Dodaj do ulubionych

Maksymilian, Aurelia , Klementyna i ?

29.01.19, 19:16
Kochani witajcie. Gazeta usunęła moje poprzednie konto olimpia7891 - tam wspólnie wybraliśmy imię Klementynkawink A teraz test pokazał znów dwie kreski i tak zupełnie jeszcze bez zagłebiania się w znaczenia imion jakie Wam by pasowały do tego zespołu imion nietypowych ? - Tak dla wielu aurelia czy Klementynka to "dziwne" imiona ale jakże pięknewink A mała Klementynka ma się dobrzewink

Dla chłopca pasuje mi KORNELIUSZ, SEWERYN, JEREMIASZ mi się podoba ale ma pochodzenie biblijne a reszta dzieci typowo łacińskie....czy się mylę? I Jeremiasz za bardzo "szeleści"wink

Dla dziewczynki zero pomysłów....aczkolwiek czuję że bedzie chłopakwink

Piszcie co by Wam pasowało.....może załapię inspiracjęwink
Edytor zaawansowany
  • olimpia_32 29.01.19, 19:19
    Leonard jeszcze dla chłopcawink
  • hudafik 29.01.19, 19:27
    Imiona trójki rodzeństwa super smile z Twoich propozycji najbardziej jestem za Leonardem. Ja proponowałabym dla dziewczynki: Larysa, a dla chłopca Emanuel.
  • hudafik 29.01.19, 19:28
    Jeszcze widziałabym Mirona dla chłopca.
  • olimpia_32 29.01.19, 19:32
    dziękujęwink dla dziewczynki Flawia mi jeszcze w ucho wpadławink
  • gaudencja 29.01.19, 19:37
    Witaj znów smile
    Świetnie, ze Klementynka dobrze żyje ze swoim imieniem wink
    Dla chłopca z Twoich pasuje mi bardzo Korneliusz; Jeremiasz też niczego sobie. Jeremiasz ma opcjonalnie wersję Jeremi, jak na pewno wiesz. Leonard i Seweryn leżą mi dużo mniej.

Inne pomysły dla chłopca: Szczepan, Ludwik, Juliusz, Benedykt, Sergiusz, Erwin, Konstanty

Dla dziewczynki może Marcjanna, Ludwina, Eleonora, Teodozja, Salomea, Dobrosława, Filomena, Eunika?

--
    De gustibus...
  • olimpia_32 29.01.19, 19:48
    witajwink Sergiusz piekne ale zdrobnienie szkolne "serek"?crying nie wiem tego sie obawiam. Oj będzie mnie głowa bolećwink
  • gaudencja 29.01.19, 22:37
    Miałam takiego Serka w szkole, zawsze wymawialiśmy to zdrobnienie życzliwie. Ale moze być różnie. Może też być nazywany zupełnie inaczej, np. Sergio.
    --
    Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
    (Jarosław Olesiak)
  • meggan79 29.01.19, 19:51
    Ładne imiona dzieci😊a Klementynka jest wprost cudna☺️
    Dla chłopca ,choć sama mam Leonarda ,to u Was pasuje mi Jeremi(asz), może Feliks, dla dziewczynki może moje Ida(lia) i Róża czy Rozalia, Celina,Florianna.
  • miraflores5 29.01.19, 19:56
    Zachary, Emanuel,Ludwik
    Stella,Stefania,Klara,Emma,Laurencja, Cecylia
  • olimpia_32 29.01.19, 19:57
    Roża piękne...dziekuje
  • inga.a.m.r 29.01.19, 19:53
    Bardzo ładne imiona dzieci wink
    Gratuluję, fajnie mieć czwóreczkę wink
    Z Twoich propozycji całkiem podoba mi się Korneliusz.
    Propozycje dla chłopca: Fryderyk, Anatol, Oktawian, Ludwik, Ignacy, Witold
    Pomysły dla dziewczynki: Konstancja, Ludwika, Leonia, Eleonora, Kornelia, Stefania, Urszula, Flawia, Flora/Florianna, Lilian(n)a, Idalia, Oktawia, Teofila

--
    https://www.suwaczki.com/tickers/wn68ys35ttttkjwk.png
  • olimpia_32 29.01.19, 19:56
    Trochę mnie ta "czwóreczka" martwi czy dam radę, czy ze wszystkim sobie poradzę. Ale jestem dobrej myśliwink Dziękuję za propozycje......Stefania.....boskiewink
  • inga.a.m.r 29.01.19, 20:57
    Dasz radę! My mamy czwóreczkę w domu i tez przed przyjściem na świat najmłodszej miałam obawy, ale jest lepiej niż myślałam! smile
    Stefanie uwielbiam, sama bym nadała, ale mąż był na nie.

