Dodaj do ulubionych

Siostra/ brat Oliwii to... (które wybrać)

13.08.18, 09:18
Witam. Kilka miesięcy temu pytałam (już nie pamiętam gdzie, za dużo tych wątków 😉) o imię dla siostry lub brata Oliwii. Teraz spodziewamy się drugiego dziecka, płci nieznanej póki co. Termin na grudzień 😜
Nasze typy:
Michał Czesław (odwrotnie odpada, brak odwagi) lub Dominik Czesław ( chociaż Dominik trochę długie 😉).
Z kolei dla dziewczynki to:
Eliza Helena lub Anna Helena.
Popularność wyżej wymienionych imion nam nie przeszkadza, co świadczy o tym, że starsza corka nosi imię z pierwszej 10 tki.
Edytor zaawansowany
 • annthonka 13.08.18, 09:44
  Z podanych przez Was wybrałabym Michała, Dominik jest w moim odczuciu nieco zniewieściały.
  Z dziewczynką miałabym problem, bo Anią jestem bardzo znużona przez jej ogromną popularność na przestrzeni pokoleń, a Eliza zupełnie nie w moim guście.

  Jeżeli lista nie jest zamknięta to może jeszcze Laura, Blanka, Sara, Matylda, Klara, Alicja, Kalina.
  Dla chłopca: Leon, Julian, Tymon, Ksawery, Jeremi, Anatol, Ignacy
 • humbelina 13.08.18, 09:58
  A mnie tu zamiast tej Anny ( która niezbyt moim zdaniem pasuje do Oliwii) pasowałaby Aniela. Oliwia i Aniela, ale wówczas nie będzie pasowała Helena na drugie. Natomiast Alicja... Alicja i Oliwia, Alicja Helena , a może Alina Helena. Jeśli już tak szukać takich okołoannowych imion.
  Jeśli chodzi o chłopców to ani Michał, ani Dominik nie pasują zupełnie do Czesława. Jeśli Czesław jest już nieodwołalny (i super, jeśli tak jest ) to jednak szukałabym czegoś innego.

 • paula.anna 13.08.18, 11:31
  Trudny wybór...
  Jeszcze męskie ok- niech bedzie Michał, jeśli popularność nie ma dla was znaczenia.
  Ale Elizy nie lubię i już. A Anna mi do Oliwii nie paduje 😉.
  Także szukałabym dalej.

  --
  pink stinks
  Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
 • miraflores5 13.08.18, 12:53
  Eliza z dziewczęcych, zawsze bardzo ją lubiłam. Może jeszcze Laura, Lea, Luiza, Sara, Blanka, Kornelia albo Aurelia? Od Anieli już bardziej Anna do Oliwii pasuje. Z chłopięcych niech będzie Michał, ale zaproponuję Filipa, Ernesta, Eryka, Emanuela, Kornela, Alberta, Zacharego, Wiktora.
 • florianne 13.08.18, 12:38
  Dominik i Eliza. Michała nie lubię, ale jeśli chodzi o Annę...blagam, milion imienniczek mi wystarczy. wink
 • dasza_dm 13.08.18, 18:59
  Do Oliwii pasują mi Dominik i Eliza (bardzo ładne imiona).
 • hudafik 13.08.18, 23:30
  Gdybym miała wybierać tylko z tych czterech imion to zdecydowanie byłby to: Dominik i Eliza.
  Proponuję rozważyć jeszcze takie imiona jak: Liliana, Iga, Leon, Iwo.
 • dolcevita007 13.08.18, 23:38
  Z podanych imion do imienia siostry pasuje mi Dominik i Eliza. Michal i Ania nie pasuja, ale nadac mozna. Pasowac nie musza.
 • inga.a.m.r 13.08.18, 23:40
  Męskie imiona są ok, jeżeli nie przeszkadzało Wam popularność. Mi się już trochę znudziły, są neutralne dla mnie. Jeżeli musiałabym wybrać z tych dwóch to chyba Michał bardziej...
  Dorzucam od siebie : Maksymilian, Gustaw, Ignacy, Aleksy, Igor, Julian, Tytus, Tymoteusz
  W przypadku dziewczynki z tych dwóch wybrałabym chyba Annę, chociaż nie wiem... Eliza mi się nie podoba, jakoś mi nie pasuje, Anna taka "nijaka". Popieram wyżej wymienioną Anielkę zamiast Anny. Drugie imię za to bardzo ładne. Oliwia i Helena też by było ok. Moze zamiana miejsc?
  Dla dziewczynki proponuję: Laura, Liliana, Gaja, Matylda, Kornelia, Ida/Idalia, Marcelina, Róża, Antonina

