Dodaj do ulubionych

Nowy rok szkolny i przedszkolny 2018/19 - imiona

03.09.18, 16:12
Imiona w przedszkolu moich dzieci:

3-latki:
Adam
Bruno
Filip
Gustaw
Igor
Jakub x2
Jan
Stanisław x3
Tymoteusz

Emilia
Hanna
Justyna
Liliana x2
Martyna
Wiktoria
Zofia

4-latki:
Adam
Damian
Gabriel
Jerzy
Kacper
Ksawery
Mikołaj
Oliwier
Oskar x2
Tymoteusz
Wiktor
Wojciech

Aleksandra
Alicja
Hanna x2
Helena
Julia
Maja
Natalia
Zofia
Zuzanna x2

5-latki:
Adam
Daniel
Filip
Franciszek
Gniewko
Kacper
Michał
Olivier x2
Piotr
Wojciech

Adrianna
Agata
Aleksandra x2
Eliza
Helena
Julia x3
Kornelia
Natalia
Róża
Zuzanna x2

6-latki
Adrian
David (obce nazwisko)
Filip
Franciszek
Jakub x2
Jan x2
Jerzy
Krystian
Mateusz x2
Oskar
Patrick (obce nazwisko)
Samuel
Sebastian
Tymoteusz

Julia x2
Justyna
Maria x2
Michalina
Sandra x2 (jedna ma obce nazwisko)

Edytor zaawansowany
  • florianne 03.09.18, 18:06
    Na liście przyjetych do szkoly w pobliskim mieście widziałam Halinę i Beatę (z innymi nazwiskami). Bardzo postarzające imiona.
  • paula.anna 03.09.18, 19:13
    Dziś u syna, w grupie 4 latków, rzuciło mi się w oczy imię Lilly. Dziewczynka nowa. Może jakaś "zagraniczna"?

--
    pink stinks
    Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
  • debrna 03.09.18, 20:17
    >> ...widziałam Halinę i Beatę (z innymi nazwiskami). Bardzo postarzające imiona.

Spotkałam w parku dziewczynkę o imieniu Maria i chłopca, który miał na imię Jan.
    Też postarzajęce. Mój pradziadek miał na imię Jan a prababcia Maria.
    Mam kuzynkę o imieniu Dobrochna. Też postarzające. Ostatnia Dobrochna była nadana w XIII wieku.
  • florianne 03.09.18, 21:23
    Kiedy czytasz "Halina Kowalska" to zakladasz, że ile ma lat? 7 czy 57?
  • dalenia 03.09.18, 22:35
    Hmm, ale jak czytam Helena Kowalska, to też w pierwszym odczuciu zakładam, że to starsza kobieta, a nie dziewczynka. Podobnie Jerzy Wójcik, Stanisław Nowak czy Maria Kasprzak - moja pierwsza myśl, to starsze pokolenie. Myślę, że to dość logiczna właściwość imion retro.
  • stokrotka_96 03.09.18, 23:07
    A ja kiedy czytam Helena Kowalska, myślę o znanej siostrze Faustynie wink. Tak wiem, to był tylko przykład.

Dalenia, takie są skojarzenia, bo pełne formy brzmią poważnie. Stanisław skojarzy mi się ze staruszkiem, fakt. Ale gdy ktoś powie Staś Nowak, to pomyślę o małym chłopcu. Maria Kasprzak - dorosła, raczej starsza kobieta (choć Marysia jest wg mnie uniwersalna), ale Marysia Kasprzak czy Helenka Kowalska - dzieci.
  • debrna 06.09.18, 16:17
    >>Kiedy czytasz "Halina Kowalska" to zakladasz, że ile ma lat? 7 czy 57?

Niczego nie zakładam. Jeżeli jest to moje zadanie, kieruję się do rubryki z datą urodzenia.
  • karola1705 03.09.18, 22:19
    Grupa 3-latków:
    - Amelia, Aleksandra, Hanna, Pola x2, Zuzanna, Helena
    - Dominik, Oskar, Jerzy, Karol

Dzieci żłobkowe ( urodzone w latach 2016/2017 czyli tegoroczne dwulatki i roczniaki):
    - Amelia, Alicja, Helena x2, Basia x2, Klara, Natalia, Julia, Ada, Aleksandra, Hanna, Martyna, Zofia
    - Dominik, Kacper x2, Wojciech, Mikołaj, Hubert, Franciszek x2, Jan, Jakub

