Dodaj do ulubionych

Czy takie imię zostanie zaakceptowane?

02.06.19, 12:57
Istnieją imiona Jagoda oraz Malina - a czy można nazwać dziecko Morella? Albo przez jedno L - Morela, bez większej różnicy.
Czytałam o tym, że kiedyś odrzucono wniosek o nazwanie dziecka Poziomka, ale Morela nie brzmi bardziej ''infantylnie'' od takiej np. Maliny

Co myślicie?
Edytor zaawansowany
  • mebloscianka_dziadka_franka 02.06.19, 16:00
    W sumie to się zgadzam co do Moreli i poziomu infantylności - aczkolwiek zarówno Jagoda, jak i Malina etymologicznie są zdrobnieniami istniejących imion, więc mają jakby większą rację bytu. smile Nie wiem czy można nadać dziecku nieistniejące imię, ale można nadawać zdrobnienia jako pełne imię, więc... może i by przeszło w urzędzie.
  • cristalmeli 02.06.19, 17:01
    W sumie to te imię istnieje tylko bardziej w krajach hiszpańskojęzycznych. Ale w ostatnich latach w Polsce było nadanych wiele imion zagranicznych, których dotąd nikt nie znał
    ranking imion nadanych akademiaporodu.pl/blog/ranking-imion-2018-najpopularniejsze-imiona/
  • rosalindamaria 02.06.19, 16:06
    A czy nie lepiej wybrać dla dziecka jakiegoś istniejącego imienia ? Po co udziwniać ?
  • cristalmeli 02.06.19, 17:49
    Ale te imię istnieje... www.imiona.info/Morella.html
    pl.namespedia.com/details/Morela
  • gaudencja 02.06.19, 20:32
    "To imię", nie "te imię".
    Te strony są prowadzone przez ludzi, którzy lubią wysysać różne rzeczy z palca. Nie traktuj ich na serio.
    Zasadniczo nie powinny być akceptowane imiona będące nazwami pospolitymi. Lepiej byłoby wybrać inne imię, jest ich naprawdę ogromny wybór. Jeśli chodzi o strony www, lepiej korzystaj z Wikipedii.

--
    "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
    (Walery Pisarek)
  • cristalmeli 02.06.19, 21:09
    Fajnie, ale już są akceptowane imiona będące nazwami pospolitymi: Malina, Jagoda, Róża, Lukrecja, Lew - jako imię dla chłopca. Te imiona kiedyś nie obowiązywały, ale się przyjęły.
  • gaudencja 02.06.19, 23:02
    Lew to rosyjski odpowiednik Leona, nazywał się tak choćby Tołstoj. Lukrecja to bardzo stare imię, jeszcze rzymskie. Róża również jest starym imieniem, w Polsce notowanym od 1410 roku. Malin(a) to szwedzkiei norweskie zdrobnienie Magdaleny, a Jagoda - polskie zdrobnienie Jadwigi.
    --
    Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
    (Jarosław Olesiak)
  • hanna535 02.06.19, 23:06
    Nie wiem, może nawet zaakceptują. Nie jestem tylko pewna, czy takie imię będzie miało dobry odbiór w społeczeństwie . Ci co dopiero rozreklamowują jakieś imię mają zwykle pod górkę, jesteś na to gotowa ?
  • humbelina 05.06.19, 11:08
    A czemu nie Mirela ?
  • olimpia_32 06.06.19, 06:38
    Morela...nie nadalabym. Balabym sie o dziecko, jak będzie mu sie zylo z takim imieniem? Mirela brzmi o wiele lepiej albo szukala dalej. Pozdrawiam
  • miss.swiss 13.06.19, 23:27
    Poznałam kiedyś Morellę z Wenezueli, wraz z popularnym tam ogromnie nazwiskiem Diaz imię tworzyło zgrabny zestaw., pamiętam, że wtedy zachwyciłam się tym brzmieniem. W Polsce nie bardzo je widzę...
  • miraflores5 14.06.19, 00:57
    Podwójne "l" w hiszpańskim czyta się jak "j"-Moreja. Czyli brzmienie nieszczególne. Morela-zastanów się, czy nie będzie miało aspektu ośmieszającego, bo może nawet zaakceptują, nie takie "rzeczy" już akceptowali w USC. Słyszałam o Mirabeli/ Mirabelli, ale też bym jej nie polecała. Mirela/Mirella-pretensjonalne dość, z grupy Sandr, a przeciętna Mirela/Mirella jest dobrze po 40, kojarzy mi się z żoną Dudka, bo na żywo nie znam żadnej, choć fakt, spośród Morel(l)i , Mirabel(l)i i Mirel(l)i najlepsza ta trzecia. Szukałabym dalej.
  • abiela 16.06.19, 23:47
    cristalmeli napisała:

> Istnieją imiona Jagoda oraz Malina - a czy można nazwać dziecko Morella? Albo p
    > rzez jedno L - Morela, bez większej różnicy.
    > Czytałam o tym, że kiedyś odrzucono wniosek o nazwanie dziecka Poziomka, ale Mo
    > rela nie brzmi bardziej ''infantylnie'' od takiej np. Maliny
    >
    > Co myślicie?

Pewnie dałoby się przepchnąć, ale ja bym Moreli nie forsowała. Jeśli szukasz coś w podobnym brzmieniu to już chyba lepsza Mirela.
  • miraflores5 17.06.19, 17:11
    Szczerze? Owocowe nie bardzo mi leżą, nie nadałabym ani Moreli, ani Maliny, ani Jagody. Wolę niektóre kwiatowe,np. Róża, Rozalia, Lilia, Liliana, Dalia, Narcyza. Są też Malwina i Jaśmina-może lepiej pójść w tę stronę? Może chcesz, żeby dziecko miało imię wyjątkowe, ale w przypadku wyżej wymienionych nie musisz obawiać się iluś imienniczek w klasie-no może poza Lilką. Nie są zbyt popularne, ale też nie udziwnione, jak Morela.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.