08.06.19, 22:04
tyle starych imion wraca do łask, a o Edwardzie cicho. Może dlatego, że brak ładnego zdrobnienia? Edek brzmi okropnie.
Leopold-czy jest ładne zdrobnienie? Poldek brzmi nieszczególnie.
Edytor zaawansowany
  • gaudencja 08.06.19, 23:33
    Poldek bardzo mi się podoba. A jeśli chodzi o Edka, to zdrobnienie jest kwestią gustu, Franek też mnie nie zachwyca, a Franciszek święci triumfy...

--
    "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
    (Walery Pisarek)
  • dalenia 09.06.19, 11:33
    Edward jak najbardziej jest nadawany i to z roku na rok coraz częściej. Jak na razie jest jeszcze niszowy, ale myślę, że to kwestia czasu, jak zyska na popularności, tak jak Henio czy Tadzio.
    Mnie się Edward bardzo podoba. Mężowi też, więc mamy go na naszej liście.

Jeśli chodzi o Leopolda, to można go zdrabniać od przodu (Leo, Leoś itd.), od tyłu (Polduś, Poldek itd.) albo "hybrydowo" wink czyli Lopek.
  • annthonka 09.06.19, 11:45
    Mały Edward może być również Edziem lub Edzikiem.
  • meggan79 09.06.19, 17:05
    Dla mnie to właśnie kwestia słabych zdrobnień, Edek i Edzio brzmia tak sobie(mimo,że kocham Eddiego Veddera to w PL Edwarda nie nadałabym, co innego np. w USA gdzie mały Edward-Ed może być nawet Teddysmile
  • miraflores5 15.06.19, 17:26
    Powoli się do niego przekonuję, dostojne, tradycyjne, zgrabne imię, choć ostatnio kojarzy mi się z (moim zdaniem) niedojrzałym mentalnie bohaterem powieści "Na plaży Chesil".
  • abiela 17.06.19, 00:01
    jadwiga1350 napisała:

> tyle starych imion wraca do łask, a o Edwardzie cicho. Może dlatego, że brak ła
    > dnego zdrobnienia? Edek brzmi okropnie.
    > Leopold-czy jest ładne zdrobnienie? Poldek brzmi nieszczególnie.

Leopolda nie trzeba zdrabniac do Poldka. A Edwarda małego znam.
  • mary.h 17.06.19, 08:14
    Internetowa znajoma urodziła 11. czerwca Edwarda (starsze dzieci to Ludwik, Anna i Fryderyk).

--
    Henryk (2010)
    Fryderyk (2016)
  • miraflores5 17.06.19, 09:37
    mary.h napisał(a):

> Internetowa znajoma urodziła 11. czerwca Edwarda (starsze dzieci to Ludwik, Ann
    > a i Fryderyk).
    >
    >
    Chłopaki mają ciekawe imiona, zaś dziewczynka oklepane. Zauważyłam pewną prawidłowość-dziewczynkom częściej nadaje się oklepane imiona aniżeli chłopcom. Ciekawe z czego to wynika. A propos 1,5 roku temu spotkałam maleńkiego Edwina,zdrabnianego do Ediego.
  • abiela 17.06.19, 12:40
    miraflores5 napisała:

> Chłopaki mają ciekawe imiona, zaś dziewczynka oklepane. Zauważyłam pewną prawid
    > łowość-dziewczynkom częściej nadaje się oklepane imiona aniżeli chłopcom. Cieka
    > we z czego to wynika.

A ja właśnie mam zupełnie odwrotne obserwacje.
  • abiela 17.06.19, 12:40
    mary.h napisał(a):

> Internetowa znajoma urodziła 11. czerwca Edwarda (starsze dzieci to Ludwik, Ann
    > a i Fryderyk).
    >
    >
    O to przy chłopcach poszalała, a dziewczynka bardzo zachowawczo.
  • stokrotka_96 18.06.19, 23:19
    O proszę smile. Chłopcy mają bardzo ciekawe imiona, Anna bardziej pospolita, choć muszę przyznać, że zestaw bardzo ładny. Tutaj Annę postrzegam jako imię klasyczne, pasujące do wielu imion z jakąś tradycją, nie jako imię bez polotu.
    Coś w tym jest, że Anna bardziej podoba mi się w bardziej odjechanych zestawach niż Anna i Michał, Anna i Jakub itd.
  • dalenia 19.06.19, 13:38
    To prawda, ja też inaczej odbieram Annę w połączeniu z Fryderykiem, Ludwikiem i Edwardem niż np. Annę obok Jana czy innego Jakuba.
  • kocynder 17.06.19, 09:36
    Znam tylko jednego Edwarda - zdrabniany jest do "Dziunio", "Dziuniek". Zdecydowanie nie moja bajka imiennicza, ale tak samo nie moją bajką jest np modny bardzo Franciszek. smile

--
    Kocynder - w gwarze śląskiej słowo określa sytuację ciężką do ogarnięcia, którą ciężko unieść - a wszyscy myślą, ze to coś od "kotka"... 3smile
  • stokrotka_96 18.06.19, 23:25
    Edek to albo z fabryki kredek, albo oblech z "Tanga" Mrożka - to są moje skojarzenia. To zdrobnienie jakoś mnie odrzuca. Edzio znowu rymuje się z pogardliwym lub żartobliwym, nawiasem mówiąc, niemodnym już określeniem geja. Szkoda, że kiepskie zdrobnienia, bo Edward sam w sobie - rewelacja! Królewskie, dostojne, z klasą. Jak dla członka rodziny królewskiej wink. Za granicą mogłabym być na "tak", ale w Polsce chyba obawiałabym się Edka. Chociaż, gdy tak wypowiadam to zdrobnienie na głos kilka razy, to już nie jest takie straszne. Ktoś musiałby mi tego Edka odczarować big_grin.

Leopold - w zasadzie to samo. Pełna forma - cud, miód, orzeszki. Poldek - nie podoba mi się. Już chyba wolałabym Edka wink.
  • teija_urte 19.06.19, 11:34
    A ja mam odwrotnie. wink Poldek podoba mi się o wiele bardziej niż Edek. Tymczasem znajoma męża urodziła bliźniaki. Noszą imiona: Edward i Ryszard. Co myślicie? smile Ja jestem pod wrażeniem! Co prawda nie jest to mój gust, ale bardzo doceniam oryginalność i odwagę. smile
  • dalenia 19.06.19, 13:39
    Super, fajny duet!
  • gaudencja 19.06.19, 21:21
    Również doceniam odwagę, ale w obecnym momencie nie cieszyłabym się z powrotu tych dwóch imion - zaliczają się do grupy, która już była popularniejsza i miło by było dać szansę innym imionom na popularność, a tym dwóm - na odpoczynek.

--
    "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
    (Walery Pisarek)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.