--
  • meggan79 30.01.19, 08:23
    Dasz radę, polecam😊😊
  • humbelina 30.01.19, 13:25
    Bierz tę Stefę , jest cudna !
  • dalenia 29.01.19, 23:12
    Jeremiasz byłby ekstra. Leonard, Korneliusz i Seweryn pewnie też, ale nie jestem ich fanką.
    Sporo fajnych propozycji już padło, ale może dorzucę Berenikę, Leonię i Estetę, tak na początek wink
  • abiela 29.01.19, 23:19
    Ja bym była za Jeremim lub Leonardem. A może Klemens? Teodor? Ludwik?
    Dla dziewczynki Rozalia, Róża, Melania, Marianna?
  • sulimira 30.01.19, 03:18
    Dla dziewczynki najbardziej pasuje mi Waleria, Berenika i Tolimira.
    Dla chlopca najbardziej podoba mi sie Seweryn. Oprocz tego podoba mi sie Kazimierz, Witosz, Gwidon, Miron i Agaton w grupie z pozostalymi imionami.
  • ewa4444 30.01.19, 10:21
    Ja mam półtoraroczną Aurelcię. Poza tym imieniem proponuję Gaja, Eunika, Melania. Dla mnie mega.
  • humbelina 30.01.19, 13:27
    Jak już wyżej napisałam Stefa jest cudna, jeśli się podoba to pozamiatane wink
    Dla chłopaka może Gustaw?
  • cynta 30.01.19, 16:04
    Ja widze te imiona jako zestaw lacinsko-zagraniczny, nie ma typowych polskich znakow ... Seweryn albo Teodor dla chlopca pasuja , cos z "r" ..
    dla dziewczynki nie wiem dlaczego pasuje mi Olimpia (to Twoje imie?) , Oktawia tez choc zestaw robi sie zbyt "cesarski" i Klementyna odstaje .... Berenika pasuje tez, Felicja? Honorata?
  • olimpia_32 30.01.19, 20:00
    Olimpia...to nie moje imie ale Bardzo mi sie podoba. Męzowi nie....
  • sulimira 30.01.19, 20:02
    Szkoda, swietne imie.
  • humbelina 22.03.19, 13:47
    Pracowałam z jedną Olimpią. Imię wzbudzało zainteresowanie, owszem, przez pierwszy dzień po przyjęciu do pracy. Drugiego dnia imię było jak zwykła Agnieszka wink Jeśli dla męża jest zbyt odjechane, może warto przytoczyć ten przykład ?
  • ewa4444 31.01.19, 09:35
    Dla chłopca Milan
  • ewa4444 31.01.19, 11:32
    Głębiej się zastanawiając mnie podobałby się zestaw Kamil i Klementyna. Troszkę podobnie i bardzo ładnie. Albo Klara i Klementyna.
  • olimpia_32 31.01.19, 16:46
    Florian mężowi się podoba ale czy "Florek" dla chłopca nie jest zbyt miekkie? Korneliusz ...chyba bym przegadała. Mirona niestety nie przeforsuję.
    Stefania mu się nie podobacrying ale podoba się Róża ...Różyczkawink
  • stokrotka_96 31.01.19, 21:37
    Właśnie Florek nie jest zbyt miękki, na moje ucho prędzej sam Florian smile. Jeśli zwracacie uwagę na patronów, to Florian ma zacnego - patrona strażaków. Samo imię niezłe, u kogoś doceniam, sama bym mogła rozważyć, ale raczej na II. Korneliusz pasuje do rodzeństwa, ale mnie osobiście bardziej podoba się Kornel. Popieram Jeremiego (Jeremiasz trochę taki przekombinowany mi się wydaje) i Seweryna.

Moje sugestie dla chłopca: Bruno(n), Cezary, Feliks, Teodor, Ignacy, Tadeusz, Leon(ard), Marceli, Sylwester, Witold, Wincenty...

Co do dziewczynki, murem stoję za Różą smile. Zaproponuję też: Apolonię, Mariannę, Matyldę, Oktawię, Marcelinę, Eleonorę, Leonię, Józefinę, Franciszkę, Felicję, Floriannę/Florentynę, Romę, Stefanię, Berenikę, Celestynę, Cecylię, Cezarię, Eunikę, Eulalię, Honoratę, Judytę, Ligię, Lidię, Łucję...
  • stokrotka_96 31.01.19, 21:39
    Może jeszcze Anatolia zdrabniana do Toli?
  • miraflores5 02.02.19, 15:20
    stokrotka_96 napisał(a):

> Jeśli
    > zwracacie uwagę na patronów, to Florian ma zacnego - patrona strażaków. Samo i
    > mię niezłe, u kogoś doceniam, sama bym mogła rozważyć, ale raczej na II. Kornel
    > iusz pasuje do rodzeństwa, ale mnie osobiście bardziej podoba się Kornel. Popie
    > ram Jeremiego (Jeremiasz trochę taki przekombinowany mi się wydaje) i Seweryna.

