Dodaj do ulubionych

Ludmiła-czy była kiedyś popularna?

29.11.18, 00:13
Bo z takim stwierdzeniem spotkałam się w książce "Skrzydło Anioła" Jolanty Krysowatej. Pisząc "kiedyś" mam tu na myśli lata 20-30. Mnie wydaje się, że stwierdzenie o wielkiej popularności Ludmiły w Polsce w tym okresie jest przesadzone, i to mocno. Ludmiłę jedną kiedyś znałam, miała rosyjsko brzmiące panieńskie nazwisko9urodzona na początku lat 50). Sądzę więc, że popularność ta mogła dotyczyć Rosji/ZSRR, ale nie Polski. A Wy wiecie coś o tym?
Edytor zaawansowany
  • debrna 29.11.18, 15:45
    >>A Wy wiecie coś o tym?

Tak, wiemy. W Polsce jest około 8500 osób o tym imieniu.
  • gaudencja 02.12.18, 21:18
    Nie była i kojarzyła się rosyjsko. Trudno natomiast ocenić popularność tego imienia w czasach staropolskich, kiedy funkcjonowała w kilku wariantach, także jako Ludomiła, Ludzimiła, Ludźmiła. Te warianty zresztą wydaja mi się bardziej dostosowane do specyfiki jez. polskiego, nieprzypadkowo mamy też imię Ludomir, nie Ludmir.

--
    De gustibus...
  • miraflores5 05.12.18, 01:55
    Dzięki❤Tak też myślałam.Ludmiła mi się raczej nie podoba, zdecydowanie wolę Ludwikę
  • annthonka 05.12.18, 09:55
    A ja właśnie uwielbiam Ludmiłę, niestety córek nie posiadam, więc pozostaje tylko w sferze życzeń wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.