Dodaj do ulubionych

Pomożecie wybrać imię dla synka?

07.08.17, 12:39
Hej! Podglądam wasz wątek od dłuższego czasu, ale dopiero teraz zdecydowałam się napisać do was o pomoc. No to tak - jestem w ciąży już trochę, bo termin mam na 3 września. Będzie to nasze pierwsze dziecko, synek. Dosyć długo się staraliśmy i dla dziewczynki od dawna miałam typy Marika i odważniejsza Konstancja. Jak się dowiedzieliśmy, że będzie chłopczyk, to nic ciekawego, co by mnie ujęło nie znalazłam, i stanęło póki co na bezpiecznym Stasiu lub Franku. Te imiona są ok, myślę, że mają to, o co mi chodzi - większość ludzi je zna i nie budzi to jakichś kontrowersji, bardzo popularne imiona. Jednak ja wolałabym coś mniej popularnego, ale też żeby nikogo to imię nie dziwiło. big_grin Proszę o propozycje drogie forumowiczki smile
Edytor zaawansowany
 • paula.anna 07.08.17, 15:20
  Trudno mi na podstawie podanych imion odgadnąć Twój gust.
  Marika jest węgierską formą naszej Marii. Także odradzam dla polskiego dziecka.
  Konstancja jest ok.
  Stanisław i Franciszek- cóż, podobają się wielu osobom. Jeśli podoba się także Tobie i ojcu dziecka, natomiast nie przeszkadza Ci konieczność wołania dziecka po nazwisku (w celu odróżnienia w przedszkolu i szkole od potencjalnych imienników)- nadawaj.
  Z rzadziej nadawanych, a osłuchanych (ale to może być tylko moja subiektywna opinia wink) proponuję Ignacego, Tymona, Huberta, Kajetana, Brunona, Gustawa, Witolda.
  Choć nie wiem, czy celować w "dziadkowe", czy bardziej nowoczesne, w "stylu" Mariki .

  --
  pink stinks
  Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
 • kwiatwiosenny 07.08.17, 17:01
  Dzięki. Z twoich podoba mi się Tymek i Hubert. Dla mnie jeszcze Gustaw mógłby być pod dyskusję, ale mężowi nie pasuje... Co do Mariki to nie wiedziałam, że to węgierski odpowiednik Marii! No na szczęście imiona dla dziewczynki poza moim, że tak powiem, problemem. Co do mojego "stylu" to faktycznie wolę imiona bardziej współczesne, niż dziadkowe
 • gaudencja 07.08.17, 20:09
  Może w takim razie Julian, Florian, Marceli (koniecznie z "i" na końcu, żeby nie popaść w sezonowość), Ksawery, Konstanty (skoro miała być Konstancja), Jeremi, Mieszko, Błażej, Kornel, Ernest, Tobiasz?
  --
  Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
  (Jarosław Olesiak)
 • paula.anna 07.08.17, 20:16
  Dla mnie Stanisław i Franciszek są właśnie dziadkowe ☺.

  --
  pink stinks
  Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
 • kwiatwiosenny 07.08.17, 22:38
  @paula.anna Wiem, że to dziadkowe, ale z racji tego, że są takie popularne, to wzięliśmy je tak "jakbym urodziła i nie mamy żadnego pomysłu" trochę, a chcemy znaleźć coś lepszego smile @gaudencja Dzięki za propozycje, robimy listę i od ciebie trafi Konstanty, Marceli i Julian, z czego zastanawiam się nad zdrobnieniami Marcelego..
 • stokrotka_96 08.08.17, 01:02
  Marcyś wink
 • stokrotka_96 08.08.17, 01:04
  Marcyś sprawdziłby się jako zdrobnienie dla chłopczyka, z kolei Marcel byłby fajnym skrótem już później, jak podrośnie.
 • paula.anna 08.08.17, 13:01
  Przecież dziadkowe nie są złe, niektóre baaardzo popularne, inne mniej i tyle smile


  --
  pink stinks
  Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
 • kwiatwiosenny 08.08.17, 08:53
  Kurde, tylko czy Marceli nie będzie mylony z Marcelem? Akurat Marcela nie lubię zbytnio, ale ten Marceli mimo że nie na liście, to gdzieś z tyłu głowy mi siedzi..
 • kwiatwiosenny 08.08.17, 12:11
  A Marcel=Marcelina to Marceli=Marcelia? Ale Marcelia świetnie brzmi, meega dla mnie!
 • bonbon12 08.08.17, 13:31
  Raczej Marcelin=Marcelina Marceli=Marcela
 • paula.anna 08.08.17, 13:57
  > A Marcel=Marcelina to Marceli=Marcelia? Ale Marcelia świetnie brzmi, meega dla mnie!

