Dodaj do ulubionych

Dwa imiona jako jedno.

20.04.17, 14:17
Jak wam sie podoba taki pomysl? W Holandii dosc popularny (o ile mozna w Holandii jakiekolwiek imiona nazwac popularnymi) jest zwyczaj nadawania (co ciekawe dziewczynkom) dwoch imiona np. Ana-Liva, Ana-Sara itp. Te dwa imiona traktowane sa jako calosc, zatem zwracasz sie do dziewczynki nie Ana ale Ana-Liva.
Edytor zaawansowany
  • 20.04.17, 16:45
    Ja akurat się wypowiem z Belgii, u nas we francuskej części kraju jest to na porządku dziennym, choc raczej w stylu retro. Panowie w wieku 50 wzwyż.. moi sąsiedzi to Jean-Francois, Jean-Pierre, Jean-Baptiste smile i Marie-Anne
    Moja 5 miesięczna córeczka otrzymała takie imię po nieżyjącej babci, symbolicznie Marie-Madeleine. Na pierwsze bym nie dała. A drugie imiona jak wiemy, byle w dokumentach byly smile
    Natomiat u mojej drugiej córeczki w szkole jest popularne imię Lilly-Rose..myślę, że ktoś się sugerował córką J.Deepa smile
    Pozdrawiam

--
    nemo sine vitiis est
  • 20.04.17, 18:51
    W Polsce to pretensjonalne, zresztą nie można było rejestrować takich imion - teraz nie analizowałam nowej ustawy pod tym kątem.

--
    Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
    (Jarosław Olesiak)
  • 20.04.17, 20:28
    Nigdy sie z takimi w Polsce imionami nie spotkalam zeby ktos mial dwa imiona funkcjonujace jako jedno w zadnym pokoleniu wiec nie mam pojecia czy to jest pretensjonalne, bo moim zdaniem to po prostu nie istnieje.
    W Holandii slyszalam czyjas prywatna opinie, ze to dzieci tzw. "wyzszych sfer" takie imiona dostaja, jak przeanalizowalam to, to msze powiedziec, ze znane mi dwuimionowe dziewuszki byly corkami ludzi dobrze wyksztalconych i niezle polecznie funkcjonujacych, choc czy to odrazu wyzsza sfera to bardzo watpie.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.