Dodaj do ulubionych

Podebrano mi imię :(

30.05.19, 17:53
Od zawsze podobało mi się imię Iganacy. Męczyłam męża z tym imieniem bardzo długo, w końcu się zgodził, że syn może mieć tak na imię. Od początku ciąży mówiliśmy, że będzie Ignaś, wszyscy wiedzieli o tym już od dawna. Siostra męża miała termin na styczeń i zapisali właśnie Ignacego. Wiem, że to imię ostatnio nie jest rzadkie, ale w tak bliskiej rodzinie, przecież mają wspólnych dziadków. Powiedziałam mężowi, że trudno będzie dwóch Ignasiów, my byliśmy pierwsi. Ale mąż sam miał swojego faworyta - Marcina, po zmarłej osobie z rodziny. Ostatecznie ja byłam bardzo zdenerwowana tą całą sytuacją, nie mieliśmy żadnego zapasowego imienia i mąż zapisał Marcina, bo powiedział, że nie będziemy dublować imion. Czuję się z tym fatalnie, nie mogę patrzeć na jego siostrę. Mąż uważa, że przesadzam, zresztą Ignaś jest trochę „ rozmemłany”, a Marcin to porządne, tradycyjne imię. Mam wrażenie, że ta sytuacja jest wszystkim na rękę, tylko nie mnie.
Edytor zaawansowany
 • paula.anna 30.05.19, 19:14
  Ja byłabym chyba bardziej zła na męża.
  Postąpił gorzej niż jego siostra nadając imię, którego nie chciałaś.
  Trzeba było szukać czegoś innego.

  A żal, że ktoś "zabrał " imię rozumiem. Tym bardziej, że wiadomo było, że to Twoje wymarzone...
  Niefajne zachowanie, ale zabronić im nie mogłaś.
  Lepiej się skupić na tym, na co ma się wpływ. Np poszukać innego wspólnego imienia.
  Mam nadzieję, że ten Marcin męża nie jest na twojej czarnej liście.


  --
  pink stinks
  Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
 • chayah 30.05.19, 20:33
  W twoim przypadku byłabym zła na męża. Nie podobałoby mi się takie zachowanie...
  Rozumiem żal, że ktoś "zabrał" Ci wymarzone imię... sad
  PS: Też mi się podoba imię Ignacy wink


  --
  Na każdym miejscu i o każdej dobie
  Gdziem z tobą płakał, gdziem się z tobą bawił
  Wszędzie i zawsze będę ja przy tobie
  Bom wszędzie cząstkę mej duszy zostawił
 • mania435 30.05.19, 21:07
  Nie wiem, może też nie jestem bez winy. Mąż mi proponował, żeby poszukać jakiegoś innego imienia, ale nic mi się wtedy nie podobało. Chciałam tylko Ignasia i tyle. Ale nawet ja rozumiem, że to jedyne wnuki moich teściów i powtórzenie imienia wszystko skomplikowało by życie
  Teściowa jest przeszczęśliwa, że właśnie Marcin, popłakała się ze wzruszenia. Tylko, że ja się dziwnie czuję, coś mi nie leży. Poza tym to imię po bardzo bliskiej osobie, zmarłej tragicznie i mam mieszane uczucia.
 • rosalindamaria 30.05.19, 21:16
  W takiej sytuacji jak imię jest już nadane, sprawa się komplikuje, zwłaszcza, że piszesz jak inni są nim zachwyceni. Zachowanie męża nie było fajne, powinien poczekać, aż się zdecydujecie oboje, bo teraz ty masz usprawiedliwione pretensje.Sprawa z nimi też mocno średnia, zabrać wymarzone imię już na ostatnim etapie, ale zabronić też im nie mogłaś. Zmiana imienia raczej nie wchodzi w grę ?
 • gaudencja 30.05.19, 21:40
  Bardzo przykra sytuacja. Nawet nie wiem, co Ci radzić. Żadne wyjście nie jest dobre. A czy synek ma drugie? Może na drugie zapisac Ignaś, a potem się zorientujesz, czy możesz i chcesz go tak nazywać.

  --
  "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
  (Walery Pisarek)
 • gaudencja 30.05.19, 23:05
  Jeszcze jedna opcja, to spokojnie przemyśleć pierwsze imię oraz zakomunikować rodzinie, że nie możesz zaakceptować jednak Marcina na pierwsze, mimo początkowego braku reakcji, bo nazywanie imienia osoby zmarłej gwałtownie budzi w Tobie lęk o własne dziecko. Skoro tak się cieszą z uhonorowania Marcina, niech syn nazywa się tak na drugie, a pierwsze można spokojnie wybrać i zmienić do pół roku od urodzenia dziecka praktycznie od ręki.

  --
  Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
  (Jarosław Olesiak)
 • debrna 31.05.19, 17:15
  W niektórych kręgach panuje przekonanie, że nazwanie dziecka po przedwcześnie, lub tragicznie zmarłym, nie wróży szczęśliwego życia.
 • emdar81 30.05.19, 23:01
  Szczerze? Trzy głębokie oddechy i wyluzuj troszkę. To tylko imię. Ludzie naprawdę mają większe problemy.
 • gaudencja 30.05.19, 23:03
  Ale to jest forum o imionach i właśnie dlatego się tu przychodzi, żeby porozmawiać o problemach z imionami.


