Dodaj do ulubionych

Czas na wybór imienia :)

12.04.19, 19:38
Myślę, że już oficjalnie można zabrać się za wybieranie imienia.
Płci jeszcze nie znamy, więc wybieramy dla chłopca i dziewczynki
Nazwisko dość pospolite, długie, zaczynające się na K...kończące na ski/ska

Propozycje męża
Konstanty i w zasadzie już nic innego do niego nie dociera. Moje propozycje niektóre bardziej zdecydowanie, niektóre mniej odrzucił. Kostkiem jest zachwycony
Sama osobiście mam kilka typów, ale żadnego nie czuję tak na 100%
Moje propozycje do rozważenia, już po selekcji : Bruno, Kosma, Konrad, Cyprian (choć nie jakoś szczególnie), Hubert ( też nieszczególnie), Tytus, Konstanty
Z tych imion chyba najbardziej chciałabym, poza Konstantym, do którego przekonywać męża nie muszę, Konrada, Tytusa lub Bruna ( specjalnie tak odmieniam, żeby nie mylić z BrunoNem. Mógłby być też Gabriel, który mężowi również się spodobał, ale do Kostka zapalał jakąś dziką miłością
Ogólnie Konstanty był moją rzuconą niezobowiązująco propozycją.
Problem polega na tym, że żadnego imienia nie czuję na 100% , ale trochę czuję się tak jakbym oddała walkę walkowerem wink Ale w sumie nie wiem o co walczyc, skoro na żadnym nie zależy mi jakoś szczególnie ?
Cale życie, od bardzo wczesnych lat młodości chcialam mieć Konrada. Teraz już mi się troszkę przejadł, a boję się, że będę żałowała, że go nie nadałam
Mąż zgodzi się na Konrada, ale miłości nie ma.

Jeśli chodzi o dziewczyny to i tu jest problem, bo z tylu imion które mi się podobają nie czuję żadnego poza Urszulą, która jest drugim.imieniem starszej córki.

Z mojej strony rozważam jeszcze Marcelinę, Kornelię, Łucję i to chyba tyle.

Katastrofa
Edytor zaawansowany
  • meggan79 12.04.19, 20:38
    Jestem za Konstantym, z drugiej strony jak chciałaś od zawsze Konrada to czemu nie? (tylko tu brakuje mi zdrobnień, które o ile pamiętam lubisz). Dla dziewczyny podobaja mi się najbardziej Kornelia, Marcelina i Łucj(na równi), zaś Ula mniej, ale znów-jeśli od zawsze ja chciałaś to czemu nie?
  • humbelina 12.04.19, 20:56
    Widzisz, z tymi zdrobnieniami jest tak, że lubię. Jednak są takie imiona, które nie muszą ich mieć np Konrad czy Kornelia wink
  • meggan79 12.04.19, 21:36
    Kornelia to Nela i wszystkie pochodne albo Kora,zdrobnien jest wyjatkowo sporo
  • humbelina 13.04.19, 06:30
    Moja Kornelia nie byłaby ani Korą ani Nelą, mogłaby być Korcią ewentualnie wink
  • ilia.1 12.04.19, 21:01
    Wszystkie rozważane imiona są moim zdaniem bardzo ładne. Osobiście wybrałabym: Konrada, Gabriela, Konstantego, Kornelię lub Łucję.
  • hanna.konstancja 13.04.19, 10:09
    Gratuluję Ci najserdeczniej na świecie smile ! Niech rozwija się cudnie.
    O imieniu dla chłopca się nie wypowiem, tak jak o kwestii równouprawnienia w nadawaniu imion (czy ustąpić Mężowi czy trzymać się twardo swojej wersji ), bo my jesteśmy specyficzną rodziną i zaraziłam Tomka swoimi poglądami . Jeśli zaś doczekacie się trzeciej dziewczynki ( zazdrość ! ) to mój głos na Marcelinkę. Kochałaś kiedyś to imię, a moim zdaniem jest najładniejsze z proponowanych. Łucja - klasa, plus za to, że nie rymuje się z Antoniną ( ale to, że nie lubię rymowanek w zestawach to tylko moje zboczenie ). Kornelia ładna, ale trochę banalna i przewiduję duży wzrost jej popularności widząc jak kolejni znajomi się na nią decydują. Cieszyłaś się, że Basia jest rzadsza od Tosi i jeśli ma to dla Ciebie duże znaczenie to naprawdę z Łucją spotykam się najrzadziej, właściwie znam tylko jedną dziewczynkę. Jednak uczciwie przyznaję, że rankingów nie śledzę, w pamięci mam tylko pierwszą 20, której chciałabym bardzo uniknąć - rozpaczam w związku z wysoką pozycją Laury i Antoniny. Humbelino, a co z Ulą i Tereską? Rezygnujesz z nich jednak ?

--
    "Talenty trzeba chronić, chwastom wszędzie łatwiej "

www.facebook.com/photo.php?fbid=315420735908554&set=t.100023218905147&type=3&theater
  • humbelina 13.04.19, 14:53
    Jeśli chodzi i Kostka to nie jest kwestia ustąpić czy nie,bo Kostek to była moja propozycja, która została.zbyt entuzjastycznie przyjęta przez męża wink A teraz sama nie wiem czy słusznie go zaproponowałam w ogóle wink Jesteśmy typowym kooperacyjnym malzenstwem, więc nie mamy problemu z dogadaniem się w jakiejkolwiek dziedzinie zycia.
    To nasze wspólne dzieci więc akceptacja musi być z dwóch stron. Nie dopuszczamy opcji "chcę i nie obchodzi mnie, że Tobie się nie podoba" To nie my smile

Urszula to jedyne imię, które czuję, jednak troszkę mi przeszkadza to drugie imię starszej córki.

