Dodaj do ulubionych

Piątka :)

15.07.19, 23:27

Witajcie wink
Nasza rodzinka się powiększy i liczę na waszą pomoc w wyborze imienia dla potomka, płeć jeszcze nieznana.
To nasz ostatni wybór smile
Dla chłopca sprawa jest bardzo prosta - będzie Teodor lub Henryk, więc męska lista jest zamknięta.
Dla dziewczynki na ten moment (ostatnio co chwile zmieniam zdanie) najbardziej podobają mi się Anatolia i Melania, ale na minus dla mnie to, że zaczynaja się na literki, które już u nas są zajęte (nie lubię powtarzania literek).
Podobają mi się również:
Felicja, Florianna, Franciszka, Łucja, Stefania, Idalia, Ida, Ligia, Leonia.
Mąż jest zachwycony faktem, że będzie planowana piątka (w tym jego wymarzona Róża), więc zostawił mi duże pole do manewru i jak narazie zgadza się na każdą opcję. Jedyna prośba Męża to, żeby na II nadać Ingę wink
A Wy co proponujecie dla kolejnej tęczowej siostry?

--
ADELKA
MARCYSIA
RÓŻA
NINAiBOBAS
Edytor zaawansowany
  • mrawka 16.07.19, 08:25
    Jezeli na II ma byc Inga, to na I moim zdaniem najbardziej pasowalaby Florianna. A moze Inga na pierwsze ? Mnie sie bardzo podoba smile
  • inga.a.m.r 16.07.19, 08:40
    Inga to moje imię, wiec odpada smile

--
    ADELKA
    MARCYSIA
    RÓŻA
    NINAiBOBAS
  • annthonka 16.07.19, 08:52
    Przede wszystkim gratulacje smile

Jeżeli na drugie ma być Inga to na pierwsze, moim zdaniem, pasowałoby imię trzysylabowe. Łucja Inga, Ligia Inga jakoś nie brzmią. Ida Inga też nie, chociaż Idalia Inga już tak.

Od siebie dorzucę jeszcze Helenę, Kalinę, Urszulę, Elżbietę, Janinę, Sabinę i Cecylię.

Fajna jest też Leonia, Stefania, Felicja i Franciszka. Nie jestem fanką Florianny.

• inga.a.m.r 19.07.19, 23:58
    Janinę już mamy wink

--
    ADELKA
    MARCYSIA
    RÓŻA
    NINAiBOBAS
  • ilia.1 16.07.19, 09:31
    Moim zdaniem rozważane imiona są piękne. Wybrałabym osobiście: Łucję, Stefanię, Idalię, Leonię lub Teodora.
    Sugestie:
    Aurelia, Matylda, Lawinia, Julian(n)a, Klementyna, Jaśmina, Weronika, Milena, Teresa, Pelagia, Lilian(n)a, Anastazja.
    Leon, Tymon, Konstanty, Bruno(n), Jan, Tadeusz, Maksym(ilian), Nikodem, Feliks, Julian, Fryderyk, Konrad.
  • chayah 16.07.19, 10:07
    Piękne imiona wink Z męskich najbardziej podoba mi się Henryk, a z żeńskich Stefania, Idalia, Ida i Ligia wink

--
    "Oszaleję, albo… przypnę ludzkości skrzydła…"
    Julian Ochocki
  • stokrotka_96 16.07.19, 10:10
    Kibicuję Łucji, Felicji, Anatolii, Melanii (o ile pasuje Ci Mela), Floriannie, Franciszce, Stefanii (o ile nie masz nic przeciw Stefie, Stefce), Ligii i Leonii.
    Ida i Idalia ładne, ale przy Adzie (Adelce) i Indze (mamie) to już chyba byłoby za dużo.