  Ale o co chodzi?
  O imię męskie i żeńskie, odpowiedniki- jak Karol i Karolina?
  To Marceli i Marcelina.
  Marcelii (raczej, przynajmniej nie znalazłam) nie ma, Marcel to taka wariacja jak Wincent (bo się komuś Wincenty nie podoba), Ignac (taki oryginalny Ignacy wink) itp

  --
  pink stinks
  Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
 • bonbon12 08.08.17, 18:23
  Żeńskim odpowiednikiem Marcelego jest Marcela, a Marcelina utworzyła się później od męskiego imienia Marcelin (przynajmniej takie informacje znalazłam).
 • gaudencja 09.08.17, 00:37
  kwiatwiosenny napisała:

  > Kurde, tylko czy Marceli nie będzie mylony z Marcelem? Akurat Marcela nie lubię
  > zbytnio, ale ten Marceli mimo że nie na liście, to gdzieś z tyłu głowy mi sied
  > zi..

  To jest to samo imię, a Marcel może być świetnym zdrobnieniem Marcelego. Wszystko jest kwestią tylko formy głównej, która będzie zgodna z formą przez całe wieki jedynie poprawną.

  --
  "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
  (Walery Pisarek)
 • ilia.1 07.08.17, 20:25
  Stanisław i Franciszek to tradycyjne imiona. Kilka sugestii imion: Albert, Ernest, Feliks, Henryk, Leopold, Leonard, Leon, Ludwik, Maksym(ilian), Nikodem, Olaf, Olgierd, Stefan, Tadeusz, Teodor, Wiktor.
 • kwiatwiosenny 07.08.17, 22:44
  Pokazałam mężowi propozycje i jak dla mnie Nikodem i Olaf, ale on stwierdził, że nie podoba mu się Olaf i w ogóle jakoś nie bardzo. Oczywiście wielkie dzięki za propozycje, niektóre niezbyt mi się podobają. Jeszcze podoba mi się zdrobnienie Teo od Teodora, ale cała forma - nie jestem przekonana.
 • kwiatwiosenny 07.08.17, 22:53
  TYPY (kilka imion, które się nam spodobały) Nie pisałam wcześniej, ale synkowi nadamy 2 imiona, z tego drugie chcemy święte. 1. Tymon 2. Nikodem 3. Julian Z 6 dobrych wzięliśmy 3 naj. Mam pytanko, bo pewnie bardziej ogarniacie temat, Tymon a Tymoteusz to jaka różnica?
 • stokrotka_96 08.08.17, 01:20
  Najbardziej podoba mi się imię Nikodem, tuż za nim na mojej liście plasowałby się Julian. Trzecie miejsce - Tymon.
  Jaka różnica między Tymonem a Tymoteuszem?
  Tymon oznacza "tego, który czci", zaś Tymoteusz "tego, który czci Boga". Jak widzisz, znaczenia się pokrywają. Brzmieniowo te dwa imiona są bardzo podobne. Tutaj jest kwestia tego, która wersja bardziej chwyta Cię za serce. Na co dzień zarówno Tymon, jak i Tymoteusz są Tymkami smile. Tylko trzeba być konsekwentnym - jeśli wybierzesz Tymoteusza, to Twój syn nie będzie Tymonem. Nie można używać tych dwóch imion zamiennie - to są odrębne imiona (np. jeśli w akcie urodzenia wpiszesz Pola, to dziewczynka nie jest Apolonią). Podobne przykłady: Bogumił/Bogusław (choć tu znaczenia nieco się różnią: ten pierwszy jest miły Bogu, a drugi Go sławi; jednak tak czy siak, obaj panowie są Bogusiami), Zachary/Zachariasz (w zasadzie to samo imię, ale trzeba zdecydować się na jeden z tych wariantów, by potem nie było problemów), Anna/Hanna (oba oznaczają "łaska", po prostu druga wersja ma dodatkowe "h"; jednak Annę od Hanny z reguły odróżnia się poprzez zdrobnienia Ania i Hania), Leon/Leonard (oba znaczą silny i odważny jak lew; i znowu - kwestia tego, która wersja w oficjalnym wydaniu bardziej odpowiada rodzicom Leosia).
 • kwiatwiosenny 08.08.17, 08:51
  Właśnie mi chyba najbardziej Tymek pasuje, tylko nie wiem co lepsze: Tymon - rymuje się z Szymon czy Tymoteusz-Mateusz..
 • stokrotka_96 08.08.17, 10:52
  To zależy od tego, czy masz długie nazwisko i czy planujesz dać synkowi drugie imię. Jeśli masz długie nazwisko i planujesz dać synkowi długie drugie imię, to może lepiej wybrać Tymona.
 • kwiatwiosenny 08.08.17, 12:09
  Czytałam na innym forum, jak ktoś miał problem, bo Tymoteusza mylili z Tomkiem i Mateuszem, także jak coś, to Tymon. Kurde, no a mąż mnie zaskoczył i wymyślił Juliana Franciszka, no nie leży mi to wcale. Muszę przekopać internet, żeby dowiedzieć się które są święte z tych kilku. I jeszcze pogadam z najbliższymi, bo oni mają swoje typy, głównie rozchodzi się o Antoniego, bo ostatnią żyjącą prabcią dzidziusia jest mojego TŻ babka, która chce Franka właśnie po swoim mężu, i z tego co widzę to mąż chce się ugiąć pod babcią i ją na siłę zadowolić. Ja nadal zostanę przy Tymku i może Nikodemie oraz po głowie chodzi mi Marceli..
 • paula.anna 08.08.17, 13:17
  > I jeszcze pogadam z najbliższymi, bo oni mają swoje typy, głównie rozchodzi się o Antoniego, bo ostatnią żyjącą
  > prabcią dzidziusia jest mojego TŻ babka, która chce Franka właśnie po swoim mężu, i z tego co widzę to mąż chce się > ugiąć pod babcią i ją na siłę zadowolić. Ja nadal zostanę przy Tymku i może Nikodemie oraz po głowie chodzi mi
  > Marceli..

