Dodaj do ulubionych

Brak zgody:(

19.06.19, 12:22
Moze cos poradzicie... imienia dla trzeciego syna szukamy od poczatku ciazy, a tu porod za miesiac - poltora, a zgody miedzy mna a mezem braksad Mierzi mnie to juz bardzouncertain
Maz od poczatku chcial Piotra - mi Piotruś nie lezy, ja od pierwszego dziecka mowilam o Krzysiu, ale finalnie wybrane zostały inne imiona - Wojciech i Adam - za obopólną zgoda. Teraz tez o Krzysztofie mowilam, ale mialam tez inne propozycje i rzuciłam: moze Jerzy? Maz tak sie uczepił ze nie chce o innym imieniu słyszeć, uważa ze juz wybraliśmy.... a mi Jerzy, Jerzyk sie podoba, ale do Jurka nie moge sie przekonać. A wierzcie mi ze probowalam i to dlugo. Boje sie ze jednak wszyscy beda go skracali do Jurka, a mi on nie lezy i juz. Zreszta maz tez Jurek juz mowisad Mezowi żadne moje inne propozycje sie nie podobają ani Henryk, ani Tymon, ani Teodor...sam tez nic nie proponuje.
No i co teraz?
Zostawic sprawe do porodu? A jak potem tez nie bedzie zgody, nie chce zadnych kwasów po narodzinach. Uznaliśmy ze moze byc Krzysztof Jerzy lub Jerzy Krzysztof, ale ktore pierwsze? Maz niby mowi zebym zrobila jak chce, a on bedzie mowil Malyuncertain No super, nie chce tak. Z tym Krzysiem nie mowi zdecydowanie nie, ale tez widze ze mu sie jakos nie podoba szczegolnie, a Jerzy złapał go za serce od poczatku i juz. Poradzcie cos...
Jakies propozycje jak to rozwiązać?
Edytor zaawansowany
  • dalenia 19.06.19, 13:28
    Hmm, trudna sprawa. Jedną z opcji jest zaczekanie do porodu, może syn będzie ewidentnie Jerzykiem albo ewidentnie Krzysiem?

Jeśli chcecie koniecznie mieć już wybrane imię, to ja bym szukała trzeciej opcji. Wtedy oboje zrezygnujecie z tych wymarzonych, więc przynajmniej będzie sprawiedliwie. Domyślam się, że pewnie przerobiliście imiona wzdłuż i wszerz, ale może Tomasz, Aleksander, Stanisław, Józef?

Jeśli macie wybierać między Jerzym a Krzysiem to niestety, ale prawdopodobnie tak czy siak ktoś będzie "poszkodowany".

A jeśli chodzi o same imiona, to mam taki sam stosunek do Jerzego, jak Ty. Jerzy, Jerzyk - super. Ale ten Jurek, jakoś tak ... No też jeszcze chyba do niego nie dorosłam wink również rzuciłam go jako propozycję imienia dla syna, tym bardziej, że to imię rodzinne. Mąż zadowolony, ale on również od razu Jurkował - jak powiedziałam o Jerzyku, to mnie wyśmiał, że kto to widział tak mówić do Jurka wink więc u nas od razu ta opcja odpadła.

Krzysztofa bardzo lubię, choć brakuje mi w nim jakiejś przejściowej formy. Natomiast mam do tego imienia sentyment. Uważam też, że lepiej się komponuje z imionami braci, a i zestaw Krzysztof Jerzy brzmi dla mnie przyjemniej niż Jerzy Krzysztof.
  • eleanor_tilney 19.06.19, 14:24
    Rozpoznaje w Twoim mężu pewne cechy mojego. Myśle, ze nie masz innego wyjścia niż zaakceptować, ze mąż nie ma psychologicznych predyspozycji by tak wkręcić się w temat jak Ty. Skoro powiedział, żebyś wybrała, to po prostu to zrób. Skoro nie lubisz Jurka, niech będzie Krzysztof Jerzy. Facet się przyzwyczaji i pewnie będzie później opowiadał jaki to mieliście wspólnie świetny pomysł i jak
    Krzys to super imię
  • ilia.1 19.06.19, 14:30
    Osobiście wybralabym z rozwazanych imion Teodora lub Tymona. Henryk, Krzysztof, Jerzy i Piotr to także moim zdaniem bardzo dobre, ponadczasowe imiona.
    Sugestie imion: Leon, Feliks, Hubert, Jan, Konrad, Nikodem, Klemens, Julian, Albert, Fryderyk, Bruno(n), Fabian, Ignacy, Olgierd, Wiktor, Maksym(ilian).
  • gaudencja 19.06.19, 21:24
    Hej!
    Ja osobiście znacznie bardziej wolałabym Jerzego Krzysztofa i forsowałabym zdrabnianie do Jerzyka. Ale to ja, a dziecko jest Wasze.
    A jakieś nieco większe szaleństwo w rodzaju Jeremiego by nie przeszło? Albo Olgierda?

