Dodaj do ulubionych

druga coreczka

04.06.18, 23:08
I my mamy dylemat z imieniem dla drugiej coreczki. Mamy juz Natalie.
Droga kompromisu zostaly nastepujace imiona (kolejnosc przypadkowa):

1. Milena
2. Emilia
3. Magdalena
4. Marta
5. Dominika
6. Zuzanna
7. Blanka

Prosze o pomocsmile.
Edytor zaawansowany
  • ilia.1 05.06.18, 04:59
    Osobiscie wybrałabym Blankę, Milenę lub Emilię.
    Sugestie:
    Adela, Rozalia, Aurelia, Celina, Lilian(n)a, Eliza, Ida(lia), Łucja, Jaśmina, Alina, Gabriela, Alicja, Stella, Marcelina, Diana, Leonia, Michalina, Weronika, Antonina, Kornelia, Lidia, Malwina, Kamila, Klara, Emma, Kalina, Klementyna, Matylda.
  • paula.anna 05.06.18, 07:24
    Mam inny gust 😉.
    Z podanych wybrałabym EWENTUALNIE Dominikę, Blankę czy Milenę.
    Pozostałe, z różnych względow, dla mnie absolutnie odpadają.

To jest lista ostateczna, czy inne opcje wchodzą jeszcze w grę?

--
    pink stinks
    Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
  • olkat90 05.06.18, 08:35
    Z Twoich imion bez zastanowienia wybrałabym Milenę - bardzo lubię to imię i do Natalii pasuje idealnie. Nie wiem, czy oczekujesz też jakichś propozycji, ale od siebie dodam jeszcze: Alina, Dalia, Iwona, Kalina, Ludmiła, Malwina, Sabina, Sylwia smile
  • dalenia 05.06.18, 09:11
    Milena - nie jestem fanką, z uwagi na znane mi Mileny. Poza tym z brzmienia trochę mdła, ale można przyjemnie zdrobnić do Mili. Plus za umiarkowaną popularność.
    Emilia - nigdy nie lubiłam tego imienia, jest dla mnie nijakie i rozlazłe. Każda znana mi Emilia całe życie była infantylną Emilką albo brzydką (w moim odczuciu) Emilą. Pełna wersja, skądinąd najładniejsza, praktycznie nie była używana.
    Magdalena - nieskromnie lubię wink choć nieco bałabym się ciotkowatości.
    Marta - to dla mnie imię z gatunku do bólu neutralnych. Nie jestem w stanie powiedzieć nic miłego (choć moja przyjaciółka to Marta, więc mam dobre skojarzenia), ale znowu nie mam się do czego przyczepić. Jest, bo jest.
    Dominika - nie przepadam, bez większego powodu.
    Zuzanna - imię bardzo ładne, ale znowu bardzo popularne, od wielu już lat. Nie wiem, czy przeszkadza Wam popularność, skoro macie Natalię?
    Blanka - sama bym nie nadała, z uwagi na osobiste skojarzenia. Natomiast uważam, że brzmieniowo imię jest fajne (może nieco zdrobnieniowe?) i niepopularne.

Czyli generalnie - chyba mamy inny gust wink Dla swojej córki wybrałabym Blankę, a na pewno odrzuciłabym Zuzię i Emilkę. Nie wiem, czy chcecie inne propozycje? Moje sugestie to: Kornelia, Malwina, Laura, Alicja, Gabriela, Michalina, Lilian(n)a.
  • annthonka 05.06.18, 11:45
    Moim zdaniem z tej listy najbardziej pasuje Blanka.
  • stokrotka_96 05.06.18, 12:17
    Odrzuciłabym Zuzannę i Emilię, szczególnie tę pierwszą ze względu na to, że Zuzie już od kilku lat oblegają wszystkie piaskownice. A Emilek u mnie na Śląsku jak mrówków wink.

Marta może być odbierana ciotkowato. Poza tym, dla mnie zbyt nudna (w moim pokoleniu Marta była dość popularna). Magdalena podoba mi się dużo bardziej mimo wysypu Magdalen pokolenie i dwa pokolenia wcześniej. To zresztą moje imię z Bierzmowania wink.

Dominika jest OK i skojarzenia z tym imieniem mam dobre (dzięki innym osobom o tym imieniu, które poznałam). Sama je noszę, ale nie do końca przepadam za zdrobnieniem "Domi". Wolałabym "Nikę" wink. Dla przyjaciół jestem Domcią - nie wiem, czy taka opcja by Wam odpowiadała. Ja już przywykłam, mimo że infantylne do bólu. Z kolei dla rodziny jestem Misią/Miśką.

Gdy już przy Misi jesteśmy, to może Michalina, hm? W sumie podoba mi się bardziej niż Dominika smile.

Blanka rewelacyjna i z Natalią nie tworzyłaby przewidywalnego zestawu pokroju Natalia i Oliwia, Natalia i Maja itp.

Milena też śliczna wink. Umiarkowanie popularna - rówieśniczki będą, ale nie będzie ich po kilka w jednym bloku.

Podsumowując, postawiłabym na Blankę lub Milenę.

Inne: Marcelina, Matylda, Michalina, Łucja, Klara, Róża, Lilian(n)a, Weronika, Malwina, Kalina. Jeśli przyjdzie mi jeszcze coś do głowy, to napiszę wink.
  • flawianna 05.06.18, 16:20
    Z proponowanych wybrałabym Emilię lub Milenę.
  • niwius 05.06.18, 17:52
    Podobają mi się Marta i Milena.
  • miraflores5 05.06.18, 18:49
    Generalnie wszystkie nie są najgorsze, ale najbardziej odpowiadają mi Blanka i Emilia. Przy czym darowałabym sobie Emilkę, skoro jest już Natalka-Emilia i Natalia to wśród kilkulatek tak oklepany zestaw, że aż boli.