  Kiepsko jeśli ktoś poza rodzicami się pcha do wybierania imienia uncertain
  Babcie itp już miały swoją szansę.
  Jeśli któremuś rodzicowi z jakiegoś powodu imię po kimś nie pasuje na pierwsze, można nadać ewentualnie na drugie, jeśli obojgu rodzicom taka opcja odpowiada.
  Ogólnie zwykle lepiej nie angażować postronnych do wybierania imienia, wszystkich się nie da zadowolić. Nie wdawać się w dyskusje, żeby nie było nacisków itp i ewentualnego niezadowolenia RODZICÓW dziecka.


  Antoniego lubię bardzo, jednak ze względu na popularność jest dla mnie nienadawalny.
  Julian- tyle teraz Julek dookoła, że i w Julianie nie widzę żadnego uroku. Zresztą za dużo "j" jak dla mnie, takie jujające te imiona wink

  A może Florian zamiast Juliana? Ma świętego patrona itp
  Choć Florian Franciszek brzmi średnio (jeśli zaakceptowałabyś imię dziadka męża na drugie), dużo lepiej Florian Antoni (nie wiem skąd ten Antoni, nie rozumiem, babcia jest Antonina, żona Franciszka?)

  --
  pink stinks
  Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
 • gaudencja 09.08.17, 01:25
  kwiatwiosenny napisała:

  Muszę przekopać internet, żeby do
  > wiedzieć się które są święte z tych kilku.

  Wszystkie są święte smile Nie ma więc żadnego problemu. Drugie imię może być nieświęte, może też być nim (święty) Franciszek.

  Ja n
  > adal zostanę przy Tymku i może Nikodemie oraz po głowie chodzi mi Marceli..

  Marceli Franciszek bardzo pasuje MSZ. Tymek mógłby być śmiało Tymoteuszem, to teraz stosunkowo często nadawane imię i nie powinno być z nim problemów.
  Patronem Tymoteusza jest m.in. taki święty:
  pl.wikipedia.org/wiki/Tymoteusz_(posta%C4%87_biblijna)
  Patronem Tymona - m.in. taki:
  pl.wikipedia.org/wiki/Tymon_(ucze%C5%84_apostolski)
  --
  De gustibus...
 • paula.anna 08.08.17, 13:06
  > Czytałam na innym forum, jak ktoś miał problem, bo Tymoteusza mylili z Tomkiem i Mateuszem
  > Tymon - rymuje się z Szymon czy Tymoteusz-Mateusz

  Nie patrzyłabym z czym się rymuje (poza nazwiskiem, wtedy odpada), z czym się komuś może kojarzyć- w sensie Szymon z Tymonem. Szczerze- nie rozumiem o co chodzi z tym rymowaniem, kojarzeniem.
  Wszystkie rozważane imiona są znane, osłuchane, raczej popularne.