--
    "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
    (Walery Pisarek)
  • antonina9876 19.06.19, 23:06
    Hej ! ☺️
    Z osobistego doświadczenia - szukajcie dalej. Jeżeli imię nie pasuje jednej ze stron, to jest to problem i nie da się wcale tal łatwo przestawić.
    Odpuscilabym Jerzego skoro nie podoba Ci się Jurek - 90% Jerzego zdrabnia do Jurka. To tak jakby nadać Małgorzatę i oczekiwać, że nikt nie powie Gosia, Joannę i nikt nie powie Asia, Jana i nikt nie powie Jasiek. Z imionami z 2 zdrobnieniami trzeba akceptować oba.
    Podoba ni się Piotr i Krzysztof, ale to imiona z sentymentu( imię brata i męża), natomiast moim zdaniem są w klimacie Adama i Wojciecha.
  • abiela 19.06.19, 23:27
    Znam Jerzego, który jest tylko i wyłącznie Jerzykiem, nikt nigdy nie odezwał się do niego per Jurek. Choć mnie pasują oba zdrobnienia.
    W takiej sytuacji próbowałabym poszukać jeszcze trzeciego imienia - może zaproponuj mężowi alternatywy?
  • annthonka 20.06.19, 08:50
    Trudna sprawa, skoro sama najpiew zaproponowałaś tego Jerzego, a teraz się chcesz z niego wycofać. Nie ma szans, że unikniesz Jurka, bo to jest pierwsze zdrobnienie jakie przychodzi na myśl.

Ja bym w takiej sytuacji chyba została przy Krzysztofie, skoro mąż nie wyraża sprzeciwu. Na razie się odgraża, że będzie mówił Mały, ale na pewno szybko zacznie mówić po imieniu.
  • straggly 20.06.19, 23:50
    Dzieki dziewczyny za radysmile alternatywy oczywiscie proponowałam, nie to co On, sle j tak nic sie nie podoba. Chwilowo dojrzałam do tego ze jeszcze przez troche sprobuje nad Jerzym pomyśleć i zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak nie to upre sie przy Krzysiu i juzsmile chyba ze jakas alternatywa wyjdzie. Tez mi sie wydaje ze Krzys pasuje do rodzeństwa, wszyscy tak mowia. Choc tez troche takiej przejściówej formy mi w tym imieniu brakuje... Krzys, Pan Krzysztof a pomiedzy co? Tylko Krzysiek i Krzychu zostaje?
  • gaudencja 21.06.19, 00:25
    Fakt, to imię nie ma form przejściowych. To Twoje wymarzone od zawsze imię?
    A może jednak jakieś inne imię trafi do Was obojga, np. słowiańskie jak Wojciech - Radosław, Sławomir, Bogusław, Bolesław?

--
    "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
    (Walery Pisarek)
  • abiela 21.06.19, 00:38
    straggly napisała:

Choc tez troche takiej przejśc
    > iówej formy mi w tym imieniu brakuje... Krzys, Pan Krzysztof a pomiedzy co? Tyl
    > ko Krzysiek i Krzychu zostaje?

To fakt, do tego jest bardzo popularne. Mnie jakoś zupełnie nie zachwyca.
    Co do Jerzego, to się uprę, że nie musi być Jurkiem. Naprawdę znam już prawie osiemnastoletniego Jerzyka, który zawsze jest Jerzykiem.
    A może Witold? Olaf? Kajetan?
  • lina_miod 21.06.19, 22:53
    annthonka napisała:

> Trudna sprawa, skoro sama najpiew zaproponowałaś tego Jerzego, a teraz się chc
    > esz z niego wycofać. Nie ma szans, że unikniesz Jurka, bo to jest pierwsze zdro
    > bnienie jakie przychodzi na myśl.

Witaj w klubie. Zrobiłam dokładnie tak samo luźno zarzucając imię Zojawśród propozycji dla córki - wymieniając z marszu wszystkie 3- i 4-literowe żeńskie jakie znam, tak bez zastanowienia smile Mąż powiedział stop przy Zoji i od tej pory była to jedyna miłość, żadne inne imię nie robiło na nim wrażenia przez dłuuugi czas. Także trzeba bardzo uważać co się mówi, ale wiem to niestety po fakcie wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.