  --
  https://www.suwaczki.com/tickers/wn68ys35ttttkjwk.png
 • miraflores5 14.08.18, 00:23
  Może Michalina i Matylda albo Izabela dla dziewczynki. Kojarzę rodzeństwa z Oliwiami: Iga i Oliwia, Anna i Oliwia właśnie, Karolina i Oliwia i na pęczki w stylu Julia i Oliwia, Wiktoria i Oliwia, Nikola i Oliwia, Amelia i Oliwia, Kuba i Oliwia, Kacper i Oliwia, Lena i Oliwia -o 12 i więcej lat ode mnie młodszych. Kiedyś w internecie obił mi się o uszy zestaw Oliwia Weronika i Róża Alicja-mimo że imiona niby "roślinne" to zestaw dość nietypowy -Oliwia popularna i zaczerpnięta raczej z popkultury, Róża-nadal niepopularne stare imię z tradycjami.
 • lily-beth 14.08.18, 09:46
  Jako mama Elizy, zdecydowanie opowiadam się za Elizą smile Anna do Oliwii mi kompletnie nie pasuje, poza tym znam sto pięćdziesiąt Ań, ile można.
  Michał tez mi nie pasuje, lepszy Dominik, chociaż bardzo nie lubię tego imienia.
 • flawianna 14.08.18, 15:54
  Z proponowanych przez Ciebie do Oliwii pasuje Eliza i Dominik.
 • olinininka 14.08.18, 19:57
  Z wymienionych zarowno Michal jak i Dominik moze byc ale z Czeslawem jakos mi nie pasuja.
  Osobiscie wybralabym Dominika.
  Co do damskich jakos nie widze tutaj ani Elizy ani Anny ale gdybym musiala wybrac to Anna bo przynajmniej neutralna
  Znam rodzenstwa:
  Oliwia i Julia
  Oliwia i Nadia
  Oliwia i Wiktoria
  Oliwia i Szymon
  Oliwia i Nikola
 • dalenia 15.08.18, 18:43
  Zależy Ci na dopasowaniu do Oliwii? Jeśli tak, to wybrałabym Elizę lub Dominika - jakieś takie bardziej "nowoczesne", lepiej brzmią mi z Oliwią. Z drugiej strony Ania i Michał podobają mi się bardziej, tylko że taka klasyka mniej współgra w moim odczuciu z imieniem starszej siostry. Co byście jednak nie wybrali to dramatu nie będzie, wybraliście porządne imiona.
 • stokrotka_96 15.08.18, 22:32
  Gdybym miała wybrać między Michałem a Dominikiem, wybrałabym Dominika. Michałów jest już wielu, i to w każdym pokoleniu. Dla mnie stał się przezroczysty i nudny. Dominik rzadszy, poza tym pasuje mi do Oliwki zdecydowanie bardziej i do Czesława na II też wink. Długością bym się aż tak nie przejmowała - noszę żeński wariant tego imienia (Dominika, znaczy się) i da się z tym żyć smile. Poza tym, zależy, kto co lubi. Ja nawet lubię długie imiona wink.

  Gdyby to jednak była dziewczynka, to doradzam Elizę. Z Anią mam dokładnie to, co z Michałem - jest już tak wiele Ań, że imię powinno nieco odpocząć. Aczkolwiek brzmieniowo jest niczego sobie. Tylko ta popularność w każdym pokoleniu... smile To już wolałabym Maję lub Lenę.

  Inne sugestie

  Dla chłopca: Wiktor, Leon, Nikodem, Tymon, Maksymilian, Tymoteusz, Oskar, Dawid, Karol, Julian, Gabriel, Bruno, Kajetan, Adrian, Cezary, Eryk, Daniel, Kornel, Emil, Konrad, Jeremi, Kordian, Cyprian, Seweryn.

