Dodaj do ulubionych

Delfina czy Lea ? Które imie?

21.03.17, 12:53
Proszę napiszcie co sądzicie o tych imionach i które bardziej moze przyjąć sie w szkole za 10 lat?
Edytor zaawansowany
  • 21.03.17, 13:08
    Co to znaczy "przyjąć się w szkole"?

Wolę Delfinę.
    Lea jakaś taka krótka, lenowata 😉

--
    pink stinks
    Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
  • 21.03.17, 13:57
    Z tych dwóch wolę Leę. Ale Lea może być przekręcana na Lenę z racji popularności tej drugiej. Delfinę odbieram jako mocno pretensjonalną.
  • 21.03.17, 14:14
    Delfina zawsze mi się bardzo podobała, ale sama nie nadałabym się, bo obawiałabym się jednak zbyt oczywistych skojarzeń z delfinem wśród rówieśników. Ale u kogoś doceniłabym.
    Lea, ok, chociaż dla mnie jest jakaś taka za krótka big_grin Nie to, że trzy litery, bo lubię inne krótkie, ale to są trzy litery bez wyrazu... IMO stwarza neco problemów z odmianą (w znaczeniu - wśród rówieśników, pewnie w użyciu będzie "idę z Leją", "u Leji" itp.), ale poza tym nie sądzę, żeby jakoś bardzo utrudniało dziecku życie, w dobie popularności Leny i coraz częstszej Mii.
  • 21.03.17, 14:30
    Dziękuje za odpowiedzi...co do Lei to mam tylko obawy jak będzie dorosła to czy będzie pasowało "Pani Lea". No i w tych czasach coraz więcej imion typu Mija, Zoja, Nela , Maja, te imiona idą w górę. One są miękkie, miłe....I myślę, ze te imiona będą podobały sie naszym dzieciom w szkole, będą uważane za ladne. Ale Delfina też mi się podoba.... I czy będzie pasowało do dorosłej kobiety?
  • 21.03.17, 14:40
    Dla mnie Lea.
    A z podobnych może Leonia?Dla mnie cudna.
  • 29.03.17, 19:41
    Bardziej podoba mi się Delfina Od zawsze uważałam je za piękne imię. Tylko boję się skojarzeń. Myślę, że Delfina pasuje duzo bardziej do dorosłej osoby niż Lea.
  • 21.03.17, 15:09
    Lea jest piękne
  • 21.03.17, 15:17
    Z tych dwoch imion chyba jednak Delfina, bo nie lubie krotkich imion. A czy bedzie sie dobrze nosic w szkole to ciezko powiedziec. Osobiscie dla mnie Delfina jest zbyt wyszukane, ale jesli Tobie sie podoba to je nadaj. Lea na pewno tez moze sie sprawdzic jesli lubisz krotkie imiona. A proponowana Leonia calkiem fajne , moze dorzuce Daniela, Diana, Noemi, Idalia, Adela, Flora, Nadzieja?
  • 21.03.17, 19:44
    Dzięki za propozycje z tego podoba mi się Diana i Adela, ale coś czuje, ze Adela stanie się popularna. Często jest wspominana na forum i pnie się w górę. Delfina od dziecka mi się podobała ale obawiam się społeczeństwa w szkole...smile no i jestem rozdarta... smile
  • 22.03.17, 08:54
    Szkoła to nie koniec świata, tylko pewien etap w życiu dziecka. Poza tym dzieci drwią z tych dzieci, których nie lubią, nie kierują się imionami - są dużo bardziej "pomysłowe". I zgodzę się - Pani Lea brzmi tak jak Pani Maja /Zoja etc., w pokoleniu naszych dzieci nie będzie się wyróżniać.
    A z tych dwóch Lea podoba mi się znacznie bardziej, zniechęcają mnie tylko trudności w odmianie.
  • 22.03.17, 09:32
    Delfinę odbieram jako pretensjonalną, Leę jako bezbarwną i taką "niedokończoną". Oprócz tego Lea może być mylona z wielce popularną Leną i mogą być dodatkowo problemy z odmianą.
    Ja sama szukałabym dalej, ale jeżeli w grę wchodzą tylko te dwa imiona to kierowałabym się dopasowaniem do nazwiska.
  • 22.03.17, 09:51
    Uwielbiam Leę, więc ją popieram, Delfina brzmi jak zwierzątko, żeńska forma od "delfin".

