Dodaj do ulubionych

II imię dla Marceliny

06.04.19, 18:22
Nie spodziewam się dziecka, ale gdybym miała wybrać imię dla córki akurat dzisiaj, to chyba padłoby na Marcelinę. Imię piękne, ale jest długie i chciałam zapytać, czy macie pomysł, z jakimi imionami można ją zestawić, żeby połączenie I imienia z II nie było przytłaczające.
Edytor zaawansowany
  • inga.a.m.r 06.04.19, 19:28
    Moja Marcelina na II ma Letycja smile
    Wszystkie moje córki mają II imiona po kimś z rodziny.
    Myślę, że na II do Marcelinki warto wybrać jakieś rzadsze imię, bo niestety Marcelina staje się coraz popularniejsza albo wybrać imię właśnie po jakimś członku rodziny.
    Proponuję:
    Marcelina Klara
    Marcelina Julianna
    Marcelina Ewa
    Marcelina Urszula
    Marcelina Apolonia
    Marcelina Rozalia
    Marcelina Aurora
    Marcelina Flawia
    Marcelina Berenika

--
    https://www.suwaczki.com/tickers/wn68ys35ttttkjwk.png
  • stokrotka_96 06.04.19, 20:45
    Marcelina Letycja - oryginalnie, bardzo zgrabne, piękne połączenie.

To wszystko bardzo hipotetyczne, ale gdyby w momencie wyboru imienia Marcelina stała w statystykach na takim samym lub podobnym poziomie, to i tak mogłabym ją nadać. Jako kilkuletnia dziewczynka oglądałam polską wersję jednej z baśni z cyklu "Simsala Grimm" i tam Marcelina była córką króla big_grin. Wtedy to imię było rzadkie, niespotykane, od razu się w nim zakochałam. Inaczej patrzę na imiona, które były popularne w moim pokoleniu, a inaczej na te, które wcześniej były oryginalne, a popularność zyskały później.

Dzięki za propozycje smile. Gdybym miała wybrać dziś, to Marcelinę Juliannę (miałam prababcię Juliannę) lub Marcelinę Apolonię (po prostu podoba mi się imię Apolonia). Marcelina Flawia i Marcelina Klara też bardzo dobrze brzmią. A Rozalia piękna, ale szkoda mi jej na II, bo Rozalia lub Róża to moje kolejne mocne typy na I imię wink.
  • gaudencja 06.04.19, 21:23
    Ogromnie dużo zależy od nazwiska.
    Marcelina Julianna jest fajna. Moje propozycje:
    Marcelina Irena
    Marcelina Tolisława
    Marcelina Romana
    Marcelina Idalia
    Marcelina Imisława
    Marcelina Larysa
    Marcelina Leokadia
    Marcelina Licynia
    Marcelina Ludwika

--
    "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
    (Walery Pisarek)
  • miraflores5 06.04.19, 22:11
    Marcelina Anna
    Marcelina Joanna
    Marcelina Ewa
    Marcelina Zofia
    Marcelina Alicja
    Marcelina Zuzanna
    Marcelina Natalia
    Marcelina Agnieszka
    Marcelina Dorota
    Marcelina Kornelia
    Marcelina Emilia
    Marcelina Helena

Proponowałabym coś prostego, jeśli nie chcesz, by drugie imię przytłoczyło Marcelinę, która zrobiła się popularna ostatnio.
  • stokrotka_96 06.04.19, 22:57
    Dziękuję, miraflores5! Właśnie myślałam kiedyś o Marcelinie Zofii - Zofia bardzo mi się podoba, ale jest niestety zbyt popularna na I, za to na II - dlaczego nie. Poza tym, Zofia oznacza "mądrość", a to wielki atut. Ze względu na znaczenie, mogłabym też zdecydować się na Marcelinę Dorotę (lub Marcelinę Teodorę) smile.

