Dodaj do ulubionych

Imię dla syna

06.07.18, 21:08

Po 3 córkach na stare lata przyszło mi doczekać sie syna, na świat przyjdzie za 1,5 miesiąca. Przy córkach mi pomagałyscie także i teraz czas na poradę smile
Mąż i najstarsza córka mają swoje imię, od którego nie chcą odstąpić za nic, imię obiektywnie dość mi sie podoba, problemem dla mnie jest to, że to imię mojego ojca, nie jestem przekonana czy powtarzanie imion w tak bliskiej rodzinie jest fajne, to imię to Bernard.
Ja zafiksowałam się na Zygmuncie i tak myślę o młodym człowieku smile. Inne które mogłabym ewentualnie rozważyć to
Leopold, Witold, Ryszard, Jerzy, Tadeusz, Kazimierz (tu troche słabo z nazwiskiem, powtarza sie pierwsza sylaba i nie brzmi to dobrze).
I co Wy na to?

--
..
Edytor zaawansowany
  • cynta 06.07.18, 22:09
    oba fajne moim zdaniem. Bernard bardziej miedzynarodowy a Zyga bije zdrobnieniem ... Bernard, Zygmunt Ka ..... albo na odwrot smile
  • olinininka 06.07.18, 22:30
    Dobieralabym lepiej brzmiace z nazwiskiem. Skoro Bernard juz jest to bez sensu powielac. Ja nie biore imion wystepujacych w rodzinie pod uwage, chyba ze na drugie. Lubie roznorodnosc, z drugiej strony lepiej unikac pomylek np dzwoni tel proszony jest Bernard i za kazdym razem pytac do syna czy dziadka/ ojca itp
    Gdybym sama wybierala to wybor zawezilabym do Jerzego, Kazimierza ewentualnie Zygmunta.
    Na szarym koncu Ryszard ( Rysio z Klanu crying wiec u mnie odpada przez to skojarzenie)
    Cos czuje ze jednak wybor padnie na Zygmunta.
  • gismol77 06.07.18, 22:47
    Oba z nazwiskiem brzmią dobrze. Dziadek ma inne nazwisko i mieszka daleko, jednak kontakty są dość częste.

--
    ..
  • stokrotka_96 06.07.18, 23:19
    A jakie imiona mają dziewczynki? smile Wtedy łatwiej byłoby coś doradzić. Chyba że dopasowanie nie jest dla Was najważniejsze.

Nie biorąc pod uwagę imion dziewczynek, doradzam: Zygmunta, Witolda, Jerzego i Tadeusza. Kazimierz pięknie brzmi, ale Kazik mnie nie przekonuje (subiektywna kwestia). Co więcej, jeśli zgrzyta Ci z nazwiskiem, to tym bardziej bym odpuściła. Leopold w pełnej formie powala na kolana, jednak Poldek już jest, moim zdaniem, całkowicie wyzuty z tego uroku. Ryszard - oficjalna wersja bardzo dostojna, królewska, ale Rysiek to albo słynny Lubicz, albo pan w średnim wieku. Jeśli jednak Ci to nie przeszkadza, to nadawaj wink. Ryś, Rysiu - w sumie brzmi uroczo.

Jeśli Bernard jest imieniem Twojego ojca, to powtórka jest nawet na plus. Co innego gdyby już bliski kuzyn nazwał tak syna - wtedy ktoś mógłby Cię oskarżyć o plagiat czy coś wink. A tutaj można nadać oryginalne imię i jednocześnie uhonorować przodka. No, chyba że niekoniecznie chcesz nadawać imię po tacie z jakichś względów. Poza tym, domyślam się, że synek i Twój tata mają różne nazwiska. Tym bardziej nie powinno być problemu.

• meggan79 07.07.18, 08:30
    Gratulacje! To tak Ci przyszło jak mi na stare lata-ja też spodziewam się czwartego dziecka, trzeciej córki. Zygmunt i Bernard sa fajne,ale bardziej podobaja mi się Leopold,Jerzy(Jerzyk),Tadeusz.Proponuję też mojego Leonarda oraz Gustawa, Konstantego, Ignacego i Jeremiego-te imiona rozważałam przed poznaniem płci.
  • gaudencja 07.07.18, 12:34
    Imiona w bliskiej rodzinie można zupełnie inaczej zdrabniać, a Bernard ma pod tym względem duży potencjał. To ułatwia funkcjonowanie, a jeśli jeszcze nazwiska są różne, to uważam, że sytuacja jest do przełknięcia - aczkolwiek dla mnie samej raczej nadanie imion po moich rodzicach albo teściach odpada, bo to za blisko.

Z córką bym nie negocjowała, będzie jeszcze mieć swoją szansę nazwania dzieci.

Mój głos za Zygmuntem lub Leopoldem, który ma urocze zdrobnienie Poldek.

