Dodaj do ulubionych

Imiona dla bliźniaczek...

27.05.17, 17:14
Witam ! ☺
Mamy z mężem ogromny problem z wyborem imienia dla naszych bliźniaczek, które mają pojawić się na święcie za 3 tygodnie 😅 Podoba nam się kilka imion, ale nie wiemy, ktorę wybrać i jak je połączyć. Mamy nazwisko długie, więc raczej krótkie imiona. Starsza corka to Anielka.
Imiona które nam się podobaja :
Iga, Nina, Łucja, Gaja, Zofia, Laura, Pola, Ida, Nela, Mia, Lilla.
Edytor zaawansowany
  • 27.05.17, 17:52
    Nina i Pola
    wprawdzie to skroty ale pasuja do Anieli i sa z tamtej epoki acz nowoczesne
    Zofia i Łucja tez pasuja ale nadaja inny styl calej grupie, taki bardziej klasyczny
    reszta jest w/g mnie zbyt nowoczesna i nie tworzy calosci z Anielą
  • 27.05.17, 18:32
    Podoba mi się Łucja i Gaja albo Łucja i Ida.
  • 27.05.17, 18:39
    Gaja i Ida, Laura i Ida

--
    Powered by Aka.Creative Marketing S.A.
  • 27.05.17, 20:43
    Mia ogromnie mi się gryzie z Anielą.
    Nela to skrót od Anieli, naprawdę rozważacie nazwanie tak kolejnej córki?
    Reszta imion ładnych, poszłabym albo w zestawy bardziej "nowoczesne" z dwóch skrótowców (Iga, Nina, Pola) lub krótkich imion (Ida, Gaja, Lillia), albo w tradycyjne (Zofia i Łucja). Laura IMO pasuje i do nowoczesnych i do tradycyjnych.
    Gdybym sama miała dobrać siostry bliźniaczki z podanych imion:
    Zofia i Łucja
    Laura i Lilla
    Nina i Lilla
    Ida i Laura
    Iga i Gaja
    Gaja i Laura

• 27.05.17, 20:46
    Ach, no i oczywiście Ida i Łucja - zestaw Jeżycjadowy wink Nie trzyma się zasady, którą sama zaproponowałam, ale bardzo dobrze mi się kojarzy, literacko. Ja bym wybrała ten, dla swoich dzieci.
  • 27.05.17, 23:24
    Mia to bardziej propozycja córki i męża, mi też za bardzo nie pasuje. Szczerze nie pomyśleliśmy,że Nela to przecież skrót Anieli, bo na córkę nie mówimy Nela tylko Aniela, Anielka, Ela. Imię Nela zdecydowanie odpada 😊
  • 27.05.17, 21:06
    Wybrałabym Ninę i Łucję
  • 27.05.17, 23:28
    Odpadają : Nela, Mia i Pola. Pola, ponieważ męża siostra urodziła wczoraj dziewczynkę i otrzymała to imię.
  • 27.05.17, 23:35
    Dodaję do listy jeszcze imię Alicja. Bardzo mi się podoba, ale nie wiem czy nie jest zbyt popularne?
    Spotykacie małe Ale ? Macie wśród znajomych lub rodziny dzieci o tym imieniu ?
  • 29.05.17, 11:45
    Alicja jest w pierwszej dziesiątce nadań, zdecydowanie jest popularna.
  • 28.05.17, 00:37
    Ida i Lilla😊Moje 2 starsze to Lila(Lilianna)i Ida(Idalia) -bardzo lubia swoje imiona. Anielka cudna,jedno z moich ulubionych imion i gratuluję bliźniaczek!
  • 28.05.17, 08:45
    Aniela to bardzo ładne, klasyczne imię.
    Z rozważanych imion najbardziej podobają mi się: Łucja, Zofia, Ida, Lilla oraz Alicja.
    Kilka sugestii imion: Antonia, Antonina, Aurelia, Bianka, Blanka, Celina, Diana, Eliza, Emilia, Helena, Idalia, Janina, Jaśmina, Klara, Klementyna, Leonia, Letycja, Lidia, Lilia, Liliana, Liwia, Ludwika, Malwina, Matylda, Melania, Natalia, Olimpia, Regina, Rozalia, Róża, Serafina, Stefania, Stella, Teresa, Weronika.
  • 28.05.17, 09:43
    Do Anieli i w ogóle odrzuciłabym zdecodowanie zdrobnienia typu Pola, Nela.
    Mia nie zachwyca 😉.
    Podoba mi się natomiast Łucja.
    Gorzej z drugim imieniem...
    Alicja nie, Zofia nie.
    Niech będzie Ida, choć brzmi mi zdrobnieniowo, wolałabym Idalię.
    No chyba, że to nie jest zamknięta lista.
    To np Łucja i Klara.

