Dodaj do ulubionych

Siostra/ brat Oliwii to... (które wybrać)

13.08.18, 09:18
Witam. Kilka miesięcy temu pytałam (już nie pamiętam gdzie, za dużo tych wątków 😉) o imię dla siostry lub brata Oliwii. Teraz spodziewamy się drugiego dziecka, płci nieznanej póki co. Termin na grudzień 😜
Nasze typy:
Michał Czesław (odwrotnie odpada, brak odwagi) lub Dominik Czesław ( chociaż Dominik trochę długie 😉).
Z kolei dla dziewczynki to:
Eliza Helena lub Anna Helena.
Popularność wyżej wymienionych imion nam nie przeszkadza, co świadczy o tym, że starsza corka nosi imię z pierwszej 10 tki.
Edytor zaawansowany
  • annthonka 13.08.18, 09:44
    Z podanych przez Was wybrałabym Michała, Dominik jest w moim odczuciu nieco zniewieściały.
    Z dziewczynką miałabym problem, bo Anią jestem bardzo znużona przez jej ogromną popularność na przestrzeni pokoleń, a Eliza zupełnie nie w moim guście.

Jeżeli lista nie jest zamknięta to może jeszcze Laura, Blanka, Sara, Matylda, Klara, Alicja, Kalina.
    Dla chłopca: Leon, Julian, Tymon, Ksawery, Jeremi, Anatol, Ignacy
  • humbelina 13.08.18, 09:58
    A mnie tu zamiast tej Anny ( która niezbyt moim zdaniem pasuje do Oliwii) pasowałaby Aniela. Oliwia i Aniela, ale wówczas nie będzie pasowała Helena na drugie. Natomiast Alicja... Alicja i Oliwia, Alicja Helena , a może Alina Helena. Jeśli już tak szukać takich okołoannowych imion.
    Jeśli chodzi o chłopców to ani Michał, ani Dominik nie pasują zupełnie do Czesława. Jeśli Czesław jest już nieodwołalny (i super, jeśli tak jest ) to jednak szukałabym czegoś innego.

• paula.anna 13.08.18, 11:31
    Trudny wybór...
    Jeszcze męskie ok- niech bedzie Michał, jeśli popularność nie ma dla was znaczenia.
    Ale Elizy nie lubię i już. A Anna mi do Oliwii nie paduje 😉.
    Także szukałabym dalej.

--
    pink stinks
    Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
  • miraflores5 13.08.18, 12:53
    Eliza z dziewczęcych, zawsze bardzo ją lubiłam. Może jeszcze Laura, Lea, Luiza, Sara, Blanka, Kornelia albo Aurelia? Od Anieli już bardziej Anna do Oliwii pasuje. Z chłopięcych niech będzie Michał, ale zaproponuję Filipa, Ernesta, Eryka, Emanuela, Kornela, Alberta, Zacharego, Wiktora.
  • florianne 13.08.18, 12:38
    Dominik i Eliza. Michała nie lubię, ale jeśli chodzi o Annę...blagam, milion imienniczek mi wystarczy. wink
  • dasza_dm 13.08.18, 18:59
    Do Oliwii pasują mi Dominik i Eliza (bardzo ładne imiona).
  • hudafik 13.08.18, 23:30
    Gdybym miała wybierać tylko z tych czterech imion to zdecydowanie byłby to: Dominik i Eliza.
    Proponuję rozważyć jeszcze takie imiona jak: Liliana, Iga, Leon, Iwo.
  • dolcevita007 13.08.18, 23:38
    Z podanych imion do imienia siostry pasuje mi Dominik i Eliza. Michal i Ania nie pasuja, ale nadac mozna. Pasowac nie musza.
  • inga.a.m.r 13.08.18, 23:40
    Męskie imiona są ok, jeżeli nie przeszkadzało Wam popularność. Mi się już trochę znudziły, są neutralne dla mnie. Jeżeli musiałabym wybrać z tych dwóch to chyba Michał bardziej...
    Dorzucam od siebie : Maksymilian, Gustaw, Ignacy, Aleksy, Igor, Julian, Tytus, Tymoteusz
    W przypadku dziewczynki z tych dwóch wybrałabym chyba Annę, chociaż nie wiem... Eliza mi się nie podoba, jakoś mi nie pasuje, Anna taka "nijaka". Popieram wyżej wymienioną Anielkę zamiast Anny. Drugie imię za to bardzo ładne. Oliwia i Helena też by było ok. Moze zamiana miejsc?
    Dla dziewczynki proponuję: Laura, Liliana, Gaja, Matylda, Kornelia, Ida/Idalia, Marcelina, Róża, Antonina

