Dodaj do ulubionych

Joanna, Anna, Nina czy Gabriela?

21.01.19, 20:33
Które imię najbardziej Wam się podoba?
Edytor zaawansowany
  • olinininka 21.01.19, 20:47
    Gdybym sama z tej 4 imion musiala wybrac to wybralabym Gabriele ewentualnie Nine. Oczywiscie pod warunkiem, ze pasowaloby do nazwiska.
    Joanna oraz Anna sa calkowicie nie w moim guscie, na dodatek zbyt popularne.

• hudafik 21.01.19, 20:58
    Z tych czyterech imion najbardziej podoba mi się Nina, na drugim miejscu Joanna.
    Anna i Gabriela nie podobaja mi się. Ale to wszystko kwestia gustu. Bralabym pod uwagę jeszcze to, które z tych imion pasuje do nazwiska.
  • meggan79 21.01.19, 21:03
    Nina
  • dasza_dm 21.01.19, 23:41
    Wybrałabym Ninę, ewentualnie Joannę smile
  • stokrotka_96 21.01.19, 23:47
    W pełnej formie wygrywa Gabriela. I to ją bym wybrała, gdybym miała gwarancję, że córka dla nikogo nie będzie Gabą ani Gabi (te zdrobnienia strasznie niszczą to imię). Gdyby miała być Gabrysią, Gabrielą, Gabrielką - to w porządku.

Anna - pod kątem fonetycznym ok, nie powiem, ale tak oklepana... do bólu. Już wolę Marię lub Mariannę wink.

Joanna - teraz troszkę ciotkowata jak na mój gust, ale kojarzy mi się z taką dzielną, silną kobietą

Nina - niezłe, poręczne, jednak jakoś tak bez błysku. Może Janina, hm? wink

• miraflores5 22.01.19, 00:10
    Gabriela nigdy w życiu, Nina nie jest zła ale są ładniejsze imiona, Joanna będzie ciotkowata,w takim razie Anna zostaje. A co powiesz na Laurę,Klarę,Kornelię, Luizę,Emmę, Stellę,Aurelię, Rozalię,Mariannę,Romę, Leę,Liwię,Elizę?
  • juliseid 22.01.19, 00:20
    Nina 😁
  • carolinams 22.01.19, 00:27
    Tylko te 4 imiona wchodzą w grę, ale dziękuję za propozycje i odpowiedzismile
  • inga.a.m.r 22.01.19, 06:21
    Nina, ewentualnie Joanna

--
    https://www.suwaczki.com/tickers/wn68ys35ttttkjwk.png
  • dalenia 22.01.19, 08:19
    Najbardziej lubię Joannę, nawet niedawno u dalekich znajomych urodziła się mała Asia. Dość podoba mi się też Nina, choć może nieco zdrobnieniowa? No, ale to już kwestia gustu, ogólnie imię przyjemne.