--
    pink stinks
    Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
  • 28.05.17, 11:28
    Wybrałabym Igę i Łucję, ewentualnie Polę. Nela zdecydowanie odpada, przeciez tak można skracać Anielkę.
  • 28.05.17, 11:31
    Alicja jest popularne wg mnie. Może spodoba ci się Ada?
  • 28.05.17, 14:50
    Ada dodana do listy. 😊 Klara też bardzo mi się podoba, ale mąż się nie zgadza.
  • 28.05.17, 14:53
    Z pewnością odrzuciłabym Polę, Nelę i Mię. Z pozostałych podobałby mi się duet Łucja i Zofia, ale Zośka tak popularna, że też ją odrzucam. Wobec tego Łucja i Laura albo Łucja i Gaja. Lilla i Ida też całkiem ok.

Czytałam, że spodobała Ci się Alicja - może podpasuje też Felicja? Albo Klara, Antonia, Basia, Michalina, Helena, Marianna, Marcelina, Róża?
  • 28.05.17, 14:56
    Jeszcze do głowy przyszły mi Blanka, Kalina, Matylda, Aurelia, Liwia i Malwina.
  • 28.05.17, 18:11
    Felicja super ! Dopisuję do listy, mi się bardzo podoba, mężowi mniej. Róża też ładnie, dopisuję. Klara bardzo bardzo mi się podoba, jakby mąż się zgodził dziewczynki otrzymaly by imona : Klara i Łucja. Mój ulubiony zestaw, ale mąż kategorycznie odmawia Klary.
  • 28.05.17, 19:52
    Była propozycja Neli, to zdrobnienie Kornelii- może ona przypadnie wam do gustu?
    Trzymam kciuki za Felicję!
    Łucja i Felicja były moimi typami dla Felka, zanim poznaliśmy jego płeć.

--
    pink stinks
    Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
  • 28.05.17, 22:31
    To ja w takim razie namawiam na Różę i Felicję, tudzież Różę i Łucję. Łucja z Felicją jakoś mi zbyt mocno "cjają"
  • 29.05.17, 08:42
    Felicja i Gaja
    Łucja i Zofia
    Zofia i Alicja

Igi, Idy, Ady - mnie nie przekonują chyba, że w wydaniach Ignacja, Idalia, od Ady nie lubię, żadnych pełnych imion wink

mi do Anielki pasuje jeszcze Rozalia i Felicja np. wink

--
    Liliana Dorota 07.06.2010 r.
  • 29.05.17, 10:00
    justii23 napisała:

> Igi, Idy, Ady - mnie nie przekonują chyba, że w wydaniach Ignacja, Idalia, od A
    > dy nie lubię, żadnych pełnych imion wink

Ida to samodzielne imię. Germańskie. Idalia jest grecka.
    Iga to usamodzielnione zdrobnienie od wielu imion, np. od Jadwigi.
    Ada - od Adriany/Adrianny, ale też np. od Adelajdy.
  • 29.05.17, 10:12
    tak wiem to wink ale nadal mnie te imiona nie przekonują chyba, że w wydaniach, które podałam zdrabnianie do Igi i Idy wink