  Dla dziewczynki: Pola (chociaż ja bym wolała nadać Apolonię i skracać do Poli), Iga, Marcelina, Michalina, Kornelia, Klara, Łucja, Aurelia, Weronika, Karolina, Anastazja, Sara, Matylda, Róża, Rozalia, Malwina, Kalina, Inga, Ida(lia), Lilian(n)a, Laura, Berenika.

 • gaudencja 19.08.18, 11:08
  Dominik do mnie nie trafia (choć stylistycznie jest bardziej z jednej bajki z Oliwią), podobnie Eliza, która jest utworzonym nie na polskim gruncie językowym zdrobnieniem Elżbiety. Dlatego "pozostaje" Michał i Anna, choć tak mi się osłuchały, że chciałabym ich nie polecać, a zatrzymać wzrost ich populacji, tak by się dalej już nie osłuchiwały. I nie dostrzegam w nich żadnych szczególnych walorów, są dla mnie przezroczyste.

  W szczególności przy Annie przeszkadzałoby mi jednak to, ze to imię nosi ponad 1/38 populacji Polski - ponad milion Polaków (celowo piszę o Polakach, nie Polkach, bo to imię ma nadawalność przytłaczającą nawet, kiedy się rozpatruje łącznie populację kobiet i mężczyzn).
  --
  De gustibus...
 • mebloscianka_dziadka_franka 20.08.18, 16:02
  Według mnie bardziej pasuje Michał Czesław niż Dominik Czesław. A jeśli chodzi o dziewczynki, to wolałabym Elżbietę Helenę zamiast Elizy, a Anny bym w ogóle nie rozważała.
 • wolnaola26 25.08.18, 05:56
  Dziękuję wszystkim za propozycje imion oraz własne sugestie. Tak jak obstawialismy, Oliwia będzie mieć siostrę. I problem z imieniem kolejny. Ulubiona Eliza odpadła, bo mężowi się źle kojarzy.
  Propozycje męża: Kamila, Emilia, Patrycja (odpada, nazwisko na tą samą literę), Michalina, Dominika i Amelia. Gdzieś z tyłu głowy mam jeszcze Anię (mimo ogromnej popularności).
  Moje proponowane imiona nie podobają się mężowi Wiktoria ( tak wiem popularne), Henryka ( żartujesz? nie będę krzywdzic dziecka lub grzeczniej "Jak niby?"), Elżbieta ( to samo co z Eliza, w niektórych państwach to chyba jest to samo imię). Proponowalam Helenę na pierwsze, ale odmówił.
 • ilia.1 25.08.18, 07:41
  Osobiście wybrałabym Emilię, Michalinę lub Helenę. Kilka propozycji imion:
  Julianna, Adela, Natalia, Klementyna, Julita, Bianka, Stella, Leonia, Gabriela, Teresa, Paulina, Jaśmina, Milena, Stefania, Emma, Lidia, Dorota, Nina, Urszula, Melania, Estera, Celina, Antonia.
 • paula.anna 25.08.18, 08:40
  To szukajcie dalej WSPÓLNEJ propozycji.
  Nie to, że popieram Patrycję czy inne z tej listy- ale o co chodzi z tym odpadaniem bo nazwisko na tę samą literę?
  Takie macie kryterium?

  Z propozycji twojego męża dla mnie do przełkniecia dla mnie byłaby Michalina i ew Dominika. W porównaniu z nijaką Emilią czy Amelią Michalina sporo zyskuje w moich oczach 😉.
  No jest ok, choć osobiście nie przepadam za Misiami.
  Jeśli jednak Tobie propozycje męża nie pasują- szukajcie dalej! Wypusujcie z (sensownego) kalendarza, porównujcie swoje pomysły, twórzcie wspólne listy, choćby tylko imion "do ewentualnego nadania"- byle WSPÓLNYCH.
  Powodzenia!

