Dodaj do ulubionych

imiona dobre na zagranice ale ...

09.01.19, 23:05
...chodzi mi o imiona, ktorych polska pisownia nie czyni nierozpoznawalnymi. Np. Julia, Wanda, Hanna , Antoni, Julian, Olaf. Mala roznica w porownaniu do miejscowego odpowiednika nie powinna byc przeszkoda. Chodzi o to zeby nadac imie wystepujace w Polsce, w polskiej pisowni i zeby sie z nim dalo zyc za granica .... Ma ktos moze liste?
Edytor zaawansowany
  • sulimira 10.01.19, 00:39
    Sambor, Wanda, Kasandra, Anna, Monika, Aleksandra, Tomira, Mira, Helena, Kalina, Elena, Dalbor, Dalwin, Albert, Tomir, Damir. Jest ich duzo wiecej, ale wiekszosc jest oczywista. Podoba mi sie, ze Wanda jest znana postacia w Avengers.
  • stokrotka_96 10.01.19, 03:05
    Czyli imiona typu Aleksander, Wiktoria?

Trochę ich jest. Z tych, które mogłabym nadać:

a) żeńskie: Apolonia, Maria, Helena, Eleonora, Felicja, Rozalia, Melania, Teodora, Rita, Matylda, Marcelina, Antoni(n)a, Leokadia, Leonia, Florentyna, Lidia, Faustyna, Berenika, Wanda, Cecylia, Anatolia, Kalina, Blanka, Celina, Stefania (w USA czy w UK chętnie, ale w Niemczech już nie, bo na "sztefanię" by ją przerobili)
    b) męskie: Feliks, Bruno, Teodor, Leon (w rodzinie mam, więc odpada), Filip, Fryderyk, Wiktor, Zachary, Beniamin, Bernard...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.