Ada sama czy też od Adrianny, Adeli, Adelajdy zupełnie nie wpada w mój gust

--
    Liliana Dorota 07.06.2010 r.
  • 29.05.17, 11:05
    Z podanych: Łucja i Laura wydają mi się najładniejszym zestawem, pasują do Anieli, mają fajne zdrobnienia.
    Iga, Nina - to zdrobnienia.
    Zofia w czołówce rankingu.
    Gaja i Lilla zbyt newage'owe do Anieli, nie pasują.
    Idę uwielbiam, z doświadczenia wiem, że się świetnie nosi wink Ale mam skrzywienie i do zestawu z Idą pasują mi tylko Ruta, Adela albo Olga.
  • 30.05.17, 11:51
    Piękne imię pierwszej córki! Ze wskazanych przez Ciebie imion podoba mi się Łucja i Ida.

Szkoda, że mąż się nie zgodzi na Klarę. Z mojej listy top 10 dorzucam jeszcze: Marianna, Liliana (zamiast Lilli), Judyta, Matylda. Popieram też propozycje wyżej: Felicja, Róża, Adela (zamiast Ady!).
  • 31.05.17, 20:50
    Dalejjj nie jesteśmy zdecydowani nawet na jedno imię 😅 boję się że nie wybierzemy żadnego.
    Do listy dodajemy jeszcze :
    Urszula, Martyna, Dominika, Kamila.
    Uuff jeszcze trudniej wybrać odpowiednie...
  • 31.05.17, 22:45
    Urszula jest w porządku. Pozostałe bym z pewnością odrzuciła. Martyna popularna i w moim odczuciu dość pretensjonalna, Dominika zupełnie mi nie pasuje, a Kamila jeszcze bardziej - strasznie ciotkowata.
  • 01.06.17, 10:41
    dalenia napisała:

> Urszula jest w porządku. Pozostałe bym z pewnością odrzuciła. Martyna popularna
    > i w moim odczuciu dość pretensjonalna, Dominika zupełnie mi nie pasuje, a Kami
    > la jeszcze bardziej - strasznie ciotkowata.

Zgadzam się.
    A do Urszuli nadal Łucja.