Podpisuję się. Propozycja Anatolii jest fajna-pełna forma+ modne zdrobnienie i całkiem pasują do imienia rodzeństwa.A jeśli jesteśmy przy Anatolii to może Anatol? Tolek fajnie.
  • sulimira 03.02.19, 03:22
    Tola mize tez byc zdrobnieniem od Tolimiry.
  • abiela 31.01.19, 23:11
    olimpia_32 napisał(a):

> Florian mężowi się podoba ale czy "Florek" dla chłopca nie jest zbyt miekkie? K
    > orneliusz ...chyba bym przegadała. Mirona niestety nie przeforsuję.
    > Stefania mu się nie podobacrying ale podoba się Róża ...Różyczkawink

Moim zdaniem Florian wcale nie jest miękki i podoba mi się bardziej od Korneliusza. Róża piękna.
  • gaudencja 01.02.19, 00:23
    olimpia_32 napisał(a):

> Florian mężowi się podoba ale czy "Florek" dla chłopca nie jest zbyt miekkie?

Nie sądzę. Zresztą to zdrobnienie wcale nie musi się przyjąć.
    --
    De gustibus...
  • inga.a.m.r 01.02.19, 22:46
    Florian jest super, nawet IMO lepszy od Korneliusza.
    Szkoda, że Stefania odpada.
    Róża podoba mi się na tyle, że moja córka nosi to imię wink

--
  • sulimira 01.02.19, 22:55
    Florian jest fajny i zdrobnienie Florek podoba mi sie nawet jeszcze bardziej od pelnej formy i napewno nie jest miekkie. Zreszte wydaje mi sie, ze uzywanie zdrobnien ma na celu zmiekczenie imienia do uzytku dla rodziny wiec nie ma w tym nic zlego. Gorzej jezeli samo imie jest miekkie jezeli ktos w to nie celuje.
    W tym roku urodzil sie juz conajmniej jeden Florian takze nie bedzie sam.
  • humbelina 03.02.19, 11:41
    Bardzo lubię Floriana/Florka i chętnie bym nadała.
    A może Florianna/Floranka/Florka/Florcia? Nie zaproponuję Florentyny ze względu na Klementynę, ale moim zdaniem Florianna świetnie pasuje do imion rodzeństwa.
    Szkoda Stefy.
  • olimpia_32 03.02.19, 21:38
    Tez płaccze nad Stefanią....sad
  • olimpia_32 05.02.19, 15:25
    A jak Wam się podoba.....Adelajda, Klara i Aniela?
  • miraflores5 05.02.19, 16:18
    Zamiast Adelajdy lepsza byłaby według mnie Adela. Wtedy wybrałabym w kolejności:

Klara
    Adela
    Aniela

a tak
    Klara
    Aniela
    ……………………….
    Adelajda
  • sulimira 05.02.19, 18:08
    Adelajda i Aniela
    Klara mi sie nie podoba.
  • meggan79 05.02.19, 19:19
    Anielę kocham, moja Róża ma tak na drugie. Adelajda też bardzo mi się podoba, do Klementyny pasuje super, zaś Klara to moja dawna miłość, wzięłam Klarę na bierzmowanie, jednak ostatnio coraz mniej mi się podoba za sprawa p.Lewandowskich-stała się dość modna i Klara L.“wyskakuje z lodówki”.
  • gaudencja 05.02.19, 23:19
    Wszystkie trzy bardzo mi się podobają, z nich postawiłabym na Adelajdę, imię Piastówien. Wielkie brawa za wybór tej właśnie pełnej formy, która jest bardzo pojemna, bo można ją zdrabniać i do Adeli, i do Ady.
    --
    (Jarosław Olesiak)
  • stokrotka_96 06.02.19, 01:03
    Adelajda rewelacyjna, wzbudza skojarzenia średniowieczne (dla mnie to plus), ma arystokratyczny urok, jednak jest bardzo dluga i przez to mało poręczna na co dzień. Zwykle byłaby Adą, Adelą lub Adelką, a te wersje, choć całkiem ładne, nie przemawiają do mnie jak Adelajda w pełnej formie.

