Dodaj do ulubionych

Zabawa-imię dla kota

26.06.18, 22:18
Planuję wziąć kota, w sumie nie wiem jeszcze, co z tego wyjdzie, ale na wszelki wypadek myślę o imionach. Proponuję zabawę-podawajcie propozycje zarówno dla kocura, jak i kotki. Imiona ludzkie mile widziane!
Edytor zaawansowany
  • gaudencja 26.06.18, 23:52
    Nie jestem fanką nadawania kotom imion ludzkich.
    Moje propozycje to Furora, a dla kocura Fantazy.
    Najbardziej sztampowe imiona dla kotów to m.in. Tosia, Gizmo, Misiek, Misia, Karmel, Garfield, Biszkopt, Rudzik, Rysiek i parę innych.

Jak Ci się chce poszukać, to tu masz niewyczerpane źródło kocich imion: www.napaluchu.waw.pl/moj_nowy_dom:1/?sea=1&f[species_id]=2

Mały OT, skąd zamierzasz wziąć kota?
    --
    Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
    (Jarosław Olesiak)
  • stokrotka_96 27.06.18, 18:20
    Myślałam ostatnio o imieniu dla suni lub kotki i pomyślałam o Fruzi (jak zdrobnienie od Eufrozyny) smile. Fruzia brzmi dość wdzięcznie, moim zdaniem.
    Dla dziewczynki: Kubusia (jak od Jakubiny), Fela, Nela, Lala, Wisia, Isia, Inka, Tola, Litunia, Leosia, Mrusia, Lila, Cesia, Frania, Lonia, Luna, Kira, Kora, Hesia, Henia, Stefcia, Serafina (Sercia), Laila, Dusia, Rysia, Pysia.

O imionach dla kocura pomyślę później - jakoś dla dziewczynek łatwiej mi coś wymyślić. Hm... może Brożek, Rożek, Roszek, Dobruś, Miłek? smile

Są ludzie, którzy nie lubią nadawać zwierzętom ludzkich imion, ale ja myślę - dlaczego by nie wink. Czasem zwierzęta potrafią być lepszymi przyjaciółmi niż ludzie. Nie widzę w tym nic uwłaczającego nam, ludziom.
    A propos Tosi, o której wspomniała Gaudencja, to gdy kiedyś powiedziałam, że może kiedyś nazwę tak córkę, to usłyszałam, że to takie psie imię. Owszem, może ludzie tak nazywają zwierzątka, ale mnie to w ogóle nie przeszkadza smile. Jakoś pamiętam, że sporo dzieciaków nazywały swoje zwierzęta Kubusiem (w tym ja, przyznaję - wiem, że sztampowo, ale miałam osiem lat), a mimo to ilu mamy Jakubów na porodówkach, w przedszkolach i szkołach wink.
  • ireo 29.06.18, 12:07
    (duży OT)

gaudencjo!
    ktoryż to post już Twój widzę, a jeszcze Cię nie zapytałem, o co chciałem zapytać od początku:

- kto to jest Jarosław Olesiak?

z poważaniem
    ireo
  • gaudencja 29.06.18, 14:07
    Jarosław Olesiak to pan, o którym mowa w tym artykule www.gazetakrakowska.pl/artykul/261740,numerariusze-pod-wawelem,id,t.html
    Cytaty pochodzą sprzed ponad dwudziestu lat, obecnie być może mówi już lepiej po polsku.

Niestety nigdy nie znalazłam czasu na realizację swojej zapowiedzi sprzed 12 lat, ale może jeszcze kiedyś to nastąpi wink Jak znajdę swój zeszycik, to zmienię sygnaturki na nowe, bo te się już dawno opatrzyły.
    --
    (Jarosław Olesiak)
  • humbelina 27.06.18, 13:58
    Stefan
    Feliks
    Julian
    Gerard
    Stachu

Lusi ( Lucynka)
    Stefa/Stefcia

• dasza_dm 27.06.18, 14:16
    Mój kot ma na imię Bazyl.
  • gaudencja 27.06.18, 14:21
    O, Bazyl to jedno z typowych kocich mion wink

--
    (Jarosław Olesiak)
  • lily-beth 27.06.18, 19:12
    Też miałam kota Bazyla. Oraz Maksencjusza. Teraz mam Zulę i Klementynę. Miałam też króliczkę imieniem Nuka.
  • panna.ze.dworku 29.06.18, 18:35
    Też miałam kota Bazyla. Jak coś zbroił to wyzywałam go od Bazyliszków... wink Nie powiem, żeby się tym specjalnie przejmował...