• dalenia 03.09.18, 22:30
    Jest kilka fajnych imion - Gustaw (zakładam, że Twój? smile), Jerzy, Gniewko (tylko szkoda, że zdrobnienie), Samuel, Róża. Zaskakuje Justyna, w moim odczuciu jest już nieco ciotkowata.
  • miraflores5 04.09.18, 20:14
    Jak dużo Helenek! Zawiesiłam oko na Twojej Elizie, Róży oraz Kornelii-w ogóle w grupie Elizy imiona dosyć zróżnicowane. Zaskakują dwie Justyny i dwie Sandry w jednej grupie. Zaskakuje mnie i cieszy zarazem, że na tej liście nie ma żadnej Leny, Oliwii czy Amelii
  • miraflores5 04.09.18, 20:18
    Nie przyuważyłam też żadnej Nadii i Nikoli. Najwyraźniej tego typu imiona nie cieszą się u Was popularnością, i dobrze. Lily, skąd jesteście jeśli można...?
  • lily-beth 10.09.18, 22:08
    Powiedzmy, że jedno z największych miast, ale nie stolica smile Na Nadię akurat dość często się natykam na placach zabaw.
  • lily-beth 10.09.18, 22:06
    Rzeczywiście! nie ma Leny, Amelii czy Oliwii - nie zwróciłam na to uwagi big_grin
  • lily-beth 08.09.18, 13:12
    Nie wiem, może Gniewko ma jakąś pełną formę, bo pani większość dzieci wpisała pod skrótami - Ola, Franek itp.
    W przedszkolu jest też kilka dzieci obcokrajowców, wpisałam tylko te, które mają imiona podobne polskich, ale są też ze 2 czy 3 całkiem nieznane u nas imiona.
  • marta2808 06.09.18, 21:47
    Żłobek - roczniki 2016 i 2017

Antoni
    Bruno
    Cyprian
    Filip
    Jan x 3
    Kacper
    Maks
    Paweł

Amelia
    Iga
    Kaja
    Paula
    Wiktoria
  • stokrotka_96 10.09.18, 11:10
    Bruno rewelacyjny! Pawła lubię - wśród maluchów rzadszy, wśród 30-, 40-latków popularny, ale cenię sobie jego uniwersalność. Cyprian też na plus.

Kaja rzuciła mi się w oczy i Paula, choć w pełnej formie wypada według mnie Paulina.
  • olianka 11.09.18, 20:44
    Malutka grupa w przedszkolu mojej córki. Dzieci 2014 i jedno 2015.

Dobromira
    Dominik
    Hubert
    Jan
    Julia
    Krystian
    Magdalena
    Piotr
    Sebastian
    Zofia

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/relgiei3660smowx.png
  • stokrotka_96 11.09.18, 21:06
    Dobromira ciekawa! wink Hubert też, jednak Dobrusia rzuciła się w oczy najbardziej. Zdecydowanie na plus, chociaż moja Dobrusia byłaby Dobrawą.
  • olianka 11.09.18, 21:55
    Ta Dobromira nie jest Dobrusią wink

--
  • stokrotka_96 12.09.18, 23:17
    Domyślam się, że to Twoja pociecha smile. Jakie zdrobnienia funkcjonują? Czy jest po prostu Dobromirą?
  • olianka 13.09.18, 15:23
    Mira, Mirosia, Mirochna, Miroszka, Mirolka, Dobromisia, a dla dziadka tylko i wyłącznie Dobromirka. Nazywanie jej "Dobrusią" określa jako przezywanie wink

--
  • stokrotka_96 13.09.18, 22:32
    Ja lubię słodkie zdrobnienia, więc całkiem przypadły mi do gustu: Mirosia, Mirochna i Dobromisia.
    Zwłaszcza ostatnia brzmi uroczo wink
  • mary.h 13.09.18, 07:49
    Szkoła podstawowa, II klasa (rocznik 2010):

Amelia
    Emilia
    Ewelina
    Jagoda
    Julia
    Justyna
    Maria
    Weronika
    Wiktoria x3

Adam
    Henryk (mój)
    Łukasz
    Nicolas
    Nikodem
    Szymon x2
    Tobiasz
    Tymon
    Walery
    Wojciech

Żłobek prywatny (roczniki 2016 i 2017):

Aleksandra
    Anna
    Dorota
    Marcelina
    Martyna
    Klaudia
    Liwia

Aleksander
    Daniel
    Fryderyk (mój)
    Leon x2
    Michał
    Miłosz
    Samuel
    Tymon

--
    Henryk (2010)
    Fryderyk (2016)
  • gaudencja 13.09.18, 10:35
    Twoich synków imiona znam wink ale jestem pod wrażeniem Walerego, i to przemożnym smile

--
    Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
    (Jarosław Olesiak)
  • mary.h 13.09.18, 11:39
    Zaznaczyłam, którzy to moi, bo nie każdy czyta statusy pod komentarzami wink

Walery ma młodszą siostrę - byłam przekonana, że imię będzie równie mało popularne, ale rodzicom chyba zabrakło fantazji, bo z tego co mi wiadomo, to "tylko" Zofia.