Klara - krótka, poręczna, z tradycjami literackimi. Podoba mi się, choć darzyłam to imię chwilową antypatią, gdy przez jakiś czas odnosiłam wrażenie, że wszyscy się tym imieniem fascynują. Antypatia przeszła, teraz pozytywnie oceniam to imię mimo jego rosnącej popularności (sądzę, że w ciągu 10 lat albobi szybciej wejdzie do czołowej dziesiątki).
    Aniela, Anielka (opcjonalnie zdrabniana do Neli, Nelki lub Nel) też wzbudza we mnie ciepłe uczucia. Tylko myślę, że coraz więcej osób będzie Anielkę dla córek wybierać.

Do Waszych dzieci Adelajda pasuje mi najbardziej. Aniela super, ale czy niezbyt podobna do Aurelii (kwestia subiektywna, w gruncie rzeczy to są różne imiona, a dziewczynki nie będą bliźniaczkami). Klara ładna, ale przy imionach dzieci wydaje mi się przykrótka.

Jednak najważniejsze jest to, byście dane imię czuli. Później kwestia dopasowania do rodzeństwa powinna mieć mniejsze znaczenie. W zasadzie, każde z tych trzech imion w jakiś sposób dobrze skomponowalyby się z imionami reszty gromady smile
  • ag.nella.7980 06.02.19, 08:55
    Ja w swoim drzewie genealogicznym mam super imiona: Tobiasz, Benedykt, Julian, Felicjan, Gracjan, Maksymilian, Gabriel, Ignacy
    Dla dziewczyn: Domicella, Rozalia, Ksienia, Anastazja, Marcjanna, Marcella
  • gaudencja 06.02.19, 18:52
    Z tym że współcześnie wśród żeńskich pojawiłaby się raczej Domicela, Ksenia czy Marcela.
    --
    De gustibus...
  • inga.a.m.r 06.02.19, 21:44
    Adelajda jest super (ja mam Adelę), Anielkę uwielbiam, Klarę wybrałam na bierzmowaniu i rozważałam dla córki, ale w moim otoczeniu ostatnio pojawiło się kilka Klar i to mnie zniechęciło.
    Wybrałabym w takiej kolejności
    1. Aniela
    2. Adelajda
    3. Klara

--
  • humbelina 07.02.19, 09:54
    A moim zdaniem Aniela i Adela są zbyt podobne do Aurelii, która pewnie jak już ustaliłyśmy będzie wsród rówieśników Aurelą wink A nawet jeśli nie to Aurelka, Adelka, Anielka.
  • olimpia_32 14.03.19, 14:38
    Myslalam powaznie nad Fliorianem....ale czy Maksymilian i Florian nie brzmia zbyt podobnie ? Ta sama końcówka...... Jeremiasz chodzil mi po glowie z trzecia ciaza ale był a dziewczynka, wiec moze ten Jeremiasz? Tak bysmy zarejestrowali a mowic Jeremi zawsze mozna.

Czuje ze będzie chlopiecsmile
  • stokrotka_96 14.03.19, 14:52
    To tylko końcówka, imiona są całkiem różne i nawet się nie rymują. Florian jest ok.
    Jeremiaszowi też kibicuję, choć mnie akurat bardziej pasowałby zwykły Jeremi smile
  • humbelina 16.03.19, 19:11
    W niczym to nie przeszkadza. Gdybyś nie zapytała o te końcówki nawet bym nie zauważyła smile Trzymam kciuki za Floriana
  • gaudencja 16.03.19, 22:49
    Podoba mi się i Florian, i Jeremiasz.
    --
    (Jarosław Olesiak)
  • dalenia 17.03.19, 20:29
    Różnica w długości między Maksymilianem i Florianem oraz zupełnie różne zdrobnienia sprawiają, że te imiona zupełnie nie brzmią podobnie. Mój głos oddaję jednak na Jeremiasza.
  • olimpia_32 19.03.19, 11:48
    Za miesiąc poznam płeć, to wtedy bede dalej rozmyślać. Na razie odpoczywam.od imionsmile
  • dalenia 19.03.19, 14:49
    A ja taki OT - jakich zdrobnień używacie wobec Klementynki? smile
  • olimpia_32 22.03.19, 08:20
    Klementysia, Tyśka, Tynka❤
  • olimpia_32 27.05.19, 17:40
    Będzie dziewczynka❤ I imiona które wchodzą w grę to
    RÓŻA
    ANIELA
    KLARA

FLORENTYNA? Tylko czy Klementyna i. FLORENTYNA nie brzmia zbyt podobnie przez końcówkę "tyna".

Mąż chce inne propozycje , sam niczego nie proponujac🤔 Mi podobja sie jeszcze Stefania ( mezowi nie) , Inez _ jakas moja fantazja , wiem ze nie pasuje, Adelelajda - ale nawet ja sie bym.nie odwazyla chyba....