--
    "Kreatywność to zabawa inteligencji"
    - Albert Einstein
  • 22.03.17, 23:11
    Bardzo podoba mi się Delfina. Lea zbyt krótka, zbyt mdła i w moim odczuciu z lekka pretensjonalna. Choć pod tym ostatnim względem Delfina też blisko granicy wink
  • 23.03.17, 15:31
    Mnie bardziej podoba się Lea, ale wśród urodzeń spotkałam i małą Delfinę i Leę. Jeśli bardziej podoba ci się Delfina to IMO śmiało nadawaj!
  • 23.03.17, 19:06
    No i jak mówili do niej rodzice i rówieśnicy? Mowa o Delfinie.
  • 24.03.17, 00:09
    Pewnie Finka ..
    Duzo zalezy od nazwiska: Delfina Potocka vs. Lea Potocka, Delfina lepiej
    Lea Nowak czy Delfina Nowak, Lea lepiej
  • 30.03.17, 13:35
    cynta napisała:

> Pewnie Finka ..
    > Duzo zalezy od nazwiska: Delfina Potocka vs. Lea Potocka, Delfina lepiej
    > Lea Nowak czy Delfina Nowak, Lea lepiej

BTW Delfina Potocka była z domu Komar big_grin
    A jej ojcu było Stanisław Delfin... big_grin
  • 03.04.17, 20:46
    faktycznie Komar ... czyli z domu Delfina Komar , wysiadam jesli chodzi o dopasowanie do nazwiska ! big_grin
  • 24.03.17, 15:48
    Ja miałam na osiedlu Delfinę (swoją drogą, była mocno "wyzwolonym" dziewczynką wink) i wszyscy zwracali się do niej i o niej pełnym imieniem.
  • 28.03.17, 16:29
    Co to znaczy ze była mocno wyzwolonym dziewczynką?
  • 28.03.17, 17:15
    To znaczy, że najpierw napisałam "dzieckiem", po czym poprawiłam na "dziewczynkę" zostawiając przy tym niezmieniony przymiotnik wink Była wyzwoloną dziewczynką, a może nawet bardziej nastolatką.
  • 23.03.17, 21:13
    Mam w swojej klasie Leę i muszę powiedzieć, że czasami łamię sobie język jak szybko coś do niej mam powiedzieć smile ale imię ładne.
  • Z tych dwóch wolę Delfinę, ale oba mnie nie zachwycają.
  • 24.03.17, 15:10
    Oba nie w moim guście. Jeśli chodzi o reakcję dzieci w szkole to Lea o wiele bardziej bezpieczna. Więc Lea albo pełne imiona: Leonia lub Leontyna.
  • 24.03.17, 16:21
    To jakie jest ladne, oryginalne i niespotykane imie?
  • 24.03.17, 18:13
    starodawne czy nowoczesne? Dlugie czy krotkie? Bedzie raczej zdrabniane czy nie? jaki typ nazwiska?
  • 24.03.17, 18:58
    Imie nowoczesne, nie ma znaczenia dłudość, a zdrobnić zawsze sie da...
  • 24.03.17, 20:18
    Nowoczesne, mało popularne i ładne (moim zdaniem): Aurelia, Felicja, Iga, Inga, Ligia, Idalia, Emma, Matylda, Brygida, Gaja, Gloria, Otylia, Oda, Sara, Malwina. Coś się podoba?
  • 24.03.17, 21:00
    Iga jest w okolicach 20. miejsca, Sara i Matylda w okolicach 50., nie powiedziałabym o nich, że są mało popularne, zwłaszcza w porównaniu z Delfiną.