Nie jestem natomiast wielką fanką Gabrieli i Anny. Do pełnej wersji Gabrysi już przywykłam, nawet w sumie polubiłam. Jednak podobnie, jak ktoś wyżej, totalnie nie pasują mi zdrobnienia Gabi, Gaba - a myślę, że na nich się tak czy siak skończy. Studiowalam z jedną Gabrielą i zawsze mnie irytowało, jak przedstawiała się wykładowcom jako "Gabi" - dorosła baba, a funkcjonuje jako Gabi ... W Ani z kolei jakoś nie dostrzegam uroku. Niewątpliwie klasyczna, z historią itd., ale tak wszechobecna, że nie zwracam w sumie na nią uwagi.
  • carolinams 22.01.19, 08:39
    Dziękuję za opinie. Najbardziej skłaniam się ku Annie i Ninie, bo nazwisko długie, a poza tym te dwa imiona wydają mi sie najbardziej międzynarodowe, a możliwa jest nasza przeprowadzka poza Polskę w ciągu najbliższych 2 lat. Ale Gabriela i Joanna też by sie sprawdziły, myślę.
    Na drugie na pewno Maria.
  • sulimira 22.01.19, 08:48
    Jak Dalenia o Annie- nie robi zadnego wrazenie poprzez swoja popularnosc i w Polsce i za granicami. Garbiela w ogole mi sie nie podoba. Nina za granicami fajnie poniewaz nie bedzie taka oklepana jak w Polsce. Joanna najbardziej pasuje- kolezanka za granica wlasnie tak nazwala swoja corke. Jezeli chodzi o imiona krotkie to moze jeszcze pod uwage wezcie Mire. Mila jest juz oklepana wszedzie, ale Mira jest prosta, krotka i dosyc znana i rozpoznawalna, ale nadal orginalna.
  • dalenia 22.01.19, 13:06
    Pisalass niżej o funkcjonalności. W takim razie postawiłabym na Ninę. Ja zawsze miałam pod tym względem problem z imionami typu Ania, Asia czy Gosia. Miałam w liceum Annę, nie przepadałam za nią. Nigdy nie wiedziałam więc jak się do niej zwrócić. Ania brzmiała mi zbyt miło, ale Anka już też do przesady oschle. Podobną sytuację miałam z pewną Joanną na studiach - ni to Asia, nie Aśka, no brakowało mi formy neutralnej. Dlatego jeśli imię ma być wygodne w użyciu, to IMO najlepsza będzie Nina.
  • carolinams 22.01.19, 13:27
    Tak, ale już za granicą Ania funkcjonuje jako Anna, więc tu już nie ma problemu.
    Ja formę Anka uwielbiam akuratsmile
  • dalenia 22.01.19, 18:28
    Ja też lubię Baśki, Anki i Tośki, ale na ogół są odbierane jednak jako niemiłe wink
  • annthonka 22.01.19, 09:39
    Jeśli tylko te imiona wchodzą w grę to wybrałabym Ninę.
    Gabriela w pełnym brzmieniu ok, ale Gaba czy Gabi zupełnie mnie nie przekonują.
    Anna - hmmmm, sporo ponad milion kobiet w Polsce nosi to imię. Oklepana do bólu od pokoleń.
    Joanna - trochę ciotkowata.
  • essi23 22.01.19, 09:52
    Mój głos na klasyczną Annę.

--
    http://www.suwaczek.pl/cache/dbf5d16d2d.png
  • penelope.ia 22.01.19, 10:23
    Miałam kiedyś koleżankę Anne, której mama nadała to imię „z premedytacja” - uważała, ze córka sama powinna zadecydować o tym czy się wyróżniać czy nie i nie musi być to kwestia imienia nadanego przez rodziców. Koleżanka dostała wiec najbardziej klasyczny zestaw Anna Katarzyna i nigdy nie narzekała. Bliskie mi jest takie myślenie, dlatego popularność Anny nie jest dla mnie problemem, doceniam jej brzmienie i funkcjonalność.
    Nina tez mi się podoba.
  • carolinams 22.01.19, 10:39
    No właśnie najważniejsze są dla mnie samo brzmienie i funkcjonalność. Popularność nie ma dla mnie wielkiego znaczenia.
  • paula.anna 22.01.19, 10:29
    Szukałabym dalej 😉.
    A poniewaź dla ciebie wchodzą w grę tylko te i żadne inne...
    To, z konieczności, wybieram Ninę...
    Choć Nina Maria brzmi i wygląda blado...

--
    pink stinks
    Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
  • barcelissima 22.01.19, 13:52
    Dla mnie najlepsza chyba Gabriela, takie eleganckie imię
  • carolinams 22.01.19, 15:04
    Ja też je tak odbieramsmile
  • gaudencja 22.01.19, 18:42
    Wszystkie są międzynarodowe. Najbardziej z nich polecałabym Gabrielę. Nina wydaje mi się blada i zimna, Anna kompletnie nieciekawa przez swoją częstość. Joanna byłaby świetna, ale za bardzo mi się opatrzyła, jest 11. co do częstości imieniem żeńskim w Polsce.

--
    Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
    (Jarosław Olesiak)
  • miraflores5 22.01.19, 19:41
    Słuchajcie co mogło być przyczyną trwającego jeszcze do niedawna szału na Gabrielę? Bo ja w niej uroku nie widzę,a zdrobnienia których zresztą nie dałoby się uniknąć to kompletna porażka. Nina z kolei pachnie mi tą idiotyczną modą na imiona krótkie i rosyjskobrzmiące choć muszę przyznać że z imion z tej serii jest najbardziej znośna.
  • karola1705 22.01.19, 21:01
    Pierwsze o czym pomyślałam, odnośnie szału na Gabrielę, to "Jeżycjada". Mnóstwo dziewczyn zaczytywało się w tych książkach, możliwe że i dziś ktoś po nie sięga wink Co do postu- widzę, że większość osób glosuje za Niną, a mnie najbardziej podoba się Joanna. Obecnie Joanna nie jest aż tak często nadawana, a zdrobnienia ma przecież bardzo poręczne-Joasia, Asia, Joaśka.
  • meggan79 22.01.19, 22:43
    Osobiście o wiele(!)wolałabym mieć na imię Nina niż Anna, która jest momentami aż przezroczysta dla mnie przez swoja popularność (podobnie jak Katarzyna czy moje własne, Małgorzata). Nina jest zdrcydowanie bardziej wyrazista, lubię to imię i rozważałam je nawet dla córek.
  • miraflores5 23.01.19, 01:34
    meggan79 napisała:

