Dodaj do ulubionych

Hanna czy Alicja?

03.07.18, 20:22
Witam! Kochani pomóżcie wybrać. smile Na początku zarówno mi jak i mężowi podobało się imię Hanna. Jednak od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie również Alicja, coraz bardziej jestem właśnie za tym imieniem. Hanna wydaje mi się coraz bardziej oklepana. Mąż dalej jest za Hanią. Pomóżcie się zdecydować! smile)
Edytor zaawansowany
 • gaudencja 03.07.18, 20:27
  Oba te imiona są obłędnie popularne. Hanna to w istocie oboczny wariant Anny. Alicja - imię o nieznanym pochodzeniu, najprawdopodobniej zdrobnienie Adelajdy. Obecnie zajmują czołówki rankingów nadań. Nie wiem, co bym Ci bardziej radziła spośród tych dwóch imion, chyba jednak Hanię, ale najlepiej coś jeszcze innego.

  A może nieco rzadsze imię, np. Anastazja zamiast Alicji? Marcelina (Marcysia)? Zresztą czytając ranking nadań można znaleźć sporo ciekawych pomysłów.
  --
  Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
  (Jarosław Olesiak)
 • olinininka 03.07.18, 20:40
  Jesli z tych dwoch sama musialabym wybrac to wybralabym Haniesmile Jedyny minus to popularnosc.
  Za Alicja jakos szczegolnie nie przepadam.
  A ktore lepiej komponuje sie z nazwiskiem?
 • hudafik 03.07.18, 21:23
  Alicja to jedno z moich ulubionych imion, dlatego mój głos oddaję na nią smile Pasuje zarówno dla dorosłej kobiety jak i dla małej dziewczynki. W moim otoczeniu zdecydowania więcej jest małych dziewczynek o imieniu Hania, a to kolejny powód dla którego popieram Alicję smile
 • minim11 03.07.18, 22:02
  Brałam pod uwagę jeszcze kilka wariantów, Bardzo podoba mi się Kornelia, Aniela albo Helena jednak zostały odrzucone na wstępie przez męża. Nazwisko to Sza.......ska. Anastazja jest już w rodzinie więc odpada.
 • lily-beth 03.07.18, 23:08
  Kornelia, Aniela, Helena bardzo piękne, szkoda, ze odpadły.
  Hanna i Alicja oba ładne, tylko rzeczywiście bardzo popularne.
 • minim11 03.07.18, 22:03
  Brałam pod uwagę jeszcze kilka wariantów, Bardzo podoba mi się Kornelia, Aniela albo Helena jednak zostały odrzucone na wstępie przez męża. Nazwisko to Sza.......ska. Anastazja jest już w rodzinie więc odpada
 • hudafik 03.07.18, 22:19
  Z wszystkich imiona, które brałaś pod uwagę i tak w mojej opinii Alicja jest najładniejsza smile
 • humbelina 03.08.18, 05:55
  Wszystkie imiona, które tu podajesz są lepsze od Hanny i Alicji właśnie ze względu na troszkę mniejszą popularność.
  Próbowałabym powalczyć u męża, zwłaszcza z Anielą.
 • dalenia 03.07.18, 22:37
  Z tych dwóch wybrałabym Alicję - na Hanię nie mogę już patrzeć, u mnie jest ich zatrzęsienie. A może pogodzi Was jakieś inne imię? Moje propozycje to Gabrysia, Antonina, Laura, Marcelina, może Basia?
 • dasza_dm 03.07.18, 23:29
  Z tych dwóch wybrałabym Alicję. Ale szczerze mówiąc szukałabym czegoś nieco mniej popularnego wink
 • paula.anna 04.07.18, 07:33
  Nie wiem, co wybrałabym.. Rzuciłabym monetą...
  Oba imiona dla mnie zdecydowanie zbyt popularne. Szukałabym innego.
  Szkoda że Aniela i Kornelia odpadły.
  Może znajdziecie jednak imię, które spodoba się wam obojgu?  --
  pink stinks
  Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
 • miraflores5 04.07.18, 08:49
  Chyba Alicja choć bez przekonania. Może Michalina, Blanka, Eliza, Luiza, Aurelia, Stella, Emma, Weronika, Karolina?
 • fly_away1 04.07.18, 11:19
  Z tych dwóch Alicja. Hania zbyt mi się przejadła, ale oba imiona jak dla mnie zbyt popularne. Szkoda, że odpadła Kornelia, Aniela też ładna.