Dla swojego dziecka wybrałabym Łucję, Leonię, Anatolię, Melanię, Ligię lub Felicję (o ile przekonalabym się jakoś do Feli). Stefania jest na liście moich ulubionych II imion, a u swojej córki Floriannę zamienilabym na Florentynę.
  • dalenia 16.07.19, 11:27
    Ależ zazdroszczę wink i gratuluję oczywiście, oo raz kolejny!

Tola i Mela są super, szczególnie ta pierwsza, ale rozumiem kwestię literek - też tak mam wink jednocześnie ostatnio mąż zaakceptował imię dla drugiego chłopca, które zaczyna się na tą samą literę, co imię dla pierwszego. I chyba będę musiała zagryźć zęby i zapomnieć o moim literowym zboczeniu big_grin

Jeśli chodzi o pozostałe imiona, to też są piękne. Skoro na drugie ma być Inga, to zrezygnowałbym z tych krótszych (Łucja, Ida, Ligia) i z Idalii chyba też, bo jakoś za dużo tego "i".

Z pozostałych trudno byłoby mi wybrać. Wszystkie świetne. Ja jestem fanką Franciszki, ale żeby mi się nie spopularyzowała, to tu zagłosuje na Felcię albo Stefkę smile
  • meggan79 16.07.19, 11:52
    Zazdroszczę I gratulujęsmile
    Mój maż też b się cieszy z wymarzonej Róży, tyle że u nas zostanie czwórka.
    Z męskich wolę Teosia, zaś dla dziewczyn podobaja mi się oczywiście Idalia I Ida, ale piękna jest też Leonia,Łucja I Florianna.Felicja I Stefania też. Pozdrawiamsmile
  • inga.a.m.r 16.07.19, 12:00
    Właśnie Inga trochę mi nie psuje na II, ale Mężowi bardzo zależy. Zobaczę czy uda się Go przekonać do innego (chociaż i tak już dał mi dużo luzu w kwestii imienia wink

--
    ADELKA
    MARCYSIA
    RÓŻA
    NINAiBOBAS
  • meggan79 16.07.19, 14:41
    Podam jeszcze z jakich bym dla piatego wybierala: Gustaw, Konstanty, Ignacy, Jeremi, Brunon; Matylda, Klementyna, Adelajda, Kornelia, Klara, Michalina.
    Dla Was przyszła mi do głowy jeszcze Ludwika.
  • inga.a.m.r 16.07.19, 15:06
    Mi już długo marzy się Aniela, ale chyba za bardzo podobna do Adelki sad Dlatego narazie odpuściłam to imię.

--
    ADELKA
    MARCYSIA
    RÓŻA
    NINAiBOBAS
  • gaudencja 16.07.19, 15:05
    Hej!
    Wspaniale smile
    Inga jest bardzo wyrazistym imieniem jak na drugie i nie pasuje mi do większości imion, o których myślisz wink Ale oczywiście nie stoi to na przeszkodzie nadaniu któregokolwiek z nich, najwyżej drugie imię będzie nie do końca pasować. Z rozważanych przez Ciebie imion podobają mi się wszystkie.

Jakie imiona podobają mi się do Ingi na drugie, abstrahując od ich większej lub mniejszej rzadkości? Z rozważań wyłączam dopasowanie do nazwiska, ponieważ go nie znam wink

Nadzieja Inga
    Nazaria Inga
    Nawoja Inga
    Niegosława Inga
    Nikandra Inga
    Nikanora Inga
    Noemi Inga
    Gajana Inga
    Ginewra Inga
    Gordiana Inga
    Gościsława Inga
    Gwendalina Inga

--
    De gustibus...
  • gaudencja 16.07.19, 15:06
    ...jeszcze Gwidona Inga wink
    --
    Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
    (Jarosław Olesiak)
  • inga.a.m.r 16.07.19, 15:07
    Nazwisko jest tęczowe dosłownie wink