Zuzanna-obiektywnie ładne, ale jest ich w pioruny, najpopularniejsze imię po Julii, darowałabym sobie
    Marta z Dominiką mogą być ciotkowate
    Magdalena-niby traci na popularności, ale słyszy się o małych, jeszcze nie jest chyba ciotkowate, a z Natalią nie stworzy też oklepango zestawu w sumie jestem za
    Milena-lepsze niż Lena, ale lubiane w środowiskach z którymi JA nie chciałabym się identyfikować
    Reasumując-Blanka, ewentualnie Magdalena
    Sugestie- Marcelina, Kornelia, Laura, Antonina

• niwius 05.06.18, 22:51
    W ciekawości - jakie to środowiska?
  • hudafik 05.06.18, 18:37
    Z podanych imion w moim guście jest jedynie Emilia, na żadne inne bym się osobiście nie zdecydowała.
    W szczególności wyeliminowałabym Zuzannę, gdyż od paru lat wszędzie ich pełno.
  • olinininka 05.06.18, 20:39
    Co prawda wymienione imiona nie sa w moim guscie, ale gdybym musiala ulozylabym w/w imiona w nastepujacej kolejnosci
    1 Dominika
    2 Milena
    3 Magdalena
    4 Emilia
    5 Blanka
    6 Zuzanna
    7 Marta - na ostatnim miejscu

Bralabym pod uwage rowniez brzmienie imienia z nazwiskiem. Moze podasz ? byloby latwiej doradzic.
  • escollo 05.06.18, 21:43
    Nazwisko nieszczegolnesmile- Baran.
    Wielka popularnosc nam nie przeszkadza ale do pewnego stopnia- dlatego Zuzanna nieco traci bo niestety jest bardzo popularna.
    Ja jestem za Milenka ale dla meza to imie nie jest faworytem- on wolalby Marte lub Magdalene.
    Imie Emilia jest od dawna moim ulubionym ale wlasnie mam problem z formami - bo dla malej dziewczynki Emilka to przesliczne imie, ale juz dla nastolatki bywa czesto zdrabniane do 'Emila' i to juz jest srednie. No a Emilia bardzo powaznie.
    Z kolei wszystkie Dominiki jakie znam to swietnie dziewczyny/kobiety - piekne, inteligentne i sympatyczne, wiec stad to imie bardzo mi sie podoba. Tylko tez srednio sie zdrabnia.

Ja bym jeszcze zastanowila sie nad Laura i Kalina ale maz kreci nosem.
  • miraflores5 05.06.18, 22:17
    Z tych imion poza Laurą i może Blanką nic mnie na kolana nie rzuca, ale te do nazwiska nie bardzo. Wobec tego wybrałabym, właściwie z musu, Magdalenę. Emilia-ładne, pasowałoby do nazwiska, ale z Natalią to zestaw oklepany, mdły i bezbarwny Zuzanna jeszcze by pasowała, ale to imię jest tak oklepane, bo popularne to za mało powiedziane, że Twoja córka będzie spotykać imienniczki na każdym kroku. Może jeszcze Liliana, Aurelia lub Luiza?
  • dalenia 05.06.18, 22:17
    Nazwisko zmienia postać rzeczy. Blanka Baran brzmi nieszczególnie, pewnie dlatego, że oba na "B" i dwusylabowe. Marta Baran też niezbyt melodyjnie. Emilia Baran i Milena Baran trochę jak połączenie zwiewnej sukienki w kwiatki z glanami wink Zuzia Baran prawdopodobnie dostanie w szkole "odnazwiskową" ksywę, bo Zuź będzie tyle, że będzie trzeba je jakoś rozróżnić. Wyszło więc na to, że z nazwiskiem najlepiej brzmiałaby mi Dominika i Magdalena.
  • dalenia 05.06.18, 22:21
    Jeszcze podpowiem:
    Antonina, Agata, Joanna, Karolina, Adrian(n)a, Marcelina, Izabela, Urszula, Marianna? Ogólnie szukałabym imienia raczej 3-sylabowego.
  • miraflores5 05.06.18, 22:33
    dalenia napisała:

> Ogólnie szukałabym imienia raczej 3-sylabowego.

Z ust mi to wyjęłaś. Przyszła mi do głowy jeszcze Eliza. Może jeszcze Matylda? Fajna też Melania, ale obawiam się że zbyt hardkorowa jak dla Was, Wasze propozycje to raczej imiona z tych "znanych i lubianych".
  • gaudencja 07.06.18, 23:45
    W takim razie popieram Emilię, a jeśli wchodzą w grę inne typy, to rekomendowałabym rozważenie Adrianny, która całkiem nieźle gra z nazwiskiem, ew. Sabiny.

--
    Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
    (Jarosław Olesiak)
  • vanilde 10.06.18, 13:24
    Też myślę, że z podanych imion Emilia ładnie pasuje do imienia siostry i do nazwiska smile Jeśli można zasugerować coś spoza listy, to proponuję też Weronikę, Alicję lub Paulinę, z czego warto mieć na uwadze, że wśród małych dzieci Alicja jest teraz top 10.
  • paula.anna 11.06.18, 07:03
    Przyszła mi do głowy Karolina. Albo Kornelia.

--
    pink stinks
    Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.