Dodaj do ulubionych

Imię dla syna

17.05.19, 14:32
Właśnie odkryłam to forum, a jestem w pierwszej ciąży. Będzie chłopiec 🤗
Oboje chcielibyśmy coś w miarę rzadkiego z fajnymi zdrobnieniami. Oto kilka naszych typów, może pomożecie wybrać ☺️
Wiktor- podoba mi się znaczenie, jest twarde, mocne, fajne w każdym wieku
Daniel- znam tylko jednego chłopca o tym imieniu, a jest ładne, melodyjne.
Edmund - propozycja męża, po jego dziadku. Pełna forma bardzo mi się podoba, ale boję się zdrobnień i tego, że to imię jest totalnie niszowe.
Marcin- imię fajne, bezproblemowe, bez głupich zdrobnień
Konrad - podobna sytuacja jak z Edmundem
Edytor zaawansowany
 • katmandu05 17.05.19, 17:26
  Konrad moim zdaniem jest zupełnie innym imieniem niż Edmund, nie powiedziałabym absolutnie, że będzie niszowe.
  Wiktor jest bardzo popularny (chyba w okolicy 15 miejsca na liście najczęściej nadawanych imion).
  Daniel i Marcin to były imiona popularne jakiś czas temu (obecni około 30 latkowie), więc aktualnie może nie nadawane najczęściej, ale w społeczeństwie funkcjonują jako powszechnie znane.

  Moim zdaniem najładniejsze z podanych to Edmund, ale ja właśnie najbardziej lubię imiona "niszowe" jak to określiłaś; ew. Daniel, ale to chyba dlatego, że mój chłop ma tak na imię. big_grin Pozostałe są okej, chociaż jak dla mnie bez szału.

  A może przypasuje Wam coś z tych imion: Tadeusz, Henryk, Witold, Jerzy, Stefan, Gustaw, Ryszard? To imiona nadawane na podobnym poziomie co Konrad, ciut rzadziej niż Daniel (wg rankingu z 2018), a chyba trochę mniej popularne wśród młodych ludzi (tych obecnych 30latków).
 • marianna4321 18.05.19, 09:04
  Chodziło mi z Konradem o to, że nie ma oczywistych zdrobnień, na jedynego znanego mi Konrada mówili „ Kondziu” . Edmunda zaczynam bardzo poważnie rozważać, przekonuje się do niego 😊
  Od Jerzego odstrasza mnie trochę nieciekawy Jurek, ale Jerzy, Jerzyk jest cudowny 😄
  Tadeusz odpadł, ale Stefan też jest do zastanowienia.
 • ilia.1 17.05.19, 17:55
  Osobiście wybrałabym Wiktora, Konrada lub Edmunda.
  Kilka sugestii imion: Teodor, Klemens, Henryk, Ksawery, Nikodem, Feliks, Olgierd, Maksym(ilian), Kornel, Eryk, Julian, Ludwik, Lucjan, Iwo, Konstanty, Bruno(n), Leon(ard), Leopold.
 • lina_miod 17.05.19, 21:23
  Leopold super i zdrobnienie Poldek też wg mnie genialne smile
 • marianna4321 17.05.19, 22:23
  Podoba mi się Leopold, jakoś zapomnieliśmy o tym imieniu. Teodor i Feliks też są bardzo fajni.
 • gaudencja 17.05.19, 22:30
  Poldek jest świetny, popieram smile
  --
  Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
  (Jarosław Olesiak)
 • chayah 19.05.19, 10:29
  Też popieram Poldka wink

  --
  Na każdym miejscu i o każdej dobie
  Gdziem z tobą płakał, gdziem się z tobą bawił
  Wszędzie i zawsze będę ja przy tobie
  Bom wszędzie cząstkę mej duszy zostawił
 • gaudencja 17.05.19, 18:14
  Witaj smile
  Wiktor raczej nie spełnia kryterium imienia w miarę rzadkiego - jest na 15 miejscu co do nadawalności wśród chłopców. Może zamiast niego spodobałby się Wam Witold?

  Marcin z kolei jest na 8 miejscu wśród imion męskich dla całej populacji - również nie jest w miarę rzadki wink choć obecnie nadawany nieco rzadziej.