--
    ADELKA
    MARCYSIA
    RÓŻA
    NINAiBOBAS
  • inga.a.m.r 16.07.19, 15:21
    Właśnie mi nie pasuje Inga ani do nazwiska, ani do imion, które mi się podobają.
    Ponieważ nazwisko jest rzeczownikiem, chce uniknąć imienia rzeczownikowego (wyjątkiem była Róża, bo Mąż naprawdę bardzo chciał Różyczkę).
    A jak wam brzmi
    Anatolia Inga T.
    Liwia Inga T. ?
    Najchętniej dałabym na II coś całkiem innego, może po przodku, ale Mąż strasznie się uparł na Ingę uncertain

--
    ADELKA
    MARCYSIA
    RÓŻA
    NINAiBOBAS
  • dalenia 16.07.19, 15:29
    Anatolia! smile
  • miraflores5 16.07.19, 18:51
    Ale fajne imiona rozważasz😀😀😀 Florkę uwielbiam, ale wolałabym Florentynę albo Florę zamiast Florianny. Choć Florianna nie jezt zła. Odrzuciłabym tylko Ligię. Poza tym miałabym dylemat, co wybrać! Wybierałabym między Melanią, Stefanią, Leonią i Anatolią.
  • miraflores5 16.07.19, 18:58
    Dla chłopca bardziej podoba mi się Teodor. A co powiesz na Ludwika albo Jeremiego?
  • inga.a.m.r 16.07.19, 19:33
    Ludwik jest super, Jeremi nie przejdzie u Męża.
    Wydaje mi się, ze jeśli byłby chłopiec to zostałby Teodorem lub Heniem (od pierwszej ciąży „trzymają się” nas te dwa męskie imiona) wink
    Florentyna/Florianna podobają mi się mniej więcej tak samo.
    Z dziewczyńskimi jest dylemat, musze powiedzieć, że mam cichą nadzieję na synka smile

--
    ADELKA
    MARCYSIA
    RÓŻA
    NINAiBOBAS
  • gaudencja 17.07.19, 00:30
    Oba zestawy są nieidealne, ale akceptowalne. Jeśli rozważać samo pierwsze imię, które jest najczęściej wszak używane samodzielnie, to Anatolia pasuje Wam do nazwiska naprawdę świetnie, lepiej niż Liwia i nie przejmowałabym się powtórzeniem literki. Dodam jeszcze, że dla chłopca do nazwiska bardziej podoba mi się Teodor, wydaje się też ciekawszy.

Naczęsława też mi wyjatkowo pasuje do Waszego nazwiska, pomijając Ingę, ale imię jest na tyle rzadkie, że pewnie nie będzie rozważane.

Anielę bym długofalowo odpuściła, razem z nazwiskiem jest zbyt niebiańska w wymowie, kojarzyłaby mi się w tym kontekście z jakimiś obrazami dotyczącymi wniebowzięcia albo wniebowstąpienia.
    --
    De gustibus...
  • inga.a.m.r 17.07.19, 01:00
    Kurczę, musze odpuścić Anielkę na I uncertain Faktycznie do nazwiska słabo...
    Moze uda się przekonać Męża, by na II wybrał coś innego, ostatnio podobała mu się Matylda, zaproponuje mu ją znowu smile
    Najlepiej wymaże z pamięci II imię i skupie się narazie na I.

--
    ADELKA
    MARCYSIA
    RÓŻA
    NINAiBOBAS
  • mamaitwinsy 16.07.19, 21:11
    Zazdroszczę takiej gromadki smile gratulacje!
    Imiona męskie rozważane bardzo mi się podobają, sama mam Teosia wink
    Inne propozycje: Fryderyk, Olgierd, Anatol, Tymon, Leopold
    Dla dziewczynki podoba mi się większość rozważanych, szczególnie Melania wink
    Jeśli ja II będzie Inga to wybrałabym Anatolię bądź Stefanię. A może Urszula? Barbara? Marianna? Helena?