  --
  http://www.suwaczki.com/tickers/o1483e5e8xadj9pq.png
 • florianne 04.07.18, 15:45
  U mnie Alicje wyskakuja z lodowki, wiec Hania. A najchetniej zamienilabym.np. na Aline i Helene.
 • stokrotka_96 05.07.18, 11:18
  Jeśli Hania wydaje Ci się coraz bardziej oklepana, to i z Alicji bym zrezygnowała, bo oba imiona są bardzo popularne. Brzmieniowo bardziej przekonuje mnie Hanna i tak właśnie bym wybrała, gdybym miała tylko te dwie możliwości.

 • stokrotka_96 06.07.18, 09:37
  Inne sugestie: Felicja, Barbara, Antonina, Janina, Stefania, Franciszka, Jadwiga, Katarzyna, Małgorzata, Klara, Łucja, Róża/Rozalia, Marcelina, Melania, Matylda, Michalina, Milena, Agata, Karolina, Weronika, Blanka, Izabela, Urszula, Malwina, Dorota, Leonia, Gabriela, Wanda, Celina, Irena, Danuta.

  Szkoda że Kornelia, Aniela i Helena odpadły sad.
 • meggan79 07.07.18, 08:34
  Obie ładne, chyba bardziej jestem za Alicja choć zdrobnienie Ala nie ma już takiego uroku.
 • inga.a.m.r 07.07.18, 10:46
  Wybrałabym Alicję, jest według mnie dużo ładniejsza, sama bardzo lubię to imię i ubolewam nad jego popularnością.
  Ja ciągle spotykam małe Hanny, więc już mi się znudziło. Sama mam w rodzinie jedną Hanię i wśród znajomych 2.
  A może Alina, która jest mało popularna?

  --
  https://www.suwaczki.com/tickers/wn68ys35ttttkjwk.png
 • katmandu05 09.07.18, 12:36
  Jeżeli wybór tylko z tych dwóch to mój głos zdecydowanie na Alicję. Imię Hanna zupełnie mi się nie podoba.
 • vi0let 10.07.18, 00:52
  Alicja
 • itka-julitka 10.07.18, 14:38
  Z tych dwoch Alicja zdecydowanie.

  Z Hanią mam ten sam problem co z Basia, Kasią, Małgosią, Joasią czy Gabrysią - a mianowicie brak formy neutralnej, przez co imię to moze byc nieco niewygodne w użyciu. Mamy do dyspozycji tylko pełną, przez to brzmiącą oficjalni, formę Hanna, następnie zdrobnieniową Hanię (która ze względu na zmiękczoną końcówkę -nia brzmi infantylnie), oraz Hankę - o negatywnym wydźwięku.

 • paula.anna 10.07.18, 19:21
  A jaka jest neutralna forma Alicji?
  Pytam z ciekawości.

