Dodaj do ulubionych

Imię do córki

12.08.17, 09:49
Dzień Dobry !
Rozpoczynam ten wątek, ponieważ razem z mężem we wrześniu na świecie powitamy kolejną córkę i nie możemy się zdecydować na imię. Mam nadzieję, że coś doradzicie. Na obecną chwilę rozważamy dwa imiona : Laurę i Lilianę, choć nie jesteśmy w 100% do żadnego przekonani. Córka dostanie II imię po babci mojego M. bądź po mojej babci, czyli będzie Helena lub Apolonia.
Starsze córki : Adela, Marcelina i Róża.
Nazwisko jest krótkie, dwie sylaby, pojawia się, gdy pada deszcz i świeci słoneczko 😉.
Pozdrawiam!
Edytor zaawansowany
  • 12.08.17, 10:29
    inga.a.m.r napisała:

> Dzień Dobry !
    > Rozpoczynam ten wątek, ponieważ razem z mężem we wrześniu na świecie powitamy k
    > olejną córkę i nie możemy się zdecydować na imię. Mam nadzieję, że coś doradzi
    > cie. Na obecną chwilę rozważamy dwa imiona : Laurę i Lilianę, choć nie jesteś
    > my w 100% do żadnego przekonani. Córka dostanie II imię po babci mojego M. bą
    > dź po mojej babci, czyli będzie Helena lub Apolonia.
    > Starsze córki : Adela, Marcelina i Róża.
    > Nazwisko jest krótkie, dwie sylaby, pojawia się, gdy pada deszcz i świeci słone
    > czko 😉.
    > Pozdrawiam!
  • 12.08.17, 10:30
    Przepraszam, miało być w tytule "Imię DLA córki". Pisałam z telefonu i coś pomieszałam 😂
  • 12.08.17, 11:06
    Piękne imiona córeczek smile

W moim odczuciu z Waszym nazwiskiem lepiej brzmią imiona dłuższe, więc Liliana pasuje tu lepiej, poza tym Laura robi się coraz bardziej popularna. A nie rozważaliście Apolonii na pierwsze?

Dla mnie Apolonia T.....a brzmi najlepiej.

Z nazwiskiem (i z imionami starszych sióstr) dobrze współgra też Melania, Marianna, Kornelia, Klementyna, Florentyna, Cecylia.
  • 12.08.17, 11:55
    Dziękuję za odpowiedź!
    Wlaśnie obawiam się bardziej popularności Liliany/Lilianny, bo częściej słyszę wśród małych dziewczynek imię Lilka niż Laura.
    Podoba mi się Apolonia na pierwsze, ale mąż na nie, więc odpada.
    Melania też ok, ale obawiam się zdrobnienia Mela, którego nie cierpię.
    Marianna jest fajna, ale nie wiem czy nie będzie się mylić z Marcelinką ?
    Kornelia nam się nie podoba, a Klementynka zajęta w rodzinie.
    Florentyna jest ciekawa, do rozważenia.
    Cecylia odpada...
  • 12.08.17, 13:30
    Marianna/Marianka/Mania raczej nie powinna mylić się z Marceliną/Marcelinką/Marcysią.
    Przynajmniej ja nie widzę podobieństwa smile
    Za to popieram to imię dla kolejnej tęczowej siostry.
    Szkoda, że mąż odrzuca Apolonię. A z drugiej strony, pewnie zwykle byłaby Polą uncertain.

Laurę odrzuciłabym- nie przepadam za nią, jest często nadawana i w ogóle. No chyba, że to TO imię.
    Macie już krótką Różę do krótkiego nazwiska, także długość Laury nie byłaby chyba problemem.

Proponuję (być może te propozycje już padły):
    Adela, Marcelina i Róża i Aurelia
    Stefania
    Aniela
    Jadwiga
    Janina
    Antonia/ew Antonina
    Matylda
    Faustyna
    Klementyna- zauważyłam że już zajęta, trudno
    Konstancja
    Honorata
    Józefian
    Franciszka

--
    pink stinks
    Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
  • 12.08.17, 13:40
    Przyszły mi jeszcze go głowy Leonia, Ludwika, Anatolia, Jaśmina, Berenika.

