Dodaj do ulubionych

imię dla córki

16.09.18, 13:57
Za tydzień rodzę, nie mogę zdecydować się na imię córki. Jakie imię wybrać? Moje propozycje to: Jagoda, Melania, Nadia, Sara, Liliana... wszystkie mi się podobają
Edytor zaawansowany
 • ilia.1 16.09.18, 14:16
  Osobiście wybrałabym Lilianę lub Melanię.
  Kilka sugestii: Adela, Alicja, Aurelia, Blanka, Emilia, Helena, Ida, Idalia, Janina, Kornelia, Laura, Łucja, Matylda, Natalia, Stella.
 • angelina7-83 16.09.18, 14:25
  Mój głos oddaję na Melanię.
 • miraflores5 16.09.18, 14:47
  Jagoda-nigdy za bardzo nie lubiłam
  Melania-jestem za jest też najrzadsza ale w ubiegłym roku bardzo poszła w górę(za sprawą prezydentowej USA?) skojarzenie pozytywne z Melanią Wilkes
  Sara-jestem jak najbardziej za poznałam w życiu kilka Sar poza tym skojarzenie z Małą Księżniczką i biblijną Sarą
  Nadia-zdecydowanie nie! Dla mnie to jeden worek z Nikolą
  Liliana-mój entuzjazm zdecydowanie opadł odkąd stała się tak popularna i zaczęła być nadawana przez ludzi z którymi ja się nie identyfikuję
  Reasumując-Sara potem Melania.Z Lilianą dałabym sobie raczej spokój.Na pewno nie Jagoda i Nadia. Z propozycji dorzucam Kornelię Emmę lub Luizę
 • meggan79 16.09.18, 15:14
  Jestem za Liliana lub Jagoda. Nadii i Sary zbytnio nie lubię, zaś w Melanii nie lubię formy Mela( jak i przy Helenie-nie lubię Heli).
 • florianne 16.09.18, 16:09
  Wielkie "nie" dla Nadii. Cokolwiek z pozostałych wybierzecie, to będzie w porządku. Ja postawilabym na Melanię albo Sarę.
 • dasza_dm 16.09.18, 18:01
  Z tych podanych przez Ciebie wybrałabym Melanię smile
 • karola1705 16.09.18, 18:17
  Dla mnie wszystkie te imiona są ładne, oprócz Nadii- jej nie lubię i nie akcpetuję. Liliana jest rzeczywiście popularna, ale ogółem ładne imię. Najbardziej jednak podobają mi się Jagoda, Melania i Sara i to z tych 3 bym wybierała. smile
 • dalenia 16.09.18, 18:27
  Bardzo podoba mi się Melania, mam ją na swojej liście. Zaczyna się robić coraz modniejsza, ostatnio dość często napotykam się na małe Mele gdzieś w internecie. Ma to też odzwierciedlenie w rankingach, bo z tego co kojarzę, Melania zaliczyła spory skok w przeciągu roku. Nadal jednak to najrzadsze imię z Twoich typów.

  Zawsze bardzo lubiłam Lilianę i wiele lat temu sądziłam, że nazwę tak córkę. Obecnie jednak Lilek jest naprawdę sporo. W końcu Lila to nie tylko Liliana, ale też Lilianna, Lilia, Lilla, czy też "cuda" typu Lila, Lilly. Ostatecznie więc małych Lilek z przeróżnymi pełnymi formami jest cała masa - dla mnie zdecydowanie za dużo. Ale imię ładne, nie bez powodu tak częste.

  Sarę doceniłabym u kogoś. Znajoma ma 7-letnią Sarę, a ostatnio w mojej parafii była chrzczona mała Sara. Mnie osobiście trochę za bardzo zalatuje zachodem, nowomodą, wydaje mi się też być nieporęczne, bo ja lubię zdrabniać. Ale imię niewątpliwie z tradycjami i historią.

  Te trzy, w takiej właśnie kolejności bym nadała. Pozostałe mi się nie podobają. Jagoda w moim odczuciu jest zbyt infantylna dla dorosłej kobiety i nie do końca odpowiada mi jej brzmienie (trochę toporne). Nadia z kolei jest pretensjonalna, do spóły z Alanem i Oliwierem.
 • paula.anna 16.09.18, 18:38
  Z tej listy wybrałabym Melanię, ew. Lilianę. Ostatecznie mooooże Sarę.
  Na pewno NIE Nadię.
  Jagoda dla mnie zbyt owocowo- rzeczownikowa.
  Które najlepiej brzmi z nazwiskiem?