--
    https://www.suwaczki.com/tickers/wn68ys35ttttkjwk.png
  • miraflores5 14.08.18, 00:23
    Może Michalina i Matylda albo Izabela dla dziewczynki. Kojarzę rodzeństwa z Oliwiami: Iga i Oliwia, Anna i Oliwia właśnie, Karolina i Oliwia i na pęczki w stylu Julia i Oliwia, Wiktoria i Oliwia, Nikola i Oliwia, Amelia i Oliwia, Kuba i Oliwia, Kacper i Oliwia, Lena i Oliwia -o 12 i więcej lat ode mnie młodszych. Kiedyś w internecie obił mi się o uszy zestaw Oliwia Weronika i Róża Alicja-mimo że imiona niby "roślinne" to zestaw dość nietypowy -Oliwia popularna i zaczerpnięta raczej z popkultury, Róża-nadal niepopularne stare imię z tradycjami.
  • lily-beth 14.08.18, 09:46
    Jako mama Elizy, zdecydowanie opowiadam się za Elizą smile Anna do Oliwii mi kompletnie nie pasuje, poza tym znam sto pięćdziesiąt Ań, ile można.
    Michał tez mi nie pasuje, lepszy Dominik, chociaż bardzo nie lubię tego imienia.
  • flawianna 14.08.18, 15:54
    Z proponowanych przez Ciebie do Oliwii pasuje Eliza i Dominik.
  • olinininka 14.08.18, 19:57
    Z wymienionych zarowno Michal jak i Dominik moze byc ale z Czeslawem jakos mi nie pasuja.
    Osobiscie wybralabym Dominika.
    Co do damskich jakos nie widze tutaj ani Elizy ani Anny ale gdybym musiala wybrac to Anna bo przynajmniej neutralna
    Znam rodzenstwa:
    Oliwia i Julia
    Oliwia i Nadia
    Oliwia i Wiktoria
    Oliwia i Szymon
    Oliwia i Nikola
  • dalenia 15.08.18, 18:43
    Zależy Ci na dopasowaniu do Oliwii? Jeśli tak, to wybrałabym Elizę lub Dominika - jakieś takie bardziej "nowoczesne", lepiej brzmią mi z Oliwią. Z drugiej strony Ania i Michał podobają mi się bardziej, tylko że taka klasyka mniej współgra w moim odczuciu z imieniem starszej siostry. Co byście jednak nie wybrali to dramatu nie będzie, wybraliście porządne imiona.
  • stokrotka_96 15.08.18, 22:32
    Gdybym miała wybrać między Michałem a Dominikiem, wybrałabym Dominika. Michałów jest już wielu, i to w każdym pokoleniu. Dla mnie stał się przezroczysty i nudny. Dominik rzadszy, poza tym pasuje mi do Oliwki zdecydowanie bardziej i do Czesława na II też wink. Długością bym się aż tak nie przejmowała - noszę żeński wariant tego imienia (Dominika, znaczy się) i da się z tym żyć smile. Poza tym, zależy, kto co lubi. Ja nawet lubię długie imiona wink.

Gdyby to jednak była dziewczynka, to doradzam Elizę. Z Anią mam dokładnie to, co z Michałem - jest już tak wiele Ań, że imię powinno nieco odpocząć. Aczkolwiek brzmieniowo jest niczego sobie. Tylko ta popularność w każdym pokoleniu... smile To już wolałabym Maję lub Lenę.

Inne sugestie

Dla chłopca: Wiktor, Leon, Nikodem, Tymon, Maksymilian, Tymoteusz, Oskar, Dawid, Karol, Julian, Gabriel, Bruno, Kajetan, Adrian, Cezary, Eryk, Daniel, Kornel, Emil, Konrad, Jeremi, Kordian, Cyprian, Seweryn.

Dla dziewczynki: Pola (chociaż ja bym wolała nadać Apolonię i skracać do Poli), Iga, Marcelina, Michalina, Kornelia, Klara, Łucja, Aurelia, Weronika, Karolina, Anastazja, Sara, Matylda, Róża, Rozalia, Malwina, Kalina, Inga, Ida(lia), Lilian(n)a, Laura, Berenika.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.