> Osobiście o wiele(!)wolałabym mieć na imię Nina niż Anna, która jest momentami
    > aż przezroczysta dla mnie przez swoja popularność (podobnie jak Katarzyna czy m
    > oje własne, Małgorzata). Nina jest zdrcydowanie bardziej wyrazista, lubię to im
    > ię i rozważałam je nawet dla córek.

Mają ładniejsze😀 Chociaż mam koleżankę serdeczną która w lutym skończy 41 lat i imię Lilka kojarzy jej się natapirowaną plotkarą rocznik 50 ileś i nie rozumie mody na to imię...no ale to ona.
  • meggan79 23.01.19, 21:08
    Dzięki, według mnie też maja ładne. A co do Lilki to jak poszła do przedszkola to była “pierwsza Lila od 20 lat” tam, jednak zawsze obawiałam się,że może stać się popularna i niestety to się stało😞😞
  • dalenia 23.01.19, 20:19
    To, że Ty uroku nie widzisz, nie znaczy, że go nie ma wink to wszystko kwestia bardzo względna. Ja kompletnie nie ogarniam mody na Kacpra, bo według mnie imię jest co najmniej słabe, ale nie szukam tłumaczeń - po prostu ludziom się podoba, kwestia gustu. Akurat Gabriela miło się zdrabnia do Gabrysi, a zdrobnienia typu Gabi też są powszechnie lubiane - wystarczy przeanalizować popularność Mateusza, który przecież w 90% (moze i więcej) jest Matim. Ja takich zdrobnień nie lubię, ale ja to ja, a gusta są różne.
  • humbelina 23.01.19, 10:40
    Jeśli mam wybierać tylko z tej czwórki to zdecydowanie Gabriela. Gdyby nie ogromna popularność, mogłabym nawet rozważać dla córki. Jednak nie każdemu popularność przeszkadza. Joanna i Anna to imiona mojego pokolenia, dużo za dużo ich, zresztą żadnego z nich nigdy nie lubiłam. Nina mogłaby ewentualnie być, aczkolwiek z tych wschodnich wolałabym Olgę, a może nawet Nataszę.

Dopuszczasz jakieś inne? Proponować?

• carolinams 23.01.19, 10:58
    Olga też mi się podoba!
    Obecnie skłaniam się najbardziej ku Gabrieli i Annie.
  • gaudencja 23.01.19, 18:03
    Olga to rosyjski wariant Helgi wink Aż dwie Olgi z mojego otoczenia mają z tym imieniem problem i każą się nazywać Olą. Jedna, zamieszkała w kraju anglojęzycznym, zmieniła imię, bo jej się nie podobała wymowa imienia zagranicą.

Spośród Gabrieli i Anny rekomenduję oczywiście Gabrielę wink
    --
    "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
    (Walery Pisarek)
  • carolinams 23.01.19, 18:45
    Dziękuję za wszystkie opinie!🙂
  • gaudencja 24.01.19, 22:08
    Daj znać, na którym imieniu stanęło!

--
    (Jarosław Olesiak)
  • humbelina 24.01.19, 08:29
    Koleżanka ma córkę Olgę, już kilkuletnią, póki co funkcjonuje jej się dobrze smile
  • carolinams 28.01.19, 20:49
    Coraz częściej zaczynam myśleć o Oldze.. Podoba mi sie to imie, jest krótkie, proste.. Ale jak będzie funkcjonowało za granicą? Pewnie nie tak dobrze jak Nina, Anna, Gabriela lub Joanna?
  • gaudencja 28.01.19, 21:43
    W znanym mi przypadku skończyło się zmianą imienia, jak juz pisałam. Dziewczynka z polskiej rodziny nie mogła znieść sposobu wymowy imienia przez miejscowych anglofonów i już jako nastolatka kazała się nazywać innym imieniem.
    --
    (Jarosław Olesiak)
  • abiela 29.01.19, 00:03
    carolinams napisał(a):

> Coraz częściej zaczynam myśleć o Oldze.. Podoba mi sie to imie, jest krótkie, p
    > roste.. Ale jak będzie funkcjonowało za granicą? Pewnie nie tak dobrze jak Nina
    > , Anna, Gabriela lub Joanna?