--
    pink stinks
    Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
  • 12.08.17, 13:51
    Antonia i Matylda dodane do listy.
    Antonia jest suuper, Matylda bardzo podoba się mężowi.
    Aurelka bardzo nam się podoba, wybraliśmy to imię już wcześniej, ale siostra męża ma termin pod koniec sierpnia i planuje tak nazwać córkę , więc odpada (być może jeszcze zmieni, wtedy na 100% nasza córka byłaby Aurelia).
  • 12.08.17, 15:17
    W takim razie trzymam kciuki, żeby siostra zmieniła zdanie wink.
    I za Antonię i Matyldę.

--
    pink stinks
  • 12.08.17, 12:43
    Rozważane imiona bardzo mi się podobają. Kilka sugestii: Alina, Aurelia, Diana, Eliza, Emilia, Ida, Idalia, Klara, Lidia, Stella, Weronika, Zofia.
  • 12.08.17, 13:54
    Klara jest fajna, ale u nas na około pełno małych Klar.
    Zofia za bardzo popularna.
    Idalia jest fajna - dopiszę do listy.
  • 12.08.17, 12:47
    Zarówno Liliana i Laura podobają mi się, z czego Liliana bardziej pasuje mi do nazwiska, a Laura do imion sióstr smile
    To ja zaproponuję:
    Anastazja, Klara, Felicja, Stefania, Łucja, Barbara, Wanda, Irena, Aurelia, Antonina, Janina, Matylda, Jadwiga, Urszula.
  • 12.08.17, 13:54
    Moim zdanie do imion dziewczynek i do nazwiska najlepiej będą pasowały imoina: Aniela, Rozalia, Hanna
  • 12.08.17, 14:04
    Rozważane imiona :
    Matylda, Idalia, Antonia, Liliana, Laura
    mój typ nr 1 na obecną chwilę to Antonia, a zaraz później Laura
    Typy męża to Matylda i Laura.
    Laura chyba wygrywa... ale nie wiem czy nie jest zbyt popularna ? Ja sama nie mam w otoczeniu dużo Laur, ale mam np. Klary, Lilki. Dlatego też obawiam się Liliany, która też nam się podoba (to samo z Klarą - mamy wśród znajomych 2 małe Klary +nasza mała sąsiadka to Klara, więc odrzucamy).
  • 12.08.17, 14:06
    A jeżeli chodzi o Lilkę, to która wersja Wam się najbardziej podoba :
    Lilianna, Liliana, Lilia ?
  • 12.08.17, 14:45
    Lilia najbardziej z tych 3. Pozostałe kojarzą mi się se starszą ciotką, na którą mówią Lila. Swoją drogą nie chcę ci narzucać niczego, ale "Lila" Lilka" mi się nie podobają, tylko pełna forma Lilia jest dla mnie ok. Lilka trochę jak Lidka "Litka"
  • 12.08.17, 15:21
    Liliana.
    Choć Lilia, jako kwiat, "pasuje" do Róży wink.
    Jednak mnie się Lilia niespecjalnie podoba.

Laura w ub. r. nadana 3240 razy, Liliana 3013. Różnica niewielka. Jednak sporo Lilek w najbliższym otoczeniu byłoby dla mnie sporym minusem.

