Dodaj do ulubionych

Tygodnik Tucholski - imiona 2018

03.01.19, 20:46
Najpopularniejsze imiona 2018 roku: Antoś i Zosia
21:53, 02.01.2019 | L.Z

Statystyki "Tygodnika" sporządzone na podstawie urodzeń i imion nadanych w Szpitalu Tucholskim mówią o tym, że najbardziej popularnym imieniem nadawanym chłopcom był Antoni, a wśród dziewczynek Zofia.

Na kolejnych miejscach jest Aleksander i Nikodem, Franciszek, Stanisław, Szymon, Jan, Jakub, Hubert, Wiktor, Leon, Ksawery, Kacper, Filip, Paweł, Oliwier, Kornel, Maksymilian, Bartosz, Tomasz, Alan, Marcel i Igor.
Jeśli chodzi o dziewczynki za Zofią są: Maja i Agata, a dalej Lilianna, Antonina, Amelia, Zuzanna, Julia, Hanna, Kornelia, Wiktoria, Oliwia, Maria, Natalia, Lena oraz Nadia, Laura, Emilia i Aleksandra.

Jak co roku mamy też dzieci, którym rodzice nadają imiona mniej spotykane. W tym roku mieliśmy Yasminę, Leę, Dobrawę, Miję, Wandę, Nastię, Kalinę, Polę, Jagnę oraz Borysa, Kewina, Alexa, Bruna, Lesława, Victora, Teodora, Olafa, Alberta, Ignacego czy też Maksa.

O popularnych imionach piszemy też w papierowym wydaniu Tygodnika. Tam przeczytacie także o tym ile łącznie w 2018 roku urodziło się w Tucholi dzieci. Czy więcej niż w 2017 roku?

Lucyna Zdanowska
--
"Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
(Walery Pisarek)
Edytor zaawansowany
 • inga.a.m.r 03.01.19, 22:42
  Agata mnie zaskakuje!

  --
  https://www.suwaczki.com/tickers/wn68ys35ttttkjwk.png
 • gaudencja 05.01.19, 01:10
  Próba jest bardzo niewielka, stąd anomalie statystyczne...
  --
  "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
  (Walery Pisarek)
 • karola1705 04.01.19, 23:24
  Pola niespotykana? Odnoszę wrażenie, że w szybkim tempie robi się bardzo popularna. No chyba, że akurat w tym szpitalu okazała się rzadkim imieniem. Mnie zaskakuje też Hubert wymieniony wśród chłopięcych topowych imion.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.