--
    Melania i Teodor
    Franciszka
  • eleanor_tilney 16.07.19, 22:30
    Ja rowniez gratuluje! I zazdroszczę swobody wyboru!
    Z wymienionych przez Ciebie imion najbardziej podobają mi się Melania, Leonia i Idalia. Do Ingi pasuje mi tylko ta ostatnia.
    Proponuje do rozważenia: Ludwikę i Cecylię
  • humbelina 17.07.19, 13:21
    Naprawdę ??? !!!!

Gratulacje !!!!!

Jestem w strasznym szoku, kto by pomyślał... Muszę spytać, wybacz , planowane ? tongue_out

Jeszcze trzeciej córki nie urodziłam, a już Ci zazdroszczę, hehe

No dobra, co do imion, wiesz, że wszystkie Twoje wybory bardzo mi się podobają, ale ... z góry odrzuciłabym Idalię, moim zdaniem zbyt podobną brzmieniowo do Adeli, Idalia Inga też mi nie brzmi. A wiesz, że przez moment żałowałam, że nie zdecydowaliśmy się na nią ? A już zdążyliśmy rodzinie rozpowiedzieć, że Marcelinka w brzuchu, więc nie było odwrotu wink

Co do pozostałych , piszesz o Liwii i to był mocny typ mojego męża przez chwilę, ja nie byłam przekonana, a moim zdaniem zarówno Liwia Inga brzmi ekstra, jak i idealnie komponuje się z resztą sióstr.

Franciszka- kolejny mój hit, który nie przeszedł u męża
    Florianna - wiadomo, nie muszę tłumaczyć, Florka to moje serce i idealnie pasuje do Twoich dziewczyn. Aczkolwiek do Ingi na II chyba wolałabym Florentynę.

Nic nie będę od siebie dorzucała, bo wiem, że znasz wszystkie istniejące imiona i nic Cię już nie zaskoczy wink

Ps. Tak czy inaczej, nie wiem jak Wy sobie życzycie, ale chyba życzę Wam syna wink
  • inga.a.m.r 17.07.19, 14:40
    humbelina napisała:

> Naprawdę ??? !!!!
    Naprawdę! wink

> Jestem w strasznym szoku, kto by pomyślał... Muszę spytać, wybacz , planowane ?
    Planowane, od początku planowaliśmy piąteczkę smile Może jest to dla, niektórych dziwne, ale naprawdę chcieliśmy piątkę i każde nasze dziecko było wyczekiwane z wielką radością i niecierpliwością smile
    Teraz czekają nas podwójne zmiany - pojawi się nowy członek rodzinki plus przeprowadzka do nowego domu, zostało tylko urządzić pokoik dla najmłodszego (jak tylko zdradzi swoją płeć)
    > Ps. Tak czy inaczej, nie wiem jak Wy sobie życzycie, ale chyba życzę Wam syna wink
    Po cichu tez sobie tego życzę. Z wielka chęcią po 4 dziewczyńskich pokojach dla odmiany urządziłabym pokoik chłopięcy big_grin

Dziękuje za rady w kwestii imienia i wszystkie gratulacje wink narazie odpuszczamy rozważania, mamy teraz dużo spraw do załatwienia. Wrócę do was jak poznamy płeć.