--
    pink stinks
  • 12.08.17, 14:35
    Antonia super smile Ja z waszych bym wzięła właśnie Antonię wink
  • 12.08.17, 19:37
    Laura jest w Top 20, więc powiedziałabym, że jest popularne, ale nie tak, jak Lena czy Maja. Antonia jest super, tylko pewnie będzie mylona z Antoniną, więc trzeba przygotować się na poprawianie ludzi od dyplomów itd.
    Do sióstr, moim zdaniem, najbardziej pasuje Idalka (chociaż nie wiem teraz, czy nie za bardzo podobna do Adeli). Matylda ładne, ale wydaje mi się nieco twarde w porównaniu z Marcelinką, Adelką czy Rożą. Lilianę odrzuciłabym, jeśli Wasi bliscy znajomi, krewni lub sąsiedzi mają dzieci o tym imieniu. Jeśli jednak Liliana bardzo Wam się podoba, a na Lilkę natknęliście się w sklepie lub córkę Lilę ma znajomy, z którym utrzymujecie sporadyczny kontakt, to można rozważać dalej.
  • 12.08.17, 17:33
    Łucja, Lidia, Nina, Antonina, Blanka, Bianka, Diana, Luiza, Jagna, Tamara, Tatiana, Donata, Danuta, Michalina, Matylda, Idalia, Wioletta, Urszula, Klara, Franciszka? A co myślicie o Helenie Apolonii?
    Laura pasowałaby do sióstr, ale wolę Lilian(n)ę, która też dobrze by się odnalazła wśród pozostałych dziewczynek.
  • 12.08.17, 18:51
    Helenka bardzo popularna, również mamy w otoczeniu małą Helę.
    Urszula jest fajna - do rozważenia!
  • 12.08.17, 21:59
    Antonia chyba odpada... będzie mylona z Antoniną, a dla mnie to duży minus.
    Myślimy jeszcze nad takimi imionami : Oktawia, Olimpia, Kalina, Rita, Ligia i Ula.
  • 12.08.17, 23:48
    Oktawia jest świetna, bardzo lubię to imię. Rita moim zdaniem nie gra z nazwiskiem, a z Ligią może być podobny problem jak z Antonią i będzie mylona z Lidią lub Liwią.
  • 13.08.17, 01:02
    To znaczy na początku może się zdarzyć, że ktoś pomyli Ligię z Lidią, z Liwią może już rzadziej. Jednak to nieco inna sytuacja co z Antonią i Antoniną - to są te same imiona (obie żeńskie formy Antoniego) z drobną różnicą. Zaryzykowałabym i postawiłabym na Ligię wink.
  • 13.08.17, 00:19
    Rita po rozmowie z mężem odpada.
  • 13.08.17, 00:39
    inga.a.m.r napisała:

> Antonia chyba odpada... będzie mylona z Antoniną, a dla mnie to duży minus.
    > Myślimy jeszcze nad takimi imionami : Oktawia, Olimpia, Kalina, Rita, Ligia i
    > Ula.

Unikałabym imion kojarzących się z rzeczownikami pospolitymi, ze względu na znaczące nazwisko. Z tego powodu wykluczyłabym Laurę, Olimpię, Liliannę, Kalinę. Oktawia moim zdaniem bardzo fajnie pasuje do nazwiska. Rita to m.in. niemieckie zdrobnienie Małgorzaty - nadawanie obcojęzycznych zdrobnień zupełnie mnie nie przekonuje, a poza tym nie pasuje stylistycznie do imion sióstr. Ligia - bardzo ładnie. Urszula moim zdaniem mogłaby odpocząć jako imię.

