Dodaj do ulubionych

Siostra Fryderyka i Lidii

04.06.19, 10:33
Witam się z Wami ponownie smile

Jak zawsze mogłam tu liczyć na wsparcie i pomoc w wyborze imienia, więc pytam po raz kolejny.
W domu mamy Fryderyka Jana oraz Lidię Mariannę. Aktualnie szukamy imienia dla drugiej córki. Imię musi pasować do imion rodzeństwa plus być łatwo wymienialne na języki obce, głównie angielski.

Mamy kilka typów, ale żaden nam do końca w 100% nie pasuje:
- Marianna - ładne, zgrabne imię, ale kolejna Marysia trochę mnie przeraża. Plus nazwisko na Mar- i nieco mi się gryzie
- Alicja - typ dzieci, imię ładne, łatwo zamienialne na obcy język, ale znów ta kolejna Ala..
- Łucja - podobało nam się zawsze. Niby trudno zamienić (bo Lucy) plus Ł mi jakoś nie leży, ale bardzo lubię to imię
- Adrianna - eleganckie, prose, relatywnie rzadkie, Ada fajny skrót, mój mocny typ, ale też nie na 100%
- Wanda - wybór mój i męża, dzieci na "nie", nie wiem też czy pasuje do imion rodzeństwa, wydaje mi się nieco z innej bajki, no i trudna zamiana na angielski (Wendy)

Pomożecie? smile
Edytor zaawansowany
  • paula.anna 04.06.19, 11:09
    Jeśli kolejna Marianna Ci nie leży, to może to ne jest TO imię.
    Lubię Łucję i Wandę, jednak faktycznie wymowa angielska jest nieco problematyczna.
    Adrianna- ok.

Proponuję Stefanię, Rozalię, Aurelię, Klarę, Felicję- tę zamiast Alicji 😉, Klementynę, Florentynę.

--
    pink stinks
    Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
  • eleanor_tilney 04.06.19, 12:26
    Podrzucam strone do przejrzenia i pare wybranych imion:
    nameberry.com/list/322/Classic-Baby-Names-for-Girls?all=1

Barbara
    Cecylia
    Klara
    Irena
    Aurelia
  • meggan79 04.06.19, 12:57
    Wanda może być zagranica też Wanda(Łanda), podoba mi się Łucja i Alicja, zamiast Adrianny Adela choć Adrianna też ładna. Pasowałaby też Ida, Aniela, Klara.
  • meggan79 04.06.19, 12:58
    Może Ida jednak nie bo Lidka-Idka to za dużo
  • ilia.1 04.06.19, 16:13
    Osobiście wybrałabym Alicję lub Łucję z rozważanych imion.

Kilka sugestii: Michalina, Stella, Jaśmina, Celina, Flora, Emilia, Malwina, Teresa, Julian(n)a, Marcelina, Lilian(n)a, Emma, Weronika, Natalia, Helena, Eliza, Letycja, Janina, Blanka, Bianka, Ludwika, Anastazja, Idalia, Milena, Kalina, Gabriela, Paulina, Kornelia, Alina.
  • gaudencja 04.06.19, 19:28
    Hej, witaj znów! smile
    To miło, kiedy ponownie można dokonywać takich wyborów.
    Marianna to nie kolejna Marysia, tylko Mania. Jeśli tylko Wam nie przeszkadza aliteracja z nazwiskiem, to jak najbardziej bym ją uwzględniała.
    Wanda świetnie pasuje do imion rodzeństwa i jest znana zagranicą w tej właśnie formie, vide www.filmweb.pl/film/Rybka+zwana+Wand%C4%85-1988-1101
    Dzieci nie muszą być na "tak", to Wasz wybór. Dzieci wykażą się imienniczo, kiedy same będą miały swoje dzieci.
    Alicja jest przytłaczająco popularna, jej popularność wśród małych dzieci nie jest tylko polskim zjawiskiem. Ponadto imię jest nieznanego pochodzenia, co akurat dla mnie stanowi minus. Łucja za to - jak najbardziej jestem za.
    Tu masz najpopularniejsze imiona dla dziewczynek w Anglii, jeśli chcesz nadać zrozumiałe dla Anglików imię, to może byc to właśne Marianna, Wanda czy Łucja, ale także z przywołanej listy - lub zbliżone - Matylda, Eleonora, Abigail, Aurora, Klara lub Lea. To oczywiście pewien wybór propozycji.

--
    "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
    (Walery Pisarek)
  • eleanor_tilney 04.06.19, 22:03
    Ciekawy link. Przepraszam za off topic ale muszę podzielić się swoim zadziwieniem. Bardzo zaskoczyło mnie, ze w pierwszej 100 Uk znajdują się imiona Darcey, Darcie i Darcy.
    Czyżby to była taka wielka miłość do Dumy i uprzedzenia? Może ktoś kto mieszka w Uk wie coś więcej?
  • dalenia 05.06.19, 14:27
    Marianna byłaby idealna, ale jeśli nie jej nie czujesz, to może po prostu to nie jest imię dla Waszej córki. Jeśli chodzi o zdrobnienia, to dla mnie Marianna jest Manią lub Marianką. Mam wśród swoich podopiecznych Mariannę i zawsze jest nazywana właśnie Marianką. Nazwisko faktycznie może być przeszkodą, ale nie musi.