  --
  Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
  (Jarosław Olesiak)
 • paula.anna 31.05.19, 06:47
  Nawzajem emdar. Jesli ci trzy nie pomogą, oddychaj wiecej razy 😛.
  I

  --
  pink stinks
  Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
 • sulimira 30.05.19, 23:37
  Rzeczywiscie nieprzyjemne sytuacja. Wydaje mi sie, ze chyba jedynym wyjsciem jest znalezienie fajnego zdrobnienia i tak nazywanie synka. Dodatkowo uzgodnic z mezem juz teraz, ze jezeli zdecydujecie sie na drugie dziecko wybor imienia bedzie nalezal do ciebie.
 • miraflores5 31.05.19, 08:43
  Mam koleżankę, której córeczka otrzymała imię po tragicznie zmarłej matce jej męża. Z tym, że imię im obojgu się bardzo podobało, zostało nadane głównie z powodu jego urody.
 • miraflores5 31.05.19, 08:49
  Co do szwagierki- postąpiła bardzo nietaktownie delikatnie mówiąc.
 • mebloscianka_dziadka_franka 02.06.19, 16:46
  Niestety, ale Marcin jeśli chodzi o zdrobnienia raczej nie daje pola do popisu...
 • mania435 31.05.19, 10:29
  Dziękuję za wszystkie odpowiedzi ! Bo już zaczynałam myśleć, że tylko ja widzę tu problem. Wiecie, byłam bardzo nastawiona na Ignacego, tak jak mąż na Teresę dla córki. Dawno temu zgodziliśmy się na takie imiona dla dzieci. Mamy już 3- letnią Tesię, ja ustąpiłam mężowi, ale to było imię neutralne, z nikim mi się nie kojarzyło. Poszukałam zdrobnień i dziś bardzo je lubię. Marcin niestety kojarzony jest jednoznacznie. I dlaczego ja mam zawsze ustępować ? Bardzo poważnie myślę nad zmianą imienia.
 • meggan79 31.05.19, 11:28
  Spróbuj zawalczyć o swoje!
  Tesia ciekawasmile
 • paula.anna 31.05.19, 17:27
  Wg mnie nie masz zawsze ustępować! Nawet nie powinnaś.

  --
  pink stinks
  Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
 • annthonka 31.05.19, 10:59
  Nooo, mąż Ci wywinął numer.
  Jego siostra też, bo od początku ciąży było wiadomo, że u Was będzie Ignacy, to nie powinna była tego imienia nadawać.

  Jeżeli nie jesteś w stanie zaakceptować Marcina, to nie ma wyjścia, tylko trzeba będzie poinformować o tym rodzinę i zmienić. Z teściową może porozmawiać Twój mąż - skoro nakręcił to niech teraz odkręca. Marcina zostawić na drugie, a nad pierwszym wspólnie się zastanowić.
 • dalenia 31.05.19, 13:38
  Współczuję, jestem w stanie sobie wyobrazić, jak się teraz czujesz.

  Abstrahując od imion, jeśli czujesz, że to imię Ci nie pasuje, to porozmawiaj z mężem. Szukajcie czegoś innego. Nie może być tak, że przez całe życie będziesz zwracać się do syna imieniem, którego nie możesz zaakceptować. Rodzina przywyknie, przesuniecie Marcina na drugie i tyle.

  Może nadajcie takie trochę połączenie Marcina i Ignacego, czyli Maurycego? wink
 • mania435 01.06.19, 11:07
  Dziewczyny, to dzięki wam zebrałam się na odwagę i powiedziałam mężowi, że nie dam rady znieść Marcina. I mąż przyznał mi rację !!!
  Powiedział, że nic nie wymyśliliśmy i uległ matce, a sam ma teraz mieszane uczucia. Teraz oboje podeszliśmy do tego w końcu na poważnie i zaczęliśmy szukać nowego imienia 😍.Chcemy znaleźć coś jak najszybciej, żeby to jeszcze bez problemu zmienić.
 • meggan79 01.06.19, 12:34
  Bardzo dobrze!! Cieszę się!! Daj koniecznie znać co wymyślicie. Powodzenia
 • paula.anna 01.06.19, 18:03
  Mąż zachował się na medal!
  Ty zresztą też- trzeba jasno mówić, co się czuje i myśli.
  Powodzenia w poszukiwaniach- daj znać, co wymyśliliscie.

  --
  pink stinks
  Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
 • gaudencja 01.06.19, 18:10
  Brawo, strasznie się cieszę i wielkie ufff, że mąż jest gotów do współpracy!

  --
  Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
  (Jarosław Olesiak)
 • dalenia 01.06.19, 23:03
  Super! Trzymam kciuki, żeby szybko udało się znaleźć imię dla Waszego Chłopca smile
 • annthonka 02.06.19, 08:41
  No widzisz? Trzeba głośno wyrażać swoje oczekiwania - inaczej męczyłabyś się z tym Marcinem.