--
    De gustibus...
  • 13.08.17, 00:58
    Głosuję na Ligię, zaraz po niej na Urszulę.
    Kalina T... na moje ucho brzmi całkiem nieźle, mimo że oba wyrazy są rzeczownikami pospolitymi.
    Rita nie podoba się mężowi, więc można już wykluczyć.
    Olimpia nie w moim guście, lepiej z nazwiskiem współgrałaby Oktawia, jednak Ligia jest moim osobistym numerem jeden smile. Odjechanie brzmiałyby Ligia Kalina T... lub Kalina Ligia T... (jak z "Quo vadis") wink.
    A gdyby siostra męża zdecydowała się jednak na inne imię dla córki, to może wybrać Aurelię? Koło Ligii moja najmocniejsza faworytka.
  • 13.08.17, 09:11
    bardzo podoba mi się Oktawia, Olimpia również ładne. Ligia nie podoba mi się, brak ładnych zdrobnień jak dla mnie a samo Ligia zbyt oficjalne. Ula jest ok. Laura jedno z moich ulubionych imion, ale wlaśnie coraz bardziej popularne. Liliana również popularne, z tych dwóch wolę jednak Laurę. Matylda ładnie wink Antonia pięknie wink
    Może Felicja, Łucja
  • 13.08.17, 17:35
    Popieram Idalię, Matyldę, Oktawię, Olimpię, Urszulę. Laura i Liliana też okej, ale dla mnie nieco nudne. Kalina nieszczególnie pasuje mi do odrzeczownikowego nazwiska, ale skoro macie Różę, to chyba Wam akurat to nie przeszkadza? wink W takim razie Kalinę też popieram. Rita i Ligia nie bardzo mi pasują do nazwiska.
  • 13.08.17, 10:28
    Przyszła mi jeszcze do głowy Aldona, ale czy nie będą mylić jej z Adelą?
  • 15.08.17, 19:00
    Aldona strasznie mi nie pasuje, mężowi też 😉
  • 16.08.17, 00:16
    Najprawdopodobniej będzie Matylda lub proponowana wcześniej Marianna. Matylda chyba bardziej, bo to mocny typ męża.
    Tylko, które II imię?
    Matylda Apolonia
    Matylda Helena.
    Matylda Inka
    Rozważamy po mamie męża Inkę na II.
    Marianna Apolonia
    Marianna Helena
    Marianna Inka ???
    Zobaczymy we wrześniu na kogo będzie wyglądać.
    Być może wybierzemy jakiejś wcześniejsze imię lub całkiem nowe, bo przecież jeszcze trochę czasu mamy...

• 16.08.17, 00:18

> Być może wybierzemy jakiejś wcześniejsze imię lub całkiem nowe, bo przecież jesze trochę czasu mamy...

Całkiem inne, a nie nowe 😂.
  • 16.08.17, 07:16
    Myślę, że wybór drugiego imienia nie będzie tak problematyczny.A co do pierwszego - który zestaw wolicie? Adela, Róża, Marcelina i Matylda/Adela, Róża, Marcelina i Marianna? Ja osobiście chyba wybrałabym Matyldę smile
  • 16.08.17, 12:29
    inga.a.m.r napisała:

> Najprawdopodobniej będzie Matylda lub proponowana wcześniej Marianna. Matylda c
    > hyba bardziej, bo to mocny typ męża.
    > Tylko, które II imię?
    > Matylda Apolonia
    > Matylda Helena.
    > Matylda Inka
    > Rozważamy po mamie męża Inkę na II.
    > Marianna Apolonia
    > Marianna Helena
    > Marianna Inka ???

A jak ma na imię świekra? Naprawdę Inka?
    Inka IMO nie pasuje Wam do nazwiska, a drugie imię stoi blisko przy nazwisku.
    Oba rozważane przez Was imiona bardziej pasują IMO z Apolonią do nazwiska. Lepiej, by przy nazwisku stało 3-sylabowe imię.
    --
    De gustibus...
  • 16.08.17, 16:04
    Inka to ładne imię, ale bardziej pasowałoby jako pierwsze. Ogólnie nie jestem zwolenniczką nadawania imion skrótowych na drugie (np. Tola, Pola, Nela itd.). Dużo lepiej Marianna i Matylda prezentowałyby się z Heleną lub Apolonią. Choć przyznam, że wybrałabym miedzy tymi dwiema opcjami: Matylda Helena, Marianna Apolonia. Choć Matylda Apolonia też brzmi w porządku. Jakoś nie leży mi tylko Marianna Helena (może przez skojarzenie z Marianem i Helą Badziewiakami z Kabaretu Koń Polski lub z Paździochami).
  • 16.08.17, 18:07
    Podobają mi się wybrane przez Was dwa imiona, szczególnie Marianna. Jeśli chodzi o drugie imię, to według mnie Helena pasuje nieco lepiej. Apolonia też okej, choć 3-sylabowe pierwsze imię plus 4 sylabowe drugie imię w moim odczuciu nieco przytłaczają nazwisko. Inka nieszczególnie mi współbrzmi, ale jeśli to po babci, to mogłabym przymknąć oko wink Mama męża oficjalnie jest Inką? To ciekawe.