--
    Dobre obyczaje – Kulturalne forum dyskusyjne o tym, jak się zachować smile
    forum.gazeta.pl/forum/f,259123,Dobre_obyczaje.html
  • cynta 05.07.18, 20:28
    Moim zdaniem mozna nadac imie ludzkie zwierzeciu, zwlaszcza jesli to imie tak rzadkie ze juz mozna ...
    dla kota: Pafnucy oczywiscie
    dla kotki: Hermenegilda?

PS. Znajomi zaadotowali psa o imieniu identycznym do mojej corki i zadzwonili zapytac ja czy to jej przeszkadza i czy maja zmienic, a moja 10-letnia wtedy Matylda zdziwiona zapytala dlaczego chca zmienic, ona uwaza ze to super ze pies ma tak na imie jak ona smile
  • matylda1001 16.07.18, 01:38
    Miałam kotkę perską, Matyldę. Niestety już odeszła ale żyła 18 lat. Od jej imienia pochodzi mój nick. Imię Matylda jest po prostu piękne wiec nigdy go za wiele smile
  • itka-julitka 09.07.18, 13:21
    Co do imion ludzkich - ja osobiscie nie mam nic przeciwko. Moja znajoma miała Magdę i Martę, obecnie inna znajoma ma dwie kocice: Bożenę i Grażynę smile Sprawdzają się też imiona nieco "wymyślne", raczej niestosowane obecnie typu: Lukrecja, Balbina, Tekla, Żaneta, Klemens, Teofil, Hipolit. Fajnie brzmią dla kotów także imiona niepolskie np. Scarlett, Betty, Cindy, Greta, Selena, Fiona, George (dżordż), Fabio, Sergio, Elvis oraz mityczne: Apollo, Zeus, Hektor, Hermes, Afrodyta, Kasandra, Aurora, Luna

Wydaje mi się jednak, ze nie ma sensu ograniczać się do imion ludzkich skoro kotu mozna nadać imię każde, fajnie brzmiace w naszym odczuciu, np. Pankot (pisane razem i odmieniane jak jeden wyraz), Imbir, Snickers, Wigor, Burbon, Gafa, Samba, Sushi, Afera, Tequila, Lola, Utopia, Pepsi, Kropka, Chilli,
    Sprawdzą się też nazwy geograficzne, jeśli ktoś lubi: Brooklyn, Sydney, Kaszmir, Chelsea , Tennessee, Florencja, Dakota, Sewilla.
  • matylda1001 16.07.18, 01:32
    itka-julitka napisał(a):

> Brooklyn, Sydney, Kaszmir<

Kaszmir to imię córki Katarzyny Figury, myślę, że kotu się spodoba bo imię drugiej córki - Koko to już raczej dla kury wink

• paula.anna 09.07.18, 13:34
    Nie wiem, jakie imię dla kota.
    Ale w kwestii nadawania ludzkich imion zwierzętom- wczoraj nad jeziorem była suczka Zuzia. Często wołana, odwracało się wiele dziewczynek😉.
    Kot to niby inna sprawa, raczej nie trzeba go głośno wołać na ulicy itp.

--
    pink stinks
    Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
  • katriel 12.07.18, 20:24
    O imionach ludzkich dla kota trochę nietypowo.

Jak byłam mała, czytałam książkę o kocie, któremu nadano imię Konstanty, żeby móc je zdrabniać do formy Kot. No bo skoro kot już i tak jest kotem, to będzie można wołać na niego po prostu Kot.

Moi rodzice mniej więcej rok przed moim urodzeniem sprawili sobie kotkę, która dostała na imię Szarka. Spędziłam w jej towarzystwie całe dzieciństwo i zawsze myślałam, że to takie najzwyklejsze zawołanie od koloru sierści (kotka istotnie była szara). Dopiero kilka lat po śmierci kotki dowiedziałam się, że intencjonalnie imię to było imieniem ludzkim: nadała je moja starsza siostra na cześć pewnej (poznanej na wakacjach nad polskim morzem) dziewczynki, która była Czeszką i miała na imię Šárka.

--
    Chrzęskrzyboczek pacionkociewiczarokrzysztofoniczny.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.