  Bardzo dobrze, że mąż też ma podobne odczucia. Wymyślcie imię, które się Wam obojgu podoba, a Marcina co najwyżej zostawcie na drugie. Daj znać, jakie imię ostatecznie nadacie smile
 • humbelina 05.06.19, 11:01
  BYłabym wściekła. O tyle o tyle wiem, że mogę mieć wyjątkowego pecha i trafić na 4 imienniczki moich córek w klasie, jednak nigdy nie zdecydowałabym się na imię, które ktoś w rodzinie już nadał lub "zaklepał" Powiem szczerze, postawa Twojej szwagierki jest słaba, ale niektórym ludziom to nie przeszkadza niestety. Nie mam też wpływu na to, czy ktoś inny nie nazwie swojej przyszłej córki imieniem którejś z moich córek.
  Nie wiem co bym zrobiła na Twoim miejscu, możliwe, że szukałabym czegoś innego, ale na pewno nie godziłabym się na imię, którego nie czuję i co do którego nie jestem pewna.
  Teraz masz wybór, albo pokochać imię swojego syna, albo je zmienić.
 • humbelina 05.06.19, 11:03
  Teraz doczytałam, że jednak zdecydowaliście się zmienić imię. Super.
  Szukajcie tak długo, aż serce mocniej zabije.
  Powodzenia
 • mania435 05.06.19, 12:49
  Widziałam twój wątek, córki mają śliczne imiona, takie klasyczne 😊
  Nie chcę już tak nikogo obwiniać, ona po prostu taka jest, że jak jej się nagle spodobało to jej się należy. Potem jeszcze mówiła do teściowej, że Ignacy jest już u nich i żebyśmy nie próbowali ich małpować 😡
 • dalenia 05.06.19, 14:15
  Maniu, czy udało Wam się znaleźć imię pasuje to do Waszego chłopca? smile
 • dalenia 05.06.19, 14:16
  Imię pasujące do*
 • humbelina 07.06.19, 07:04
  Współczuję, chyba bym złości jednak "zmałpowała" wink
 • paula.anna 07.06.19, 08:12
  I miała "Ignacego drugiego"- super 😈

  --
  pink stinks
  Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
 • mania435 05.06.19, 14:40
  Prawdopodobnie będzie Paweł.
 • annthonka 05.06.19, 15:45
  No i fajnie smile.
 • paula.anna 05.06.19, 16:56
  Byle wam obojgu pasował ☺

  --
  pink stinks
  Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
 • dalenia 06.06.19, 14:07
  Dokładnie. Jeśli to Wasza wspólna i zgodna decyzja, to super! smile
 • rosalindamaria 06.06.19, 22:12
  Bardzo ładnie 😊 Świetne, klasyczne imię, mocne i z cudowną historią
 • rosalindamaria 06.06.19, 22:13
  Świetnie ! Bardzo ładne imię, mocne, klasyczne z piękną historią 😘
 • paula.anna 15.06.19, 17:34
  I co- imię zmienione?
  Albo decyzja podtrzymana?

  --
  pink stinks
  Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
 • abiela 16.06.19, 23:57
  mania435 napisał(a):

  > Prawdopodobnie będzie Paweł.

  Daj znać, czy został Paweł?
 • maryann 10.06.19, 22:39
  pytanienasniadanie.tvp.pl/42983123/kradziez-imienia-dla-dziecka-moze-zakonczyc-przyjazn?fbclid=IwAR1Y_MTA12c3AAzo3FW3suPPdMOt7vkNzEteV9_BixMA2HRX6H1bXb_DmAw
 • mebloscianka_dziadka_franka 11.06.19, 10:16
  Dlatego najlepiej nie zdradzać otoczeniu wybranego imienia.
 • paula.anna 11.06.19, 14:08
  Wtedy też się może zdarzyć, że komuś spodoba się i nada dziecku, wcześniej, to "nasze" imię...


  --
  pink stinks
  Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
 • paula.anna 11.06.19, 14:11
  Bo nie sądzę, żeby mąż brata autorki wątku, razem ze swoją żoną, ZŁOŚLIWIE nadali JEJ ulubione imię, bo o nim mówiła.

  --
  pink stinks
  Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
 • sulimira 15.06.19, 21:20
  Lub wybrac imie z trzeciej setki...
 • mania435 20.06.19, 11:25
  Zmieniliśmy na Pawła Marcina. Rodzina się nawet przyzwyczaiła, Paweł im się bardzo podoba. Ja tężeje końcu odetchnęłam. 😌
 • dalenia 20.06.19, 13:18
  Super! Bardzo się cieszę z takkego obrotu spraw. Wszystkiego dobrego dla Was smile
 • gaudencja 20.06.19, 16:29
  Cieszę się, że udało Wam się wybrnąć z sytuacji ku obopólnemu zadowoleniu!
  --
  "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
  (Walery Pisarek)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.