Dodaj do ulubionych

Rodzeństwo dla Olafa

13.08.18, 09:49
Coraz intensywniej rozważamy z mężem posiadanie 2 dziecka. Mamy już synka o niepopularnym na tym forum imieniu Olaf. Btw. imię super do niego pasuje i na razie nie wzbudza sensacji. Inspiracją było nasze zauroczenie kulturą skandynawską. Podpowiedzcie proszę imię pasujące do Olafa.
Nasze typy dla dziewczynki to neutralna Ewa, Ada- kiedyś mi się podobała, dziś już mniej, jakby była skrótem imienia i Matylda.
Pomysłów dla chłopca brak, no może Stefan, nie do końca mnie jednak przekonuje.
Edytor zaawansowany
  • olinininka 13.08.18, 10:22
    Moim zdaniem Olaf i Adrianna pasuja ( mozna zdrabiac do Ady) tak samo Olaf i Matylda tez ok
    Inne propozycje: Olaf i Kalina, Olaf i Jasmina, Olaf i Kornelia, Olaf i Malwina
    Olaf i Stefan jakos mi nie pasuja bardziej widze tutaj imiona z tzw srodka
    Olaf i Eryk, Olaf i Leon, Olaf i Bruno, Olaf i Kornel, Olaf i Tobiasz
    Aha wazne jest aby imie dopasowac do nazwiska a nie tylko do imienia brata
  • moriach 14.08.18, 13:36
    Ja mam synka o imieniu Olaf - ma teraz prawie 5 lat. A odkąd weszła do kin bajka "Frozen" to dziewczynki zawsze porównują go do bałwanka big_grin Nasz Olaf ma starszego o 3 lata brata Eryka. Oba proste, krótkie i jak kiedyś chłopcy wybiorą życia poza krajem to nikt sobie na ich imionach języka nie połamie.

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/tb733e5edk4wvi9o.png
  • mrssajgon 14.08.18, 14:17
    A jak teraz wygląda sprawa podwójnego N w imieniu? Urząd wpisuje Adrianna czy forsują Adrianę?
  • mrssajgon 14.08.18, 14:20
    Super zestaw Eryk i Olaf, konsekwentnie. U nas na szczęście bałwanek się nie kojarzy jeszcze, a jak O będzie przedszkolakiem to chyba już inna bajka będzie królowała😁 Też celowaliśmy w międzynarodowe imię.
  • olinininka 14.08.18, 19:35
    Urzad wpisze to co podaszsmile Wersja Adrianna z podwojnym n jest czestsza 674 nadan w 2017 roku, wersja Adriana ma
  • olinininka 14.08.18, 19:37
    Ucielo mi Adriana ma 69 nadan w 2017, a Ada 347.
  • humbelina 13.08.18, 10:22
    Ada - jest zdrobnieniem Adrianny, mogłaby być też od Adeli - tę uwielbiam choć sama nie nadałam ( jeszcze w planach 3 dziecko więc kto wie wink )
    Olaf i Adela hmmm , zestaw niczego sobie

Moje propozycje trzymając się kultury skandynawskiej ( mam nadzieję, że nie pomylę, nie jestem ekspertem)

Agata ( Olaf i Agata - super)
    Ida / Inga ( Olaf i Inga super)
    Olga ( choć trochę odważnie Olaf i Olga)

Z męskich chyba tylko Eryk mi się nasuwa....

• paula.anna 13.08.18, 12:31
    Dla chłopca proponuję Emila-choć sama za nim nie przepadam, nasunął mi się od razu dla brata Olafa smile.
    Poza tym Adam, Albert, Artur, Bruno, Daniel, Edgar, Edwin, Edward, Eryk, Filip, Gustaw smile, Henryk, Hugo, Leon,
    Dla dziewczynki Klarę, Laurę, Idę (choć dla mnie to zdrobnienie wink), Emmę, Emilię, Alicję.

Jeśli jednak Wam podoba się jakiekolwiek imię, "nie pasujące" wg kogoś do Olafa- nadawajcie smile

--
    pink stinks
    Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
  • dasza_dm 13.08.18, 19:01
    Moim daniem Ada dobrze pasuje do Olafa. Dla chłopca może Cezary, Eryk lub Emil? Albo Konrad i Gracjan smile
  • hudafik 13.08.18, 23:25
    Proponowane imiona jakoś nie bardzo pasują mi do Olafa.
    Moje propozycje to: Leonard i Lidia.
  • dolcevita007 13.08.18, 23:43
    Z wymienionych imion wybralabym Matylde i Stefana. Moje propozycje: Adela, Klara, Roza, Lea.
    Roch, Hugo, Jeremi, Kosma, Kilian.
  • mrssajgon 14.08.18, 09:17
    Dzięki za wszystkie sugestie. Przejrzałam listę szwedzkich władców, wśród używanych w Polsce imion mam:
    Karola- nigdy nie był moim ulubieńcem, ale zaczynam o nim ciepło myśleć
    Gustawa- chyba nie...
    Zygmunta- awangardowe w mojej opinii
    Eryk- naturalne skojarzenie z Olafem, więc moja przekorna dusza mówi nie!
    Filip- szalenie popularny, odpada