Teresa na pierwsze odpada, jeśli będzie Urszula to na 100% będzie Urszula Teresa.
    Niestety do Marceliny czy Kornelii Teresa już średnio pasuje
    Ech... Ciężka sprawa
    Nie spodziewałam się
  • hanna.konstancja 13.04.19, 21:39
    Nie, nie, to nie to, że u nas ja rządzę, a Tomek się tylko podporządkowuje smile . Ale na pewno nie jest też tak, że istnieje jakiekolwiek imię wobec którego pojawiłoby się wyraźne weto z Jego strony jeżeli dla mnie byłoby szczególne piękne i ważne. Często czytam na forum zdania typu : " marzę o nadaniu ( tu imię ), ale mąż w ogóle nie chce o tym słyszeć ". I wtedy rodzi się we mnie bunt, myślę sobie, kurcze, chodzisz w ciąży 9 miesięcy, uważasz na wszystko - nie chodzi o unikanie przeciążeń, używek czy konserwantów, ale o to, że martwisz się nawet czy Twoje myśli i lęki nie są teratogenne, potem rodzisz, jakby nie było w sporym dyskomforcie - i czego byśmy nie zrobili, inaczej nie będzie, tutaj równouprawnienia nie ma..A ON PO PROSTU NIE CHCE O TYM SŁYSZEĆ. Nie wiem co bym zrobiła otrzymując stanowczy komunikat, że nie ma zgody na imię, które szczególnie sobie ukochałam, nie wiem czy w ogóle możliwym jest, że nie wyczułabym ewentualności takiego zachowania zanim bym się z kimś związała i czy sprawy by zaszły tak daleko. To działa w dwie strony, ale chyba instynktownie wybrałam kogoś kto akurat nie ma fioła na punkcie imiennictwa wink . Silnie ze sobą współodczuwamy, ale też nie oszukujmy się - chłopak ma dużo lepszy charakter xD. Co do Uli - nie mogłaś przewidzieć, że urodzi Ci się kolejna córka, ba, może nawet dwie, tego się nie wie na pewno. Wszystkich imion córek naraz - włączając te drugie - będziesz używać tylko opowiadając komuś o tym jak się nazywają ( i to szczegółowo). Natomiast zwracać się do nich bezpośrednio będziesz już do końca życia, inni ludzie będą używać ich pierwszych imion. Szkoda odpuszczać wymarzone imię, w najgorszym razie można zmienić w urzędzie drugie imię starszej za pewną opłatą, ale o tym na pewno wiesz. Oczywiście nie w przypadku kiedy to imię stało się już integralną częścią jej osobowości i mocno się z nim utożsamia. Myślę, że większość ludzi mogłaby być zaskoczona, że to Ci przeszkadza, ale ja wiem, że takie sprawy mocno uwierają jeśli jest się pasjonatą i włożyło się mnóstwo serca w komponowanie zestawów imienniczych dla każdej z pociech. Widzisz - mi z kolei trochę jednak przeszkadza rym Marcelina - Antonina, choć Antonina, Barbara i Marcelina już mnie nie rażą. Ale i tak głos na Ulę jeśli znajdziesz sposób by pogodzić się z wiadomym stanem rzeczy, a jeśli nie to jestem za Łucją. Kornelia moim zdaniem nie dorównuje imionom starszych siostrzyczek.

--

www.facebook.com/photo.php?fbid=315420735908554&set=t.100023218905147&type=3&theater
  • humbelina 14.04.19, 15:22
    Dziękuję kiss
  • kocynder 13.04.19, 16:06
    Gratuluję i życzę wszystkiego dobrego.
    1. Niezależnie od twojej woli Bruno - MUSI być odmieniany z tym "dodatkiem", czyli
    m kto? Bruno
    d kogo? Brunona
    c Komu? Brunonowi
    b kogo? Brunona
    n kim? Brunonem
    msc Brunonie
    w ! Brunonie
    ... To jest powód, dla którego ja imię Bruno wykluczyłam. Bo o ile szalenie mi się podoba w tej wersji "krótszej" - to Brunon mi się nie podoba wcale. A odmiana, niestety, jest obowiązująca.
    2. Skoro Konstanty to "twój" typ, choć nie tak silny jak męża - myślę, że nikt tu nie "oddaje walkowera" - tylko osiągacie po prostu piękne porozumienie. Zawsze możesz dać Konrada na drugie. smile A Konstantego znałam jednego (poza, oczywiście, Gałczyńskim) - świetny chłopak!
    3. Co do dziewczęcego - to w "moim kręgu" Urszulka jest, niestety modna. Znam co najmniej cztery malutkie Ulki, a dwie (znane mi tylko ze słyszenia) mieszkają w tym samym bloku co ja! Więc albo to nietypowe zagęszczenie Ulek, albo też (niefortunnie) zaczyna się moda na to właśnie imię... Za to Marcelina jest prześliczna, kojarzy mi się z paryską pięknością, zadbaną, wcale nie przesadnie "zrobioną", tylko taką, która nic nie musi w celu podkreślenia tego, że jest piękna i która w idealnie dobranych ciuchach spaceruje letnim popołudniem po Polach Elizejskich, albo siedzi w jednej z maleńkich kafejek nad Sekwaną... wink Przy Kornelii jest duże ryzyko, że zdrobnień nie unikniesz i jednak zostanie Nelcią, czy Korcią. Jeśli lubisz - to ok, imię bardzo piękne w wersji pełnej.
    O Łucji wolę nie mówić, bo dwie nosicielki tego imienia które znałam - obie były fałszywymi, wrednymi i prostackimi babami z ambicjami i "pretensjami" do bycia "kimś więcej". Ale to nijak nie znaczy, że KAŻDA Łucja tak ma - tyle, że ja tego akurat imienia bym nadać nie mogła, a pochwalać mi trudno... smile
    Tak czy tak - masz jeszcze sporo czasu na decyzję. A może być i tak, że jak już zobaczysz swoje maleństwo - to będziesz po prostu WIEDZIAŁA, że to jest X, a nie Y. Mimo, że wcześniej X w grę nie wchodziło. smile