--
    Henryk (2010)
    Fryderyk (2016)
  • meggan79 13.09.18, 12:36
    O, to może spotkali się z negatywnymi komentarzami na temat imienia syna i drugie wybrali “zwyczajne”.... ja znam kilkuletnia Walerię, która też ma(dużo starsza) siostrę Zofię. Waleria bardzo mi się podoba, Walery nieco mniej.
  • stokrotka_96 13.09.18, 22:42
    Waleria ciekawa, doceniłabym na pewno także Walentynę. Walery jakoś nie do końca mi się podoba, ale z pewnością zapamiętam chłopca o takim imieniu. Co do zestawu, Walery i Zofia czy Waleria i Zofia, to przynajmniej są niebanalne. Ja tam bardzo lubię Zosię i byłaby u mnie wysoko gdyby nie ta nieszczęsna popularność... Poza tym, jeśli chodzi o wspomnianą przez Meggan79 Zosię, dużo starszą siostrę kilkuletniej Walerii, to warto zwrócić uwagę na to, że w momencie narodzin Zosi Zofia nie była szczególnie często nadawanym imieniem.
  • gaudencja 13.09.18, 14:55
    Ja się tylko tłumaczyłam, że nie komentuję ich oddzielnie pozytywnie smile
    A jeśli chodzi o zestawienie Walery i Zofia, to może są to imiona np. konsekwentnie po dziadkach czy pradziadkach.
    --
    Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
    (Jarosław Olesiak)
  • mary.h 14.09.18, 11:58
    Jeszcze mi się przypomniało...
    Będąc końcem sierpnia na zakupach artykułów szkolnych, obok mnie zakupy robiła też matka z synem (pierwszoklasista) i zwracała się do niego pełnym imieniem - Felicjan smile

--
    Henryk (2010)
    Fryderyk (2016)
  • belleb 13.09.18, 23:21
    u mojego dziecka w przedszkolu - jednooddziałowym, więc wymieszane dzieci w wieku 3-6 lat:
    Alicja
    Maja
    Karolina x2
    Zoja x2
    Maria
    Antonina
    Małgorzata
    Liliana
    Roksana
    Aleksandra x2
    Kalina

Filip
    Antoni
    Jerzy
    Adam
    Jan
    Szymon
    Michał
    Hugo
  • stokrotka_96 13.09.18, 23:30
    Ktoś jeszcze nadaje Roksanę? :o Dwie Karoliny to dość dużo jak na to pokolenie. Dwie Zojki też szokują. Z rzadszych podoba mi się Kalina. U chłopców doceniam Jerzego i Hugona smile.
  • cyprysiowa 14.09.18, 10:31
    koleżanka ma 5 letnia Roksane młodszy syn to Ksawery
  • belleb 14.09.18, 11:07
    Niestety w praktyce Hugo nie jest odmieniany (Hugona, Hugonowi itd.), co powoduje powstanie dziwnych tworów albo nieodmienianie w ogóle i mówienie niezależnie od przypadku "Hugo", więc dzieci czasem nie wiedzą, jak o nim mówić. To imię jest wyjątkowo niewdzięczne w używaniu w praktyce... A do Jerzego dzieci mówią nie Jurek tylko Jerzyk, co bardzo fajnie brzmi wink
    Pominęłam jeszcze Piotrusia.
    Osobiście nie nadałabym dziecku imiona, które nie ma naturalnego zdrobnienia - choćby podobało mi się ono samo w sobie (np. Patryk), nie mówiąc już o imionach, z którymi w języku polskim jest problem z odmianą jak Iwo, Hugo, Bruno - ludzie robią potem cuda próbując odgadnąć prawidłową formę i nie wierzę, że noszącemu takie imię to nie przeszkadza...
  • belleb 14.09.18, 11:08
    nie nadałabym imienia oczywiście, nie imiona...
  • mgz 14.09.18, 02:17
    Za mala proba statystyczna zeby wyciagac wnioski
  • partachun 14.09.18, 06:19
    Pantagruel, Imocuch, Berebera, Kwasinosa, Sprych, Rzepulin, Grywulina, Onucek, Gargentua, Swiekier, Oprych, Bałamucka
  • lech2011 14.09.18, 07:18
    bez Andżeliki nie liczy się...
  • rosynanta 14.09.18, 10:38
    Gustaw mi się podoba i nawet Gutka zaczęłam lubić, chociaż chyba nie przeżyłabym, gdyby mój syn był Guciem big_grin Z dziewczynek doceniam Elizę.

