Dodaj do ulubionych

Synek Anity z ŚOPW :)

14.07.19, 11:35
Jedna z uczestniczek programu "Ślub od pierwszego wejrzenia" urodziła niedawno synka. Chłopiec otrzymał dwa imiona - na pierwsze Jerzy, na drugie bodajże Andrzej.
Co sądzicie o tych imionach?... Mnie osobiście Jerzy się podoba, na dodatek mam do tego imienia mnóstwo miłych skojarzeń. Wcale nie uważam go za "dziadkowatego" - zwłaszcza, że wiele z Was pisało w swoich postach o małych Jerzykach. Andrzeja raczej bym nie nadała, pomimo pozytywnych skojarzeń. Jestem ciekawa Waszych opinii wink

--
"Oszaleję, albo… przypnę ludzkości skrzydła…"
Julian Ochocki
Edytor zaawansowany
  • paula.anna 14.07.19, 15:29
    Podoba mi się Jerzy.
    Andrzej też, a źe na drugie to nikt nie powinien marudzić, że "wujkowaty"😉.

--
    pink stinks
    Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
  • gaudencja 14.07.19, 17:35
    Doceniam, że nie Alan, Oliwier czy Brajan. Obiektywnie oba imiona są w porządku, klasyczne itd. Subiektywnie jednak mam je tak osłuchane - Andrzeja znacznie bardziej od Jakuba czy Mateusza, Jerzego bardziej od np. Szymona, i nie bez kozery, bo są częstsze w populacji - że nadanie tych imion wywołuje we mnie jęk - znowuuu.... Jerzy jest cały czas na 20. miejscu wśród najczęstszych imion męskich w populacji. To dość wysoko.

--
    De gustibus...
  • paula.anna 14.07.19, 21:21
    A ja wciąż nie czuję tej popularności populacyjnej ☺.
    Mam kubusiowstręt, andrzejowstrętu zaś nie.

--
    pink stinks
    Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
  • barcelissima 20.07.19, 14:04
    Ja dla odmiany osobiście nie znam żadnego Jerzego, natomiast z telewizji do głowy przychodzi mi tylko Jerzy Mielewski, nie miałam pojęcia, że to imię znajduje się tak wysoko pod względem całej populacji.
  • gaudencja 20.07.19, 14:50
    Jerzych jest sporo, głównie wśród 50-, 70-latków.
    --
    "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
    (Walery Pisarek)
  • chayah 21.07.19, 19:25
    Też nie miałam pojęcia na temat wysokiej pozycji Jerzego pod względem całej populacji. Z telewizji do głowy przychodzą mi osoby głównie już nieżyjące - w pierwszej kolejności Jerzy Kamas, który grał w moim ulubionym serialu, dalej Jerzy Bińczycki, a z żyjących - Jerzy Trela, który ostatnio gościł w moim mieście wink
    Barcelissimo, kto to Jerzy Mielewski?

--
    Julian Ochocki
  • barcelissima 21.07.19, 19:54
    To dziennikarz sportowy z Polsatu sport.
  • inga.a.m.r 14.07.19, 22:52
    Jerzyka bardzo lubię, sama rozważałam to imię wink
    Andrzej mi się nie nie podoba, ale ogólnie zestaw dla mnie ciekawy.

--
    ADELKA
    MARCYSIA
    RÓŻA
    NINAiBOBAS
  • chayah 15.07.19, 09:28
    Mnie też ostatnio Jerzyk chodzi po głowie. Podejrzewam, że to przez lubianego przeze mnie aktora o tym imieniu smile
    Kto wie… może kiedyś nadam tego Jerzyka?... wink

--
    Julian Ochocki
  • dalenia 15.07.19, 12:28
    Jerzy jest fajny, Andrzej mnie przekonuje mniej. A sam duet obu imion jednak trochę wujkowaty. Natomiast tak czy siak doceniam, miło spojrzeć na Jerzego między innymi celebryckimi Liamami czy Noahami wink
  • miraflores5 15.07.19, 15:29
    dalenia napisała:

Natomiast tak czy siak doceniam, miło spojrzeć na Jerzego międz
    > y innymi celebryckimi Liamami czy Noahami wink

Tu się zgadzam. Oba imiona z lekka dziadkowate w tej chwili, bo raczej już nie wujkowate, ale jakoś je lubię. Jednak są imiona podobające mi się bardziej. A prograwów na TTV nie oglądam. Promują patologię, moim skromnym...
  • chayah 15.07.19, 16:09
    No, ja też nie oglądam tych programów, a informację wyłapałam z Internetu wink

--
    Julian Ochocki
  • olinininka 21.07.19, 14:22
    Tak sie sklada ze program Slub od pierwszego wejrzenia to pomysl TVN i tam byl emitowany, a nie TTV.
    A co do imienia Jerzy imie bardzo fajne. Za to Andrzej dla mnie zbyt wujkowaty.
  • humbelina 17.07.19, 13:45
    Nie oglądałam tego programu i nie kojarzę dziewczyny, ale gdzieś w necie czytałam, że podobno imię Jerzy wsród fanów programu był bardzo krytykowany smile
    Osobiście jestem za, ale nie w zestawieniu Jerzy Andrzej
  • miraflores5 17.07.19, 14:27
    humbelina napisała:

> Nie oglądałam tego programu i nie kojarzę dziewczyny, ale gdzieś w necie czytał
    > am, że podobno imię Jerzy wsród fanów programu był bardzo krytykowany smile

A czego się spodziewać po zwolennikach tego typu papki, z których 3/4 preferuje Alanków, Natanków i Alexów? Jerzy może nie jest moim faworytem, ale to porządne, tradycyjne imię w przeciwieństwie do wyżej wymienionych. U mojej mamy bez przerwy buczy TTV, nawet nie wiecie jak mnie to wkurza. Zdecydowanie wolę jakiś dobry film fabularny lub dokument.

• chayah 17.07.19, 20:56
    Ten post jest oparty właśnie na tej informacji z Internetu.

--
    Julian Ochocki

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.