--
    pink stinks
  • 31.05.17, 22:28
    Jakoś najbardziej podoba mi się połączenie Laura i Iga. Piękne imiona.
  • 31.05.17, 23:14
    Nina i może Mila?
  • 01.06.17, 07:53
    Mila zdecydowanie nie 😉
  • 01.06.17, 10:46
    a Kornelia, Helena, Anastazja ?
  • 01.06.17, 11:59
    A w takim razie Nina i Olga? Idealnie się razem komponują i pasują również do imienia siostry.
  • 01.06.17, 19:58
    Olga też mi się podoba, również w zestawie z Niną, ale mężowi nie podoba się ani trochę. 😅
    Helena fajna, ale popularna i w rodzinie jest mała Hela.
    Anastazja i Kornelia nie podobają mi się.
    Mężowi bardzo podoba się Kamila, Martyna i Dominika - akurat 3 imiona, które mi się podobają najmniej i nie chciałabym tak nazywać córek. Wcześniej jakoś akceptował wcześniejsze imiona i listę, a teraz bierze pod uwagę tylko te 3 aaa !! Trzymajcie mnie !!!
    Z moich mężowi podoba się tylko Nina. Będzie walka kto pójdzie do urzędu 😂 Wybrałabym Klarę i Łucje, to mój zestaw nr 1 !
  • 01.06.17, 22:45
    Klara i Łucja, na dodatek w połączeniu z Anielą brzmią idealnie!
  • 02.06.17, 13:51
    Powiedz, że Ty bierzesz pod uwagę tylko Olgę, Ninę, Klarę i Łucję i niech on ma problem...
  • 02.06.17, 14:29
    Tak powiem ! Anielce podoba się też Klara i Łucja więc chyba mąż zostaje przegłosowany... i ma problem ...
    A tak na poważnie to musimy się jakoś dogadać, będziemy jeszcze dyskutować 😅
  • 02.06.17, 20:53
    Mąż po "naradach" ze swoją mamą zaproponował mi Hanię wtedy zgodzi się na Łucję dla drugiej córki. Ale ja nie chcę żeby moja córka była 5 Hanką w klasie... Zresztą nie podoba mi się i nie pasuje...
  • 02.06.17, 21:58
    Hania mimo wszystko jest ślicznym imieniem! Aniela, Hanna, Łucja... pięknie!
  • 02.06.17, 22:00
    A może zgodzi się na Ninę (bo wcześniej akceptował) zamiast Hani?
    Osobiście lubię Ninę, jednak w tym zestawie Hanna brzmi mi lepiej!
  • 02.06.17, 22:12
    Na Ninę tak, ale nie podoba mi się Nina w zestawie z Łucją. A na Olge się nie zgodzi.
    Będziemy jeszcze myśleć nad jakimś fajnym połączeniem i kompromisem. 😊
  • 02.06.17, 22:33
    A może Franciszka i Felicja ? Podoba mi się też ten zestaw, ale mężowi nie podoba się Frania, więc chyba odpada. Moje pomysły na zestawy dla córek :
    - Franciszka i Felicja (tu Franka nie podoba się mężowi )
    - Klara i Łucja (Klara nie akceptowana przez M.)
    - Nina i Olga (Olga nie pasuje M. )
    - Urszula i Franciszka (Franka! Nie pasuje M.)
    Propozycje męża
    - Maria i Laura
    - Martyna i Kamila (nie podoba mi się zadne!)
    - Hanna i Łucja (martwi mnie popularność Hani, wśród znajomych jest już mała Hanna)
    - Iga i Ida (za bardzo podobne imiona!
    Hmmmm skoro Anielce i mi podobaja się pewne zestawy TO mąż może zostać przegłosowany...
    Jak to powiedziała Aniela (4l.) "To będą moje siostry i ja też decyduję " Tak więc Nela oddała swój głos na Łucję i Klarę.
    Mąż chyba nie zgadza się nagle na wcześniejsze imiona, ponieważ moja teściowa coś mu chyba nagadała. Nie ppodobały się jej nasze propozycje, więc przegadała mu tą swoją Hankę. No a teraz odrzuca moje propozycje, wszystkie ! Jestem w stanie zgodzić się na jego Marysię w połączeniu z jakimś imieniem które ja wybiorę - oczywiście takim które będzie jakoś pasować.
  • 02.06.17, 22:36
    Albo mogę zgodzić się na Laurę, bo też mi się podoba, ale wtedy połaczyłabym z Klarą, a tak jak na inne mogłabym moze namówić męża tak na Klarę nie dam rady, bo tego imienia nie akceptuje w 100%...
  • 03.06.17, 09:27
    O fuck!
    Mąż konsultuje to z mamusią?
    Kiepsko.
    Naprawdę to WASZ wybór, teściowej nie musi odpowiadać 😡.
    Dodam tylko, że mnie podobają się wyłącznie Twoje propozycje.

Negocjujcie.
    Życzę dużo cierpliwości.
    Trzymam kciuki, żebyście na koniec oboje byli zadowoleni i z przyjemnością wypowiadali wybrane dla córek imiona.

