Dodaj do ulubionych

Imiona - egzamin predyspozycji językowych LO

29.05.19, 14:11
W poniedziałek pisałam egzamin językowy do liceum. Oczywiscie, oprócz zadań najbardziej interesowały mnie imiona smile
(roczniki 2003-2004-2005)
Jest to szkoła dwujęzyczna, więc było naprawdę MULTUM zagranicznych imion, głównie o azjatyckim, wschodnim i latynoskim brzmieniu (chociaż o brzmieniu angielskim, tak nazwiska też, się zdarzały). JEDNAK wyłapałam kilka interesujących imion, (nie)typowo polskich
Żeńskie
-Telimena
-Bibiana
-Faustyna
-Dwie Aniele (w tym roczniku - nietypowo)
-Wanda
-Anastazja x3 (nazwisko polskie, ale nie wiem jak drugi rodzic...)
Męskie
-Fryderyk
-Benedykt
-Seweryn
-Jędrzej
-Zbigniew

Oczywiscie było multum Julii, Aleksander,Weronik, Wiktorii, Oliwii, Zuzann, Maj, Jakubów, Kacprów, Szymonów... Zasmuciły mnie dwie Nele (nazwiska polskie)
Edytor zaawansowany
  • miraflores5 29.05.19, 17:37
    Telimena, odważnie. Podobają mi się Aniele, Wanda, Fryderyk.
  • maryann 30.05.19, 22:31
    Sasiadka mojej siostry niedawno urodzila Telimene zdrabniana do Teli, Telci. Imię samo w sobie nie jest złe, ale kojarzy się jednoznacznie z Telimena z Pana Tadeusza, to jest metka, którą bedzie trudno odkleic.
  • gaudencja 30.05.19, 23:07
    Może właśnie o to chodziło? Jeśli imię jest zaczerpnięte z "Pana Tadeusza", trudno się dziwić, że budzi skojarzenia z "Panem Tadeuszem".

--
    Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
    (Jarosław Olesiak)
  • chayah 29.05.19, 20:09
    Hansha, fajny wątek, ostatnio pisałam dwa podobne - jeden o egzaminie predyspozycji językowych do podstawówki, a drugi o egzaminach do klas z rozszerzonym angielskim w LO wink
    Telimena - naprawdę odważnie. Syn mojej wychowawczyni ma w klasie Wandę. Faustyny wyłapałam dwie, jedną w I klasie liceum i jedną w ósmej klasie podstawówki. Jędrzej jest w roczniku gimnazjalnym. Z ciekawszych imion wyłapałam Arianę (w tej samej klasie co Wanda), Lorsana (z obcym nazwiskiem, I klasa liceum), Gniewka (I klasa liceum), Kandrata (VII klasa podstawówki), Naomi (II klasa liceum).
    Wśród imion przyszłych siódmoklasistów dominują Zośki.

PS: Ja skończyłam dwujęzyczne gimnazjum, teraz jestem w klasie z maturą międzynarodową... ale zagranicznych imion u nas brak wink

--
    Na każdym miejscu i o każdej dobie
    Gdziem z tobą płakał, gdziem się z tobą bawił
    Wszędzie i zawsze będę ja przy tobie
    Bom wszędzie cząstkę mej duszy zostawił
  • hansha 29.05.19, 23:12
    A dziękuję big_grin
    Zastanawiałam się, czy nie podpiąć się do Twojego... ale co tam
    Ps. Tak trochę nie w temacie forum, ale jak Ci się podoba twoja obecna klasa? smile
  • chayah 30.05.19, 20:14
    Bardzo! Wprawdzie czasami wszyscy zachowują się jak małpy w dżungli, ale nie da się nie lubić tych wariatów wink Dzisiaj na przykład zdenerwowaliśmy pana od angielskiego big_grin Ale jeszcze bardziej podoba mi się klasa o profilu humanistycznym. Mam w tej klasie koleżankę, z którą chodziłam na angielski w gimnazjum, i kolegę o dość lubianym przeze mnie imieniu wink
    A twoja klasa?... wink

--
    Na każdym miejscu i o każdej dobie
    Gdziem z tobą płakał, gdziem się z tobą bawił
    Wszędzie i zawsze będę ja przy tobie
    Bom wszędzie cząstkę mej duszy zostawił
  • gaudencja 30.05.19, 21:35
    Telimena, Bibiana i Faustyna są świetne.

--
    Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
    (Jarosław Olesiak)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.