Alicja jest ładna, klasyczna i bardzo bezpieczna. Natomiast rzeczywiście popularna, ja bym nie nadała.

Popieram Łucję, bardzo ładne imię. Faktycznie może być kłopotliwa za granicą, ale zawsze można ją "przechrzcić" na Lucy i tyle wink Fryderyk też chyba nie jest taki mało kłopotliwy za granicą, czy się mylę?

Adrianna jest niby okej, ale dla mnie to kompletnie inny klimat niż Fryderyk i Lidia. Może Ada-Adela?

Wanda jest super, zdecydowanie pasuje do imion starszaków. Po angielsku może funkcjonować po prostu jako "Łonda", myślę, że to dość instynktowna wersja.

Mój głos na Wandę i Łucję (choć obie rzeczywiście mogą być kłopotliwe za granicą) oraz Mariannę (tu minusem może być nazwisko).
  • sulimira 05.06.19, 21:40
    Wanda pasuje do imion rodzenstwa. Dodatkowo jest znana poza granicami i uzywana bez problemu.
  • humbelina 07.06.19, 07:22
    Nie przeszkadza Ci, że Lidia ma na drugie Marianna? Jeśli nie to jestem za Manią, ale nie zdrabnianą do Marysi, bo Marysia to Maria.

Alicja jest mega popularna, mogłaby mi się podobać, ale mam w rodzinie i chyba tylko ja o niej mówię w ten sposób, wszyscy bez wyjątku tylko Ala i Ala. Poza tym, jest wiele ciekawszych imion równie miękko brzmiących np Felicja, Rozalia, Aurelia ( niby twarda, a miękka).

Łucja jest ok, ale nie widzę jej za granicą? Poza tym u nas ostatnio dostrzegam duży wzrost popularności ( ogólnie mam wrażenie, że ostatnio rodzą się same Łucje i Melanie)

Adriannę zamieniłabym na Adelę, która idealnie pasuje do Lidii i Fryderyka.

Wanda jest bardzo ok, nie przejmowałabym się kompletnie zdaniem dzieci, przyzwyczają się smile
  • zolwikkkk 26.06.19, 11:13
    Dzięki dziewczyny za pomoc. Musiałam wszystko przetrawić wink
    W grze została Wanda, Marianna i Adrianna ale nadal bez porozumienia i jednomyślnego głosu.
    Jeszcze jedno imię pojawiło się na liście: Helena. Co myślicie?
  • dalenia 26.06.19, 14:08
    Helenka jest śliczna, ale też modna. Nie wiem, na ile przeszkadza Wam popularność.
  • dasza_dm 26.06.19, 14:35
    Odrzuciłabym Adriannę (jakoś nie gra mi z Fryderykiem i Lidią) oraz Helenę - ze względu na rosnącą popularność. Osobiście wybrałabym Wandę smile
  • gaudencja 26.06.19, 17:42
    Adrianna jest IMO z innej bajki niż Fryderyk. Pozostałe podobają mi się, jestem za którymś z nich.
    --
    Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
    (Jarosław Olesiak)
  • paula.anna 26.06.19, 19:23
    Marianna lub Wanda ☺.
    Helena zbyt popularna imo.

--
    pink stinks
    Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
  • angelina7-83 26.06.19, 19:38
    Mój głos oddaję na Wandę.
  • sulimira 26.06.19, 19:44
    Wanda najbardziej mi sie podoba, ale Helena rowniez do tego zestawu jezeli nie przeszkadza Wam popularnosc.
  • inga.a.m.r 26.06.19, 20:50
    Wybrałabym Wandę smile
    Helenka tez jest super, ale przeszkadza mi popularność.
    Może Jadwiga?

--
    ADELKA
    MARCYSIA
    RÓŻA
    NINAiBOBAS
  • stokrotka_96 27.06.19, 00:24
    1. Helena
    2. Wanda
    3. Marianna
    4. Adrianna

Chociaż wybierałabym między dwoma pierwszymi, zwłaszcza że macie Lidię Mariannę smile. Adrianna też jest ładna, jednak chwyta mnie za serce mniej. Kwestia subiektywna wink
  • mary.h 27.06.19, 07:50
    Jestem za Wandą.
    Helena zbyt popularna. Adrianna z innej bajki niż imiona rodzeństwa - zamiast Ady, wolałabym Anielę, Adelę lub Aurelię). A Mariannę bym odrzuciła ze względu na nazwisko (oraz drugie imię starszej córki).

--
    Henryk (2010)
    Fryderyk (2016)
  • chayah 28.06.19, 12:29
    Ja bym wybrała Wandę wink

--
    "Oszaleję, albo… przypnę ludzkości skrzydła…"
    Julian Ochocki
  • humbelina 30.06.19, 12:44
    Jeśli z tej trójki i Adela nie przejdzie to chyba jestem na Adrianną smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.