--
    pink stinks
  • 03.06.17, 09:54
    Też mnie irytuje to, że konsultuje to z mamą ! Wolałabym, że w tym czasie porozmawiał ze mną, może coś byśmy uzgodnili. Teściowa już wybierała imiona dla swoich dzieci, a teraz ja chciałabym z mężem wybrać dla swoich bez jej wtrącania !
    Powiedziałam żeby poszukał jakiś innych imion - może akurat dopasujemy do jednego z zaakceptowanych przez dwojkę, bo jak narazie to odrzuca moje, a trzyma się tylko kilku swoich.
    Zaproponowane imiona, które też mogę przyjąć :
    Marcelina
    Marcjanna - ładna, ale nie wiem czy nie zadługa do naszego nazwiska.
    Tylko nie wiem jak połączyć ewentualną Marcelinę lub Marcjannę ?
  • 03.06.17, 10:13
    Marcjanna i Łucja? IMO ładny zestaw, chociaż mnie się Marcjanka z Marsjanką kojarzy zawsze.
    Marcelina i Klara, zresztą z Łucją też daje radę.
  • 03.06.17, 10:19
    Sorry, jakoś nie mogę się zmieścić w jednej wypowiedzi. Jeszcze Marcelina i Laura ładnie brzmią razem.
  • 03.06.17, 10:17
    Franka jest super, kojarzę z IG siostry Franciszkę i Anielę. Z Felicją piękny zestaw. Wszystkie zestawy mi się podobają, chociaż Nina i Olga najmniej pasują do Anieli.
    Z zestawów męża - Maria i Laura jakoś mi nie grają razem, chociaż popularnością zbliżone.
    Martyna i Kamila - dramatycznie inna bajka niż Aniela.
    Hanna i Łucja - ładnie, ale Hanna rzeczywiście modna bardzo.
    Iga i Ida - big_grin zestaw samobójczy, niech je potem próbuje pojedynczo przywołać na placu zabaw, różnica między g i d będzie nie do wychwycenia. Zresztą język i tak będzie Wam się plątał i będzie Iga...eeee... Ida oraz Ida...eeee...Iga.
  • 03.06.17, 10:18
    A może Łucja i Laura, skoro obie w propozycjach męża? Laura i Klara dla mnie są zbyt podobne kLARA i LAuRA, różnica jednej literki.
  • 03.06.17, 11:01
    Łucja i Laura - właśnie też mysle że fanny kompromis
    Marcelina podoba mi się bardzo z Klarą, ale wiadomo ...
  • 03.06.17, 11:03
    *fajny
  • 03.06.17, 12:23
    Ty wybierz jedno, mąż niech wybierze inne i po sprawie. Wiele imion z tych akceptowanych przez męża można fajnie połączyć z tymi, które są akceptowane przez Ciebie. Choć jeszcze inna sprawa, że mnie tam np. podoba się Nina w zestawie z Łucją, a Tobie coś nie odpowiada.

Rozumiem, że oboje akceptujecie: Felicję, Łucję, Ninę, Urszulę? Z propozycji męża w porządku jest też Laura, Maria, Ida. Coś piszesz o Marcelinie i Marcjannie - to cały zestaw imion, z których można porobić fajne duety dla bliźniaczek. Jak by ich nie połączyć, to będzie OK, bo generalnie są to imiona dość spójne stylistycznie. Dla mnie idealny byłby zestaw Felicja + Marcjanna, ale może być cała masa innych połączeń.
  • 03.06.17, 12:24
    Felicja jest super! nie rozumiem dlaczego nie można pomieszać tych zestawów?? tylko Łucja może być jedynie z Hanią a Iga z Idą?? moim zdaniem bez sensu, imię powinno być wybrane dla każdej córki z osobna a nie ładny zestaw. Wiadomo, że trzeba zwrócić uwagę żeby się nie gryzły bo Iga i Ida to zły pomysł wg mnie ale bez przesady..
    Mi podobają się Felicja na miejscu pierwszym, ale też Klara Łucja Iga lub Ida, Laura też ładne ale robi się coraz bardziej oklepane przynajmniej w mojej okolicy. Reszta brzydka nie jest ale też raczej oklepana jak np. Hania
  • 03.06.17, 14:11
    Dziękuję za rady i propozycje ! 😊
    Mamy kilka imion które podobają się nam razem, więc na pewno coś wybierzemy. Mamy listę i jak pojawią się córki, zdecydujemy.
  • 03.06.17, 14:17
    Poinformuje Was jakie imiona wybraliśmy 😉
  • 03.06.17, 15:30
    Czekamy w takim razie na wieści smile A tymczasem wszystkiego dobrego dla Was i szczęśliwego rozwiązania!
  • 11.06.17, 16:10
    A teściowej powiedzcie, że rozważacie aktualnie Praksedę i Scholastykę. I tak aż do rozwiązania wink
    Jeśli mogę się odnieść do powyższych, to Marcjanna jest MSZ świetna i stylistycznie pasuje do większości rozważanych przez Ciebie imion (jeśli nie do wszystkich). Lilla też jest bardzo niezgorsza. Inne zresztą też.
    --
    "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
    (Walery Pisarek)
  • 09.06.17, 12:06
    Ida I Iga
    Pola I Nela
    Lucja I Gaja
    Laura I Zofia
  • 09.06.17, 13:56
    Nela odpada bo rzeczywiście zrobienie Anielki, które zaczęliśmy ostatnio używać.
    Iga i Ida to zbyt podobne imiona, jak pisałam wyżej 😉
  • 12.06.17, 15:25
    Informuję z radością, że dzisiaj rano na świat przyszły nasze córeczki, kktóre są przepiękne. Dziewczynki sa narazie bezimienne. Zestawy wybrane z mężem :
    Helena i Łucja
    Nina i Łucja
    Ida i Łucja
    Laura i Łucja
    Łucja jest chyba pewna dla jednej z dziewczynek, tylko nie wiemy jakie imię dla drugiej kruszynki . Macie inne propozycje ?
    Anielka zaproponowała Ewę, co myślicie ? Mi się podoba, ale nie wiem czy nie jest zbyt "ciotkowata" ?
  • 12.06.17, 15:45
    Serdecznie gratuluję!

