Dodaj do ulubionych

Imię dla trzeciej córki :-)

09.11.18, 06:07
Jak widać z sygnaturki, po wielu latach przerwy (i życiowych burzach) mam na stare lata doczekać się trzeciego potomka, i już wiem, że kolejnej dziewczynki.

Nasze typy: Ludwika, Stefania, Janina.


Jak obieracie te imiona?

Czy któreś szczególnie dobrze/źle Waszym zdaniem pasuje do zestawu z imionami starszych sióstr?

Nazwisko raczej nie jest problemem - na Ś, dwusylabowe, typu "Światek" i w przypadku dziewczynki prawie wszystko będzie pasowało (bo już rozmyślałam, że połączenia typu Marek Światek, Jacek Światek by się lekko rymowały i lepiej byłoby ich unikać).


Czy któreś szczególnie Wam się podoba/nie podoba?

Które Wy byście wybrali?

Czy jakieś refleksje, które z tych imion może nagle stać się potwornie popularne? Tak niestety stało się z Helenką, która w momencie nadawania była mniej więcej jak Marianna (gdzieś w piątej -szóstej dziesiątce), a potem wystrzeliła.

Popularność Marianny jest na idealnym poziomie, moim zdaniem - imię nikogo nie dziwi, zazwyczaj się podoba, ale spotkanie imienniczki jest raczej rzadkością. Natomiast rosnąca popularność Heleny mnie zaskoczyła.

--
Marianna 27 sierpnia 2007
Helena 16 marca 2009
Edytor zaawansowany
 • dalenia 09.11.18, 09:17
  Cudne wszystkie trzy, nie mogłabym się zdecydować wink moim nr 1 jest chyba Ludwika, szaleje za tym imieniem. Na drugim miejscu uplasowalabym Janinę, bo jestem fanką zdrobnienia "Janka". Stefcia też cudna, choć z tej trójki podoba mi się chyba najmniej. Chyba, bo trudno mi je uporządkować w kolejności wink

  Więc żeby Ci jakoś ułatwić i pomóc, to mój głos wędruje na Ludwikę. Do Marianny i Heleny najmniej pasuje mi z kolei Janeczka, ale to już tak gdybym musiała się bardzo czepiać.
 • eva.la 09.11.18, 09:32
  Marianna i Helena piękne!
  Mi najbardziej podoba się Stefania, potem Janina, najmniej Ludwika.
  A poza tym Klara!
 • stokrotka_96 09.11.18, 10:03
  Z Twoich propozycji, wybrałabym Stefanię lub Janinę. Ludwika wydaje mi się zbyt odmęska. Stefania i Janina brzmią bardziej dziewczęco. Oba imiona podobają mi się w pełnych formach, jednak nie przepadam za Stefą/Stefką (Stefcia i Stenia są już ok) i Janką (Jasia podoba mi się bardziej).

  Inne: Róża/Rozalia, Matylda, Barbara, Weronika, Łucja, Klara, Anastazja, Melania (o ile rym Hela-Mela nie będzie problemem), Aurelia, Ida(lia), Apolonia, Jadwiga, Wanda, Celina, Cecylia, Celestyna, Konstancja, Faustyna, Felicja (o ile rym Fela- Hela nie będzie przeszkadzał), Irena, Franciszka, Krystyna, Florentyna, Florianna, Oktawia, Honorata, Bogna, Ksenia, Józefina, Roma, Eleonora, Waleria, Walentyna, Leonia, Leokadia, Rita, Teodora, Teodozja.
 • meggan79 09.11.18, 10:46
  Gratuluję trzeciej córeczki☺️
  Wszystkie trzy rozważane pasuja do imion starszych.
  Najładniejsza chyba Stefania, choć i Ludwika ciekawa, Janinę lubię najmniej.
 • lily-beth 09.11.18, 11:36
  Stefania, Ludwika, Janina, w tej kolejności. Lubię zdrobnienia od Janiny, ale pełna wersja niezbyt mi się podoba. Ludwika - pełna wersja ok, można uroczo zdrabniać do Lusi. Stefania piękna i Stefcia dla małej dziewczynki słodka, można też zdrabniać Stenia.
 • humbelina 09.11.18, 15:21
  Ale Ci zazdroszczę tego pięknego zestawu smile

  Co byś nie wybrała z tych swoich typów to Twoje córki będą miały piękne imiona

  Marianna, Helena , Stefania urzeka mnie najbardziej, ale zarówno Ludwika ( trochę odjechana wink ) jak i Janina będą świetnym wyborem.

