Dodaj do ulubionych

Które z tych biblijnych imion wolicie?

13.09.17, 15:04
Feba czy Debora? smile
Edytor zaawansowany
  • 13.09.17, 15:10
    Debora.
    Feba zupełnie mi nie odpowiada brzmieniowo, jakaś taka za krótka i bez wyrazu. Dodatkowo kojarzy mi się z "febrą".
  • 13.09.17, 17:44
    Debora. Podoba mi się
    Feba nie podoba mi się.

--
    pink stinks
    Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
  • 13.09.17, 18:19
    Debora. Angielska wersja Feby - Phoebe- ma dużo więcej wdzięku.
  • 13.09.17, 18:48
    Niestety żadne mnie nie zachwyca, delikatnie rzecz ujmując.
  • 13.09.17, 19:25
    Debora.
  • 13.09.17, 19:56
    Debora zdecydowanie, Feba nie podoba mi sie .
  • 13.09.17, 21:27
    Feba też kojarzy mi sie z febrą, a trochę brzmi jak Seba, od Sebastiana. Debora też mnie nie zachwyca.
  • 13.09.17, 21:56
    Phoebe tak, Feba zupełnie nie.
    Debora może być, imię jak imię, ani nie przeszkadza, ani nie zachwyca.
  • 14.09.17, 07:59
    Feba - zupełnie nie kojarzy mi się z febrą. Nie kojarzy mi się z niczym, a ładnie brzmi. Może trochę jak imię dla szarego kotka z reklamy Shebysmile
    Natomiast moja ulubiona aktora Debra Winger (i nie tylko ona) "naznaczyła" mi to imię, w związku z tym biblijna wersja Debora brzmi dla mnie jakby ktoś sztucznie dodał "o"
  • 14.09.17, 14:17
    Debora kusiła mnie w ciąży. Feba zbyt mdła dla mnie.

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/relgiei3660smowx.png
  • 14.09.17, 23:15
    Wolę Deborę - oznacza "pszczołę", czyli kogoś pracowitego wink.
    Chociaż w Polsce chyba nie wybrałabym żadnego z nich. Za granicą za to na pewno rozważyłabym Deborah, zdrabnianą do Debbie.
  • 14.09.17, 23:27
    Widzę, że zagraniczny odpowiednik to Phoebe - mogłabym rozważyć, ale za oceanem. Nasza wersja Feba mnie nie przekonuje.
    Lubię za to Noemi i Rut (choć zagraniczna Ruth jeszcze lepsza).
  • 29.09.17, 21:05
    Debora wyjątkowo mi nie leży - twarda i ciężka. Wybór jest więc oczywisty.

--
    "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
    (Walery Pisarek)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.