  --
  pink stinks
  Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
 • majarzeszow 16.09.18, 19:07
  oddaję głos na Melanię. Daj znać, jak córeczka się urodzi i jakie imię otrzymała.
  PS. ja mam Idę smile

  --
  MAJA i:
  http://dhbm.daisypath.com/uu68p2.pnghttp://dhbm.daisypath.com/LgIJp1.png
 • stokrotka_96 16.09.18, 20:48
  Z wymienionych tutaj imion najbliższa mojemu sercu jest Melania. To jest imię, które sama bardzo chętnie nadałabym swojej córeczce. Ma urok imienia retro, ładne zdrobnienia (Mela, Melka, Lana, Lanka, Melanka).

  Jagoda nie bardzo mi się podoba. Z rzeczownikowych lub roślinnych imion mogę polecić Kalinę, Różę/Rozalię, Malwinę, Florentynę, Dalię ...

  Nadia nie jest zła - nie jest lubiana tutaj, na forum, ale proszę uwierzyć - jest nadawana też w normalnych kręgach. Nie mniej jednak, wypada dość blado choćby przy Melanii.

  Sara mogłaby być dobrym wyborem - ma godny rodowód, jest międzynarodowa. Imię krótkie i poręczne. Sama mogłabym się nad nią zastanowić, tylko myślę, czy nie byłaby dziś odbierana jako sezonówka. W moim pokoleniu (połowa lat 90.) trochę się tych Sar pojawiało.

  Liliana - gdybym to ja miała wybierać, to chyba zdecydowałabym się na wariant Lilianna. Kiedyś lubiłam bardzo, dziś entuzjazm jest dużo mniejszy przez stosunkowo dużą popularność.

  Łatwiej byłoby mi doradzić, gdybyś udzieliła wskazówek co do nazwiska - niekoniecznie podając je w całości, ale jakbyś napisała ile ma sylab, z czym się rymuje, czy jest rzeczownikowe. Jeśli masz nazwisko Gruszka lub Śliwa, to Jagodę wykluczyłabym na miejscu.

  Moje sugestie: Matylda, Marianna, Marcelina, Malwina, Michalina, Milena, Leonia, Leontyna, Eleonora, Helena, Łucja, Aniela, Apolonia, Aurelia, Alina, Antonina, Barbara, Blanka, Bogna, Celina, Cecylia, Celestyna, Eliza, Ewa, Florianna, Florentyna, Felicja, Faustyna, Franciszka, Honorata, Ida(lia), Kalina, Lidia, Ligia, Paulina, Roma, Rita, Róża/Rozalia, Sonia, Tamara, Urszula, Weronika, Wanda.
 • syrenka3 16.09.18, 21:51
  Nazwisko jest powiedzmy: Rymarz, jeszcze imię Stella podoba..
 • hudafik 16.09.18, 23:12
  Tylko nie Stella...zdecydowanie pozostałe propozycje bardziej w moim guście.
 • dalenia 16.09.18, 23:40
  Czyli 2-sylabowe? Odrzuciłabym więc Sarę, Nadię, Stellę - uważam, że do 2-sylabowych nazwisk najlepiej pasują imiona co najmniej z 3-ma sylabami. Jeżeli dodatkowo nazwisko rozpoczyna się na "R", to prawdopodobnie nie najlepiej będzie pasować Sara.

  Co do samej Stelli, to ja nie jestem fanką. Niegdyś lubiłam, ale dziś nie nadałabym jej córce i raczej nikogo bym na nią nie namawiała. Dla mnie to imię z jednego worka z Emmą, czy Sarą właśnie - historyczne, owszem, ale jednak znane w naszej kulturze bardziej przez pryzmat zachodu, a nie tradycyjnych biblijnych czy łacińskich imion. Mnie by to przeszkadzało, Tobie nie musi. Zdecydowanie wolałabym Stellę od Nadii i chyba także od Jagody.
 • stokrotka_96 16.09.18, 23:49
  Jeśli to Rymarz lub coś podobnego, to Sara z nazwiskiem stworzyłyby zbyt warczący zestaw.