Mnie najbardziej podobałaby się Łucja w komplecie z Helenką. Pozostałe zestawy też jak najbardziej ok, ale Aniela, Łucja i Helena tworzą piękne, klasyczne trio. Co do Ewy to lubię to imię. I wydaje mi się, że nadal jest na tyle często nadawana, że raczej nie będzie ciotkowata.
  • 12.06.17, 16:09
    Ida i Łucja😊
  • 12.06.17, 16:50
    Ewa i Łucja? Nina i Ewa ? - nie jestem pewna Ewy.
    Żaden zestaw nie podoba mi się na 100%, może przez to, że bardzk bardzo podoba mi się Łucja w zestawie z Klarą. Z powyższych najbliżej mi chyba do Helenki i Łucji.
    Będziemy dyskutować chemy jak najszybciej wybrać imiona, bo teściowa ciągle dzwoni i pyta 😈. Nawet zaproponowała, że moze wybrać sama jak nie możemy się zdecydować - jej wybór padł na Maję i Lenę. Na szczęście to nie ona wybiera 😅. Oczywiście musimy najpierw dobrze
  • 12.06.17, 16:51
    *Oczywiście musimy najpierw dobrze przemyśleć imiona, żeby były idealne dla naszych dziewczyn !
  • 12.06.17, 17:14
    Jak Ida nie to Helenka i Łucja też ładnie
  • 12.06.17, 17:17
    Ewę bardzo lubię, ale bardziej podobają mi się Wasze zestawy i IMO z Łucją i Anielą najlepiej brzmi Helena lub Ida.
  • 12.06.17, 18:04
    Gratulacje!

Odrzuciłabym jedynie Ninę.
    Szkoda, że nie może być Klara i Łucja, dla mnie to byłby duet idealny.
    Ale Helena, Ida, Laura czy Ewa też są ok.
    Miłego wybierania, macie 14 dni, czas start wink

> teściowa ciągle dzwoni i pyta 😈. Nawet zaproponowała, że moze wybrać sama jak nie możemy się zdecydować - jej
    > wybór padł na Maję i Lenę.

Jak miło, że chce pomóc suspicious
    Zabiłabym śmiechem za Maję i Lenę.

--
    pink stinks
  • 12.06.17, 21:02
    Ze straszą córką też nie mogliśmy wybrać imienia, i do ostatniego dnia przed USC nie byliśmy pewni imienia. Tylko, ze Anielka od początku była moją faworytką dla pierwszej córki (rozważaliśmy jeszcze Igę i Zosię) . Teraz musimy wybrać aż dwa imiona i chcę żeby były przemyślane i córki były w przyszłości zadowolone 😉
    Co do teściowej, to ja przez telefon powiedzialam jal dzwoniła jakąś godzinę temu, że nazywają się Jessica i Amanda. Aż zabrakło jej słów i się nie odzywa. 😆
  • 13.06.17, 06:56
    Jessica i Amanda 😂.
    Tak trzymaj (w stosunku do teściowej). Może da jej to do myślenia w kwestii "pomocy".
    I miłego wybierania.