--
    Kocynder - w gwarze śląskiej słowo określa sytuację ciężką do ogarnięcia, którą ciężko unieść - a wszyscy myślą, ze to coś od "kotka"... 3smile
  • inga.a.m.r 13.04.19, 22:01
    Konstanty jest świetny, Tytus tez.
    Pozostałe imiona nie w moim guście, ale nawet ok.
    Dla dziewczynki popieram Urszulę, którą sama bardzo lubię. Jeśli to jest to imię, to nie zwracałabym uwagi na to, że starsza córka ma tak na II. Znam nawet rodzeństwo gdzie jest tak, że każda dziewczynka ma na II po starszej siostrze, więc tez się powtarza.
    Marcelinę mam wink i polecam, jedyny minus to rosnąca popularność.
    Kornelia jest super, Łucja tak samo. Ogółem wszystkie damskie imiona popieram.
    Życzę dużo zdrówka! smile

--
    https://www.suwaczki.com/tickers/wn68ys35ttttkjwk.png
  • dalenia 14.04.19, 12:36
    Konstanty super, sama mam go na liście, a mężowi się podoba, więc może kiedyś drugi syn zostanie Konstantym wink ale jeśli masz wątpliwości, to może faktycznie to nie będzie Kostek. Skoro przy żadnym męskim imieniu nie odczuwasz tej pewności, to może po prostu to będzie dziewczyna? wink
    Podoba mi się też Tytus, Cyprian i Kosma. Bruno niby okej, ale właśnie ta odmiana mi zupełnie nie pasuje. Konrad zawsze podobał mi się w pełnej wersji, ale zdrobnienia są według mnie fatalne. Gabriel to z kolei imię, które mi nie pasuje do nastolatka/młodego mężczyzny.

Nie odrzucałabym Uli. Mam wrażenie, że to TO imię. Cóż z tego, że starsza ma tak na drugie. Myślę, że nie warto z tego powodu rezygnować z faworytki. Pisalam już chyba, że Ula doskonale pasuje do imion starszych sióstr. Nie ma się co zastanawiać wink
    Marcelina też ładna, ale rym z Tosią by mi ją zdyskwalifikował. Niby tylko w pełnych wersjach, a Tosia i Marcysia już brzmią okej, no ale jednak chyba bym odrzuciła. Kornelia też nieszczególnie mi pasuje, ale za to Łucja jak najbardziej
  • humbelina 18.04.19, 08:08
    Dziewczęcych imion nie czuję jeszcze bardziej wink Konstanty zostaje.na 100% już nie szukamy dalej dla chłopaka smile
  • eleanor_tilney 14.04.19, 12:51
    Konrad kojarzy mi się trochę dresiarsko, trochę z latami 70-tymi i trochę ze zdrobnieniem Konio. Jestem wiec na nie. Gabriel zawsze brzmiał dla mnie zniewieściale, podobnie jak Julian. Bruno i Cyprian to moim zdaniem ładne imiona. Dla swojego dziecka rozwazalabym jednak Konstantego i Tytusa. Oba są świetne. Mam wrażenie, ze Konstanty wchodzi powoli do mainstreamu, podczas gdy Tytus pozostaje nadal niszowy. Patrząc na Twoje propozycje dla corki wydaje mi się, ze wolisz imiona już trochę osłuchane. Jeśli tak jest, to Konstanty to świetna opcja.
    Z dziewczyńskich nie pałam miłością do żadnego z podanych. Najbardziej podoba mi się chyba Urszula, wiec gdybym miała wybierać z tych czterech, wybrałabym właśnie ja.
  • humbelina 14.04.19, 15:26
    Inne propozycje napotkały weto męża, a ja też nie jestem aż tak strasznie ich pewna, żeby walczyć (gdybym była pewna, nie byłoby problemu, żeby przekonać wink ) Te wymienione przeze mnie to te, których jakoś szczególnie nie odrzucił, ale też swoich propozycji nie ma żadnych wink
  • gaudencja 14.04.19, 14:40
    Konstanty jest IMO świetny i ciekawszy od Gabriela.
    Tytus jest też świetną propozycją. Bruno to dokładnie to samo imię, co Brunon, tylko Brunon został zapisany w mianowniku razem z "n", które pojawia się w przypadkach zależnych w podręcznikowej odmianie imienia w wersji Bruno.
    Co do Konrada, to wielu osobom dziecięce i młodzieńcze plany co do imion przechodzą wraz z wiekiem, ale także wraz ze zmianami popularności - w tym popularności w określonych środowiskach - danego imienia. Dawniej np. chętnie nazwałabym córkę Julią, ale od 20 lat jest to dla mnie już zbyt popularne imię. Nie jestem pewna, czy planów młodzieńczych należy sie aż tak bardzo trzymać i czuć obowiązku żałowania, ze się ich nie spełniło wink Oczywiście czym innym jest, jeśli żal się pojawia samorzutnie.