  --
  pink stinks
  Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
 • stokrotka_96 25.08.18, 09:43
  Kamila brzmieniowo ładna i zdrobnienia miłe dla ucha (Kama, Kamcia), tylko myślę, czy nie robi się lekko ciotkowata. Chociaż w sumie... można byłoby rozważać dalej - w końcu to nie jest kiczowata sezonówka sprzed lat pokroju Sandry. Emilia i Amelia wprawdzie pasowałyby do Oliwii, ale dla mnie straciły już swój urok przez popularność. Patrycja brzmieniowo niezła, jednak znam już tyle Patrycji, i to w każdym wieku, że imię, mimo sympatycznych nosicielek, zdążyło mi się przejeść. Co do Dominiki, mogę być nieobiektywna, bo to moje imię. Czy ciotkowata? Hm... mniej więcej na poziomie wyżej wspomnianej Kamili. Nadaje się ją już rzadziej, ale nie powinna wywoływać salw śmiechu.
  Podrzucę zdrobnienia: Dominisia, Dominiczka, Domi (akurat za tym nie przepadam), Donia, Dosia, Nika, Dusia, Duśka, Dona, Misia, Miśka, Domcia.
  Dominisia i Dominiczka są oczywiste, bardzo pieszczotliwe. Akurat Donia, Dosia, Nika i Dona nie były w stosunku do mnie używane, ale wśród innych znanych mi Dominik już tak. Ja w rodzinie jestem Misią i Miśką, Domcią dla przyjaciół, a koleżanka mamy od zawsze nazywa mnie Duśką smile.

  Anna ładna, ale, jak wspomniałam, tyle tych Anek, że zawrotu głowy można dostać wink. Henryka, przyznam, nie podoba mi się w pełnej wersji, ale już Henia brzmi cudownie. Niemniej jednak, to Oliwki pasuje jak kwiat do kożucha. Nie mówię, że zestawy muszą być pod linijkę, ale to byłby hardcore. Elżbieta też gryzłaby mi się z Oliwią. Już lepsza byłaby Helenka, ale skoro mąż odmówił... sad

  Mój głos na Michalinę! Michasię, Michalinkę, Misię, Miśkę, Linę, Linkę... wink Sama mam ją na liście. Poza tym, Oliwia i Michalina brzmi bardzo dobrze!
 • stokrotka_96 25.08.18, 09:44
  A co do Wiktorii, to Oliwia i Wiktoria to już bardzo oklepany zestaw sad. Nie ma czego żałować wink.
 • gaudencja 25.08.18, 10:13
  Kamilę zdecydowanie odbieram jako imię sezonowe, ale nie tak kiczowate, jak Sandra.

  Wolnaola, a może po prostu usiądźcie z mężem, weźcie jakiś bogaty kalendarz i omawiajcie wspólnie imię po imieniu? Przy braku wspólnych typów moim zdaniem tak jest najłatwiej wybrać kompromisowe imię.
  --
  "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
  (Walery Pisarek)
 • inga.a.m.r 25.08.18, 12:54
  Z waszych propozycji wybrałabym Michalinaę lub ew. Dominikę. Kamila jest nawet ok, ale nie nadałabym swojej córce. Elizy nie lubię, Elżbieta jest całkiem ok. Ań wciąż jest dla mnie zbyt dużo. Helenę na I popieram, bardzo lubię.
  Szukajcie dalej jakiegoś kompromisu, który WAS zadowoli.


  --
  https://www.suwaczki.com/tickers/wn68ys35ttttkjwk.png
 • hudafik 25.08.18, 20:05
  Nie pozostaje wam nic innego jak szukać dalej wspólnego typu, bo nie wyobrażam sobie, żeby nadawane imię nie podobało się jednemu z rodziców.
  Z tych imion, które podobają się przynajmniej jednemu ja mogłabym rozważać Emilię, Amelię lub Wiktorię. Imiona te wg mnie świetnie pasują do imienia starszej siostry.
  Zdecydowanie wyeliminowałabym Anię, zbyt dużo tego w każdym pokoleniu.

  Od siebie proponuję: Lilianna, Iga, Weronika.
 • miraflores5 26.08.18, 14:49
  Głos na Michalinę, na drugim miejscu Anna i ewentualnie Emilia.
  Henryka- z Oliwią to jednak dwa skrajnie różne bieguny, zresztą nie lubię jej
  Elżbieta-też by się raczej gryzła
  Wiktoria, Amelia tudzież Patrycja-tak, pasują do Oliwii, ale one z Oliwią tworzą zestawy tak oczywiste, że aż boli-proponowałam wcześniej Aurelię, może ona zamiast Amelii?
  Z Kamilą i Dominiką dałabym sobie spokój, proponowałam Kornelię, może pomyślisz o niej?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.