19.05.19, 12:15
Czytam właśnie "Dziennik syberyjski" Juliana Sabińskiego. Był to Polak zesłany na Sybir w XIX wieku. Pisze on o rosyjskim dziecku imieniem Lolo
"(...)zdrobniale z rosyjskiego Łolij, po naszemu Loliusz (...)".
Co Wy na to? Nigdy nie słyszałam ani o Loliuszu ani o rosyjskim Łoliju....
Edytor zaawansowany
  • niwius 19.05.19, 15:11
    Jakieś trudne to w wymowie.
  • gaudencja 19.05.19, 20:11
    Nieznane jest mi takie imię, i po polsku, i po rosyjsku.
    --
    Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
    (Jarosław Olesiak)
  • miraflores5 20.05.19, 03:51
    Też nie słyszałam. A Lolo to zdrobnienie w Polsce od Karola, we Francji od Laurenta oraz-co-gorsza-od jego żeńskiej formy czyli Laurence-dla mnie takie zdrobnienie w odniesieniu do dziewczyny to koszmar. Jest hiszpański błogosławiony Manuel Lozano Garrido zwany Lolo. Nie wiem, jak Lolo ma się do Manuela.
  • dasza_dm 20.05.19, 15:42
    Wspomniany przeze mnie autor również na swojego syna mówi Lolo - syn ma na imię Olgierd.
  • miraflores5 21.05.19, 19:37
    Olgierd-Olo-Lolo. Może chłopiec zamiast Olo mówił Lolo w pierwszych latach życia no i zostało. A (E)Manuel za granicą to Manu przecież...
  • chayah 20.05.19, 16:33
    Ja też nigdy nie słyszałam o tym imieniu. Za to słyszałam o imieniu Lolia albo Lollia - zetknęłam się z nim w książce historycznej (a może w Internecie?) i od niedawna chodzi mi po głowie wink

--
    Na każdym miejscu i o każdej dobie
    Gdziem z tobą płakał, gdziem się z tobą bawił
    Wszędzie i zawsze będę ja przy tobie
    Bom wszędzie cząstkę mej duszy zostawił
  • dasza_dm 21.05.19, 22:14
    Autor ma również dwoje innych dzieci: syna Ziemowita zwanego "Zizi" i córkę Hemildę zwaną "Hemi".
  • gaudencja 22.05.19, 01:10
    O Hemildzie nigdy wcześniej nie słyszałam.
    --
    "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
    (Walery Pisarek)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.