  Daniel i Konrad były bardziej popularne wśród 20-, 30-latków, obecnie te imiona już nieco wychodza z mody. Nie są w moim guście, ale nieśmiało punkt przyznaję Kondarowi za tradycje z literatury romantycznej. Podobnym brzmieniowo i również literackim imieniem jest rzadszy od Konrada Kordian. Inna podobna brzmieniowo propozycja to Kornel.

  Edmund jest chyba najciekawszym wyborem spośród Waszych typów, zwłaszcza jeśli miałoby to być stosunkowo rzadkie imię. A czy nie macie także innych ciekawych imion rodzinnych w zanadrzu?

  Inne propozycje to - poczynając od 31 miejsca w aktualnym rankingu nadawalnosci imon męskich: Julian, Karol, Fabian, Ksawery, Kajetan, Błażej, Tobiasz, Emil, Mieszko, Teodor, Gustaw, Juliusz, Jeremi, Florian, Samuel. Czy coś Wam przypadkło do gustu?

  --
  Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
  (Jarosław Olesiak)
 • marianna4321 17.05.19, 22:28
  Bardzo Ci dziękuję 😊
  W takim razie Wiktor odpada całkowicie, nie miałam pojęcia, że jest tak popularny.
  Popularność Marcina, aż tak nam nie przeszkadza, bardziej chodzi mi o to żeby nie było po 3 dzieci w klasie o tym imieniu 😀
  Z takich imion rodzinnych, które brałam pod uwagę jest jeszcze Stanisław- Staś, Stasio, Staśko kocham, ale jest zbyt duża moda na to imię 😂 Edmund jest całkiem akceptowalny, ale też brak zdrobnień, ale nie mówię nie.
  Teodor jest faktycznie fajny, Jeremi i Fabian też do zastanowienia.