  > Kurde, tylko czy Marceli nie będzie mylony z Marcelem?

  Myślę, że będzie, tzn ludzie będą zakładać że to Marcel, bo to obecnie modna sezonówka. I pretensjonalna imo.
  Ale czy to kłopot że będą na początku mylić?
  Będziesz mówić że to Marceli i już.
  No chyba, że chcesz używać "skrócenia"- jedna litera to żadne skrócenie wg mnie- i mówić Marcel.
  Wtedy szkoda nadawać Marcelego...

  --
  pink stinks
  Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
 • kwiatwiosenny 08.08.17, 13:56
  Chodziło mi o Franka oczywiście, a o Antku pomyślałam i nawet nie zauważyłam jak się tam zaplątał heh. Ale nie ma mowy o Antku, średnio w moim stylu, bo raczej chcę znaleźć ciekawsze imiona, niż dziadkowe Stasiek, Franek, Jasiek, Franek, Czesiek, Rysiek, Grzesiek...i tak można długo wymieniać
 • stokrotka_96 08.08.17, 14:55
  A co sądzisz o połączeniach: Tymon Franciszek, Nikodem Franciszek?
 • paula.anna 08.08.17, 14:59
  Nie wiem, czy to do mnie wink
  Wolę Tymona, jakoś Nikodem mnie nie zachwyca, zarówno sam jak i w duecie z Franciszkiem.

  Czyżby Tymon był TYM imieniem?

  --
  pink stinks
  Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
 • stokrotka_96 08.08.17, 15:03
  Mnie osobiście dosyć podoba się też propozycja Twojego męża - Julian Franciszek smile. Szkoda, że Ci nie do końca odpowiada sad. Julian Franciszek brzmi dostojnie, ale nie pretensjonalnie. I można byłoby uczcić w jakiś sposób pamięć przodka. Poza tym, nie używałoby się tego na co dzień - raczej wypisując druczki. I miałby fajnego patrona (przyjaciela zwierząt).
 • kwiatwiosenny 09.08.17, 11:35
  Póki co zgodnie stwierdzamy, że Franek i Staś to bardzo popularne imiona i na razie Franek będzie na drugie, bo będzie używane raczej od święta, na co dzień myślę, że po prostu sobie będzie. Pierwsze imię to może Tymek? Może Julek? Mąż chyba zrozumiał, że Julków teraz od groma, ale jego odpowiedź jest taka : No dobra, Julek popularny itp., no to co innego? No właśnie, dziewczyny, co innego? Mi by pasowało imię Tymek (no może nie na 100%, bo jakieś wątpliwości mam) ale przedyskutujmy inne imiona. Takie, od których nikt się nie krzywi, ale nie spotkamy imiennika na każdym rogu smile
 • angelina7-83 09.08.17, 17:03
  A może zamiast Tymona, Tobiasz? Raczej jeszcze w propozycjach nie doczytałam wink, więc może spodoba Wam się Adam, Cezary, Seweryn, Sergiusz, Tomasz, Jeremi, Maurycy, Olgierd?
 • paula.anna 09.08.17, 17:40
  > że Julków teraz od groma, ale jego odpowiedź jest taka : No dobra, Julek popularny

  Julek teraz od groma, Julian aż tak popularny nie jest. Niżej w rankingu niż Tymon czy Tymoteusz.
  akademiaporodu.pl/top-news/najpopularniejsze-imiona-2016-ranking-imion-2016/

  Także jeśli Ci się podoba (bo mężowi tak), to warto przemyśleć- akurat Julka na każdym rogu raczej nie spotkasz wink.

  > przedyskutujmy inne imiona. Takie, od których nikt się nie krzywi, ale nie spotkamy imiennika na każdym rogu

  Nie licz na to, że NIKT się nie skrzywi wink.
  Albo, że imię zbyt popularne, albo że wymyślne i on w ogóle takiego nie zna, albo że się po prostu nie podoba (to może dotyczyć bardzo popularnych, bardzo rzadko nadawanych i tych "średnich").
  Domyślam się, jakie imiona masz na myśli, jednak przestrzegam przed "dogadzaniem" innym. A niech gadają tongue_out

  A jakie jeszcze bierzecie pod uwagę?
  Poza Tymonem i Julianem?

