Dodaj do ulubionych

Zdrobnienia

26.05.19, 19:56
Nie tylko pełne imiona odchodzą do lamusa, ale i zdrobnienia. Chyba teraz nikt nie woła na Annę Andzia. Kiedyś było to bardzo popularne zdrobnienie.
A Wiktoria? Wróciła do łask po latach niebytu. A zdrobnienie Wikta nadal w tym niebycie pozostaje.
Mania, Mańka, Maniusia-chyba tylko na bohaterki seriali, nie na prawdziwe Marie.
Edytor zaawansowany
  • maryann 26.05.19, 22:36
    Ja mam na imię Maria i nigdy nie bylam Mania. Jednak jest u nas na osiedlu trzylatka Marysia, na którą mama zawsze woła Mania
  • gaudencja 26.05.19, 23:57
    Znajoma Marianna jest Manią.

--
    De gustibus...
  • humbelina 27.05.19, 08:07
    A to nie jest oczywiste zdrobnienie od Marianny ? Zawsze byłam o tym przekonana
  • meggan79 27.05.19, 09:09
    Ja też Marianna-Mania
    Znajoma nastolatka bywa też Marianka
  • angelina7-83 27.05.19, 19:23
    Znajomi na córkę Marię mówią Mania. Jak się ma wśród znajomych dużo Ann to i musi się trafić i Andzia by je rozróżnić. Znajoma Anna (40+) jest właśnie Andzią.
  • karola1705 30.05.19, 00:12
    Znałam w gimnazjum (daaawno temu big_grin ) Martynę, na którą mówiono Mania/ Mańka. Gdy jakiś czas temu pracowałam w żłobku to sama na małą Martynkę zaczęłam wołać Mania. Zdrobnienie się przyjęło, rodzicom nie przeszkadzało, dziecku też nie wink Na Marysię w przedszkolu często mówimy Marynia.
  • niwius 30.05.19, 18:19
    W pokoleniu mojej babci Julia była często zdrabniana do Ulki. Teraz Ulka chyba tylko z Urszulą się kojarzy.
  • gaudencja 30.05.19, 21:36
    Myślę, że mogło to mieć związek z Ulianą = Julianną.
    --
    De gustibus...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.