Dla swojej osobistej córki wybrałabym Mariannę Helenę.
  • 16.08.17, 18:34
    Oficjalnie Ina.
    Na II jednak chyba zostaniemy przy imionach babć, bo Inka/Ina nam jakoś nie pasuje.
    Coraz częściej myślę o imieniu i bardzo podoba mi się Oktawia. Co sądzicie o tym imieniu ?
  • 16.08.17, 19:16
    Imię jest przyzwoite, z historią, i tworzy znakomity, z wyczuciem utworzony zestaw z nazwiskiem - bardzo bym je w Waszym przypadku polecała smile
    --
    "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
    (Walery Pisarek)
  • 16.08.17, 22:26
    Skoro Oktawia według Wikipedii oznacza "ósme dziecko" to może wykorzystamy przy ósmej córce? 😂 hehe
    A tak na poważnie to zastanowimy się jeszcze nad tym imieniem. Coraz bardziej nam się podoba... pomyślimy
  • 16.08.17, 22:24
    Oktawii nie spotyka się na każdym kroku - to duży plus (w życiu spotkałam z dwie, góra trzy Oktawie, z czego jedną lub dwie z widzenia, a z trzecią chodziłam do klasy). Osobiście to imię ani mnie nie grzeje, ani nie ziębi, ale tworzy z Waszym nazwiskiem dość zgrabne połączenie i jest rzadko spotykane, podobnie jak imiona sióstr. P.S. Gdybyś wybrała Oktawię, to, moim zdaniem, ładniej wygląda u boku Heleny wink.
  • 16.08.17, 22:29
    Oktawia jest bardzo fajna. I faktycznie, zgadzam się z Gaudencją, że wyjątkowo dobrze komponuje się z Waszym nazwiskiem. Oktawię wolę od Matyldy, choć od Oktawii nadal wolę Mariannę wink
  • 18.08.17, 18:07
    Będzie Oktawia lub Matylda.
    Dam znać jak mała będzie na świecie!
  • 18.08.17, 18:51
    Super! A nadajecie drugie?
  • 18.08.17, 20:47
    Tak. Na II będzie Helena bądź Apolonia.
  • 20.08.17, 21:58
    Powodzenia! Jestem bardzo ciekawa, kto się urodzi smile
  • 21.08.17, 22:50
    Mam jeszcze jadno pytanie : Jak można zdrabniać, mówić na codzień na Oktawię ?
    Adela jest Adelką, Adą.
    Marcelina jest Marcelinką, Marcysią.
    Róża jest Różyczką, Różanką, Rózią.
    Ja osobiście nie potrzebuje zdrobnienia, ale mąż bardzo lubi używać.
    Tak więc muszę jakieś fajne zdrobnienia mu podać żeby nie zniechęcił się do nazwania córki Oktawia tylko przez zdrobnienia (ja bardzo chcę Oktawie).
  • 22.08.17, 00:34
    Tu jest trochę propozycji zdrobnień:
    forum.gazeta.pl/forum/w,12924,35618263,35618263,Oktawia_Oktawiusz_co_sadzicie_.html?p=35621952
    smile
    --
    "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
    (Walery Pisarek)
  • 22.08.17, 11:31
    Bardzo dziękuję! 😉
  • 22.08.17, 08:55
    Jedną Oktawkę znam i mówili na nią Tawcia, teraz dorosła kobita po 30. i formalnie Oktawia, dla przyjaciół Okta, rodzina mówi Tawa, Tawka.
  • 22.08.17, 17:03
    Ja bym pewnie używała zdrobnień typu Tawia, Tawka, Tawcia, choć i Okcia, Okta mają swój urok.
  • 25.08.17, 01:25
    Rozważamy Oktawię, Konstancję, Klementynke i Matylde.
    Zdecydujemy, gdy zobaczymy córkę (poród będzie w domu, rodzinny)... może sama "przyniesie" sobie imię.
    Które z powyższych byście wybrały?
  • 25.08.17, 01:26
    Klementyna chyba nie bardzo do naszego nazwiska...
  • 26.08.17, 13:19
    A dlaczego Klementyna nie pasuje Ci do nazwiska?
    Wg mnie brzmi ok.
    Trzymam kciuki za Matyldę, na II miejscu Klementyna.