Urszula jest klasycznym imieniem, ale bardzo mi się osłuchała, jest ogromnie popularna w najstarszych pokoleniach i mogłaby jeszcze trochę dac pobrylować innym imionom wink Z pozostałych byłabym za - w tej kolejności - Łucją, Marceliną i Kornelią, a każdą z nich bardziej niż za Urszulą.
    --
    "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
    (Walery Pisarek)
  • miraflores5 14.04.19, 16:43
    Wybrałabym Konstantego i, mimo popularności, Kornelię. Co to reszty-mogę się podpisać pod Gaudencją.
  • mamaitwinsy 16.04.19, 01:02
    Z męskich Konstanty jest według mnie najlepszy.
    Tytus tez bardzo mi się podoba, reszta jakoś bez szału.
    Dla dziewczynki najbardziej podoba mi się Łucja i Urszula. Kornelia bardzo mi się podobała, ale u mnie ostatnio jakiś wysyp i trochę się znudziła, podobnie z Marceliną.

--
    https://lb1f.lilypie.com/WHzhp2.png
  • humbelina 16.04.19, 10:22
    Konstanty zostaje na 100% smile Teraz tylko kwestia dobrania drugiego imienia. Pierwsza myśl to był Konstanty Jeremi, ale chętnie rozważę inne opcje. Co proponujecie?
  • meggan79 16.04.19, 12:13
    Konstanty Gustaw, Konstanty Adam, Konstanty Bruno smile
    Konstanty Jeremi też fajnie, tylko dla mnie za bardzo jak J i K Przybora
  • dalenia 16.04.19, 12:41
    Konstanty Jeremi jest ok, choć to też kwestia nazwiska.
  • humbelina 17.04.19, 07:39
    Pomęcze jeszcze imiona dziewczyńskie bo nic się nie rusza w tym temacie.
    Jak Wam brzmi Kornelia Teresa i Marcelina Teresa ?
    Zależy mi na tej Teresie na drugie, a wg mnie w ogóle nie pasuje sad
  • inga.a.m.r 17.04.19, 12:05
    Brzmią całkiem dobrze wink
    Jednak mnie najbardziej podoba się Urszula Teresa.

--
    ADELKA
    MARCYSIA
    RÓŻA
    NINKA
  • humbelina 17.04.19, 14:50
    Chyba jednak zrezygnujemy z Urszuli. Żałuję, ale triche bez sensu powtarzać imiona sad Dlatego szukamy dalej, jednak nic nas nie łapie za serce.
  • inga.a.m.r 17.04.19, 18:08
    Skoro Wam przeszkadza powtarzanie imienia, to szukajcie dalej, ale może jak urodzi się córka to akurat będzie wyglądać na Ulę i zmienicie zdanie wink
    Kornelia Teresa i Marcelina Teresa tez są świetne, tutaj bardziej skłaniam się ku Kornelii, bo Marcelina rymuje się z Antoniną. Łucja odpadła? Fajnie pasuje do imion sióstr.
    Propozycje innych damskich imion:
    Felicja, Franciszka, Józefina, Aurelia, Stefania, Janina, Danuta, Dobrawa, Anatolia, Ignacja, Florianna, Michalina, Karolina, Matylda, Eleonora

--
    ADELKA
    MARCYSIA
    RÓŻA
    NINKA
  • humbelina 18.04.19, 08:12
    Florianna/Florentyna nie zostala zaakceptowana przez meza, a ja też jakoś o dziwo nie bylam jej pewna i nie nalegałam wink
    Reszta propozycji niestety nie albo dla.mnie albo.dla.meza
    Mamy przerobione wszystkie imiona i naprawdę pustka straszna. Łucja jakoś bez entuzjazmu zarówno u mnie jak i u męża.
  • meggan79 18.04.19, 10:41
    Ja coś czuję,że to jednak Ula(no albo Kostek),która chyba najlepiej brzmi z imionami Waszych córeczek. Ja mam na imie Małgosia Kasia, siostra Kasia plus imie mamy, a druga siostra Julia Małgosia i absolutnie nie mamy z tym powtarzani się imion żadnych problemów.
  • humbelina 19.04.19, 06:38
    Tylko, że my używamy tych imion, czasem zwracamy się dwoma do dziewczyn. Starsza zna i przedstawi się dwoma imionami bez zająknięcia. I to jest nasz największy problem. Co innego gdybyśmy tego imienia poza papierami nigdy nie użyli uncertain
    Ale tak, tylko Ulę czuję i bardzo chciałabym żeby tak miała imię 3 córka. Dlatego to takie trudne sad
  • meggan79 19.04.19, 08:57
    smileNo rozumiem, to tak jak my mówimy na Lilę czasem Lili May i na Różę Róża Anielka. Stad też jakoś instynktownie nie chciałam dać pierwszym dwóm córkom na drugie Róża(“bo za kwiatowo”) choć maż chciał chociaż na drugie,bo myślę,że podświadomie trzymałam dla trzeciej córeczkismile
    Macie jeszcze czas, trzymam kciuki za owocne negocjacje. I Melania i Rozalia sa ładne, wolę tę druga.
  • meggan79 19.04.19, 08:59
    Zreszta myślę, że gdyby pierwsza czy druga miały na drugie Róża, maż by i tak dla trzeciej bardzo! forsował Różę, i pewnie bym się zgodziła, ale pewności nie mam, więc Cię rozumiem, chcesz by każdy miał swój indywidualny “zestaw”.
  • humbelina 19.04.19, 06:41
    Mąż zaproponowal Melanię. Jeśli bardzo by nalegał mogłabym się zgodzić, ale nie ma miłości jakiejś szczególnej. Co sądzicie ?