  Od siebie mogę spróbować dorzucić Antoninę, moim zdaniem idealnie pasuje do Heleny i Marianny, ale jest dość popularna.
  A może by tak Franciszka, mój hit ostatniego miesiąca ? Ludmiła , Róża, Waleria, Walentyna ?
 • stokrotka_96 09.11.18, 20:10
  Antonina też by świetnie pasowała! Tylko ciekawe, czy Pepperann by nie przeszkadzała popularność. Szkoda, że to dość często nadawane imię, bo koło Marianny i Heleny brzmiałaby rewelacyjnie.
 • lily-beth 09.11.18, 20:32
  Dla mnie aż za dobrze - nie lubię, gdy te same komplety powtarzają się w kilku rodzeństwach. Myślę, że Stefania i Ludwika pasują równie dobrze, a tworzą nieco mniej oczywisty zestaw.
 • miraflores5 09.11.18, 21:36
  lily-beth napisała:

  > Dla mnie aż za dobrze - nie lubię, gdy te same komplety powtarzają się w kilku
  > rodzeństwach. Myślę, że Stefania i Ludwika pasują równie dobrze, a tworzą nieco
  > mniej oczywisty zestaw.

  Podpisuję się-Marianna, Helena i Antonina byłyby zbyt oczywistym zestawem. Jeszcze tylko Zośki brakuje. Przy czym Antoninę lubię, Zofię też, ale z Helenką i Marianką zbyt oczywiste. Za to Ludwika i Stefania bomba i mają u mnie 1000 000 punktów. A może by jeszcze Leonia i Aurelia?
 • paula.anna 09.11.18, 16:45
  Najchętniej nadałabym Stefanię ☺.
  Choć Janina wg mnie bardzo dobrze brzmi z imionami sióstr- jednak osobiście nie nadałabym jej ze względu na zdrobnienie Jasia. Janka, Janeczka bardzo mi się podobają, Jasi nie zniosłabym .
  Ludwikę doceniłabym u kogoś.

  --
  pink stinks
  Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
 • inga.a.m.r 09.11.18, 17:02
  Jako mama małej Janki, oddaje mój głos na Janinę. Stefanię też uwielbiam, sama chętnie bym ją nadała, Ludwika podoba mi się najmniej.
  Którekolwiek z tych imion wybierzecie będzie pięknie, szczęśliwego rozwiązania życzę. 😉


  --
  https://www.suwaczki.com/tickers/wn68ys35ttttkjwk.png
 • hudafik 09.11.18, 20:35
  Ja mój głos oddaję na Janinę - uwielbiam zdrobnienie Janka.
  Stefania też bardzo mi się podoba, natomiast Ludwika wg nie w moim guście.
 • hudafik 09.11.18, 20:38
  Od siebie dodam jeszcze Urszulę, którą uwielbiam. Wg mnie Marianna, Helena i Urszula to byłby super zestaw.
 • stokrotka_96 09.11.18, 23:39
  Jeszcze a propos Helenki - jej popularność wzrosła m.in. ze względu na gwiazdy, które nadały córeczkom to właśnie imię.
  Piotr Rubik, Kasia Cichopek, Anna Gzyra, Olga Frycz, Justyna Steczkowska. Nie mówię teraz o córkach Englerta, Ciechowskiego, Skibińskiej czy Lewińskiej, bo to było dawno przed modą. Poza tym, teraz do łask wracają imiona (pra)dziadków i (pra)babć, np. Franciszek, Zofia, Antoni. Helenka się w ten trend wpasowuje.

  Też chciałabym nadać Helenkę córce, ale czas pokaże, czy się w końcu zdecyduję, czy nie. Na razie nie osiągnęła jeszcze oszałamiającego progu popularności i mam cichą nadzieję, że nie przekroczy pierwszej dziesiątki. Jednak na pocieszenie powiem Ci, że: 1) nadałaś imię przed modą, więc nikt nie powinien posądzić Cię o ślepe podążanie za tłumem, 2) to jest cudowne imię, bardzo wdzięczne i nawet, gdyby okazało się, że młodszych imienniczek z czasem przybędzie, to i tak to dalej będzie imię Twojej ukochanej córki, więc miłość do niego nie zmaleje wink.

