Dodaj do ulubionych

Nic mi się nie podoba

21.06.19, 19:12
Żadne imię dla dziecka mi się nie podoba. Przy pierwszym synu od razu było wiadomo, że będzie Stanisław, a teraz nie mam żadnego pomysłu. Przeglądam kalendarze, listy i rankingi i nic. Żadne mnie nie powala na kolana. Mąż jest zachwycony Kazimierzem, Mieczyslawem i Bolesławem dla mnie ok, ale bez szału. Któraś z Was tak miała, ze nim wam się nie podobało?
Edytor zaawansowany
  • sulimira 21.06.19, 20:14
    Tak. Imie dla coreczki mialam, a dla chlopca nic mnie nie ruszalo (to bylo zanim odkrylam pelna game imion slowianksich wink
  • seaborgium 21.06.19, 22:16
    Przeglądałam listę imion słowiańskich na Wikipedii. Niektóre owszem ładne, ale brak mi tego efektu wow.
  • gaudencja 21.06.19, 22:22
    A może Bolemir lub inne imię z końcówką inna niż -slaw, jak -bor czy -rad?

--
    Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
    (Jarosław Olesiak)
  • ilia.1 21.06.19, 20:51
    Myślę, że warto wybrać imię, które ma ponadczasowy charakter i dobrze komponuje się ze Stanisławem.
    Sugestie imion:

Aleksander, Edgar, Feliks, Filip, Florian, Fryderyk, Gabriel, Henryk, Kajetan, Klemens, Kornel, Krzysztof, Ksawery, Leon, Leonard, Leopold, Lucjan, Ludwik, Mikołaj, Olaf, Tadeusz, Teodor, Tobiasz, Tymon.

Adela, Alina, Antonina, Antonia, Aurelia, Eliza, Emma, Gabriela, Ida(lia), Janina, Jaśmina, Julian(n)a, Kalina, Klementyna, Kornelia, Lilia, Lilian(n)a, Lilla, Liwia, Ludwika, Łucja, Melania, Milena, Rozalia, Stefania, Stella.
  • gaudencja 21.06.19, 22:09
    A może to ma być dziewczynka ?
    --
    De gustibus...
  • seaborgium 21.06.19, 22:14
    Na pewno chłopak. Potwierdzone testem Nifty, więc na 100%
  • abiela 21.06.19, 22:36
    seaborgium napisał(a):

> Żadne imię dla dziecka mi się nie podoba. Przy pierwszym synu od razu było wiad
    > omo, że będzie Stanisław, a teraz nie mam żadnego pomysłu. Przeglądam kalendarz
    > e, listy i rankingi i nic. Żadne mnie nie powala na kolana. Mąż jest zachwycon
    > y Kazimierzem, Mieczyslawem i Bolesławem dla mnie ok, ale bez szału. Któraś z W
    > as tak miała, ze nim wam się nie podobało?

Mnie dla syna też trudniej było wybrać. Nie wiem, czy chcesz, zeby ci podsunąć jakieś propozycje?
    Może Maurycy, Władysław, Ludwik, Ludomir?
  • gaudencja 21.06.19, 23:09
    Dorzucam jeszcze Melchiora, Cyryla, Konstantego. Warto poszperać pamięcią w czasach szkoły podstawowej, liceum - może przypomni Ci się jakieś imię, które nie jest oczywiste, nie figuruje na liście 50 najpopularniejszych imion, ale było właśnie tym wymarzonym imieniem.