To zależy od kraju, w Niemczech funkcjonuje bez problemu, ale pierwszym skojarzeniem jest od razy Rosja, w Holandii np. niewymawialne. Znam Olgę, która bez problemu odnajduje się w Hiszpanii.
  • sulimira 29.01.19, 00:08
    Olga bardzo podoba mi sie. Jak ktos napisal, zalezy od panstwa i jezyka- tak zreszta jest chyba z wiekszoscia imion.
  • meggan79 29.01.19, 16:55
    Olga jest jakaś trudna do wymawiania, a gdyby była nazywana Ola to nie tak fajnie bo Ola jest za popularna od lat. Jak nie Nina to jestem za Gabrysia.
  • abiela 29.01.19, 00:00
    carolinams napisał(a):

> Które imię najbardziej Wam się podoba?

Nie byłabym w stanie wybrać żadnego z nich. Przyparta do muru, w największej ostateczności - Nina.
  • carolinams 29.01.19, 17:49
    Chyba będzie Gabriela Anna (nie Maria)
  • gaudencja 29.01.19, 19:06
    Całkiem fajna opcja.
    --
    "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
    (Walery Pisarek)
  • meggan79 29.01.19, 19:11
    Brzmi ładnie,zostawiłabym
  • inga.a.m.r 29.01.19, 19:42
    Ładny zestaw smile

--
    https://www.suwaczki.com/tickers/wn68ys35ttttkjwk.png
  • carolinams 04.05.19, 09:26
    Poród zbliża się wielkimi krokami, a ja nadal mam dylemat. Gabrielę, Joannę oraz Ninę odrzuciłam. Teraz zastanawiam się nad Anną, Hanną i Klarą. Które wybrać?
  • miraflores5 04.05.19, 09:45
    Klara!
  • miraflores5 04.05.19, 09:47
    A już na pewno dałabym sobie spokój z Hanną
  • meggan79 04.05.19, 10:24
    Z tych to Klara
  • maryann 04.05.19, 10:41
    Klara, choć nie ma ladnych zdrobnien, Hanna jest sliczna, ale baaardzo popularna. Ja też czekam na córeczkę i gdyby nie ogromna popularnosc tego imienia, bylaby Hanna. U mniena placu zabaw codziennie spotykam przynajmniej jedną, a kojarzę juz chyba z 6 z naszego osiedla uncertain też zastanawialam się nad Anną zamiast Hanny, ale po opiniach tutaj ją odrzucilam - jest to bardzo popularne imię w naszym pokoleniu i dziewczynka będzie miała wszedzie wokół mamy, ciotki, panie w szkole o takim imieniu. Klara jest bardzo ladna, ale tylko w tej jednej formie.
  • gaudencja 04.05.19, 12:52
    Tylko Klarę. Anna i Hanna to praktycznie to samo imię, nieprzytomnie popularne w całej populacji.
    --
    (Jarosław Olesiak)
  • paula.anna 04.05.19, 13:16
    Klarę!
    Tylko i wyłącznie.

--
    pink stinks
    Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
  • barcelissima 04.05.19, 13:48
    Klara! Świetne w Polsce jak i za granicą
  • inga.a.m.r 04.05.19, 17:26
    Zdecydowanie Klara wink