--
    pink stinks
  • 25.08.17, 07:41
    Osobiście wybrałabym Matyldę. Bardzo lubię też Konstancję (w pełnej formie). Poza tym, pasowałaby do sióstr i z Waszym nazwiskiem wyglądałaby bardzo dobrze. Tylko jak byście ją zdrabniali? Ja znam Konstancję-Kosię, w "Plebanii" była Konstancja-Kotka. Z wypisanych w Internecie jeszcze mogłyby być Konia lub Kostka. Co o tych formach myślicie? Klementyna nie jest w moim stylu, muszę przyznać.
    Oktawia spełnia w zasadzie te wymagania, co Konstancja i Matylda. Czy mąż ma już jakieś ulubione zdrobnienie dla niej? smile Wspominałaś, że mężowi na zdrobnieniach zależy.
    Teraz kwestia tego, które imię najbardziej "czujecie". Wiele matek mówi też, że dopiero po narodzinach pada ostateczna decyzja - patrzą na małego kartofelka i jakieś wcześniej wybrane imię przestaje pasować, więc dzieciątko "znajduje" sobie nowe. A bo jakoś tak na Kasię wyglądała i została Kasią - tak się zdarza wink.
  • 25.08.17, 11:41
    W Internecie znaleźliśmy ciekawe zdrobnienia.
    Klementyna chyba odpada, mąż nie jest przekonany.
    Matyldy nie akceptuje teść, chociaż mnie to za bardzo nie interesuje. Mieliśmy powiedzieć dopiero po narodzinach na jakie się zdecydowaliśmy, ale mąż się wygadał - niech teraz sobie znim dyskutuje na ten temat. Ja nie będę wybierać imienia z całą rodziną, bo to nie o to chodzi IMO.

• 25.08.17, 13:48
    Niestety, wszystkim się nie dogodzi sad. A to szwagierka uzna, że staromodne, teściowa inne imię skrytykuje, że zbyt nowoczesne, o jeszcze innym kuzynka powie, że zbyt oklepane... Każdy będzie miał jakieś "ale", niestety...
    Sama, gdybym miała nadać imię dziecku i nie miałabym pomysłu, to po prostu poprosiłabym rodziców o wypisanie z kalendarza lub listy imion tych imion, które im się podobają, ale nie po to, by kierować się ich gustem, tylko po to, by znaleźć coś, na co wcześniej nie zwróciłabym uwagi. Tak jak zresztą jest na forum - prosimy o radę forumowiczki, ale i tak decyzja należy do rodziców dziecka smile. Im ma się najbardziej podobać.
    Kiedyś powiedziałam tacie i kuzynce, że dla córki rozważam Tosię. Im się nie spodobała chyba do końca, kuzynce kojarzyło się z psem, a tata jakoś tak nie przepada. Ale gdyby zależało mi bardzo na tym imieniu, to chyba i tak bym je wybrała, bo ma elegancką wersję oficjalną i zdrobnienie z -sia, które bardzo lubię.
  • 26.08.17, 13:16
    Mój teść też protestował przeciwko Matyldzie. Musiał się przyzwyczaić 😛.

