Dodaj do ulubionych

Nowe zasady nadawania głupich imion - Asz Dziennik

03.03.19, 23:00
Nowe zasady nadawania głupich imion. Rodzic przez 10 lat będzie musiał nosić to samo imię co dziecko

eronimo Martin? Neymar? Dżesika? Terakota? - te kontrowersyjne imiona co jakiś czas lądują na nagłówkach mediów sprawiając, że rodzice mogli zwątpić w swój wybór. Na szczęście teraz będą mogli sprawdzić go najpierw na własnej skórze.

– Rodzice będą mogli nazwać swoje dziecko dowolnym istniejącym lub wymyślonym imieniem, pod warunkiem, że przez 10 lat będą nosić je solidarnie z dzieckiem – wynika z projektu ministerstwa rodziny.

Resort wychodzi tym samym naprzeciw rodzicom, którzy urodzili się nudnymi Michałami i Katarzynami, ale za pośrednictwem swoich dzieci chcą zmazać to piętno.

– Dotychczasowa sytuacja prowadziła do niepotrzebnych napięć, gdy ojciec Jan z lekkim uczuciem żalu obserwował sukcesy, jakie tylko dzięki imieniu Popek osiągała w przedszkolu jego syn. Od teraz i rodzic będzie mógł dostąpić tego raju możliwości – słyszymy w resorcie.

Wnioski w sprawie nowych imion można składać na stronie ministerstwa.

Resort ciągle czeka na pierwszy.

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenia zostały niestety zmyślone.

aszdziennik.pl/121133,nowa-zasady-nadawania-glupich-imion-rodzic-przez-10-lat-bedzie-musial-nosic-to-samo-imie-co-dziecko?fbclid=IwAR2ufMJOOS-7XsfEnhph76r30TcDY1oFJFPQOjeoamTpEtpv8-uHTyGb2Ig
--
"Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
(Walery Pisarek)
Edytor zaawansowany
  • sulimira 04.03.19, 00:44
    Podoba mi sie! W sumie fajny pomysl.
  • stokrotka_96 05.03.19, 11:54
    W sumie ten wątek zainspirował mnie do zadania Wam pytania: czy macie imiona, które nadalibyście dzieciom, a których Wy nie chcielibyście nosić? Na przykład, załóżmy, mężczyźnie o imieniu Piotr, urodzonemu w latach 80., podoba się Antek dla syna, ale sam, jako chłopiec urodzony w latach 80., Antkiem nie chciałby być.
  • annthonka 05.03.19, 16:28
    Identyfikuję się ze swoim imieniem na tyle, że nie rozważam co by było gdybym miała na imię jakoś inaczej. Nadawałam wprawdzie tylko imiona męskie wink, ale zakładam, że gdybym miała córkę to nazwałabym ją imieniem, które podoba mi się na tyle, że sama mogłabym je nosić.
  • dalenia 06.03.19, 15:16
    No właśnie to ciekawa kwestia. Ja na ogół też na to patrzę i rozważam imiona, które sama bym chciała nosić. Natomiast są pewne wyjątki. I o ile córkę chętnie nazwałbym Bronisławą, mam to imię na swojej liście, to jednak sama chyba źle bym się czuła jako Bronka. Pewnie to kwestia czasów i okoliczności - miałam w szkole rok starszą Zośkę, która była ewenementem. Zakładam, że jednak czuła się ze swoim imieniem zupełnie inaczej niż cała chmara obecnych Zoś.
  • gaudencja 06.03.19, 23:21
    stokrotka_96 napisał(a):

> W sumie ten wątek zainspirował mnie do zadania Wam pytania: czy macie imiona, k
    > tóre nadalibyście dzieciom, a których Wy nie chcielibyście nosić?

Nawet nadałam jedno, męskie! Zdecydowanie nie chciałabym go nosić wink A na serio, imię musi mi się podobać, żebym je nadała, co nie oznacza, że sama, mając już własne imię, nie czułabym się nieco inną osobą, gdybym hipotetycznie nosiła to wybrane dla dziecka. I nie bez kozery nie wybieram dla dziecka własnego imienia - nie chcę nosić tego samego imienia, co ono.

To działa też w drugą stronę - jest jedno imię, które sama mogłabym nosić (superrzadkie), ale dla dziecka bym go nie rozważała - ono mogłoby być moje, nie dziecka.
    --
    De gustibus...
  • sulimira 08.03.19, 03:13
    Moja corka nosi inna forme mojego imienia, ktore jest o tyle inne, ze prawie nikt nie wie, ze to sa te same imiona. Takze moglabym nosic imie mojego dziecka, ale tak jak Gaudencja powiedziala pewnie czulabym sie inaczej.
    Jak Gaudencja rowniez moglabym nosic jedno imie, ktorego nie nadalabym dziecku, jest super rzadkie i pasuje do mnie specyficznie, ale nie wyobrazam sobie, zeby pasowalo do mojej corki.
  • rosynanta 07.03.19, 15:26
    stokrotka_96 napisał(a):

> W sumie ten wątek zainspirował mnie do zadania Wam pytania: czy macie imiona, k
    > tóre nadalibyście dzieciom, a których Wy nie chcielibyście nosić? Na przykład,
    > załóżmy, mężczyźnie o imieniu Piotr, urodzonemu w latach 80., podoba się Antek
    > dla syna, ale sam, jako chłopiec urodzony w latach 80., Antkiem nie chciałby by
    > ć.

Ha, to ja nadałam dziecku imię tego samego typu co moje (też twarde, też krótkie i też dwusylabowe). Niezbyt popularne, ale osłuchane, tak jak moje. I mylone z jednym bardzo popularnym, choć to akurat było niezamierzone (nie zdawałam sobie sprawy z tego). I tak, właściwie nie miałabym nic przeciwko, żeby się zamienić imionami z dzieckiem smile
  • paula.anna 08.03.19, 13:45
    Rosynanta, zaciekawiłaś mnie.
    Zdradzisz Wasze imiona?

--
    pink stinks
    Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.