Kurcze ratujciesmile
  • olimpia_32 27.05.19, 18:41
    Kalina jeszcze ok❤
  • miraflores5 27.05.19, 18:58
    Aniela z Klarą robią się popularne(szczególnie Klara), ale są na tyle piękne, że nie widzę powodu, by z nich rezygnować.
    Róża-ładna, ale wolę Rozalię.
    Adelajda-zdecydowanie wolę Adelę
    Stefania-jestem na tak
    Florentyna-jest przepiękna, a już zdrobnienia w ogóle cud, miód i orzeszki. Przyjaciele mają, ja te 5, 5 roku temu nie byłam pomysłem zachwycona. Ponadto ostatnio o swojej 1, 5 -rocznej wnuczce Florce opowiadała mi pani uczęszczająca razem ze mną na kurs informatyczny. Ale z Klementyną będzie się myliła, dlatego ja bym zrezygnowała. Jeśli marzy Ci się Florka, może rozważ Florę, Floriannę, bądź Florencję(ta forma mnie zachwyca ale nie ryzykowałabym z wiadomych względów).
  • meggan79 27.05.19, 19:02
    Gratuluję trzeciej córki, będzie jak u nas 3 babki i syneksmile Oczywiście polecam Różę i Anielkę bo kocham oba te imona naszej najmłodszej. Klara już za popularna. Adelajdę uwielbiam, z Klementyna brzmi mi cudownie, ale może być też Adela-mniej odważniesmile
  • meggan79 27.05.19, 19:03
    Flora też ładnie lecz wolę Floriannę od Florentyny.
  • paula.anna 27.05.19, 19:15
    Gdyby zamiast Róży była Rozalia- to miałabym faworytkę.
    Obok Stefanii- może mąż ją jeszcze doceni?

Anielę i Klarę bardzo lubię, jednak ich popularność niepokojąco rośnie.
    I są jakieś krótkie w porównaniu z imionami starszaków 😉.
    Florentyna wg mnie nie jest zbyt podobna do Klementyny.
    Bierzcie Florkę 😉.

--
    pink stinks
    Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
  • gaudencja 27.05.19, 19:44
    Wszystkie poza Inez (Agnieszka!) podobają mi się, z Adelajdą włącznie. Może zamiast Adelajdy Adelinda? Też ekscentrcznie... albo Adalwina.

--
    "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
    (Walery Pisarek)
  • olimpia_32 27.05.19, 22:31
    Wiem ze Inez to Agnieszka ,która mi sie nie podoba wlasnie....smile ale Inez magiczne , choc nigdy nie nadam.❤ Na drugie chce Teresa ( po cudownej babci).
  • olimpia_32 28.05.19, 11:55
    A Kalina? Jak Tobie sie podoba do zestawu,?
    MAKSYMILIAN
    AURELIA
    KLEMENTYNA
    KALINA?
  • miraflores5 28.05.19, 12:50
    Aniela, Klara, Róża i Stefania podobaja mi się o wiele bardziej od Kaliny. Kalina zalatuje mi Nataszą i innymi takowymi.
  • sulimira 28.05.19, 20:15
    Bardzo ladnie.
  • gaudencja 28.05.19, 23:01
    olimpia_32 napisał(a):

> A Kalina? Jak Tobie sie podoba do zestawu,?

Kalina jest z innej bajki niż pozostałe imiona. Jej pochodzenie jest nieznane. Może być traktowana jako imię roślinne. Najprawdopodobniej jednak według mnie jest rosyjską formą męskiego imienia Kalinik, tylko że po drodze ze Wschodu "zmienił płeć".
    --
    (Jarosław Olesiak)
  • dalenia 27.05.19, 21:59
    Wybrałabym chyba Różę lub Stefanię (o ile mąż dałby się przekonać). Odrzuciłabym Klarę i Anielę, ze względu na rosnącą popularność, szczególnie tej pierwszej. Poza tym jakoś tak by mi pasowało, żeby każde dziecko miało imię na inną literę, skoro jest jakaś alternatywa. Podoba mi się Florentyna, no i niby zdrobnienia zupełnie różne, ale sama bym jej jednak nie nadała przy Klementynie, właśnie z powodu podobieństwa. Ale nie odrzucam jej też tak całkowicie.
  • olimpia_32 27.05.19, 22:28
    No u nas kazde dziecko ma właśnie imie na inna literkę....
  • stokrotka_96 28.05.19, 21:35
    Myślę, że nie ma co przejmować się powtarzającą literką smile. Wolałabym, by literka się powtórzyła niż wybrać imię, które będzie mi się dużo mniej podobało.
    Ja dobrałabym do Waszych dzieci Różę lub Florentynę.
    Róża chyba byłaby idealna, bo nie powtórzylibyście literki (a dla Was to atut). W przypadku Florentyny też nie byłoby powtórki, tylko rym. Chociaż ja jestem akurat z tych, którym rymy nie przeszkadzają, zwłaszcza że Florentyna i Klementyna to są całkiem różne imiona, tylko z taką samą końcówką. Raziłyby mnie raczej Maryna i Martyna, Aneta i Arleta itd.
    Aniela - prześliczna, ale Aurelia i Aniela wydają mi się trochę zbyt podobne i nieco mi się zlewają. Gdyby obok Aurelii była Antonina czy Apolonia, to już inaczej.
    Klara - też w porządku, ale primo popularna, a secundo przeszkadzałaby mi powtórzona zbitka "kl". Z kolei sama literka "k" by nie była problemem.
    Kalinę popieram, miła dla ucha smile.