  --
  pink stinks
  Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
 • dalenia 10.07.18, 20:27
  Dla mnie akurat Alicja jest właśnie dość neutralna. Moja eks-szefowa to była Alicja i właśnie "pani Alicjo" brzmiało mi zupełnie normalnie. Może tez dlatego, że w sumie wszystkie znane mi Alicje posługują się pełna wersją. W gimnazjum miałam koleżankę Alicję-nie-Alę. Koleżanką pół roku temu została mamą Alicji, o której nie mówi inaczej. Częściej lub rzadziej, ale każda ze znanych mi Ale bywa po prostu Alicją. Naromiast nie znam żadnej Hanny, która poslugiwałaby się na co dzień taką formą swojego imienia.
 • dalenia 10.07.18, 20:29
  Wybaczcie literówki. Słownik telefonu wie lepiej niż ja, co ma napisać wink
 • itka-julitka 11.07.18, 10:10
  Ala.
  Ala nie brzmi infantylnie. Infantylnie brzmią w moim odczuciu imiona z koncówką miękką -nia i - sia, bo tez i do zdrobnienia innych imion tych końcówek uzywamy (Martusia, Martunia, Justysia, Dominisia). Dla Alicji wersją infantylna będzie Alusia lub Alunia. Ala pozostaje neutralna.
 • bo_gna 11.07.18, 10:38
  Ala właśnie brzmi infantylnie, tak jak Ola, Tola, Pola, Jola, bo to są zdrobnienia.
 • itka-julitka 11.07.18, 14:37
  Dla mnie Ala, tola, Ola itp są bardziej formami skrótowymi imienia, niz zdrobnieniowymi. Zdrobnienia- jak sama nazwa wskazuje - są dla oznaczenia czegoś mniejszego poprzez nadanie własnie jakies końcówki (np. mała kawa żartobliwie - to kawusia). A Ala, Ada, Iza, Ola, Ela - to raczej formy skrótowe danego imienia i w odbiorze brzmia podobnie jak Iga czy Ewa- czyli dla mnie neutralnie. Nie niasą ze soba tego "dziecięcego" wydźwięku, który tworzy się poprzez końcówkę - sia, lub -nia uzywaną w jezyku polskim do tworzenia wyrazów zdrobniałych, nie tylko od imion (Monisia), ale także innych określeń (np. modnisia - dla okreslenia małej eleganckiej dziewczynki), nierzadko niesie to za sobą zartobliwe bądx wręcz perjaratywne znaczenie (lalunia, paniusia), ale też czasami zdrobniania z koncówką -sia i -nia są tworzone tak "na siłe", zazwyczaj przez dorosłych mówiących do małych dzieci (np. "załóż czapusię", "zrobiłam ci malutką kanapunię", "kupiłam ci śliczną sukieniunię" - i inne koszmarki smile ) , Dlatego Basia, Gosia, Marysia -brzmią dla mnie po prostu mało powaznie.

  Niemniej jednak są sytaucje, gdy powiedzenie do kogoś "Pani Alu" rownież bedzie odbierane jako niestosowne.

  Dlatego osobisie uważam, ze najwygodniejsze w uzyciu są te imiona, gdzie forma pełna jest neutralną - typu: Agata, Karolina, Laura, Kalina, Ewa, Eliza, Dominika, Wanda, Anita, Milena itp.
 • paula.anna 11.07.18, 11:45
  No właśnie lla mnie Ala nie jest neutralna. Dlatego pytam.
  Jest jak Hania.
  Pani Ala, czy też Pola i Lena brzmią mi zdecydowanie infantylnie i zdrobnieniowo.
  Widać to bardzo subiektywna sprawa.

  --
  pink stinks
  Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
 • itka-julitka 11.07.18, 14:40
  "Widać to bardzo subiektywna sprawa."
  Zdecydowanie !
  Pisze tylko i wyłącznie o swoim odbiorze tego rodzaju imion. i Zgodzę się, o czym pisze też powyżej, że "pani Ala" też w pewnych sytaucjach nie będzie brzmeic stosowanie. Dlatego wole imiona których forma pełna jest neutralna. Nie mniej jednak autorka wątki pytała o Alicje i Hannę i z tych dwóch alicja jest mimo wszystko dla mnie bardziej do zaakceptowania.
 • bo_gna 11.07.18, 10:08
  Również kiedyś bardzo mi się te imiona podobały i nie widziałam nic innego, ale... Poczytaj to forum, jest dużo innych ładnych imion, Alicja razem z Hanną idą teraz na szczyty popularności... Obecnie nie widzę w tych imionach takiego uroku jak kiedyś, Alicja i w pełnej i skrótowej formie jest dla mnie taka hmm lalkowata... Hanna w pełnej formie brzmi pięknie, ale będzie poczciwą Hanią albo Hanką, pewnie jedną z czterech w klasie.
 • flawianna 15.07.18, 00:57
  Alicja 🙂

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.