 • gaudencja 17.05.19, 22:34
  Edmund ma wbrew pozorom sporo zdrobnień, które pojawiały się na forum:
  Munio, Muniek, Mundek, Ed, Edmuś, Edmik, Mundzio, Mundzik, Enio, Edzik, Eduś. Ale Teodora, Jeremiego i Fabiana jak najbardziej nadal podtrzymuję smile
  --
  "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
  (Walery Pisarek)
 • sulimira 17.05.19, 23:06
  Proponuje Witolda zamiast Wiktora w takim razie- obydwa imiona sa twarde, silne i dobre w kazdym wieku. Podobne wydaje mi sie imie Teodor, Mieszko czy Zawisza. Edmund i Florian sa delikatniejsze i jezeli chodzi o skroty to Florek jest znacznie poreczniejszy.
 • maryann 17.05.19, 19:14
  Mam męża Wiktora i to imię wydaje mi się najciekawsze - o dziwo nigdy nie był Witkiem ani Witusiem tylko Wiktorkiem. Gdybym ja miala syna, nazwalabym go Tymoteusz - Tymek, Tymus, może nie jest rzadkie, ale też nie w pierwszej 10.
 • humbelina 17.05.19, 19:30
  Muszę być za Konradem, bo to imię siedzi we mnie całe życie wink
  Jest jednak całe mnóstwo pięknych imion, które będą na pewno rzadsze i bardziej niszowe, o ile o tym samym myślimy, mówiąc "niszowe".
  Moje propozycje dla Ciebie to Konstanty (Kostek), Kajetan, Kornel, Emil/Emilian, Tytus, Bruno, Cyprian, Cyryl, Florian, Jeremi/Jeremiasz, Joachim , Radomir, Witosław..
 • marianna4321 17.05.19, 22:30
  Pomyślimy nad Jeremim, Cyrylem i Florianem
 • lina_miod 17.05.19, 19:51
  Witajsmile Ja też właśnie odkryłam forum, szkoda, że dopiero w drugiej ciąży, ale w sumie dopiero teraz mamy problem z wyborem imienia.
  Z Twoich propozycji zdecydowanie no.1 u mnie to Edmund, ale jeśli nie do końca przemawiają do Ciebie jego zdrobnienia, to co powiesz na Eryka? Jest dźwięczne i mocne jak Wiktor, a na pewno mniej rozpowszechnione smile
  Oprócz tego moje pomysły to:
  - mocne, jak Twój Wiktor i Konrad, z dźwięcznym "R" jak Twój Marcin: Bruno, Borys, Cyprian, Dorian, Edgar, Gilbert, Igor, Ksawery, Maurycy, Marcel, Norbert, Leonard, Roger
  - melodyjne i spokojniejsze w klimacie Daniela i Edmunda: Eliasz, Felicjan, Flawiusz, Gaweł, Lucjan, Leon, Olaf, Jonatan, Juliusz, Milan, Modest, Natan, Tycjan, Walenty
 • marianna4321 17.05.19, 22:33
  Bardzo dziękuje za odpowiedzi - jeszcze raz wszystko przemyśle, padło wiele imion o których zapomnieliśmy kompletnie 😀
 • marianna4321 17.05.19, 22:36
  Mamy już dziewczynkę Konstancję Laurę i jest trochę problem ze zdrobnieniami, choć zestaw śliczny. 😘 Dlatego chciałabym znaleźć coś równie ładnego.
 • penelope.ia 17.05.19, 22:55
  Edmund będzie wspaniale pasował do Konstancji! Rozważacie jakieś drugie imię ? Edmund Stanisław brzmi bardzo ładnie moim zdaniem, a z tego co kojarzę oba imiona występują w Waszej rodzinie
 • marianna4321 18.05.19, 07:12
  Właśnie ja nie planowałam drugiego imienia, sama mam i nie używam. Ale mąż nalega i w sumie chyba faktycznie będą 2, Stanisław jest do rozważenia na drugie.Mnie popularność aż tak nie przeszkadza, ale to główne kryterium męża, dlatego na pierwsze na pewno nie będzie 🤗
 • humbelina 18.05.19, 08:53
  Piękny zestaw, Konrad nie będzie pasował wink Szukałabym czegoś co będzie brzmiało równie pięknie w całości jak właśnie Konstancja Laura.
 • geraldine777 18.05.19, 14:11
  Bardzo, bardzo podoba mi się Konstancja Laura. 💜
 • marianna4321 18.05.19, 13:58
  Jestem zachwycona waszymi propozycjami 💚Wiele się nam podoba, ale szczególnie przypadł nam do gustu Teodor i Leopold, a to imiona o których oboje zapomnieliśmy. Widzę, że dużo osób też dobrze odbiera Edmunda. Na dzień dzisiejszy chyba będziemy wybierać z tej trójki- Edmund, Leopold, Teodor. Te imiona jakoś najbardziej nam przypasowały, każdy w domu ma swojego faworyta i każdy innego 🤗
  Jestem ciekawa co myślicie? Wybór coraz trudniejszy...
 • lina_miod 18.05.19, 14:15
  Jak dla mnie no.1 Leopold, bo i w pełnej wersji prezentuje się świetnie i ma od groma sympatycznych zdrobnień smile Gdyby jeszcze tylko fajnie brzmiał z nazwiskiem to mój faworyt, ale pozostałe dwa typy także bardzo ciekawe i na pewno doceniłabym u kogoś inwencjęwink
 • dalenia 18.05.19, 14:26
  Wszystkie trzy świetne. Teodor to jeden z moich top 5, mocny kandydat na imię dla drugiego syna. Nieśmiało myślę też o Leopoldzie, tylko tu mi jakoś mniej pasują Poldkowe zdrobnienia. Są okej, ale wolę te Teosiowe. Edmund natomiast też bardzo pasuje mi brzmieniowo, zdrobnieniowo chyba podobnie jak Leopold. U mnie jednak odpada przez osobiste, rodzinne skojarzenia z pewnym Edmundem.