--
    Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
    (Jarosław Olesiak)
  • sulimira 22.06.19, 03:17
    Dla mnie zdrobnienia sa bardzo wazne poniewaz nie wyobrazam sobie nie uzywac zdrobnien do mojego malenstwa (ale to oczywiscie moje upodoboanie). Oznacza to, ze jezeli zdrobnienie mi sie podoba to pelna forma rowniez. Z tego powodu z koncowka -sław podoba mi sie Bolesław (rowniez Bolemir i Bolebor poniewaz uwielbiam kozackiego Bolka), Władysław, Borysław (Boryś), Lutosław (Lutek), Tolisław (Toli, Tolik, Tolek, Tolisz) i Sulisław (Sulik- ale akurat to imie zarezerwowałabym dla dziewczynki- Sulika.
    Jezeli mowisz Stasiu na jednego synka to pomysl o zdrobnieniach jakie Ci sie podobaja i wtedy moze jakas pelna forma Cie zauroczy.
    Osobiscie jeszcze ze slowianskich imion podobaja mi sie takie, ktore maja miedzynarodowe znaki i brzmienie wiec Dalwin, Barnim, Odolan, Derwan itp.
    W Polsce fajnie mi brzmi Domarad (Domasz- taki inny Tomasz), Sulibor i wiele imion z koncowka -bor poniewaz rowniez uwielbiam zdrobnienie Borek. Takze nie wiem czy to troche pomoze patrzac na imie ze strony zdrobnien (jezlei uzywacie) poniewaz wydaje mi sie, ze moze po prostu jestes zmeczona i wszystko tak brzmi niejako w tym momencie. Moze po prostu potrzebujesz chwili spokoju i relaksu i wtedy inaczej bedziesz sie na wszystko zapatrywac.
  • rosalindamaria 22.06.19, 09:09
    A chciałabyś coś rzadkiego, czy popularność nie ma znaczenia ? Stanisław jest świetnym imieniem, klasycznym i ponadczasowym. Pasują mi do niego inne imiona, w podobnym klimacie :
    klasyczne- Wojciech, Wiktor, Piotr, Paweł, Karol, Adam
    retro- Ignacy, Leon, Józef, Henryk, Tadeusz, Jerzy
  • rosalindamaria 22.06.19, 09:15
    Jeszcze może Leopold, Teodor, Edmund, Edward, Ryszard, Mikołaj, Feliks
    Albo Dawid, Daniel, Konrad, Marcin, Witold, Hubert, Fabian ?
  • penelope.ia 22.06.19, 23:01
    Anatol, Antoni, Franciszek, Roch, Krzesimir, Wacław, Zygmunt, Bolesław, Zbigniew, Mieszko, Józef, Henryk, Tadeusz, Benedykt, Ignacy, Konstanty, Jeremiasz/Jeremi, Feliks, Felicjan, Florian, Wojciech
  • penelope.ia 22.06.19, 23:05
    - teraz widzę, ze powtórzyłam Bolesława za Twoim mężem. Dodam jeszcze Leszka.
  • sulimira 22.06.19, 23:34
    Ja rowniez poparlam Bolesława smile Lubie bardzo Krzesimira, Mieszka, Jeremiego, Floriana i Wojciecha, ale ten ostatni jest popularny podczas gdy pozostale imiona malo spotykane. Ziemka uwielbiam i ostatnio odkrylam Ninogniewa- swietne zdrobnienie dla malego chlopczyka: Nino.
  • wittchen89 23.06.19, 22:20
    Mam dokładnie to samo. Ale u mnie jeszcze nie wiadomo, co będzie i mam nadzieję, że dziewczynka. Dla dziewczynki mam jeden mocny typ i kilka w odwodzie.
    Ale dla chłopca to praktycznie nic mi się nie podoba, a mąż wymyślił Syriusza i zadowolony 😂 Mnie się ten Syriusz nawet podoba, ale się boję, że za bardzo odjechane i że będą jakoś dziwnie zdrabniać...
  • gaudencja 24.06.19, 00:12
    Co roku rodzi się kilku Syriuszów w Polsce. A jaki masz typ dla dziewczynki? Może chcesz założyć swój wątek? smile

--
    De gustibus...
  • wittchen89 24.06.19, 06:02
    Dla dziewczynki Gaja. Poczekam z wątkiem chyba do momentu, kiedy będzie wiadomo, co mi tam rośnie 😉
  • dalenia 24.06.19, 13:34
    Nie, ja dość szybko wybrałam z mężem imiona dla potencjalnych dzieci, a mam jeszcze całą masę innych, którymi chętnie bym kogoś obdarowała wink

Jeśli chodzi o Twojego syna i propozycje męża, to chętnie widziałabym przy Stasiu Kazimierza. Chyba unikalnym natomiast wszelkich "-sławów".

Może podpisuje Wam Jędrzej, Ryszard, Tadeusz, Anatol albo Olgierd?
  • humbelina 25.06.19, 13:19
    Wiem co czujesz wink Imion podobało się mnóstwo, ale kiedy przyszło do wyboru nagle wszystkie straciły urok.
    Jak już się zdecydowaliśmy, to nagle okazuje się, że te które odrzuciłam znów mi się podobają.
    Dużo masz jeszcze czasu?
  • sulimira 26.06.19, 04:51
    Zawisza i Witold

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.