I.jeszcze męczy mnie Rozalia, ale mąż kręci nosem.

Nie sądziłam, że przy trzecim dziecku będzie to takie trudne.
  • sulimira 19.04.19, 06:55
    Melania zupelnie nie w moim guscie. Rozalia na tak i dodam Felicje. A jak odbieracie imie Dobrosława- wiem, ze to nie z tej samej beczki, ale zdrobnienia sa fajne i jest to jednak staroswieckie imie jak Konstanty. Dodam Faustyne i Cecylie. Wydaje mi sie, ze ladnie pasuja do Teresy.
  • humbelina 19.04.19, 07:00
    Dobrosława to mój top5, ale mąż bardzo niechętnie, choć nie odrzucił stanowczo jak Adeli na przykład sad Narazie odpuścilam, ale jak nie znajdziemy nic co nas chwyci za serce, to będę wracała do mojej czołówki.
  • dalenia 19.04.19, 11:27
    Bardzo lubię i Rozalię, i Melanię. Nawet chyba wolę te dwie od Kornelii i Marceliny.

Myślę jednak, że powinnaś odpocząć od tematu imion do momentu poznania płci. Może się okaże, że to jednak Kostek i niepotrzebnie teraz stresujesz się imieniem żeńskim? smile
  • hanna.konstancja 19.04.19, 12:08
    Humbelino smile . Nie obawiasz się trochę, że Rozalia to przelotna namiętność ? Melania jest bardzo ładna, ale skoro nie ma między Tobą a tym imieniem wielkiego uczucia to możesz później trochę żałować . Skup się na bezwzględnych faworytach, które żyją w Tobie od zawsze / dawna. Nie do końca wiem jak jest u Ciebie naprawdę z tą Łucją. Wymieniłaś ją na początku jako jedną z alternatyw wśród silnych rywalek, ale w późniejszych Twoich wypowiedziach chyba się nie powtarzała. Dla mnie przejawia na jej korzyść mnogość zalet - jest wdzięczna, wciąż nieczęsta, pasuje do imion Twoich Dziewczyn i nie rymuje się z nimi ani nie dubluje ich drugich. Mi też Koleżanki tu na forum doradzały nie kombinować dalej tylko zostać przy Róży z jednym z drugich imion, które przyszły do głowy najpierw. Tyle, że u mnie to jest niewykonalne xD Jasne, najrozsądniej byłoby poczekać do ujawnienia się płci Dzidziusia. Ale jakże trudno się powstrzymać smile .

--

• gaudencja 19.04.19, 15:58
    Mnie się Melania podoba, najbardziej z dotychczasowych wspólnych opcji. Jeszcze bardziej - Dobrosława.
    --
    De gustibus...
  • miraflores5 21.04.19, 20:01
    Podpisuję się pod Dalenią, wolę Rozalkę i Melanię od Kornelii i Marceliny, choć Kornelka też śliczna a i Marcelinka nienajgorsza.Odrzuciłabym Urszulę-jakoś nie lubię, a Ulki, które znałam ...były jakieś dziwne.
  • humbelina 24.04.19, 15:59
    Melania odpada. Nie czuję jej.
    Szukamy dalej.
    Oby to był Kostek wink
  • dalenia 24.04.19, 23:13
    Kiedy będziecie znać płeć?
  • humbelina 25.04.19, 10:06
    Myślę, że na kolejnej wizycie w połowie maja wink 18 tydzień więc już powinno nam pokazać co ma między nogami wink

Przewalkowalismy chyba wszystkie imiona po 20 razy i nic. Czujemy tylko Ulę, więc chyba będzie musiała zostac. ( Choć oboje liczymy na Kostka wink )

• hanna.konstancja 28.04.19, 07:48
    Jestem zachwycona! Jak wiesz Ula nie jest moim ukochananym imieniem, ale wyczułam, że siedzi w Tobie mocno. Iść za głosem serca to postawa, choć jakże trywialnie brzmi brzmi ta fraza. Ula do Was pasuje, drugie imię Tosi (bo to Jej imię prawda?czy Basi?) naprawdę można zmienić jeśli nie ma jeszcze w zwyczaju przedstawiać się drugim imieniem i nie jest z nim bardzo zżyta. A jeśli jest to olać sprawę , moja młodsza siostra też ma drugie imię po mnie i jest z tego powodu dumna, a mi miło, że zostałam uhonorowana w tak wzruszający sposób . Kostek jest świetny, a Ula stworzona jabby dla Ciebie i Twoich dziewczyn, będzie pięknie i niebanalnie brzmiała w zestawie <3.