Ze względów rodzinnych szanse miałyby Marcelina Joanna i Marcelina Helena, chociaż Helenę wolałabym na I.
  • stokrotka_96 06.04.19, 22:49
    Oj, od nazwiska zależy sporo. Dopiero niedawno doszłam do wniosku, że do mojego panieńskiego nazwiska, które teraz noszę, nie pasuje Róża. Nie zdawałam sobie wcześniej z tego sprawy, ale gdy wypowiada się to imię z moim nazwiskiem, to słychać dwa wyrazy. Pierwszy to nazwa sznurka lub łańcuszka z paciorkami do odmawiania pewnej modlitwy lub właśnie nazwa tejże modlitwy, a drugi wyraz to "kula". Mnie skojarzenia religijne nie przeszkadzają (wręcz podoba mi się imię hiszpańskie Rosario), ale przeszkadza mi to, że słychać dwa rzeczowniki, a żadne z nich nie jest imieniem.
    Do mojego obecnego nazwiska nie pasują też: Cecylia (dwa "c" w imieniu i to nieszczęsne "c" w nazwisku), Urszula (przez rym), Łucja (to "c" jest jakoś za blisko nazwiska) i z takich lubianych to w zasadzie tyle.

Z Twoich propozycji najbardziej byłabym skłonna ku Marcelinie Leokadii lub Marcelinie Idalii. Marcelina Irena też mogłaby być. Moją uwagę przykuła również Marcelina Romana - nie wiem, czy miałabym odwagę, ale ten zestaw coś w sobie ma.
  • stokrotka_96 06.04.19, 22:52
    Bardzo spodobała mi się Licynia. Przyznam, że po raz pierwszy teraz zobaczyłam to imię. Może nie dobrałabym jej do Marceliny, ale do jakiegoś innego imienia jak najbardziej! A kto wie, może i Licynia zauroczy mnie na tyle, bym dała na pierwsze.
  • gaudencja 07.04.19, 12:09
    Mnie się Licynia podoba ogromnie, jest w grupie moich ulubionych imion żeńskich.
    A Romana w zestawieniu z Marceliną jest IMO zaskakująco strawna i nie brzmi odmęsko, tylko rzymsko.
    --
    Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
    (Jarosław Olesiak)
  • stokrotka_96 07.04.19, 00:41
    A podobają Wam się:

Marcelina Tadea
    Marcelina Judyta
    Marcelina Leonia
    Marcelina Eudoksja
    Marcelina Eunika
    Marcelina Eugenia
    Marcelina Eulalia?

Marcelina Aurora zaproponowana przez ingę.a.m.r też zaczyna mi się bardzo podobać.
  • miraflores5 07.04.19, 01:38
    Z podanych drugich podoba mi się tylko Aurora , Leonia i ewentualnie Judyta.
  • gaudencja 07.04.19, 12:10
    Eunika i Eulalia IMO świetnie pasują. Z tym że nazwisko może wszystko popsuć, a wydobyć walory innych drugich imion.
    --
    Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
    (Jarosław Olesiak)
  • meggan79 08.04.19, 19:24
    Leonia super! Dla mnie najładniej chyba z Róża na drugie, w ogóle wydaje mi się,że Róża pasuje do wielu imion na drugie. Co ciekawe w Anglii i Ameryce Rose to chyba najpopularniejsze drugie imię. Marcelina Klara też ładnie, a sama Marcelina to śliczne imię, lubię też Marcjannę, zaś moja Lila bierze sobie Marcelę do bierzmowania.
  • miraflores5 08.04.19, 20:46
    meggan79 napisała:

> moja Lila bierze sobie Marcelę do
    > bierzmowania.

Ma dziewczyna gust. Ja bierzmowanie miałam 12 lat temu, nie znałam wtedy tego forum, nie interesowałam się imionami. Gdyby to było dziś, to bym przyszalała...
  • meggan79 09.04.19, 07:59
    Moje dzieci zarażone moja imiennicza pasja/mania😂Ida ma dla przyszłej córki wybrana Pelagię🙂
  • stokrotka_96 10.04.19, 01:27
    Marcelina Róża też byłaby super, ale Różę (lub Rozalkę) mogłabym śmiało dać na I (o ile nazwisko ojca by pasowało, do mojego Róża niestety nie pasuje). A nie chciałabym, by jedna córka miała na drugie pierwsze imię innej córki smile.

Nie dziwię się, że Rose na II jest popularna. Jest krótka, potrafi dopełnić I imię i ma piękne znaczenie. W ogóle, bardzo podoba mi się ta wersja i nawet, gdyby w razie przeprowadzki do anglojęzycznego kraju ktoś przechrzcił moją potencjalną Różę na Rose, to zupełnie by mi to nie przeszkadzało wink.