--
    pink stinks
  • 26.08.17, 13:33
    Matyldę smile
    Oktawia jest ok, ale nigdy mnie jakoś nie zachwycała, bo za bardzo znaczenie przez nią przebija.
    Konstancja podoba mi się tylko w pełnej formie i na piśmie, zdrobnienia IMO są brzydkie, a ta pełna forma z kolei niewygodna do używania na co dzień.
    Mam kotkę Klementynę, bo bardzo lubię imię, ale córki bym tak nie nazwała ze względu na brak ładnych zdrobnień. Uwielbiam wymyślać różne przekształcenia od imion, moje dzieci wołam tysiącem zdrobnień, a z Klementyna jest zawsze Klementyną (druga kotka, Zula, jest Zulką, Zulinką, Zulaskiem, Zuluskiem itp. itd.).
    Do nazwiska akurat Konstancja i Klementyna pasują mi średnio, trochę zbyt pompatyczne.
  • 26.08.17, 14:02
    Też uważam, że Klementyna i Konstancja są trochę zbyt pompatyczne do Waszego nazwiska. Do tego Klementyna jakby przydługa do dwóch sylab. Wybierałabym między Oktawią i Matyldą, przy czym ja wolę Oktawię.
  • 26.08.17, 16:01
    Ja wybrałabym Klementynę

--
    "Kreatywność to zabawa inteligencji"
    - Albert Einstein
  • 27.08.17, 23:50
    Najbardziej podoba mi sie Konstancja znam jedna mala Kostke i podobaja mi sie wszystkie jej zdrobnienia, na drugim Matylda a na trzecim Klementyna, bo nie znajduje dla niej zdrobnien takich oczywistych. Wszystkie trzy bardzo mi sie podobaja. Moze jeszcze dorzuce Florentyna zdrabniana do Flora.
  • 28.08.17, 00:43
    Florentyna odpada, mężowi bardzo nie pasuje.
    Klementyna po namysłach skreślona.
    Aktualne imiona rozważane :
    Oktawia, Olimpia, Matylda i Ewa.

--
    https://www.suwaczki.com/tickers/wn68ys35ttttkjwk.png
  • 28.08.17, 10:02
    Mój ranking smile
    1. Matylda
    2. Oktawia
    3. Ewa
    4. Olimpia
    Chociaż chyba najbardziej rozważałabym Matyldę i Oktawię - wydaje mi się, że te imiona najbardziej Wam pasowały. Ewę bardzo lubię - jest raczej międzynarodowym imieniem i ma ładne zdrobnienia (Ewunia, Ewcia) , ale przy Adeli, Róży i Marcelinie wypadałaby raczej zwyczajnie (choć rzadko teraz spotyka się Ewunie). Olimpia jakoś nie w moim guście.
    Dobrze jest mieć wybrane typy przed porodem, ale warto poczekać i zobaczyć, które do niej będzie najbardziej pasowało wink.
  • 28.08.17, 16:16
    Zgadzam się, że Ewa bardzo ładna, ale zbyt banalna przy siostrach. Olimpię lubię bardziej niż Oktawię, ale IMO do nazwiska Oktawia i Matylda pasują ładniej.
  • 28.08.17, 16:37
    Nie wiem, co myśleć o Olimpii. Ogólnie lubię to imię, ale z Waszym nazwiskiem jakoś nieszczególnie mi brzmi. Nadal uważam, że pod względem dopasowania do nazwiska to Oktawia jest strzałem w dziesiątkę!

Ewcia też okej, tylko nieco blado wygląda przy nazwisku.
  • 29.08.17, 23:29
    A co myślicie o Blance ?

--
  • 30.08.17, 00:11
    Adela, Róża, Marcelina i... Blanka - dla mnie super! Moja faworytka, koło Matyldy. Przy czym Blanka nawet bardziej mi pasuje, bo przynajmniej każde imię zaczynałoby się od innej literki. A co powiesz na Malwinę? Nie pamiętam teraz, szczerze mówiąc, czy już padła taka sugestia.
  • 30.08.17, 01:18
    Malwina jest ok, ale byłabym się czy Malwina/Malwinka nie będzie się mylić z Marceliną/Marcelinką ???
    Chociaż od Malwiny bardziej lubię Matyldę.

--
  • 30.08.17, 01:24
    To w takim razie najmocniej kibicuje Matyldzie i Blance smile.
  • 30.08.17, 12:09
    Wg mnie Malwina nie powinna się mylić z Marceliną. Przecież to nie Kaja/Maja wink.
    Ale rozumiem, że wolisz Matyldę.