--

• hanna.konstancja 28.04.19, 08:21
    Właśnie doczytałam, że Twoja córeczka przedstawia się tym imieniem (drugim), przepraszam,ale dziś jakoś nie ogarniam. Tak, sytuacja jest trochę skomplikowana, bo nie zmienisz imienia córeczki jeśli bardzo się z nim utożsamia. Zapytaj się Jej przede wszystkim czy najmłodsza może nosić jej drugie imię, bo bardzo je kochasz, aż tak bardzo, że chcesz je nadać drugi raz .A moje Twoje Dziewczyny mają jakieś ciekawe propozycje? Ja byłam dumna jak pozwolili mi 18 lat temu wybrać Marię dla młodszej siostrzyczki. Notabene Laura i Maria też by pasowały, ale są w pierwszej dwudziestce - nie na szczycie, ale jednek sad

--

• hanna.konstancja 28.04.19, 08:23
    * a MOŻE Twoje dziewczyny" przepraszam, literówka.

--

• humbelina 29.04.19, 07:11
    Póki co jedna jeszcze nie mowi, więc tylko starsza mogłaby coś zasugerować. Nie pytam bo czuję, że byłyby to imiona ulubionych koleżanek z przedszkola np Julka, Zuzia, Waneska, Elizka itd.. wink
  • humbelina 26.04.19, 07:25
    A gdybym tak poprosiła Was kobietki o Wasze propozycje bez brania pod uwagę moich preferencji ?
    Takie Wasze 3 najmocniejsze typy? Caly czas mam nadzieję, że coś przeoczyłam, czyjegoś uroku nie dostrzegłam.
    Tylko dziewczyńskie, bo Kostek już jest pewniakiem. Popularność nie ma już większego znaczenia choć pierwszej 5 wolałabym uniknąć wink

• meggan79 26.04.19, 11:11
    Moje typy dla czwartej córki to (ustawione w kolejności):
    Matylda,Klara,Klementyna,Adelajda,Marcelina,Kornelia,Michalina,Łucja,Jaśmina....sporo tegosmile
    Jeszcze gdzieś tam w tle męża Karolina i Helena.
    Cieszę się,że maż był stanowczy co do Róży bo z Róży Anielki jesteśmy zadowoleni, a tak jak widać miałam dużo pomysłów i miałabym problem z wyborem jak i Wy macie, ale trzymam kciuki za Kostka albo za właściwy dziewczęcy wybór!
  • gaudencja 26.04.19, 21:05
    Proszę smile Celestyna, Marcjanna, Eleonora
    --
    Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
    (Jarosław Olesiak)
  • humbelina 27.04.19, 10:19
    Marcjanna dawno temu była brana pod uwagę.
    Celestynę rozważam na drugie smile
  • hanna.konstancja 28.04.19, 08:06
    Marcjanna zdecydowanie,jest ( byłaby mocnym typem u mnie ). Niestety czekam na jedną córkę i obawiam się, że jestem za stara by doczekać się drugiej . Marcjanna nie rymuje się z Antonią jak Marcelina, ale..jak już mówiłam lepiej nie bawić się w przelotne fascynacje, albo imiona, których mamy na liście wiele ale nie stoją na podium,
    Moje ulubione imiona wszyscy już chyba znają : Róża (której Ty chyba nie lubisz), Laura( niestety w pierwszej 20), Aurora, Leandra , Nina (skrótowe, ale i tak przepadam), Flawia i odjechane - Andromeda. Tylko, że wśród tych imion nie ma żadnego, które pasuje do imion Twoich Córeczek, no może oprócz Róży, ale skoro Ci nie leży to nic na siłę.
    Teraz 3 z niewymienionych przez Ciebie, a które moim zdaniem pasują:
    -Marianna
    -Franciszka
    -Aurelia

--

• humbelina 29.04.19, 07:09
    Różę uwielbiam i jest rozważana na drugie. Na pierwsze odpada ze względu na zbyt roślinne nazwisko wink Stąd próba zamiany na Rozalię.
    Franciszka mi się podoba bardzo, miałam nadzieję, że może uda się przekonać męża, jako, że na początku chciał Franka, jednak odmowa zdecydowana więc nie naciskam. Marianna to drugie imię młodszej smile Aurelia gdzieś tam się pojawiła w propozycjach, narazie nic więcej. Laura była bardzo wysoko u mnie przez większość życia, jednak odkąd stała się dość popularna z listy została wykreślona. Marcjanna była rozważana dekadę temu (albo i dalej) dziś już nie bierzemy jej w ogóle pod uwagę.
  • inga.a.m.r 27.04.19, 14:56
    Franciszka, Melania, Marcjanna, Felicja, Stefania i duuuużo więcej wink

--
    ADELKA
    MARCYSIA
    RÓŻA
    NINKA
  • sulimira 27.04.19, 23:05
    Nawoja, Kalmira, Sulimira.
  • sulimira 29.04.19, 23:58
    Z pochodzenia obcego uwielbiam Olimpie, Anaksandre, Eulalie, Eudoksje, Florentyna, Kasja, Celina, Danuta
  • vanilde 28.04.19, 13:22
    Ciężko podać mi 3. Podam trochę więcej wink
    Marianna, Helena, Róża, Łucja, Klara

Myślę, że z tych imion Marianna pasuje najlepiej, a z imion podanych przez Ciebie świetnie pasuje Urszula. Obawa związana z powtarzającym się imieniem jest moim zdaniem nieracjonalna.
  • humbelina 29.04.19, 11:58
    Piękne imiona podajesz
  • eleanor_tilney 30.04.19, 09:36
    Konstancja, Idalia, Wanda, Ludwika, Cecylia
  • humbelina 30.04.19, 11:32
    Gdyby tylko Konstancja miała jakieś fajne zdrobnienie to czemu nie.
  • paula.anna 30.04.19, 12:26
    humbelina napisała:

> A gdybym tak poprosiła Was kobietki o Wasze propozycje bez brania pod uwagę moi
    > ch preferencji ?
    > Takie Wasze 3 najmocniejsze typy?