 • karola1705 10.11.18, 00:00
  Z podanych przez Ciebie najabradziej lubię Janinę- Jankę, najmniej przemawia do mnie Ludwika. Wydaje mi się,że brzmi bardzo twardo i "odmęsko". A w ogóle jak przeczytałam imiona Twoich starszych córek to na myśl jako pierwsza przyszła mi Klara, po chwili Aniela, Rozalia i Michalina. Sama te imiona bardzo lubię więc może dlatego pomyślałam właśnie o nich wink Tak jak już ktoś pisał wcześniej do Marianny i Heleny pasuje wiele imion, jednak wybierając te bardziej popularne jak Anotosia, Zosia czy Marysia zestaw będzie wydawał się przewidywalny.
 • stokrotka_96 10.11.18, 12:35
  Akurat Maria i Marianna to byłby kiepski pomysł wink. Zofia może i przewidywalna, ale piękna. Zosia ma taki dziewczęcy urok, ale jest w pierwszej trójce. Dlatego bym odrzuciła, choć z bólem serca. O Antoninie pisałam - ta sama bajka, co Helena i Marianna, jednak popularniejsza, zwłaszcza od tej drugiej. Popularność jest jednak niestety argumentem na "nie", zwłaszcza że Pepperann chciałaby coś rzadszego.

  Wiele z Was mówi, że Antonina byłaby przewidywalna. Myślę, że nieco mniej niż Zosia, jednak gdy myśli się o siostrze Heleny, to Antonina też przyjdzie komuś na myśl. Antonina i Helena to jednak nie jest ten poziom co Ania i Marysia, Piotr i Paweł (choć i Piotra, i Pawła bardzo lubię).
 • humbelina 10.11.18, 19:52
  obecnie to raczej Jaś i Staś, Franek i Zosia, ale cokolwiek z Marianną w zestawie nie będzie przewidywalne, bo sama Marianna nie jest na tyle popularna by być przewidywalną smile
 • stokrotka_96 11.11.18, 01:13
  Zgadzam się smile. Dlatego bardziej komentowałam dopasowanie do samej Heleny niż do Heleny i Marianny. Przy dość oryginalnej Mariannie trudno mówić o oklepanym zestawie smile. W przypadku Heleny już prędzej.
 • cyprysiowa 10.11.18, 09:24
  Wybrałbym Janinę bo lubie wołać Janka☺☺
  Odrzucilabym Ludwike bo taka męska się
  Do Was bardzo pasuje ta Stefka jak nie chcesz żeby było jak z Helenka to wybierz Stefanie bo z Janka może tak się stać za 10 lat
 • stokrotka_96 10.11.18, 12:46
  Też myślę, że z tych trzech to Janina ma największą szansę na popularność, chociaż i tak nie nastąpi to szybko. Janinę ma Ostaszewska, córka Koroniewskiej i Dowbora to też Janina. Stefanię ma H. Urbański, Anna Mucha. Nie pamiętam, czy ktoś jeszcze. Więc w świecie gwiazd mniej więcej po równo. Jednak Janina była jednak popularniejsza kilkadziesiąt lat temu, a więc jest (było) więcej (pra)babć Janin niż Stefanii. A teraz częściej nadaje się imiona po (pra)dziadkach. Ludwice dużej popularności nie wróżę, jednak to imię wydaje mi się takie strasznie toporne, mało kobiece. Chociaż podoba mi się w królewskim połączeniu Maria Ludwika. Wtedy byłabym na tak, ale pod warunkiem, że tylko w tej kolejności smile.

 • gaudencja 10.11.18, 14:50
  Hej!

  Gratuluję serdecznie przyszłego powiększenia rodziny smile

  Jeśli chodzi o rozważane przez Was imiona, to szczególnie pasują IMO Ludwika i Stefania. Janina jest mniej ponadczasowa, to imię XIX-wieczne i bardziej widziałabym zamiast niej do Marianny i Heleny Joannę, czyli utrwalony przez setki lat żeński odpowiednik Jana. A Marianna i Helena są bardzo ponadczasowe, obie widnieją w rankingu wszech czasów Minakowskiego.

  Ja sama chyba bym się zdecydowała na Ludwikę, gdybym z jakichś przyczyn nie mogła nadać Ludwiny, która nieco bardziej mnie pociąga wink Stefania też jest świetna.
  --
  Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
  (Jarosław Olesiak)
 • miraflores5 10.11.18, 21:00
  Janki nie lubię, więc od razu by odpadła. Wybierałabym między Stefanią a Ludwiką. Miałabym problem, bo do nazwiska w mojej opinii bardziej pasuje Ludwika, ale wyborem serca byłaby chyba Stefania, która chyba bardziej mi się podoba.
  Zdrobnienia- przy Stefanii nie zniosłabym Steni, przy Ludwice-Ludwini i Ludy/Ludki.Nie lubię zdrobnień zakończonych na -nia, brzmią mi jakoś tak "po wiejsku".
 • humbelina 12.11.18, 12:55
  Ludwinia jest cudna, tak samo jak Jadwinia przy Jadwidze smile
 • anahera 11.11.18, 12:26
  Tylko i wylacznie Ludwika, sliczne. Ani Stefania ani Janina mi sie nie podobaja.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.