Dodaj do ulubionych

Wolsztyński szpital imiona 2018

08.01.19, 23:56
Jakie imię było najpopularniejsze w 2018 roku na wolsztyńskiej porodówce?

W 2018 roku w wolsztyńskim szpitalu urodziło się 1091 dzieci. To o 42 maluchy więcej niż w 2017 roku. Jakie imiona najczęściej były nadawane maluchom?

Marcin Paczkowski

I tak najpopularniejszym imieniem nadawanym dzieciom był Antoni - takich przypadków było aż 36. Na drugim miejscu znalazła się Maria. Aż 34 dziewczynki miały nadane właśnie takie imię. Na trzecim miejscu znalazł się Jakub i Jan - 27 dzieci. Kolejno najchętniej dawano jeszcze noworodkom na imię: Franciszek - 26 razy, Hanna i Aleksander - 25, Lena - 24, Oliwia - 22, Filip i Marcel - 21, Wojciech - 19, Julia - 18, Nikodem i Maja - 17, Iga - 16, Zofia i Wiktoria - 15.

Rodzice sięgają zarówno po imiona tradycyjne, jak i takie, które były nadawane przed laty, ale ciężko zaliczyć je do grupy „starodawne”. To raczej imiona neutralne, które wyłamują się z popularnego w ostatnich latach podziału na imiona „babcine” i szalenie nowoczesne. Choć od wszystkiego zdarzają się odstępstwa. Co również ciekawe mieliśmy 11 Blank, 8 Klar, 6 Brunonów czy aż 5 Milanów - te imiona w ostatnich latach nie były jeszcze tak bardzo popularne. Idąc dalej aż cztery razy rodzice nadawali swoim dzieciom imię Mia. W 2018 roku stosunkowo mało dzieci nazwano Brajan - imię to jeszcze dwa, trzy lata temu było znacznie popularniejsze. W Wolsztynie odnotowano także pojedyncze przypadki takich imion jak: Liviana, Larysa, Agnes, Gaja, Marietta czy też Mustafa. Imiona, tak jak rzeczy materialne, podlegają modom, dlatego lista najpopularniejszych imion w Polsce zmienia się właściwie z miesiąca na miesiąc. Można jednak wyodrębnić te najczęściej nadawane w dłuższym czasie. Imiona Antoni i Jakub są najpopularniejsze w naszym powiecie, ale także i w całej Polsce. To właśnie one od kilku lat wybierane są najchętniej przez rodziców w całej Polsce. W przypadku dziewczynek w skali kraju są to Zuzanna oraz Julia. Skąd bierze się moda na dane imię? Dlaczego tak się dzieje, że w XV wieku bardzo dużo było Elżbiet, a dziś najwięcej jest Len czy Zosi? To pytanie stare, jak świat.

wolsztyn.naszemiasto.pl/artykul/jakie-imie-bylo-najpopularniejsze-w-2018-roku-na,4943846,artgal,t,id,tm.html
--
Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
(Jarosław Olesiak)
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.