to dla mnie albo Marczułajtis, albo pani z "Jedyneczki", albo Jagna z "Chłopów", albo Jagienka z "Krzyżaków". No i kojarzy się z jagniątkiem, więc całkiem przyjemnie.
    Bogna kojarzy mi się z postacią z "Klanu" graną przez Justynę Sieńczyłłę. I, o ile dobrze pamiętam, Anna Guzik ma córkę Bognę. O innych nie słyszałam.
    Jeśli chodzi zaś o Dagnę, to nie przychodzą mi na myśl ani żadne postacie fikcyjne, ani znane osoby.
  • lily-beth 14.08.18, 09:48
    Uwielbiam Dagnę, nazwałabym tak córkę, ale mąż nie wyrażał entuzjazmu sad
    Jagna jest ok.
    Bogny nie lubię, a Bogusi nie trawię.
  • grrru 18.08.18, 00:04
    To mój wątek smile Dla mnie samo Bogna ok, choć bez zachwytów, ale jako siostra dla Jagny - nie. Nie lubię takich brzmieniowych kompletów czy to w pełnej formie czy w popularnym zdrobnieniu, coś jak Ala i Ola np.

--
    Nadal jem gluten smile
  • debrna 14.08.18, 18:49
    Z tych trzech, wybrałabym Dagmarę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.