Jednak gdyby pominąć kwestie literek, rymów i podobieństw do imion sióstr, to wszystkie imiona przypadły mi do gustu i nawet gdybym miała z nich coś wybrać dla własnej córki, to udałoby mi się stworzyć piękny i w pełni satysfakcjonujący zestaw.
  • olimpia_32 06.06.19, 06:32
    Jejku bardzo dziękuję za tak wyczerpujaca odpowiedz! Przemyslimy sobie to wszystko. Dzieci a jest ich troje stoją murem za Różą❤❤❤ no moze poza moimm dorastajacym synem jemu wszystko jedno 😀😀😀 byleby krótkosmile a sam ma MAKSYMILIAN i jest zadowolony. Dobrze ze zdrabnia sie do krotkiego Maksasmile
  • dalenia 29.05.19, 16:07
    No to dawajcie Różę, przepiękne imię!
  • miraflores5 29.05.19, 17:35
    Pourabiałabym męża i próbowała przekonać do Stefanii. Anielka zbyt podobnie brzmi do Aurelki a Florentyna do Klementyny. Nadałabym w kolejności
    Stefania
    Klara
    Róża( chyba że Rozalia, to wtedy wysunęłaby się na prowadzenie)
  • geraldine777 31.05.19, 10:38
    Bardzo podoba mi się Klara, tylko jest już ogromnie popularna. Aniela super. Florentyna cudowna, zdrobnienia są genialne, choć gryzie się z Klementyną. Końcówka za bardzo zgrzyta. Nie podoba mi się Stefania, a już Stefka totalnie nie przechodzi mi przez gardło. Kalina jakaś zbyt egzotyczna przy stonowanych imionach starszych dzieci.
    Ja wybrałabym Różę albo Anielę, dorzucam też Klarę, jeśli nie przeszkadza popularność smile
  • olimpia_32 06.06.19, 06:35
    Właśnie tej popularności zawsze unikalamsmile
  • geraldine777 06.06.19, 16:15
    To w takim razie Róża lub Aniela, choć dla mnie najbardziej Róża
  • humbelina 05.06.19, 10:56
    Wszystkie imiona piękne i wszystkie pasują do rodzeństwa. Gdybym jednak miała wypunktować to 1. Róża 2. Aniela 3. Klara

Inez zaliczam do Vaneskowatych niestety
  • olimpia_32 06.06.19, 07:02
    No wiem , pokochalam piosenke "czarna inez"/i to jedyny moj zaped wcte stronesmile
  • olimpia_32 08.07.19, 11:28
    A my dalej bez porozumienia.....Róza dla meza za krótkie i ok jako zdrobnienie nie jako pełna forma. Klara kojarzy mu sie z kims tam, Aniela nie bo nie. Mowi ze Klementynka od razu chwycila za,serce a tu nic.....

Na drugie wiemy na 100% TERESA. - po babci.

Juz dzieci dopytuja o imie dla "malutkiej" bo za trzy miesiące sie urodzi....
  • olimpia_32 08.07.19, 12:06
    Anastazja moze byla by do przeforsowania ....Nastkasmile Anastazja Teresasmile nazwisko dwusylabowe , bez skojarzeń.

To imie podoba mi się zdecydowanie w formie pełnej a np od Róży wolę Różyczkęsmile

Ja tam bym za Stefanią była ale mąż nieeeee.