--
    pink stinks
  • 13.06.17, 18:19
    A propos Jessici i Amandy, to faktycznie wcale nie trzeba wymyślać Praksed i Scholastyk na "straszenie" rodziny wink Moja kuzynka tak "straszyła" Mariuszem big_grin
  • 13.06.17, 18:28
    Niektórych pewnie można nastraszyć czymkolwiek spoza pierwszej 10 😉.

--
    pink stinks
  • 12.06.17, 18:47
    Gratulacje! Łucja to bardzo ładne imię. Najbardziej podoba mi się: Ida, Helena oraz Nina.
  • 13.06.17, 17:06
    Gratulacje! Wszystkie wymienione przez Ciebie imiona są przepiękne! smile Osobiście głosuję za Idą i Łucją.
  • 13.06.17, 21:53
    Klara z Łucją brzmią świetnie.Laura i Helena też nieźle do Łucji pasują. U nas w rodzinie Łucja ma siostrę Ligię.
  • 14.06.17, 13:31
    Chemy wybrać między tym 3 zestawami :
    Franciszka i Helena (Aaa namówiłam na Frankę!)
    Łucja i Urszula
    Łucja i Helena
  • 14.06.17, 13:32
    Albo może Franka i Ula ?
  • 14.06.17, 13:45
    najładniejszy byłby zestaw Łucja i Franciszka smile
  • 14.06.17, 13:45
    Franciszka!
    Szkoda, że nie z Łucją.
    Ale z Urszulą też może być.

--
    pink stinks
  • 14.06.17, 13:55
    Franciszka i Łucja też nam się podoba 😊
  • 14.06.17, 15:41
    W takim razie mój głos na Franciszkę i Łucję big_grin
  • 14.06.17, 17:00
    Rozważamy też Ulę i Helenke.
  • 14.06.17, 18:03
    Helena trochę zbyt popularna, a Urszula nie w moim guście, ale ogólnie oba są ok
  • 14.06.17, 19:27
    Teraz naprawdę jestem ciekawa co wybierzecie😊
  • 14.06.17, 20:02
    Z racji, ze Franka to mocny typ na imię dla mojej córki nr 2, a nie chcę, by podzieliła los Antoniny, to zupełnie samolubnie wink oddaję swój głos na Łucję i Helenę.
  • 14.06.17, 20:43
    Nasze dziewczyny to Franka i Łucja ! 😊
    Jak je obserwowałam i tak myślałam nad imieniem to najbardziej pasowały mi te imiona, a mąż się zgodził. Tak więc dziewczyny dokladniej to :
    Franciszka Zofia i Łucja Ida.
    Ha teściowa się chyba obraziła za Frankę 😂 bo mąż jej powiedział "prawdziwe " imiona. Rzekła, że już wolała Jessice (!!) oraz stwierdziła iż skrzywdziłyśmy córkę. Ja się osobiście nie przejmuję, bo z Anielą było tak samo. I do tej pory mówi na nią Ela, czego moja córka nie lubi, ale cóż...
    Dziekujemy za wszystkie rady i propozycje !
    Franciszka, Łucja i Anielka przesyłają pozdrowienia ! ❤

• 14.06.17, 20:44
    *skrzywdziliśmy
  • 14.06.17, 21:02
    Piękne pierwsze i drugie imiona smile Gratuluje !
  • 14.06.17, 21:22
    Fajnie😊Szczególnie podoba mi się Łucja Ida.Wszystkiego dobrego!
  • 14.06.17, 22:16
    Przepiękne imiona, przepiękne! Gratulacje i niech się dziewczyny zdrowo chowają, wszystkie trzy.
  • 14.06.17, 22:58
    Bardzo dziękujemy !
  • 15.06.17, 08:50
    Bardzo mnie cieszy wasz wybór.
    Łucja Ida super.

