Dodaj do ulubionych

imiona męskie zakończone na -o

13.04.19, 18:00
Chciałam zapytać co sądzicie o imionach męskiech zakończonych samogłoską -o ?
Podobaja wam się, czy wręcz przeciwnie ? Nadałybyście takie imie swojemu synowi ? Mnie sie dawniej nie podobały, ale teraz zaczynam sie do nich przekonywać, chociaż są kłopoty z odmianą. Chłopcy o takich imionach wydaja mi sie łobuzersko-zawadiaccy wink
Edytor zaawansowany
  • humbelina 13.04.19, 19:18
    Bruno mi się podoba smile
  • niwius 13.04.19, 19:44
    Podoba mi się tylko Hugo, ale raczej nie nadałabym ze względu na odmianę.
  • chayah 13.04.19, 20:17
    Podoba mi się Bruno, mam też ciepłe skojarzenia do Mieszka smile

--
    https://www.suwaczki.com/tickers/3fum3ew155ny2tzb.png

https://www.suwaczki.com/tickers/armo3ew176678by8.png
  • sulimira 13.04.19, 23:53
    Uwielbiam. Bolko szczegolnie.
  • dasza_dm 14.04.19, 11:02
    Jeszcze Iwo smile
  • dalenia 14.04.19, 12:07
    Imiona typu Bruno, Iwo czy Hugo podobają mi się w teorii, ale bardzo przeszkadza mi powszechna skrócona odmiana. Dlatego też dla swojego syna rozważam Brunona z "n".

Słowiańskie imiona-zdrobnienia (typu Gniewko czy Zbyszko), podobają mi się, ale właśnie jako zdrobnienia. Wyjątkiem jest Mieszko, którego traktuje jednak jako pełne imię i w sumie go lubię. W ogóle lubię zdrobnienia zakończone na "-o", pisałam o tym ostatnio w jakimś wątku.
  • mrawka 14.04.19, 12:36
    U mnie w bliskim otoczeniu będzie chłopczyk o imieniu Faro. Właśnie ta odmiana jest trochę kłopotliwa i imię baaardzo oryginalne, ale zdrobnienia mi sie podobają - Faruś, Fareczek, Faronek - dla starszego Farek, Farko smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.