--
    De gustibus...
  • gismol77 09.07.18, 05:20
    Z córką absolutnie w tej materii nie dyskutuje, jednak jest niezaprzeczalnym wsparciem dla swego ojca w bitwie o imię smile

--
    ..
  • stokrotka_96 09.07.18, 08:37
    A Zygmunt Bernard? Zygmunt, bo tak, bo ładne, a Bernard na II bo Wam się podoba i po dziadku smile.
  • mebloscianka_dziadka_franka 09.07.18, 11:05
    O, to jest myśl smile Bardzo ładny zestaw!
  • hudafik 07.07.18, 14:01
    Wszystkie zaproponowane przez Ciebie imiona trafiają w mój gust. Nie znając imion Twoich córek, ja wybrałabym Tadeusza. Ważne, żebyście z mężem wypracowali jakiś kompromis i wybrali imię, które urzeknie oboje.
  • luska.s 07.07.18, 14:07
    mi najbardziej podobają się Witold i Leopold
  • olinininka 07.07.18, 14:32
    Doczytalam ze masz Nine Marie, Lille Nadzieje, Jozefine Adele wiec Tadeusz lub Jerzy byliby swietni w tym zestawiewink
  • miraflores5 07.07.18, 15:34
    W takim razie ja głosuję na Bernarda-pomysł uhonorowania ukochanego dziadka wydaje mi się OK, poza tym imię jest fajne. A inne miejsce zamieszkania to tylko dodatkowy argument na korzyść, w końcu nie byłoby dwóch Bernardów w jednym domu, lub Leopolda(tylko nie Poldka!). Przy imionach dziewczynek jakoś nie widzę Tadeusza, Jerzego, Ryszarda, Witolda czy Kazimierza.
  • mebloscianka_dziadka_franka 08.07.18, 19:35
    Jako mama Zygmunta jestem oczywiście za małym Zygmusiem wink
  • gismol77 09.07.18, 05:18
    Ile lat ma Twój Zygmunt i jak mu się żyje z tym wspaniałym, wybitnie męskim imieniem?

--
    ..
  • mebloscianka_dziadka_franka 09.07.18, 07:55
    4 lata, żyje mu się dobrze, lubi swoje imię. Oczywiście wzbudza zainteresowanie, często jest zdziwienie zwłaszcza u lekarza, bo pielęgniarki myślą, że zapisuję dziadka, a tu się pojawia małe dziecko wink
  • cynta 09.07.18, 14:17
    To ja jeszcze dorzuce ze znam Zygmunta ktory ma 15 lat, i jest Zyga lub Zygmusiem jak mamusia chce do niego milo i delikatnie sie zwrocic. Piekny chlopak wiec calosc robi super wrazenie
    Z trzema starszymi siostrami to ten Wasz chlopys bedzie taki rodzyneczek, zeby nie powiedziec mamisynek smile wiec moze mocniejsze imie takie jak Zyga bedzie lepsze dla jego ego niz Benius
  • dalenia 09.07.18, 17:42
    Nina, Lilla, Józefina i ... ja bym tu widziała Bernarda. Choć nie wiem, czy zależy Wam na dopasowaniu do imion sióstr? Benio bardzo mi się podoba, choć chyba też bym się zawahała, jeśli Twój tato jest Bernardem. Zygmunta też bardzo lubię, jakoś może mniej mi pasuje do sióstr (szczególnie Niny, bo z Józefiną cudny duet). Wszystkie pozostałe opcje mam na swojej osobistej liście smile Witek byłby tu świetny, Tadzio też!
  • vi0let 10.07.18, 01:05
    Mąż chciałby Bernarda, Ty Zygmunta, więc... może trzecia opcja? Jestem za Witoldem lub Leopoldem.
  • gismol77 11.07.18, 12:55
    Impas trwa.
    Mąż wspierany przez córki obstaje przy Bernardzie (z córkami nie dyskutuje, tak jak ktos zauważył one będą miały swoj czas na nadawanie imion) ale trudniej mi przez to rozmawiać mężem gdy ma "sojuszników" smile
    Mnie Zygmunt nie chce opuścić a wręcz coraz mocniej jestem przywiązana.
    Z pozostałych imion chyba tylko Leopold ma jakieś szanse...
    Ech...

--
    ..
  • gaudencja 11.07.18, 14:21
    A nie podziałałaby powtarzana argumentacja, że jako matka czujesz sygnały płynąc z brzucha, że syn winszowałby sobie być Zygmuntem?

--
    "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
    (Walery Pisarek)
  • dalenia 11.07.18, 18:20
    To może drogą kompromisu niech będzie Leopold?
  • q_fla 12.07.18, 23:48
    Albo Leonard? wink

--
    "Jeżeli z dłoni Narodu wypadnie Ewangelia, nie uratują jego poziomu moralnego, społecznego i kulturalnego żadne manifesty, czy programy polityczne." Kard. Stefan Wyszyński

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.