Teściowa "urocza" 😈. Niech spada, że się tak uzewnętrznię. Mam nadzieję, że mieszka daleko od was.

--
    pink stinks
  • 15.06.17, 09:46
    Na szczęście mieszka daleko 😅 około 200 km, więc często się nie pojawiamy u niej. Częściej mąż jeździł sam z córką, ale teraz sam z trójeczką nie pojedzie . Raczej teściowa szybciej do nas przyjedzie
  • 15.06.17, 10:50
    Ciekawe czy będzie mówić do nowych wnuczek po imieniu.
    Mój teść przez jakiś czas nie wymawiał imienia naszej II córki, które mu się nie podobało 😁.

--
    pink stinks
  • 15.06.17, 12:45
    Serdecznie gratuluję. Przepiękne imiona, wszystkich trzech dziewczyn smile
  • 15.06.17, 13:40
    Brawo, cudowny wybór, pięknie się wszystkie dziewczyny nazywają! Powodzenia i żebyście się nie ugięli do rejestracji smile
    Aha, nie zdradzajcie teściowej ewentualnych drugich imion, zwłaszcza gdyby były bardziej dla niej akceptowalne niż pierwsze.

--
    "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
    (Walery Pisarek)
  • 15.06.17, 15:46
    Nie mam zamiaru jej informować o drugich imionach, powiemy ze nie mają.
    Raczej nie zmienimy już imion, nie wyobrażam sobie, że moja Franka to nie Franka - idealnie pasuje, tak samo z Łucją. 😊
  • 24.06.17, 11:37
    I co, zostały Franciszka Zofia i Łucja Ida?
    Pewnie już zarejestrowane w usc?

> Nie mam zamiaru jej informować o drugich imionach, powiemy ze nie mają.

Myślę, że i tak się dowie, wcześniej lub później.
    Choć jeśli nie będziecie chrzcić dzieci, lub podczas chrztu powiecie tylko pierwsze imiona a do tego teściowa nie dostanie do łapek aktów urodzenia, to kto wie wink.
    Swoją drogą po rejestracji to już sobie może marudzić, niby może was zmanipulować do zmiany zdania, ale to już trudniej oficjalnie w usc zrealizować (tzn jakąś zmianę imion).

--
    pink stinks
  • 24.06.17, 12:53
    Dziewczyny już zarejestrowane w usc, imiona bez zmian.
    Teściowa już wiem o drugich imionach, mąż jej powiedział. Mam jej opinie tak szczere w nosie.
    Jest jedna dobra wiadomość - jak była zobaczyć wnuczki to pierwszy raz powiedziała Aniela do starszej córki zamiast Ela ! Może odpuści sobie i przywyknie.
    Pozdrowienia!
  • 24.06.17, 12:54
    wie*
  • 24.06.17, 13:24
    A to super!
    Sukces na całego ☺.
    Cieszę się: że nadaliście wybrane imiona, że teściowa zaczęła używać imienia starszej wnuczki, a Ty nie przejmujesz się opiniami teściowej.
    Btw, komentuje jeszcze imiona bliźniaczek? Jak?

--
    pink stinks
  • 24.06.17, 15:16
    Tylko na początku coś mówiła że jej się nie podobają, ze France i Łucji nie będą się podobać ich imiona w przyszłości i coś tam jeszcze, ale nie słuchałam jej dokładnie... Uważam ze każde inne imię mogłoby się im nie podobać . Już nie komentuje
  • 24.06.17, 21:51
    Mają i Leną i koniecznością wołania po nazwisku na pewno byłyby zachwycone 😜.

--
    pink stinks
  • 24.06.17, 20:42
    Bardzo ładne imiona wszystkich trzech córek! Współczuję teściowej, moja też na początku nie wymawiała imienia jednej z córek, tylko zwracała się drugim imieniem . Teraz zwraca się już normalnie - Ula, ponieważ córka bardzo lubi swoje imię (co mnie cieszy) i prosiła babcie żeby mówiła do niej tak jak ma na I imię.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.