Dodaj do ulubionych

Łucja, siostra Rocha

07.06.18, 21:43
Witajcie. Starszy syn ma na imię Roch. Niedługo będzie miał siostrę. Co sądzicie o imieniu Łucja? Pasuje do Rocha? Nazwisko klasyczne, polskie 8-literowe „S....cka”. Podobają nam się również imiona Helena czy Konstancja ale niestety nie mają ładnych zdrobnień. Może jakieś inne propozycje pasujące do Rocha?
Edytor zaawansowany
  • hudafik 07.06.18, 22:01
    Super propozycje Łucja świetnie pasuje do Rocha chociaż z Twoich typów wybrałabym chyba Helenę.
    Moje sugestie: Klementyna, Olga.
  • gaudencja 07.06.18, 22:04
    Witaj!
    Łucja bardzo pasuje do Rocha. Inne propozycje to: Eleonora, Ofelia, Cecylia, Celestyna, Laurencja, Letycja, Ligia, Ludwika, Tarsylia, Telimena, Tekla, Hermina, Heliodora, Hortensja.

--
    De gustibus...
  • stokrotka_96 08.06.18, 01:29
    Łucja i Roch? Dla mnie bomba! Bardzo lubię oba imiona. W dodatku oba są krótkie wink.

Helena i Konstancja też super, szczególnie ta pierwsza. Helena to jedno z moich ulubionych imion. Też na początku nie umiałam się do Heli przekonać, ale już zdążyłam i Helę polubić, choć Helena, Helenia i Helenka to moje ukochane warianty. Niestety, rosnąca popularność tego imienia może być minusem.
    Konstancja prześliczna, ale trudno wybrać praktyczne zdrobnienie. Słyszałam takie: Kotka, Kostka, Konia, Kosia. Kotka i Kostka u mnie by odpadły. Wahałabym się między Kosią a Konią. Chociaż ta Konia chyba jednak zbyt hipiczna jak na mój gust smile.
  • m_gab 08.06.18, 12:42
    Dzięki. No właśnie Helena i Konstancja piękna, ale ani do Heli ani do Kostki czy Koni nie dam razy się przekonać sad, a na pewno tak by była wołana.
  • ilia.1 08.06.18, 05:35
    Sądzę, że imię Łucja jest klasyczne i bardzo dobrze pasuje.
    Kilka innych sugestii:
    Olimpia, Stella, Adela, Teresa, Anastazja, Melania, Lilla, Rozalia, Leonia, Liwia, Estera, Janina, Aurelia, Kalina, Pelagia, Lawinia, Emma.
  • paula.anna 08.06.18, 07:14
    Łucja jest super.
    Roch też ☺.

Helenę odrzuciłabym. Nudnawa imo, szczególnie przy Rochu.
    Konstancja też jakoś nie powoduje szybszego bicia mojego serca 😉.

Proponuję Teklę, nie wiem dlaczego to była moja pierwsza myśl.
    Nad innymi pomysłami pomyślę później.

--
    pink stinks
    Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
  • meggan79 08.06.18, 08:06
    Łucja jest jedynie znacznie popularniejsza od Rocha, jednak poza tym ładnie pasuje.
    Pasuje mi też Róża lub Ida.
  • dalenia 08.06.18, 15:36
    Łucja jak najbardziej, będzie piękny duet.
  • annthonka 08.06.18, 17:59
    Łucja jest bardzo dobrym pomysłem. Jeżeli tylko pasuje do nazwiska to ja bym już chyba dalej nie szukała.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.