Dodaj do ulubionych

Maksym - czy zdrobniale zawsze będzie Maksem?

11.01.19, 06:50
Zastanawiam się jeszcze nad imieniem dla chłopca (w razie niespodzianki) i bardzo podoba mi się imię Maksym. Natomiast nie zniosłabym gdyby wszyscy dookoła (a tak pewnie będzie) mówili do niego: Maks, Maksiu, Maksio. To zdrobnienie kojarzy mi się wyłącznie z imieniem dla psa uncertain Też sama nie wiem jak mogłabym inaczej zdrabniać poza Maksymkiem.

Inne imiona, które mi się podobają to: Olaf, Gabriel, Filip, Bogusz i Joachim (ale tych dwóch ostatnich kategorycznie mąż nie akceptuje).
Edytor zaawansowany
  • dalenia 11.01.19, 12:39
    Wydaje mi się, że ciężko będzie wyeliminować tak naturalne zdrobnienie, jakim jest Maks. Natomiast wiem, że da się funkcjonować pod wersją niezdrabnianą, czyli przy Waszym uporze może udałoby się mieć Maksyma-nie-Maksa. Pytanie czy chcecie, no i czy ten Maks faktycznie tak Wam przeszkadza. Ja osobiście nie nadałabym imienia, w którym nie pasuje mi jedno z bardziej oczywistych zdrobnień. Oczywiście rozumiem wizję i np. sama chciałabym mieć Antonię zwaną Tonią, jednak Tosia tez mi odpowiada, więc pewnie nie przeszkadzałoby mi używanie tegoż zdrobnienia. Maksyma można też zdrabniac do Ksymka i jemu podobnych.

Szkoda, że Joachim nie przejdzie u męża. Mając do wyboru jeszcze Olafa, Gabriela i Filipa to rozważyłbym ewentualnie tego pierwszego.
  • paula.anna 12.01.19, 21:38
    Zawsze pewnie nie, ale zapewne często, może nawet bardzo często.

Odrzuciłabym imię z nielubianym zdrobnieniem, np Apolonia, przez Polę, jest już dla mnie nie do nadania.

--
    pink stinks
    Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
  • cyprysiowa 11.01.19, 16:07
    Mam Maksyma . 2 latka.
    Sam o sobie mówi np. "Masio nie myje dziś gowy" no i my też wolamy Masio
    Maks się podoba.
  • chayah 12.01.19, 20:28
    Masio smile smile smile Brzmi fantastycznie!!! smile

--
    Mordecai is 141 years, 8 months, 2 days and 100 poems old
  • humbelina 11.01.19, 18:11
    Maksym nie wszedł na naszą listę, ze względu na Maksa, którym na pewno zostanie.
  • meggan79 11.01.19, 20:40
    A ja znam Maksyma nazywanego Maksymemsmile
    Trochę tak jak z moim Leonardem, jest Leosiem, ale można też mówić Leonard dla odróżnienia od Leonów czy z Apolonia nazywana Apolonia a nie Pola.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.