• meriyem 08.07.19, 13:42
    Anastazja piękne i pasuje do reszty smile
  • miraflores5 08.07.19, 14:06
    Gdybym miała do wyboru Anastazję i Stefanię, wybrałabym tę drugą. Szkoda, że mąż protestuje. Jeśli nie Stefania, to może Melania? Też śliczne i bardziej pasuje do reszty niż Anastazja, moim skromnym... A zamiast Róży może faktycznie Rozalia? A co byś powiedziała na Laurencję?
  • olimpia_32 08.07.19, 14:26
    Laurencje też proponowalam🤔 i nie. Melania mi jakoś się nie podoba... Zdrobnienie Mela😨

Czas leci a my dalej nie wiemy.
  • debrna 08.07.19, 16:14
    (Adrianna) w nawiasie, ponieważ, siostra ma imię na ’A’
    Bernadetta
    Dagmara
    Ludwika
    Malwina
    Sabina
  • miraflores5 08.07.19, 17:49
    olimpia_32 napisał(a):

> Laurencje też proponowalam🤔 i nie. Melania mi jakoś się nie podoba... Zdrobnie
    > nie Mela😨
    >

Szkoda😨 Mnie się tam Mela,Melka podoba. Nigdy nie miałam skojarzeń z plwociną, bo takowe określenie w moim otoczeniu nie funkcjonowało. Przyjemne skojarzenie z "Przeminęło z wiatrem".

• djboruta 08.07.19, 16:23
    Po pierwsze - gratuluję super gromadki o przepięknych imionach smile Kolejne też na pewno wybierzecie piękne smile
    Bardzo podoba mi się łaciński klucz w imionach Twoich dzieci, na Twoim miejscu pewnie chciałabym go zachować. Może więc (nie wiem, czy już tu padały) - Cecylia, Felicja, Letycja albo Stella?
    Szkoda że Róża nie przejdzie, ale Anastazja to też piękne imię, jeśli mąż się przekona smile
  • gaudencja 10.07.19, 05:40
    Nie byłabym sobą, gdybym zamiast Róży nie zaproponowała Rozwity albo Rozalindy - szacownych, "świętych", starych imion. Rozwita Teresa albo Rozalinda Teresa MSZ pasują bardzo dobrze. Mogą być zdrabniane do Róży.
    --
    De gustibus...
  • dalenia 10.07.19, 16:38
    A czy zamiast Róży nie mogłaby być Rozalka? Trochę dłuższa, a przecież nikt nie zabroni Ci mówić do niej Róża.

Popieram Anastazję, od zawsze lubię to imię, choć u mnie dostało całkowite "veto" męża, już na "dzień dobry" wink a zawsze marzyła mi się Anastazja, zdrabniana do Anaszki, choć i Nastka cudna.
  • juliseid 10.07.19, 23:58
    O jaki cudny skrót: Anaszka od Anastazji!
    A może Konstancja 🤔
    Konstancja Teresa ...
  • humbelina 17.07.19, 12:50
    Też jestem za Rozalką, żaluję troszkę, że mój małżonek ją odrzucił. Może jednak u Ciebie się uda ?
  • sulimira 12.07.19, 07:03
    Moze jenak Adelajda w takim razie. Przy popularnosci Anastazjii, Antoniny czy Apolonii to Adelajda powinna sie przyjac. Zostala nadana 6 razy w ubieglym roku.
  • olimpia_32 24.07.19, 11:47
    Jest progressss mąż mówi że Stefania podoba mu się coraz bardziej ♥️ Stefania Teresa ♥️
  • meggan79 24.07.19, 12:16
    Trzymam kciuki!
  • gaudencja 24.07.19, 13:16
    Świetnie smile!!

--
    "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
    (Walery Pisarek)
  • dalenia 24.07.19, 17:13
    Świetnie! Oby tak zostało smile
  • miraflores5 24.07.19, 17:19
    Cudownie❤ Na kiedy termin?
  • olimpia_32 25.07.19, 20:50
    Na koniec września /początku października. Tylko mamy na wsi jedna Sztefe po kaszubsku. I teściowej tylko z tym wredny wscibskim babskie m się kojarzy to imię...... Ale ona ma 80 lat i niedługo umrze😁 "żarcik czarny"
  • paula.anna 26.07.19, 10:26
    > Tylko mamy na wsi jedna Sztefe po kaszubsku. I teściowej tylko z tym wredny wscibskim babskie m się kojarzy to
    > imię......

Teściowa już swoje dzieci nazwała.
    Nie chciała "Sztefy"- jej prawo.

--
    pink stinks
    Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
  • paula.anna 26.07.19, 10:27
    Tzn nie chciała DLA SWOICH DZIECI.