Trudno mi wybrać tylko 3 wink
    Felicja, Stefania, Eleonora, Rozalia, Marianna, Estera (Matyldę mam).

Szkoda, że tylko żeńskie, męskie typy też mam fajne big_grin.
    --
    pink stinks
    Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
  • humbelina 30.04.19, 18:51
    Casting na męskie mamy już zamknięty wink
  • humbelina 15.05.19, 08:07
    Szok i niedowierzanie. Jednak 3 dziewczyna, choć ja wciąż mam nadzieję, że wyrośnie tam co powinno, żeby moje dziecko mogło zostać Konstantym Jeremim wink

Wróciliśmy do imion, które odrzuciliśmy, dodaliśmy nowe i znów część odrzuciliśmy.
    Na placu boju zostają już tylko
    Marcelina, Emilia, Urszula i Gabriela.

U męża na pierwszym miejscu jest Gabrysia, potem Emilia, Urszula i na bardzo szarym końcu Marcelina.

U mnie na pierwszym Urszula, potem Marcelina, Gabrysia i Emilia na równi.

Ratujcie! Jestem załamana.
  • sulimira 15.05.19, 09:34
    Gratulacje! Urszula!
  • kocynder 15.05.19, 10:41
    Kolejna panna? smile Super! A co do imion:
    1. Urszula - jak już pisałam: w moim kręgu małych Ulek jest zatrzęsienie, osobiście znam co najmniej cztery, a kolejne dwie mieszkają w moim bloku. Być może to nietypowe zagęszczenie, ale może tez świadczyć o "zwyżce" tego imienia w rankingach popularności - ja bym nie chciała, żeby moja córeczka była "fefnastą" Julcią w klasie... wink
    2. Marcelina - pięknie. Dawałabym "w ciemno". Nie zbyt modne, ale i nie jakieś udziwnione, żeby się dopytywano "Ale jak?!". Imię eleganckie, miękkie, ale bez "śliskości" Eulalii czy Lilianny. Dla mnie - idealne.
    3. Gabriela - ładnie. Jedyne ryzyko, że nie uniknie zdrobnienia Gaba, które jest po prostu brzydkie. sad
    4. Emilia - jak wyżej. Bardzo ładne w wersji pełnej, ale ogromne ryzyko, że nie uniknie "Emila". sad
    Także gdyby to było głosowanie - to ja bym oddała głos na Marcelinę. smile

--
    Kocynder - w gwarze śląskiej słowo określa sytuację ciężką do ogarnięcia, którą ciężko unieść - a wszyscy myślą, ze to coś od "kotka"... 3smile
  • humbelina 15.05.19, 11:29
    Z małą Ulą spotkałam się tylko u dalekich znajomycych i z jedną w wirtualnym świecie. Więc albo u mnie wyjątkowo jest niemodna, albo u Ciebie wyjątkowo modna wink Co do Gaby, nam to zdrobnienie akurat nie przeszkadza, a nie sądzę żeby ktoś poza koleżankami w szkole tak się do Gabrysi zwracał, więc słyszeć tego nie będę smile Nie jest to oczywiste zdrobnienie jak Gosia od Małgorzaty, której uniknąć byłoby trudno. Mnie Gabrysia przekonuje piękną pełną formą i zdrobnieniem Gabrynia, którego pewnie bym używała głównie.
    Emili nie znoszę, ale może będzie szansa edukować ludzi, wymawiając konsekwentnie EmiLIA wink Tu odstrasza popularność, ale Emilka, Emi itd są przeurocze.
  • rosalindamaria 15.05.19, 12:20
    Mnie się podoba Gabriela i Urszula. Bardzo lubię imiona, które mają dużo ładnych fajnych zdrobnień, a w pełnej formie są eleganckie i pasują do dorosłej kobiety 😊
    Miałam koleżankę, która chciała być nazywana Emilą i tak do niej mówili. Do innych Emilia albo Emilka.
    Marcelina mi się nie podoba. Nie wiem czemu, ale wydaje mi się taka twarda, poza tym ostatnio zrobiła się tak popularna jak Michalina.
    Oboje z mężem czujecie Urszulę ? To może Ula ? 🤗
  • rosalindamaria 15.05.19, 12:23
    Urszula Teresa. Bardzo ładnie 💜
  • miraflores5 15.05.19, 16:26
    Marcelina z tych, ewentualnie Emilia. Z Urszulą i Gabrielą dałabym sobie spokój.
  • miraflores5 15.05.19, 16:29

A czemu nie Teresa na pierwsze? Nie wiem jak do nazwiska, ale do Tosi i Basi pasuje idealnie. Szkoda, że zrezygnowaliście z Rozalii.
  • humbelina 15.05.19, 18:25
    Teresa na pierwsze nie przejdzie zarówno u mnie jak i męża. Rozalia odpadła u męża.
  • inga.a.m.r 15.05.19, 18:28
    Wybrałabym Urszulę, bo Marcelinę już mam wink
    Ewentualnie mogłabym nadać Gabrielę, ale jakoś nie podoba mi się żadna forma dla nastolatki.
    Emilia mi totalnie nie pasuje, dodatkowo popularna w moim otoczeniu, szczególnie nie cierpię formy Emila.