Zdziwili mnie Damian, Justyna i Krystian. Jak nie z tej epoki big_grin

Imienia mojego dziecka nie ma. I dobrze big_grin
  • lily-beth 15.09.18, 14:28
    Gustaw i Eliza to moje dzieci. Gustaw jest Guciem, ale też Gutusiem, Gutkiem, uwielbiam to imię w każdej formie.
  • minerwamcg 22.09.18, 02:32
    III klasa podstawówki, rocznik 2009 i 2010:

Maria x 2,
    Maja x 2,
    Zuzanna x 2
    Helena
    Barbara (rzadkie ostatnio)
    Anna
    Matylda
    Jakub
    Maciej
    Mateusz x 2
    Matwij (czyli trzeci Mateusz, ale Ukrainiec)
    Kazimierz
    Jan (aż dziw, że tylko jeden)
    Tomasz
    Łukasz
    Piotr
    Bartłomiej

--
    Nawet na północy Grenlandii słońce kiedyś wschodzi. I należy to koniecznie wziąć pod uwagę.
  • olafsonek 22.09.18, 11:06
    Mój syn (rocznik 2016) ma na imię Feliks, w żłobku jest jedynym Felkiem. Imię budzi spore kontrowersje ("jak można dać tak na imię dziecku", "o boże, imię jak dla kota"). Reszta dzieci u syna w grupie to m.in:
    Jaś x2
    Michał
    Staś
    Ksawery
    Bruno
    Julian
    Filip
    Zosia
    Julia x3
    Maja
    Alicja
    Nadia
    Waleriia ( Ukrainka)
    Helena
  • paula.anna 22.09.18, 14:05
    Serio spotykasz się z takimi prostackimi reakcjami na Felka? Przykre.
    Mój ma 4 lata i chyba nigdy nie słyszałam tak głupich pytań, świadczących tylko o osobach je zadających...
    Fakt, jest żarcie dla kotów felix, ale cóż.

--
    pink stinks
    Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
  • mossygreen 22.09.18, 15:38
    A nie, że Dzierżyński?
  • lily-beth 22.09.18, 18:16
    Serio? Ja rozumiem, na tle Alexa, Maxa i Mii może odstawać (chociaż gdyby Felix... wink), ale w zestawieniu ze Stanisławem, Janem, Ksawerym, Brunonem, Julianem, Zofią i Heleną - imię Feliks żaden sposób nie odbiega od średniej. Co też ludzi w nim może dziwić...

U nas w klubie malucha był Fryderyk, Józef, Ludmiła - Feluś by przeszedł niezauważony wink
  • stokrotka_96 23.09.18, 01:19
    Trochę kocie imię, ale mnie to zupełnie nie przeszkadza, bo Feliks jest w czołowej trójce imion, które bym nadała synowi z uśmiechem na ustach smile. Felek, Feliks... te formy brzmią naprawdę świetnie! To imię cieszyło się umiarkowaną popularnością trochę ponad 100 lat temu. Jakoś wtedy się sprawdzał wink. Dzierżyński też mi nie przeszkadza. Równie dobrze można się do Józefa przyczepić, bo Stalin.
  • mossygreen 23.09.18, 10:00
    Dla mnie "kotowatość" imienia to argument na tak big_grin

Z innej beczki, jak reagujecie na dziwne komentarze dotyczące imion?
  • paula.anna 23.09.18, 12:13
    Komentarze dotyczące imion naszych dzieci, czy w ogóle?
    Te "w ogóle" pomijam milczeniem, choć często słyszę o "robieniu krzywdy" imieniem- oczywiście bardziej oryginalnym niż Julcia czy Kubuś tongue_out. Albo zachwyty nad Nikolami itp.

O moich dzieciach- hmm, już nie pamiętam, pewnie zdecydowanie ucinałam...
    Pamiętam, że teściowi, który koniecznie chciał nas odwieść od nadania Matyldy odpowiadałam, że to nasze dziecko i nasza decyzja, a za rady dziękuję.
    Akurat w kwestii imion moich dzieci mam wyjątkowo dużo dystansu do "opinii" innych smile.

--
    pink stinks
  • meggan79 23.09.18, 12:38
    Moja siostra ma prawie rocznego Felka i komentarze sa tylko pozytywne. Imię według mnie świetne.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.