  Stella śliczna, bajkowa, jednak chyba przystałabym na Melanii. Jest bardziej praktyczna i lepiej brzmi z nazwiskiem smile.
 • syrenka3 17.09.18, 12:20
  Nazwisko jest na D😉 jeszcze zastanawiam się nad Leonia i Felicja, ale nie wiem czy za bardzo nie wymyślam 😯 a CC już w czwartek
 • meggan79 17.09.18, 12:40
  Leonia i Felicja ślicznesmile
 • miraflores5 17.09.18, 13:06
  Wobec tego nadal Sara, Melania, Stella bądź Leonia-ciężko wybrać... W ogóle piękne imiona(poza Nadią i Jagodą) rozważasz. Chyba Leonia, Stella, Sara, Melania-w tej kolejności-oj coś czuję, że będzie gorąco z wyborem, ale z tych czterech każde będzie piękne...w każdym razie trzymam kciuki za czwartkowe cc i koniecznie daj znać co wybrałaś!
 • dalenia 17.09.18, 17:00
  Leonia i Felicja są przepiękne, zdecydowanie najlepsze z Twoich propozycji.
  A co na to wszystko tato dziecka? Ma swoje typy?
 • syrenka3 17.09.18, 20:49
  Tato dziecka ma pomysły z kosmosu najbardziej podoba mu się Carmen ale ja tak na pewno nie dam...
 • dalenia 17.09.18, 23:55
  A co sądzi o Twojej liście? Macie jakiś wspólny typ, kompromis?
 • paula.anna 17.09.18, 20:42
  Felicja!
  Jest wg mnie świetna. Ją wybrałabym spośród dotychczasowych propozycji.
  Leonia też ok.
  Więc Felicja, ew. Melania lub Leonia ☺.

  --
  pink stinks
  Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
 • stokrotka_96 18.09.18, 10:43
  Są rzadkie, ale niekoniecznie wymyślne. Coś czuję, że Leonia zacznie się cieszyć większą popularnością w następnych latach. Nie mówię, że będzie w czołowej dziesiątce (choć i to by mnie nie zdziwiło), ale będzie coraz bardziej osłuchana. Jest delikatna, kobieca, piękna. Można zdrabniać do Leosi, Leonki, Loni, Lońki, Lonki lub po prostu korzystać z formy "Leonia". Z nazwiskiem brzmi bardzo dobrze. Sama mogłabym nadać.

  Felicję uwielbiam w pełnej formie, tylko jeszcze nie zdążyłam się w 100% przekonać do Feli i Felki (co ciekawe, Felek dla chłopca jest u mnie wysoko). Myślę, że to jeszcze przede mną wink. Na pewno Felicję bym doceniła i pochwaliła rodziców za wybór. Nadać bym mogła, gdyby potencjalnemu mężowi bardzo zależało, ale starałabym się najczęściej używać Felicji. Na razie jest na mojej liście II imion smile.

  Gdyby się tak zastanowić, to Leonia Felicja R_marz brzmi całkiem nieźle. Leonia Felicja - piękne zestawienie.

  Inne zestawy: Felicja Leonia, Melania Felicja (o ile nie przeszkadzałoby Ci, że to Mela Fela, ale na dobrą sprawę II imienia się nie zdrabnia, chyba że żartobliwie), Felicja Melania.

  Jeśli chodzi o wszystkie rozważane przez Ciebie imiona, to wybierałabym między Melanią, Felicją a Leonią. Sara byłaby też w porządku, ale za bardzo zgrzytałaby w połączeniu z nazwiskiem.
 • syrenka3 18.09.18, 17:22
  Teraz się muszę zdecydować Melania czy Leonia... oszaleję 😌
 • hudafik 18.09.18, 17:54
  Gdybym miała wybierać między tymi dwoma imionami wybrałabym Melanie.
 • dasza_dm 18.09.18, 18:18
  To jeśli "Melania lub Leonia" to Leonia smile ale Melania też fajna
 • paula.anna 18.09.18, 18:29
  Rzuć monetą 😉.