Dla dziewczynki mam jeszcze Karolinę- po mojej babci i Sonię- znajoma, wzór córek 🙂 ale to już inny klucz
  • lily-beth 14.08.18, 09:41
    Dla dziewczynki Ada, Ida, Inga - super. Adela też mi bardzo pasuje.
    Mam Gustawa, dla kolejnego rozważałabym Zygmunta, ale nie pasują mi do Olafa.
    Filip - ze dwa razy natknęłam się na rodzeństwa Olaf i Filip, to chyba zestaw, który sam się nasuwa, dwa czteroliterowe z F.
    Może Edgar, Edwin, Ernest, Feliks, Albert, Gabriel, Fryderyk, Hugo, Ludwik, Samuel, Wilhelm.
    Gdybym sama miała wybierać imię dla brata Olafa, to byłby to Hugo, ewentualnie Samuel lub Wilhelm, a siostra - Ida.
  • lily-beth 14.08.18, 09:41
    Trafiłam też na braci Olaf i Oliwer.
  • lily-beth 14.08.18, 09:47
    A nie, przepraszam, u nas brat Olafa (rozważałam to imię dla Gucia), to byłby Iwo, a dopiero kolejny Hugo smile
  • humbelina 14.08.18, 15:31
    Też chciałam Huga zaproponować , Iwo też pasuje do Olafa wink
  • gaudencja 19.08.18, 11:20
    mrssajgon napisał(a):

> Karola- nigdy nie był moim ulubieńcem, ale zaczynam o nim ciepło myśleć
    > Gustawa- chyba nie...
    > Zygmunta- awangardowe w mojej opinii

> Dla dziewczynki mam jeszcze Karolinę- po mojej babci i Sonię- znajoma, wzór cór
    > ek 🙂 ale to już inny klucz

Matylda i Stefan są świetne. Ewa nie trafia do mnie, nieco ciotkowata - zbyt popularna w niedawnych pokoleniach. Ada rzeczywiście jest dla mnie zdrobnieniem, wybór imion, które można tak zdrabniać, jest duży - od Adrianny począwszy, przez Adelajdę czy Adelindę, a skończywszy na Adalwinie. Sonia jest zdrobnieniem Zofii, rosyjskim, proponowałabym jednak nazwać dziecko po polsku, czyli Zofia wink Zdrobnień ma Zofia dużo, można wykorzystywać zarówno Zosię, Zosienke, jak i Sonię czy Zochnę. Karolina niczego sobie. Z tych imion władców skandynawskich również odrzuciłabym imiona zbyt oczywiste, jak Eryk, a podoba mi się Gustaw i Zygmunt.

A czy myśleliście, żeby wykorzystać jakieś imiona rodzinne, i to niekoniecznie dziadków, a np. pra- czy prapradziadków?
    --
    De gustibus...
  • flawianna 14.08.18, 15:49
    Wg mnie do Olafa pasuje zarówno Ada (Adrianna, Adela), jak i Matylda. Popieram również proponowaną już Idę. Z kolei z chłopięcych podoba mi się Gustaw.
  • dalenia 15.08.18, 18:52
    Adrianna i Matylda jak najbardziej by pasowały, szczególnie Matylda mi współgra. Ewa chyba najmniej, choć lubię to imię. Takie pierwsze skojarzenia dla siostry Olafa to Idą lub Dagna. Może jeszcze Inga, Estera, Emma, Ligia, Gaja, Blanka?

Stefan bardzo mi się podoba, ale jeśli go nie czujesz, to może Ernest, Edgar, Ludwik, Borys, Tobiasz, Gabriel, Teodor?
  • dalenia 15.08.18, 18:53
    Albo jeszcze Brunon, Albert, Jonasz, Kornel?
  • stokrotka_96 15.08.18, 22:50
    Stefana nie widzę koło Olafa, ale Matylda i Olaf to byłby strzał w dziesiątkę! Ewa też pasuje, chociaż i tak, mimo sympatii do niej, wolałabym raczej Matyldę, bo jest bardziej charakterna. Ada - hm... chyba lepsza byłaby Adrianna lub Adela skracana do Ady. Adelajda to już byłoby cudo (brzmi pięknie), ale trochę zbyt arystokratyczna. Adelajdę nadałabym chyba tylko jako władczyni wink. A jako przeciętna obywatelka co najwyżej na II.

Eryk to była moja pierwsza myśl, ale widzę, że odrzuciłaś ten oczywisty zestaw wink. Nasuwa mi się też celtycki Artur.
    Karol mógłby być ciekawą opcją, bo to imię skandynawskiego władcy. Może Fryderyk, Krystian, Oskar - też skandynawscy władcy smile. Szalenie podoba mi się Swen, ale w Polsce raczej średnio sad. Może Seweryn?

Z trochę innej beczki - może Roch, Bruno, Wit, Adam, Leon, Tymon?

• lily-beth 16.08.18, 22:19
    Spotkałam kiedyś na placu zabaw rodzeństwo Olaf i Stefan. Też mi nie bardzo pasowało, chyba że wspólnym F. Ale przynajmniej niebanalnie. Olaf i Matylda - IMO rewelacja, jakoś nie zauważyłam wcześniej tej Matyldy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.