  Swój głos egoistycznie oddam na Leopolda lub Edmunda, żeby mi się Teodor za mocno nie spopularyzował wink ale czego byście nie wybrali to będzie ładnie i niebanalnie.
 • gaudencja 18.05.19, 17:17
  smile
  Łamałabym się jednak między Leopoldem a Teodorem, nie wykluczając Edmunda, z uwzględnieniem najlepszego dopasowania do nazwiska.
  --
  Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
  (Jarosław Olesiak)
 • humbelina 18.05.19, 17:43
  Dla.mnie z tej trójki zdecydowanie Teodor.
  Leopold o ile nie byłby Poldkiem mógłby tez być.
 • djboruta 18.05.19, 19:55
  Dla mnie numer jeden to Leopold <3 piękne imię, super pasuje do Konstancji. Ale pozostałe dwa też świetne.
 • sulimira 18.05.19, 22:49
  Najbardziej podoba mi sie Teodor, ale kazde imie jest ladne wiec w sumie, ktore najlepiej pasuje do nazwiska...
 • meggan79 19.05.19, 08:36
  1.Teodor
  2.Leopold
  3.Edmund
  A do imienia siostry(Konstancja jest cudna, może Kosia jako zdrobnienie(?))najbardziej pasuje Leopold
 • rosalindamaria 19.05.19, 10:54
  Jak dla mnie
  1. Leopold
  2.Edmund
  3. Teodor
  Myślisz nad drugim imieniem ?
 • marianna4321 19.05.19, 15:40
  Bardzo wszystkim dziękuje za takie zaangażowanie i pomoc. Termin za miesiąc, a my byliśmy w lesie i ja zaczęłam już panikować ☺️. W rekordowym tempie znaleźliśmy imię dla naszego wymarzonego syna. W końcu mogę się w pełni zrelaksować.
  Chłopiec będzie się nazywał Leopold Wiktor 💙
 • gaudencja 19.05.19, 19:52
  Świetnie, brzmi rewelacyjnie smile A jakie piękne ma zdrobnienie! Daj znać, jak już synek będzie na świecie smile

  --
  Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
  (Jarosław Olesiak)
 • dalenia 19.05.19, 20:46
  Przepięknie! Koniecznie się pochwal, gdy będzie już na świecie. A tymczasem spokojnej i zdrowej ciąży oraz pięknego rozwiązania!
 • chayah 19.05.19, 21:16
  Pięknie!... Gratuluję wyboru!...
  Bardzo podoba mi się imię Leopold. Miło mi się kojarzy wink
  Pochwal się, gdy synek już się urodzi smile

  --
  Na każdym miejscu i o każdej dobie
  Gdziem z tobą płakał, gdziem się z tobą bawił
  Wszędzie i zawsze będę ja przy tobie
  Bom wszędzie cząstkę mej duszy zostawił
 • meggan79 19.05.19, 21:17
  Super, Leopold jest świetny i do tego plusem jest,że nadal rzadko nadawany(mój maż czasem na naszego Leonarda mówi Leopold). A Konstancja i Leopold to wyjatkowo cudny zestaw dla rodzeństwa.
 • marianna4321 19.05.19, 21:28
  Dziękuje 😍 to imię zawdzięczam wam, ktoś je zaproponował na forum i od razu jakoś mi przypasowało. Na szczęście mamy z mężem podobny gust 🤗
 • gaudencja 20.05.19, 20:28
  Pod względem podobnego gustu z mężem jesteście w naprawdę świetnej sytuacji smile
  --
  Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
  (Jarosław Olesiak)
 • dalenia 21.05.19, 16:17
  To zupełnie jak ja z moim. Mamy imiona dla córki i syna, które czekają teraz na wykorzystanie (trzymajcie kciuki, może już wkrótce wink) - aż czasem mi szkoda, że ominęły mnie te wszystkie debaty i wybory, tak łatwo nam poszło wink
 • meggan79 21.05.19, 18:19
  Trzymamy kciuki! I podziel się imionami☺️☺️
 • cyprysiowa 22.05.19, 15:26
  Czyżby Józefina i Wincenty?
 • paula.anna 23.05.19, 07:03
  Cieszę się, że tak łatwo dokonaliście wyboru.
  Teraz możesz spokojnie rozkoszować się dziewiątym miesiącem ciąży 😀.  --
  pink stinks
  Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
 • lina_miod 19.05.19, 21:29
  Piękne imiona obojga rodzeństwa, gratulacje wyboru smile
 • sulimira 20.05.19, 02:07
  Swietnie, ze wybor dokonany i taki ladny ladny zestaw. Zycze spokoju i zdrowka!
 • rosalindamaria 22.05.19, 13:05
  Gratulacje, super wybór 😍 Bardzo ładne, niecodzienne imię
 • indoo 22.05.19, 13:30
  Ślicznie
 • matkaczweorkidzieci 24.05.19, 02:39
  Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
 • rosalindamaria 24.05.19, 07:03
  Najgorsze to jest twoje zachowanie. Każdy normalny rodzic wybiera najładniejsze dla niego imię... Nie ma się potem co dziwić, że dzieci wyśmiewają rzadkie imiona jak taki „przykład” idzie z góry. A wyzywanie ludzi od idiotów, tylko dlatego, że wybrali imię które nam się nie podoba jest już zdecydowanie poniżej pewnego poziomu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.