  --
  pink stinks
  Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
 • kwiatwiosenny 11.08.17, 20:01
  Tymon mnie kupił isię boję, że poodrzucam wszystko bez zastanowienia, bo to chyba TO.
 • kingaaa01naaa 10.08.17, 11:44
  Może Tadeusz inaczej Tadzio, Krzyś, albo Kazik
 • stokrotka_96 10.08.17, 13:01
  Hm... Borys, Paweł, Adrian, Gabriel, Kamil, Dominik, Artur, Błażej, Eryk, Rafał, Cezary, Konrad, Radosław, Marek, Kornel, Iwo, Jeremi, Seweryn, Remigiusz, Kordian, Fryderyk, Aleksy, Sylwester, Maurycy, Jarosław, Jonasz, Wincenty, Miron, Leopold, Sergiusz, Roch, Ireneusz, Wit, Waldemar, Joachim. Z nieco popularniejszych: Wiktor, Igor, Miłosz, Karol. Masz wątpliwości co do Juliana, ale to wcale nie jest bardzo często spotykane imię. W 2016 r. było dopiero na 38. miejscu, gdzie Tymon zajmował 27. miejsce, a Nikodem 20.
 • kwiatwiosenny 11.08.17, 10:18
  Na razie ustaliliśmy, że będzie Tymon Franciszek albo Julian Franciszek. Ostatecznie zdecydujemy jak będzie już na świecie. Dodatkowo mój jeden argument sprawił, że mąż chyba zaczyna powątpiewać w Juliana. Chodzi mi o to, że łatwo poprzez jedną literkę powstaje forma męska lub damska. Julia JuliaN Dominik DominikA Stanisław StanisławA i W przypadku Franka na 2 imie to nie ma dla mnie wielkiego znaczenia, ale na 1. tak.
 • paula.anna 11.08.17, 13:41
  >łatwo poprzez jedną literkę powstaje forma męska lub damska. Julia JuliaN Dominik DominikA Stanisław StanisławA

  A to jakiś problem? Serio pytam smile
  No tak to jest, jeśli jakieś imię ma wersję żeńską i męska, jest wieeele takich imion.
  W każdym razie o Tymonie (ta Tymona) nie słyszałam, więc Tymon bezpieczniejszy (choć wciąż nie rozumiem o co chodzi).

  Chyba rzeczywiście nie jesteś do końca przekonana do Juliana, ale do Tymona najwyraźniej też.
  W każdym razie wybierzecie z tych 2, temat zamknięty, poszukiwania zakończone?
  Ciekawe, na kogo "będzie wyglądał" Twój syn, kiedy się urodzi.

  --
  pink stinks
  Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
 • dalenia 11.08.17, 15:18
  Oba zestawy są okej, choć ja akurat nie jestem fanką Juliana. Odbieram go jako zniewieściałego, wolę Juliusza. Tymka lubię, to bardzo wdzięczne w użyciu imię. Tylko trzeba pamiętać, że Tymków jest sporo - bo zarówno Tymonowie jak i Tymoteuszowie zazwyczaj zostają właśnie Tymkami. Gdyby ich zsumować, to w zeszłym roku urodziło się nieco ponad 4600 Tymków. Julianów było 1800 (+200 Juliuszów).
 • kwiatwiosenny 11.08.17, 19:51
  @paula.anna No nie jest to wielki problem, ale nie do końca mi to gra. A co do popularności imion, to myślałam, że są dalej niż pozycje od ok.20 do 30... No cóż. Sama nie jestem jakąś fanką rankingów, ale żeby się nie powstydzić to co nieco ogarnęłam. Trafiłam też na 100 najrzadziej nadawanych w ostatnim roku, czy na pewno jakoś na bieżąco, i zaskoczyło mnie tam damskie imię Majka... Nie wiem, chyba jakiś żart to był i chodziło o Maję, hah.
 • paula.anna 12.08.17, 13:38
  Nie żart, teraz taka moda, oryginalna Majka, nie zwykła Maja. Kuba a nie Jakub. itp. W ubiegłym roku podobno 5 osób nazwało córkę Tosia i Zuza, urodziło się 12 Zoś- chodzi o taką własnie zdrobnioną formę.
  Ludzie zdrabniają zdrobnienia nadawane jako oficjalne imiona smile.

  Jeśli "nie grają" Ci imiona posiadające zarówno formę męską jak i żeńską, to faktycznie Julian jest mało trafiony.

  --
  pink stinks
  Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
 • annthonka 11.08.17, 10:36
  Julek jest super i wcale nie aż taki bardzo popularny. Zestaw Julian Franciszek bardzo fajnie brzmi.
  Tymon od kilku lat jest zdecydowanie bardziej popularny niż Julek. Tymon Franciszek też brzmi dobrze.