--
    pink stinks
  • humbelina 24.07.19, 19:05
    Trzymam kciuki za Stefanię Teresę smile
  • olimpia_32 25.07.19, 20:51
    Tylko mamy na wsi jedna Sztefe po kaszubsku. I teściowej tylko z tym wredny, wscibskim babskie m się kojarzy to imię...... I mężowi też tylko z tą okropna Sztefą dlatego był na nieeeeee......
  • gaudencja 27.07.19, 12:12
    Jak już Wasza Stefka się urodzi, teściowej Stefka przez "s" będzie kojarzyć się tylko z jej najsłodszą wnuczką.
    --
    De gustibus...
  • mamaitwinsy 27.07.19, 01:05
    Stefania Teresa - IMO piękny zestaw smile

--
    Melania i Teodor
    Franciszka
  • olimpia_32 30.07.19, 09:57
    Chyba zrobiłam błąd bo podzieliła się moim pomysłem na Stefanie z rodziną i znajomymi i wszyscy na NIEEEEEEEE bo w szkole będą wołać Stefan 😨 czego oczywiście bym bardzo nie chciała dla mojej corci. I ogólnie mega negatywnie odebrano imię Stefania..... I chociaż przy Klementynie też był ruch oporu to jakoś trochę inaczej. A że Mandarynka, a że że świętami się kojarzy itp.

Niby nie powinno mi to przeszkadzać a jednak teraz mam problem. Bo o ile Stefania bardzo mi się podoba to Stefan już w ogóle...
  • urshie 30.07.19, 10:55
    Jak dla mnie wymyślanie przezwiska Stefan jest bardzo na siłe. To tak jakby na każdą Karoline wołali Karol.
    Stefania to piękne imię i ma wiele ładnych zdrobnień
  • olimpia_32 30.07.19, 12:17
    no niestety nie mamy wpływu na to jakie przezwisko dzieci wymyślą.......Aurelia jest w szkole Aurii....pieknie podoba się jej. Klementynka - jeszcze nie wiadomo ( oby Klemensem nie zostaławink
    Stefania pewnie bedzie Stefciąwink a nie Stefanem..........bo tak jak i Klementyna i stefania w formie żenskiej uwielbiam tak męska forma zupełnie mi się nie podoba.
  • dalenia 30.07.19, 11:39
    Pomysł na przezwisko faktycznie może lekko od czapy, choć miałam w pracy Mariannę, na którą wszystkie dzieciaki z klasy wolały Marian. Taką miała ksywę, ale ona akurat to lubiła, więc nie było problemu.

Myślę, że nie ma co się aż tak zastanawiać. Nie wiadomo, czy faktycznie tak będą mówić, a nawet jeśli - może Twoja Stefania to polubi, jak "moja" Marianna wink przezwiska bywają różne, nie jesteś w stanie ich zaplanować.

Teraz na pytania bliskich o Stefkę odpowiadaj, że jeszcze nie wiecie, jeszcze analizujecie, bo chyba faktycznie niepotrzebnie się pochwaliłaś.

Co do Stefanii, to powiem Ci, że w moim otoczeniu są już dwie - obie ok. 6-7 lat. Przez wszystkich znajomych były odebrane zupełnie neutralnie, nikt nie komentował, może właśnie dlatego, że imię poznaliśmy już wraz z dzieckiem, a nie na etapie rozważań.
  • olimpia_32 30.07.19, 12:38
    Weszłam w statystyki gov i tam mniej więcej 150 Stefanii a 50 Klementynek.... Wiec powinna być bardziej osluchana😍
  • miraflores5 30.07.19, 13:53
    olimpia_32 napisał(a):

> Weszłam w statystyki gov i tam mniej więcej 150 Stefanii a 50 Klementynek.... W
    > iec powinna być bardziej osluchana😍

Dokładnie🥰 Olimpio mogę spytać w jakim wieku są starsze dzieci?
  • gaudencja 30.07.19, 21:10
    Dziwny pomysł. Nie spotkałam sie z przezywaniem dziewczyn męskimi wariantami ich imion.
    --
    De gustibus...
  • meggan79 30.07.19, 21:56
    Ja kojarzę dorosła już Klementynę nazywana Klemensem, ale to jedyny przypadek i nie wydaje mi się by warto było rezygnować z ładnej Stefanii z powodu problemu raczej wyssanego z palca smile
  • chayah 30.07.19, 10:03
    Stefania Teresa - pięknie, pięknie i jeszcze raz pięknie wink

--
    "Oszaleję, albo… przypnę ludzkości skrzydła…"
    Julian Ochocki
  • meggan79 05.08.19, 14:25
    Spotkałam ok.8 letnią Stefanię,mama z dumą mowi
    ła na nią Stenia-ta forma niezbyt mi się podoba,wolę Stefkę,a najładniej dla mnie brzmi to imię w pełnej formie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.