12.04.19, 15:03
Co sądzicie o tym imieniu? Ma pochodzenie celtyckie, od imienia Kenneth (i dalej od imion starszych) "ogień", "piękna". Proste w brzmieniu, niezbyt popularne, ale nadawane w innych krajach. Zgodne z polską pisownią i wymową, choć mam wrażenie, że trzeba się z nim "osłuchać".
Edytor zaawansowany
 • gaudencja 12.04.19, 18:25
  Hej!
  Pierwsze słyszę. Faktycznie imię jest niezbyt popularne - nie ma nawet 2 nadań w Polsce. Jest za to jedna Kena, trudno powiedzieć, czy ma ona związek z tym imieniem.
  Podwojone spółgłoski nie do końca są zgodne z zasadami polszczenia, np. Kasandra po angielsku jest Cassandrą, a Diana potrafi być Dianną. Stąd przypuszczam, że taczej wersja Kena zyskałaby więcej akceptacji językoznawców. Dopóki nie ustali się poprawnej spolszczonej wersji, nie należałoby propagować tego imienia.
  --
  "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
  (Walery Pisarek)
 • humbelina 12.04.19, 19:15
  A Anna ? wink
 • gaudencja 12.04.19, 20:59
  To jeden z wyjątków.
  --
  "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
  (Walery Pisarek)
 • miraflores5 13.04.19, 10:15
  Kojarzy mi się "hamerykańsko", z Jenną, Brenną i innymi takowymi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.