  Poczekajcie aż się urodzi, wtedy sami zobaczycie, czy wygląda na Tymona, Juliana, czy jeszcze kogoś innego smile
 • kwiatwiosenny 12.08.17, 14:41
  Będzie Tymon Franciszek, o ile przez niecały miesiąc nam się nie odmieni wink Ostatnio byłam w markecie i jakaś kobieta zawołała Tymciu! Chodź tu synku! i poczułam się jakoś tak fajnie, pomyślałam, że za jakieś półtora roku mogłabym tak wołać małego..
 • stokrotka_96 12.08.17, 17:34
  Brzmi super! smile Pochwal się, jak synek już się pojawi.
 • kwiatwiosenny 13.08.17, 21:48
  Oczywiście ! Postaram się jak najszybciej dać wam znać.
 • stokrotka_96 13.08.17, 22:00
  Czekamy smile. Myślę, że przy wyborze imienia najważniejsze jest to, by je czuć. Czasem jakieś imiona wydają się fonetycznie idealne, a jednak czegoś nam w nich brakuje. Jeśli imię rzeczywiście nas urzeknie, to znaczy, że to ma być właśnie ono. Trzymam kciuki za Tymona Franciszka wink.
 • dalenia 14.08.17, 13:06
  Fajnie, wolę Tymona od Julka smile Cudownego porodu i czekamy na wieści!
 • kwiatwiosenny 13.09.17, 21:09
  12.09.2017 na świat przyszedł Franciszek Tymon. Kolejność odwrotna niż kiedyś zakładana, zmieniona na ostatnią chwilę, ale chociaż wszyscy zadowoleni... no, ja nie do konca, ale 'mam przeciez swojego Tymona na 2.'.. Pozdrawiam
 • dalenia 13.09.17, 22:14
  Gratuluję synka! Dlaczego jednak zmieniliście kolejność? Nie polecam nadawania imienia, do którego nie ma się przekonania, pomyślcie jeszcze ...
 • lily-beth 14.09.17, 06:56
  Gratuluję synka! Jeżeli nie jesteś przekonana w 100 procentach, to nie nadawaj. Z własnego doświadczenia wiem, jak się z tym potem człowiek umęczy,a z drugiego doświadczenia - jaka to radość wołać dziecka imieniem, które się uwielbia. Drugim go wołać nie będziesz.
 • lily-beth 14.09.17, 06:57
  Wołać dzieckO, oczywiście.
 • paula.anna 14.09.17, 16:47
  Jak to wszyscy zadowoleni, skoro Ty nie 😯.

  Gratuluję.
  Witaj chłopaku.


  --
  pink stinks
  Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
 • kwiatwiosenny 14.09.17, 21:10
  Dziękuję wszystkim za gratulacje, co do imienia - chyba jeszcze raz to przedyskutujemy, w końcu jeszcze nikt nie był w usc.
 • stokrotka_96 14.09.17, 23:10
  Gratuluję synka! wink Przedyskutujcie sprawę jeszcze przed zarejestrowaniem chłopca, chociaż i Franek, i Tymek to fajne imiona smile.
 • gaudencja 29.09.17, 21:07
  kwiatwiosenny napisała:

  ale chociaż wszyscy zadowoleni... no, j
  > a nie do konca, ale 'mam przeciez swojego Tymona na 2.'.. Pozdrawiam

  Gratuluję synka! Jak go w końcu zarejestrowaliście? smile
  --
  Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
  (Jarosław Olesiak)
 • kwiatwiosenny 29.09.17, 21:32
  Dziękuję smile Nadaliśmy Tymon Franek, tak jak pasowało mi jeszcze w ciąży. Później był mały problem, ale ostatecznie jestem usatysfakcjonowana i szczęśliwa wink
 • dalenia 30.09.17, 15:49
  Super, że jednak "Twój" Tymek smile
 • paula.anna 30.09.17, 16:23
  Bardzo się cieszę!

  --
  pink stinks
  Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
 • stokrotka_96 30.09.17, 20:49
  Dobry wybór! I jeszcze raz gratuluję synka - niech Wam zdrowo się chowa! smile
 • gaudencja 01.10.17, 15:11
  Świetnie, bardzo się cieszę smile
  --
  "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
  (Walery Pisarek)
 • kwiatwiosenny 01.10.17, 08:02
  Dziękuję wszystkim <3

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.