Dodaj do ulubionych

Bałtyk 2018

27.07.18, 17:38
Tradycyjnie,spotkane na plaży dzieci:
Króluja Amelki i Natalki, zaś wśród chłopców Wiktor(co mnie trochę zdziwiło)
Poza tym z ciekawszych: Nikodem, Oktawian, Fabian, Olgierd, Michalina, Marcelina,Mikołaj,Nela
Żadnej Lilki, Idy,ze dwóch czy trzech Leosiów i żadnej Róży(choć był jedna Rozi,a nie zapytałam czy Róża czy Rozalia)
Edytor zaawansowany
  • meggan79 27.07.18, 17:39
    Piszcie jak u Was
  • olinininka 27.07.18, 21:47
    Co prawda nie nad morzem, ale na ogromnym placu zabawsmile Dzieci w wieku od okolo roku do tak mniej wiecej 7 lat.
    W sumie imiona raczej znane i osluchane. Dzieci bylo bardzo duzo, ale staralam sie zapamietacwink przez te kilka dni pobytu.
    Oto lista:
    Bracia Patryk i Maciej
    Siostry Lila i Nela ( nie wiem czy to zdrobnienia czy pelne formy)
    Anastazja
    Adrianna zwana raz Ada raz Adrianna
    Izabela x 2
    Julianna
    Patrycja
    Liwia
    Aleksandra x 2
    Amelia
    Hania
    Kinga
    Marika
    Nikodem
    Adam
    Aleksander
    Kacper
    Ryszard
    Wiktor
    Antoni
    Olaf
    Edward ( chyba najbardziej zaskoczyl)
  • meggan79 28.07.18, 15:00
    Ryszard,Olaf,Izabela,Liwia i najbardziej Edward sa ciekawe. Bardzo lubię Juliannę.
  • stokrotka_96 28.07.18, 13:50
    Nikodema lubię bardzo, na liście jest, zwłaszcza, że to imię mojego prapradziadka, jednak ostatnio coś tych Nikodemów dużo, a mam jeszcze innych faworytów imienniczych.
    Oktawian dla mnie akurat zbyt zniewieściały, Olgierd za to na plus.
    Michalina, Marcelina są jednymi z moich ulubionych imion, ostatnio zwłaszcza ta druga.
    Mikołaj jest akurat dość popularny i mnie nie dziwi specjalnie, ale sympatia do imienia pozostała wink.
    Nele spotyka się coraz częściej. Ciekawe tylko czy to samodzielna Nela, czy może Kornelia lub Aniela. Tak przy okazji, poznałam małą Anielę/Anielkę, o której rodzice nie mówili Nela.

Leonów dużo, ale się nie dziwię - imię krótkie, ładne, eleganckie, międzynarodowe.

Co do Rozi, to rzeczywiście trudno ocenić, czy Róża czy Rozalka. Chociaż przyznam, że nie jestem wielką fanką takich zdrobnień na polskim gruncie. Nie krytykuję - każdy woła, jak mu się podoba. Po prostu polskie zdrobnienia bardziej mi się podobają smile.
  • meggan79 28.07.18, 14:58
    Zgadzam się,że polskie zdrobnienia sa fajne,ale akurat co do Róży to moje dzieci mówia czasem do siostry w brzuchu Rosie(Rołzi) i to mi się też podoba.
    Anielę kocham miłościa szalona, będzie na drugie, zarówno forma Anielka jak i Nela/Nel sa dla mnie śliczne.
    Ostatnio dowiedziałam się,że koleżanka ze studiów ma “po prostu Nelę”-imię chyba coraz częstsze z powodu programu TV i ksiażek “Nela, mała reporterka”(moje dzieci też lubia).
    Zaś znajoma z netu urodziła niedawno Jagnę, nazywana Jagienka.
  • stokrotka_96 29.07.18, 23:13
    Nel w sumie podoba mi się bardziej niż Nela (choć Nela jako zdrobnienie jest całkiem w porządku) wink. Forma "Nel", mimo że niezakończona na "a", nie brzmi na moje ucho obco dzięki "W pustyni i w puszczy". Gdyby trafiła mi się Aniela, to byłaby Anielą, Anielką, Nel, rzadziej Nelą.

Myślę, że popularność "Neli, małej reporterki" przekłada się na nadawanie samodzielnej Neli. Nawiasem mówiąc, czytałam książki Neli kuzynce do snu - przyjemna lektura wink. Nela jako samodzielne imię nie do końca mi odpowiada. Ze zdrobnieniowych już wolałabym Polę, a najchętniej zdecydowałabym się na Apolonię-Polę smile.

Zauważyłam, że robi się rozgraniczenie - kiedy są już samodzielne Nele, Aniele chyba rzadziej są/będą nazywane Nelami, a częściej po prostu "Anielą" lub "Anielką". Też macie takie odczucia?
  • meggan79 30.07.18, 07:37
    To chyba prawda, bo choć spotkałam małe Aniele zaledwie parę razy, to były nazywane właśnie Anielka. Z drugiej strony- nie wiem czy widziane częściej Nele to “tylko Nele”. Apolonie małe widziałam 2 czu 3, za to Poli znam mnóstwo.
  • meggan79 31.07.18, 09:23
    Oskar,Eryk,dwie Kornelie, w tym jedna z bratem Tobiaszem(ciekawe) i za dużo Nikoli wszędzie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.