--
    ADELKA
    MARCYSIA
    RÓŻA
    NINKA
  • humbelina 16.05.19, 06:54
    Nastolatka to pewnie Gabi będzie wink Nam się akurat podoba.
  • gaudencja 15.05.19, 19:06
    Wybrałabym Marcelinę, ma słodkie zdrobnienie Marcysia i nie opatrzyła mi się w odróżnieniu od wszystkich pozostałych opcji.
    --
    "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
    (Walery Pisarek)
  • humbelina 16.05.19, 06:59
    A mnie właśnie trochę tak, mam dziecko w wieku przedszkolnym i nawet w grupie ma Marcelinę. O Uli nie słyszałam zadnej, więc prawdopodobnie w całym przedszkolu nie ma zadnej. To i plus i minus jednocześnie. Pamiętam Zosię czy Janka, którzy wyróżniali się bo mieli imiona z pokolenia naszych rodziców. Nie zawsze pozytywnie. Tosia nie będzie miała tego problemu, Basia natomiast jest tak moim zdaniem idealnie rzadka, a jednak jest szansa, że spotka swoją imienniczkę w przybliżonym wieku. Ula tu wydaje mi się właśnie zbyt rzadka u dzieci przy jednoczesnym byciu dość popularną w wieku jej babć.
  • meggan79 15.05.19, 20:28
    1.Marcelinka
    2.Ula
  • humbelina 16.05.19, 07:05
    Mąż zaproponował Liwię.
    Gdybym nie miała jeszcze córek mogłabym się zgodzić. Kiedyś nawet mi się podobała. Teraz jednak wszystkie imiona porównuje do imion córek i ciężko znaleźć takie, które będą podobnie funkcjonowały.

Co sądzicie o Liwii ?

Wróciłam do Dobrusi i gdybym mocno naciskała to.moglby ulec, nie odrzuca jej jakoś zdecydowanie.
    Sam też mocno proponuje Bogusię, ale tutaj ja mam opór. ( Jeśli już to Bogumilłę mogłabym rozwazyc, na pewno nie Boguslawę )

• gaudencja 16.05.19, 20:16
    Dobrosława podoba mi się oczywiście najbardziej. Bogusia też, a przecież Boumiłę można nazywać Boguchną albo Bogną, nie tylko Bogusią.
    Liwia - jak najbardziej. Liwia Antonina Barbara - to mogyby być imiona jednej dziewczynki.
    --
    De gustibus...
  • humbelina 17.05.19, 07:20
    Liwia Antonina super ! Ale jako imię siostry Antoniny czy Barbary jest za krótka. A nawet Basia, Tosia i Liwia mi nie brzmi sad

Samo brzmienie Bogusi mi się podoba, gorzej z pełną formą właśnie. Jeszcze niedawno podobała mi się Bogna bardzo, jednak poznałam pewną i.mam bardzo złe skojarzenia. A dwa, nie wiem czy niezbyt odważnie. Już nie te lata gdzie miało się więcej odwagi i w nosie opinię innych.
    Jesteś w stanie podać jakieś statystyki do tych Bogusiowych ?
  • sulimira 17.05.19, 07:44
    W ubieglym roku imie Bogumila bylo nadane 21 razy, Bogna 17, Boguslawa 4, Bogdana 3.
    Imie Bogumila jest najbardziej popularne w Polsce, w pierwszej setce : 56 289 nadan. Boguslawa 47 248, a Bogna ma 2 283 nadan. Bogdana 830, Bogda 227, Bohdana 144, Bogdanna 42, Boguchwala 15, Bohdanna 12 i Bogdanka 6.
  • humbelina 17.05.19, 08:15
    Wielkie dzięki kiss
  • sulimira 17.05.19, 00:06
    Dobrusia jest najpiekniejsza. Ja rowniez jakos Boguslawy nie czuje, ale Bogumila, Bogdana czy Bogna juz tak. Liwia podoba mi sie srednio i nie przebije Dobrusi.
  • masalahai 17.05.19, 15:04
    A Wiktoria? smile
  • humbelina 17.05.19, 15:59
    Zupełnie nie
  • humbelina 18.05.19, 08:49
    Dziękuję wszystkim za pomoc, mamy decyzję i czuję że to to w 100%. Jestem bardzo szczęśliwa i wreszcie spokojna.
    Moja trzecia córa to będzie Marcelina Idalia

Pozdrawiam
  • gaudencja 18.05.19, 12:43
    Świetnie. Brzmi pięknie smile

--
    Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
    (Jarosław Olesiak)
  • geraldine777 18.05.19, 14:04
    Gratuluję wyboru 😊
  • dalenia 18.05.19, 14:17
    Super wybór. Dużo zdrowia dla Was na resztę ciąży i koniecznie się pochwal, gdy Marcelinka będzie już na świecie.
  • miraflores5 18.05.19, 16:13
    Niezły wybór! Dużo zdrowia!
  • meggan79 18.05.19, 16:33
    Zaskoczyłaś mnie pozytywnie Idalia! Marcelina śliczna i zestaw też! Powodzenia i wytrwałości w decyzji😊😊
  • inga.a.m.r 18.05.19, 17:13
    Przepiękny zestaw! smile Moja jest Marcelina Letycja, musze przyznać, że Idalia świetnie pasuje na II.
    Życzę dużo zdrówka, daj znać, gdy Marcelinka będzie na świecie.

--
    ADELKA
    MARCYSIA
    RÓŻA
    NINKA
  • marianna4321 19.05.19, 11:53
    Gratuluje wyboru !!! Dużo zdrowia dla Ciebie i małej Marcelinki 🤗

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.