  --
  pink stinks
  Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
 • dalenia 18.09.18, 19:03
  Dla swojej córki wybrałabym Leonię, ale Melania też bardzo mi się podoba. Ja zostałabym przy tych dwóch i poczekałabym do narodzin córki. Może po spojrzeniu na nią będziecie wiedzieć, czy to Leonka, Mela, czy może jeszcze ktoś inny.
 • miraflores5 18.09.18, 20:49
  Podpisuję się pod Dalenią. Ale zarówno Melania jak i Leonia będą dobrym wyborem.
 • gaudencja 19.09.18, 00:04
  Może poczekaj, aż córeczka się urodzi i zobaczysz, na kogo bardziej wygląda wink
  --
  Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
  (Jarosław Olesiak)
 • inga.a.m.r 19.09.18, 21:35
  Melania i Leonia są piękne, ciężko wybrać...
  Może jak zobaczysz córkę to będzie łatwiej wybrać.
  Szczęśliwego rozwiązania 😉

  --
  https://www.suwaczki.com/tickers/wn68ys35ttttkjwk.png
 • hudafik 16.09.18, 22:51
  Z Twoich propozycji odrzuciłaby Nadię - bardzo nie lubię tego imienia.
  Żadne z wymienionych przez Ciebie imion nie znajduje się na mojej liście do nadania dla potencjalnej córki. Ale z Twoich propozycji wybrałabym Lilianę.
 • miraflores5 16.09.18, 23:13
  Sara Rymarz-nie bardzo... Ale w przedszkolu, do którego w zamierzchłych już czasach uczęszczałam, była Sara której nazwisko zaczynało się na -Ro, więc nie wiem, czy warto rezygnować... Stella byłaby lepszym wyborem w takim wypadku od Sary, jest też pięknym imieniem i z propozycji najrzadszym. Melania pasowałaby najbardziej. Jagoda i Liliana też pasują do nazwiska ale mam wrażenie że Lilliana wraz z popularnością zaczyna zyskiwać niechlubnych wielbicieli(mniej więcej jak Wiktoria i Amelia 15-20 lat temu, nie żebym się czepiała, po prostu takie moje obserwacje), z kolei Jagodzie brakuje tej dozy baśniowości i romantyzmu-dla mnie przezroczyste, nie ma w sobie, jak to się mówi, "tego czegoś".
 • mrssajgon 17.09.18, 22:27
  Imię Felicja ostatnio skradło moje serce, więc głosuję na Felę, dalej Melania, Malwina i dorzucę od siebie Jaśminę.
  Trzymam kciuki za gładki poród!
 • gaudencja 17.09.18, 22:40
  Mój głos na Melanię, Felicję lub Leonię. Stella też jest OK.

  Nadia to zdrobnienie rosyjskiej Nadieżdy, po polsku Nadziei - ew. doradzałabym rozważenie Nadziei właśnie.

  Jagoda - zdrobnienie Jadwigi, wiem, ze teraz ma sporo nadań, ale jednak w moim odbiorze trochę niepoważne i za bardzo owocowe. Jadwiga jest bardziej uniwersalna, można ją też nazywać Jagódką, Wisią, Jadwinią i na wiele innych sposobów.

  Sara była modna po filmie o tym tytule, teraz już ta moda nieco przygasła, imię wydaje mi się trochę zbyt krótkie i mało wyraziste do konkretnego nazwiska. Lilianna - nie jestem fanką, to imię jest dla mnie zbyt blade i było popularne w pokoleniu Bożen i Grażyn, tylko mniej.
  --
  "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
  (Walery Pisarek)
 • inga.a.m.r 18.09.18, 06:33
  Bardo podoba mi się Melania, więc mój głos na nią. Liliana też całkiem ok, ale ostanio strasznie popularna.
  Jagodę mogłabym ewentualnie nadać na II.
  Sara, Nadia nie w moim guście.

  --
  https://www.suwaczki.com/tickers/wn68ys35ttttkjwk.png
 • milamala 20.09.18, 00:18
  Sara jak sarenka.
 • rosynanta 20.09.18, 13:20
  Z tej listy podoba mi się najbardziej Sara albo Melania.
  Ale też zależy od nazwiska. Np. Melania Melanowska albo Sara Ryska to kiepskie kombinacje.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.