Z kolei Delfiny nigdy nie uznałabym za imię "nowoczesne", dla mnie jest nadzwyczaj staromodne.
  • 30.03.17, 13:37
    bo_gna napisała:

> Nowoczesne, mało popularne i ładne (moim zdaniem): Aurelia, Felicja, Iga, Inga,
    > Ligia, Idalia, Emma, Matylda, Brygida, Gaja, Gloria, Otylia, Oda, Sara, Malwin
    > a. Coś się podoba?

Felicja, Ligia, Matylda, Gloria to akurat bardzo mało nowoczesne imiona, wręcz retro...
  • 31.03.17, 13:31
    Imię Gloria akurat nie jest retro, zwłaszcza w Polsce. Raczej nowomodne, jak Mia jako pełne imię czy Lea u Polki.
  • 31.03.17, 15:05
    To samo chciałam pisać smile
  • 31.03.17, 20:10
    Podałam imiona, które raczej nie kojarza się babcino, czyli są nowoczesne dla danego pokolenia (nowonarodzonych dzieci). Bo tak naprawdę nowoczesnych imion to chyba nie ma...
  • 01.04.17, 09:49
    W moim odczuciu nowoczesne są te imiona, które nigdy wcześniej nie były popularne, a teraz są dość lubiane, np. Kornelia, Mia, Nikola, Nadia, Liwia czy Gaja.
  • 24.03.17, 21:22
    Alba, Alma, Awa, Adea, Augusta, Augustyna, Ariadna, Bibianna, Cecylia, Edwina, Kornelia, Koryna, Izolda, Izydora, Paloma, Pia, Stella, Saskia, ... nie wszystkie sa nowoczesne, np. Augusta ale moga za takie ujsc
    Wiele zalezy od nazwiska ...
    Imiona hiszpanskiego pochodzenia koncza sie na -a wiec mozna cos znalezc. Osobiscie jestem pod urokiem imion z krajow Jugoslawii, tez w wiekszosci koncza sie na -a i sa w/g mnie bardzo oryginalne, np. Adea, Zena
    moze ten link cos pokaze: www.babynames.net/girl
    daj znac co wybierzecie
  • 01.04.17, 11:09
    Z nowoczesnych może Inga? zaproponuje coś w moim stylu - Amira? smile

--
    - Albert Einstein
  • 25.03.17, 10:13
    Myślisz, że naprawdę istnieją imiona obiektywnie "ładne"? To ładne, co się komu podoba. Podoba Ci się Lea i Delfina? Nadawaj! Nie skrzywdzisz dzieci, serio. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego miałabyś rezygnować z wymarzonego imienia, po tym jak obce baby na forum powiedziały, że jest ono "be" (tym bardziej, że nie wszystkie opinie były negatywne).
  • 02.04.17, 11:21
    maurycy0987 napisała:

> To jakie jest ladne, oryginalne i niespotykane imie?

Lea i Delfina są ładnymi, oryginalnymi i niespotykanymi imionami. Jeśli Ci się podobają, nadawaj któreś z nich. I nie zastanawiaj się, które się lepiej sprawdzi w szkole, tylko które lepiej pasuje do nazwiska i które bardziej "czujesz" dla córki. Mnie się jeszcze podoba np. Nikandra, Leandra, Awita, Idalia, Tarsylia, Adalwina - wybór dość przypadkowy spośród wielu imion, które lubię.
    --
    Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
    (Jarosław Olesiak)
  • 25.03.17, 21:28
    Polecam Ci imiona Hersylia, Tarsylia, Flawia.
  • 03.04.17, 22:21
    Ale rozstrzał co do wyboru imienia.
    Lea taka krótka nowoczesna, a Delfina - pełna i dostojna.
    Mi oba imiona się podobają, ale chyba jednak wybrałabym Leę. A najlepiej Leonię
  • 05.04.17, 11:39
    A co myślicie jeszcze o Adeli?
  • 05.04.17, 11:52
    Interesujący kompromis smile.
    Choć dla mnie Adela jest jakaś skrótowa, to jednak myślę, że to ciekawa (a także "bezpieczna") alternatywa dla Lei lub Delfiny.