To Lila ma oryginalny gust, widzę wink. Ja przy bierzmowaniu nie zaszalałam, ale z wyboru i tak jestem zadowolona. Wybrałam Magdalenę, a wcześniej rozważałam Gabrielę po archaniele.
  • meggan79 12.04.19, 21:44
    Tez lubie Rose,a jeszcze bardziej Rosie, czesto tak nazywamy nasza
    To zostaw dla drugiej corki
    Lila tak, nasluchala sie od matki tyle o imionach,biedna....
  • hanna.konstancja 09.04.19, 22:27
    Marcelina Anna.
    Znam i kocham jedną.. z czasów kiedy nie było boomu na to imię. Piękne, królewskie połączenie, do tego stopnia, że kiedyś chciałam ukraść. Imię nie należy do rzadkich, ale ma bogate brzmienie, co nieco utrudnia wybranie tego drugiego. Z jednej strony wymyślne stworzyłoby zestaw barokowy..Z drugiej jak już pisałam nie jest to imię specjalnie oryginalne i trochę szkoda rezygnować z czegoś ciekawego na drugie.

--
    "Talenty trzeba chronić, chwastom wszędzie łatwiej "

www.facebook.com/photo.php?fbid=315420735908554&set=t.100023218905147&type=3&theater
  • stokrotka_96 10.04.19, 01:30
    O ile za Anną nie przepadam przez przytłaczającą popularność, tak Marcelina Anna brzmi świetnie smile.
  • angelina7-83 16.04.19, 19:37
    A po co drugie imię? Ja niestety jestem posiadaczką drugiego imienia i się zastanawiam, czy pisać wniosku o wykreślenie. Nie podobają mi się listy adresowane z instytucji, które oba imiona wpisują jako dane adresata. Z drugiej strony wszystkie dyplomy mają po dwa i byłby problem ze zmianą. Jak widzę moje dwa imiona razem to mam odruch wymiotny.
  • humbelina 17.04.19, 07:33
    A jakie to imiona ? Wyjątkowo źle dobrane ?
  • angelina7-83 18.04.19, 18:33
    Moim zdaniem pasują do siebie i do nazwiska, ale mimo, że mam koleżankę o tym imieniu, którą lubię, to nie podoba mi się moje drugie imię. Ogólnie nie przepadam za swoim drugim imieniem. Dlatego uważam jest za zbędne i nie rozważałabym nadawania dziecku drugiego imienia, tylko dlatego że można drugie nadać. Jak czytam moje dwa imiona to się czuję, jakby ten list nie był do mnie adresowany, wg mnie nie pasuje do mnie to imię. W części instytucjach figuruję z jednym, bo nie podałam drugiego smile
  • stokrotka_96 17.04.19, 08:57
    Wszystko zależy. Od dobrania imion, od gustu dziecka. Ja nie mam II imienia, jedynie imię z Bierzmowania, a wolałabym mieć w dokumentach dwoje imion. Rodzice nie dali mi II, bo uznali, że to tylko problem w papierach.
    A swoim dzieciom chcę dać po parze pięknych imion - ładniej to brzmi, moim zdaniem wink.
  • gaudencja 17.04.19, 22:11
    stokrotka_96 napisał(a):

> Wszystko zależy. Od dobrania imion, od gustu dziecka. Ja nie mam II imienia, je
    > dynie imię z Bierzmowania, a wolałabym mieć w dokumentach dwoje imion.

Jeszcze możesz to zmienić wink
    --
    "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
    (Walery Pisarek)
  • hanna.konstancja 18.04.19, 11:40
    Wiesz co, wydaje mi się, że część nas tutaj aktywnie się udzielających chciałaby mieć dwadzieścioro dzieci z możliwością nadania 3 imion big_grin .Wynika to z miłości do wielu imion i niemożności nadania wszystkich, które uważamy za piękne i drogie. Ja osobiście jestem wpieniona, że życie mi się ułożyło dość późno i nie będzie czterech córek - nawet dwie są wątpliwe. Oczywiście nie tylko ze względu na imiona smile Ale wstyd przyznać - trochę tak.

--
    "Talenty trzeba chronić, chwastom wszędzie łatwiej "

www.facebook.com/photo.php?fbid=315420735908554&set=t.100023218905147&type=3&theater
  • meggan79 18.04.19, 20:04
    Dokładnie tak, ja mimo posiadania 3 córek i synka (i choć uważam się w sumie za spełniona imienniczo),ostatnio stwierdziłam, że mogłabym jeszcze nazwać 3 synów i 5 córek imionami, które mi się podobaja(po 2 imiona każdemu dać)....smile smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.