--
    pink stinks
  • 30.08.17, 17:35
    A dla mnie zbyt podobna, brakowałoby mi jeszcze Michaliny w zestawie.
  • 30.08.17, 12:06
    Zdecydowanie wolę Matyldę, Blanka mnie nie zachwyca. I wg mnie średnio brzmi z nazwiskiem.

--
    pink stinks
  • 30.08.17, 12:20
    Teraz gdy porównuję obie wersje z nazwiskiem, to chyba Matylda wypada lepiej, ale zaś w zestawie z siostrami ciut bardziej pasuje mi Blanka, choć Matylda jest super.
  • 30.08.17, 17:35
    Blanka znaczy biała, IMO średnio z nazwiskiem rzeczownikowym, ale z siostrami bardzo ładnie pasuje i ogólnie imię ok.
  • 30.08.17, 17:39
    Imię jak najbardziej w porządku, do sióstr też fajnie pasuje. Tylko nie jestem przekonana do zestawienia Blanki z nazwiskiem.
  • 02.09.17, 00:30
    Z radością informuję, ze 01.09.2017 roku na świat przyszła nasza córka Janina Helena !
    Janina/Janka/Ninka jest cuuuudowna i przesyła Wam buziaki.
    Co do imienia to postanowiłam przeczytać jeszcze raz cały wątek i wasze propozycje, kilka razy pojawiała się Janina. Imię mnie zainteresowało, bardzo podoba mi się pełna forma + świetne zdrobnienia ( moje ulubione to Janka). Jak ja zobaczyliśmy to wiedzieliśmy, że to nasza mała Janinka (poród był w domu), a dumne starsze siostry wyraziły zgodę na Janinę i mówią do siostry Nina 😉.
    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

--
  • 02.09.17, 10:20
    Gratulacje!
    Witaj Janino ☺

--
    pink stinks
  • 02.09.17, 10:23
    A siostra ma Aurelię czy nazwała córkę inaczej? O ile już urodziła 😉.

--
    pink stinks
  • 02.09.17, 13:13
    Aurelia Julianna na świecie już 19 dni 😊.

--
  • 02.09.17, 15:22
    Fajnie, kuzynki rówieśniczki ☺.

--
    pink stinks
  • 02.09.17, 16:33
    Ładnie szwagierka dobrała drugie imię do Aurelki wink. Julianna podobała mi się zawsze bardziej niż zwykła Julia.
    To niech Wam rosną te dziewuszki w Waszej rodzince! smile
  • 02.09.17, 19:09
    Gratuluje Wam obu smile
    --
    De gustibus...
  • 02.09.17, 12:23
    Gratulacje! wink Niech się zdrowo chowa!
    To poniekąd mała sama sobie imię wybrała smile. Myślałam, że wszystko rozegra się między Oktawią a Matyldą, a tu takie zaskoczenie! Bardzo ładnie będzie wyglądać z nazwiskiem i do sióstr też będzie pasować, bo na dobrą sprawę Janki teraz widzi się rzadko, a siostry mają oryginalne imiona.
    Pozdrawiam serdecznie całą Waszą rodzinkę!
  • 02.09.17, 12:33
    Ślicznie! Pozdrawiam i zdrowia dla Ciebie i maleństwa smile
  • 02.09.17, 16:31
    kwiatwiosenny, my też czekamy na informacje o synku! wink
  • 02.09.17, 22:00
    Bardzo dziękujemy za miłe słowa, a Aurelka i Janka przesyłają pozdrowienia ! 😘

--
  • 02.09.17, 22:33
    @stokrotka_96 Termin juź na jutro, a ja czuję się tak samo jak tydzień temu i dwa. Nic smile W środę byłam u lekarza, powiedział, że gdybym nie urodziła to w poniedziałek następny do szpitala. Także Tymek? (zaczynamy tak o nim mówić, już nie bobasek, o) ma jeszcze tydzień. No zobaczymy smile
  • 05.09.17, 20:22
    Moje gratulacje! Przepiękne imiona - i Wasze, i u szwagrów. Janeczko i Aurelko, witajcie na świecie! smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.