--
    ADELKA
    MARCYSIA
    RÓŻA
    NINKA
  • carolinams 04.05.19, 19:28
    Dziękuję za pomocsmile
  • carolinams 06.05.19, 20:52
    Wybrałam Klarę z trzech rozważanych. A teraz mąż zaczyna przekonywać mnie do Niny. Nina czy Klara zatem wg Was? Mi się podobają prawie tak samo. Mężowi bardziej Nina, ale Klara ładniej brzmi z nazwiskiem.
  • gaudencja 06.05.19, 23:28
    Klara smile Nina jest trochę zbyt skrótowa i może być odbierana rosyjsko, mimo że to takze pełne imię (nie tylko zdrobnienie Janiny) i nie o rosyjskich korzeniach.
    Klara jest dźwięczniejsza, a jeśli ładniej brzmi z nazwiskiem, to kolejny argument "za".
    --
    De gustibus...
  • meggan79 07.05.19, 07:14
    Ninę też bardzo lubię i rozważałam, trudno byłoby mi wybrać, może dopasujcie do nazwiska. W tej chwili nie wiem czy z tych dwóch nie wybrałabym Niny bo jednak efekt Klary L.(coraz większa nadawalność) trochę psuje mi to piękne imię.
  • barcelissima 07.05.19, 13:51
    Nadal Klara, Nina wydaje się nijaka
  • dalenia 07.05.19, 13:53
    Oba bardzo lubię, też miałabym problem z wyborem. Nina faktycznie może być odbierana zdrobnieniowo, ale znowu według mnie jest poręczniejsza do zdrabniania. Robiłabym losowanie wink albo zaczekała do narodzin córki.
  • annthonka 07.05.19, 14:34
    Ja też jestem za tym, żeby poczekać do narodzin - wtedy zobaczycie, które imię do niej lepiej pasuje.
  • humbelina 07.05.19, 19:06
    Znałam w życiu dwie Niny +Terentiew wink
    Nie jest takie złe, a na pewno lepsze od super popularnej Hani i Ani.
    Ale jeśli to ja miałabym wybierać z tego zestawu to wybrałabym Klarę smile
  • carolinams 07.05.19, 19:47
    Dziękuję. Raczej będzie Klara!
  • gaudencja 07.05.19, 22:55
    Daj znać, jak się mała urodzi (albo jak się koncepcja zmieni wink)!
    --
    De gustibus...
  • antonina9876 10.05.19, 14:27
    Wybrałabym Klarę, podoba mi się wciąż to imię mimo fenomenu Lewandowskiej i wzrostu popularności. Nina jest Ok, ale bez szału. Z wcześniejszego zestawu byłabym za Gabrielą, Anna i Hanna straciły dla mnie kompletnie urok przez popularność.
  • geraldine777 10.05.19, 18:19
    Dla mnie też Klara
  • carolinams 11.05.19, 19:58
    Będzie Klara Anna😍
  • carolinams 11.05.19, 20:00
    Albo Klara Hanna. Jak lepiej na drugie?
  • marianna4321 11.05.19, 21:42
    Klara Anna, Klara Hanna dla mnie się trochę gryzie.Choc moim zdaniem jeszcze jakieś dłuższe imię na drugie by pasowało . Ale Klara Anna podoba mi się 💛
  • carolinams 11.05.19, 21:59
    Wiem, że dłuższe bardziej by pasowało. Chociażby Joanna.. Ale w grę wchodzą tylko Hanna i Anna.
  • geraldine777 11.05.19, 22:11
    Jeżeli jest wybór tylko między Hanną i Anną zostałabym przy Annie.
  • gaudencja 12.05.19, 02:19
    Mnie również Klara Anna podoba się znacznie bardziej. Hanna jest nieco ludowa, co do Klary zupełnie mi nie brzmi.
    --
    (Jarosław Olesiak)
  • meggan79 12.05.19, 06:35
    Ładnie👍🏻
  • juliseid 12.05.19, 23:27
    Pięknie!! Już bym nic nie kombinowała smile
  • geraldine777 13.05.19, 15:37
    Ślicznie ♥️
  • dalenia 13.05.19, 16:19
    Klara to świetny wybór. Zostałabym przy Annie na drugie. Pochwal się, gdy Klara będzie już na świecie.
  • rosalindamaria 14.05.19, 22:17
    I ślicznie 💚
  • carolinams 27.05.19, 08:45
    Witam. 25 maja przyszła na świat Anna Klara... Jednak zmieniliśmy kolejnośćsmile pozdrawiam i dziękuję za Wasze opinie!
  • meggan79 27.05.19, 09:07
    GratulacjesmileDużo zdrowia!
    Może nawet obecnie spotka mniej imienniczek niż spotkałaby jako Klara.
  • miraflores5 27.05.19, 09:15
    Szkoda, że zmieniliście☹ ale to Wasza decyzja. Anna jest na 21 miejscu, Klara na 29. Różnica niby niewielka, ale Ań według statystyk wciąż więcej. Niech się zdrowo chowa!
  • rosalindamaria 27.05.19, 10:01
    gratulacje, bardzo ładnie brzmi 💚
  • dalenia 27.05.19, 15:49
    Moje gratulacje! Widać to jednak miała być Ania, też ładny zestaw Wam wyszedł smile
  • paula.anna 27.05.19, 15:53
    Gratulacje!
    Witaj Anno.
    Imiona mają podobać się rodzicom, jeśli wolicie tak, to ok.

--
    pink stinks
  • gaudencja 27.05.19, 19:46
    Gratuluję serdecznie!
    --
    De gustibus...
  • carolinams 30.05.19, 08:15
    Dziękuję!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.