--
    pink stinks
    Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
  • 05.04.17, 14:33
    Adela super. Podoba mi się najbardziej ze wszystkich trzech opcji.
  • 05.04.17, 15:52
    A nie jest taka surowa i twarda...?
  • 05.04.17, 15:55
    Chodzi mi o Imie Adela.
  • 05.04.17, 15:57
    I co z tych imion pasuje do Leona...?
  • 05.04.17, 19:48
    Adela - zdecydowanie!

Najładniejsza ze wszystkich trzech opcji. Miękka i kobieca. Ma ładne zdrobnienia. Znana, ale nieoklepana. Do Leona pasuje, w przeciwieństwie do Lei (Lea i Leon to trochę za dużo). Jeżeli tylko pasuje do nazwiska, to się nie zastanawiaj.
  • 06.04.17, 16:21
    Adela super! Bardzo mi pasuje do Leona. Kobieca, ale z charakterem.
  • 05.04.17, 17:42
    Nie, w moim odczuciu nie jest. Wolę co prawda Adelajdę, ale sama Adela też mi się podoba. Przez końcówkę wydaje mi się być właśnie raczej kobieca i przyjemna dla ucha.

Do Leona pasuje mi szczególnie dobrze właśnie Adelka. Zupełnie za to nie pasuje mi Lea - Leon i Lea to trochę za dużo, jak dla mnie. Delfina w porządku, choć trochę przeszkadzałaby mi różnica w popularności obu imion.
  • 05.04.17, 17:48
    Właśnie ja lubię oryginalne i mało popularne imiona. Trochę mi nie pasuje, że Leony się mnożą i imię staje się bardzo popularne. Coś mi się wydaje, że z Adelą będzie to samo.
  • 05.04.17, 22:31
    Adela chyba nieco wzrasta faktycznie. A Marcjanna? Eleonora? Berenika? Bibianna? Salomea?
    --
    "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
    (Walery Pisarek)
  • 05.04.17, 22:33
    A wiesz, że w zeszłym roku Adela została nadana 144 razy, a Lea 124 - to zaledwie 20 nadań mniej. I ja osobiście mam wrażenie, że to właśnie Lea będzie piąć się w górę. Adela być może też, ale o Leach coraz częściej się słyszy.
  • 06.04.17, 11:39
    Jeśli brat Leon to Lea odpada, chociaż najbardziej podoba mi się z rozważanych przez Ciebie, ponadto Lea jest popularna na zachodzie więc myślę, że niedługo i u nas będzie więcej nadań. Stawiam na Adelę, kiedyś bardzo ją lubiłam, obecnie mniej, ale z Leonem fajnie współgra. Delfina IMO brzmi jak żeńska forma nazwy zwierzątka smile

--
    - Albert Einstein
  • 06.04.17, 09:15
    maurycy0987 napisała:

> A nie jest taka surowa i twarda...?

W porównaniu z obecnie najmodniejszymi Juliami, Ameliami czy Lenami- jest.
    Takie imię "z charakterem", nie rozlazłe i mdłe.
    --
    pink stinks
  • 05.04.17, 22:29
    maurycy0987 napisała:

> A co myślicie jeszcze o Adeli?

Z Leonem brzmi mi blado, ponadto jest to etymologicznie zdrobnienie. Postawiłabym na Adelajdę (do Leona bardzo dobra) lub ew. Delfinę (tu z kolei nie bardzo pasuje mi pojęciowo zestawienie delfina z lwem). Lea i Leon to za dużo dobrego naraz - brzmieniowo.
    --
    De gustibus...
  • 05.04.17, 14:16
    Parę tygodni temu w jednej z galerii handlowych spotkałam tatę z dwiema córeczkami. Jedna miała na imię Nina a druga Lea właśnie.Imię piękne, proste, do wymówienia w każdym języku świata zarówno dla małej dziewczynki, jak i dorosłej kobiety.W jednym z dwójkowych seriali gra aktorka o imieniu Lea .Ja zdecydowanie wybrałabym Leę.
  • 20.04.17, 14:18
    Zdecydowanie Lea. To sliczne imie, moj drugi wybor. Oczywiscie musi pasowac do nazwiska, do mojego by w kazdym razie pasowala.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.