--
    ADELKA
    MARCYSIA
    RÓŻA
    NINAiBOBAS
  • humbelina 17.07.19, 22:54
    Kurcze,.naprawdę zazdroszczę i podziwiam. Marzyłam zawsze o dużej rodzinie, ale nie wiem czy zdecydowałabym się na czwarte dziecko, zwłaszcza, że musielibysmu działać bardzo szybko, bo swoje lata już mam wink
    Czekam na info o płci smile
  • humbelina 19.07.19, 07:23
    Tak sobie myślę o Tobie, wspomniałam nawet mężowi, a on "3 czy 4 jaka to różnica" więc kto wie czy właśnie nie przyczyniłaś się do czegoś wielkiego wink
    Nie byłabym sobą gdybym oczywiście nie pomyślała od razu jakie imię nosiłaby potencjalna czwarta córka i od razu pomyślałam o Rozalii, że byłby to taki mój pewniak forsowany od początku.
    Rozważałaś ?
    Adela, Marcelina, Róża, Janina i Rozalia - moim zdaniem cudnie.
  • meggan79 19.07.19, 17:17
    Róża i Rozalia to jednak chyba za dużo....
    Humbelino polecam czwórkęsmile
    P.S. z wybieraniem imion to nieuleczalne, też myślałam, że jestem imienniczo spełniona, a tymczasem wybieram dla piatego choć go nie będzie(Gucio/Kostek/Michalinka/Klementynka)....smile
  • inga.a.m.r 19.07.19, 17:47
    Tak Róża i Rozalia to za dużo na rodzeństwo, ale Rozalka jest cudna.
    Trochę żałuje, że nie nadaliśmy jej zamiast Róży
    wink

--
    ADELKA
    MARCYSIA
    RÓŻA
    NINAiBOBAS
  • meggan79 19.07.19, 18:21
    Róża jest b ładna, ja jestem zadowolona
    (Choć serce momentami boli, że nie moja ukochana Anielka na pierwsze)
  • humbelina 20.07.19, 12:47
    Odpowiedziałam już wcześniej, ale moja odpowiedź jest na samym dole. Przyćmiło mi umysł, oczywiście, że do Róży Rozalia odpada wink
  • meggan79 19.07.19, 15:26
    OK, czekamysmile Daj znaćsmile
  • gaudencja 18.07.19, 02:04
    Czytajac Twój post uświadomiłam sobie, że Franciszka pięknie pasuje do nazwiska.
    --
    "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
    (Walery Pisarek)
  • miraflores5 19.07.19, 11:26
    Ingo- nie dziwię się, że jest dylemat z dziewczyńskimi-wszystkie, no może poza Ligią, są piękne. Humbelino-Rozalia jest cudna, ja jednak bym odradzała skoro jest już Róża.
  • dalenia 19.07.19, 12:23
    Humbelina chyba myśli o Rozalii do swojej gromadki, a nie dla Ingi.
  • humbelina 19.07.19, 13:31
    To chyba z tej euforii, rzeczywiście masło maślane wink
  • cyprysiowa 31.07.19, 17:15
    Wiadomo kto?,,
  • inga.a.m.r 31.07.19, 21:35
    Prawdopodobnie kolejna panna, ale jeszcze czekamy na potwierdzenie wink

--
    ADELKA
    MARCYSIA
    RÓŻA
    NINAiBOBAS
  • meggan79 01.08.19, 08:17
    smile małe dziewczynki sa super smile
  • meggan79 01.08.19, 08:19
    A jak tam dyskusje na temat imion?
  • inga.a.m.r 01.08.19, 13:18
    Trochę odpuściliśmy, po wakacjach wrócimy do tematu big_grin

--
    ADELKA
    MARCYSIA
    RÓŻA
    NINAiBOBAS
  • chayah 02.08.19, 11:38
    Super! U mnie w rodzinie w ostatnich kilku latach urodziły się 3 małe dziewczynki smile

--
    Julian Ochocki
  • inga.a.m.r 06.08.19, 20:35
    Mamy potwierdzoną dziewczynkę big_grin

--
    ADELKA
    MARCYSIA
    RÓŻA
    NINAiBOBAS
  • dalenia 06.08.19, 20:49
    Ale będzie babiniec, super! smile
  • inga.a.m.r 06.08.19, 21:46
    Zdecydowanie będzie babiniec smile
    Liczyłam troszkę, że po ostatnim urządzaniu 4 dziewczyńskich pokoi, urządzę jeden chłopięcy, ale jak widać będzie piąty dziewczyński wink Na szczęście dziewczyny jak ja, nie przepadają za różowym i nie ma go za dużo ufffff (bałam się, ze sam róż będzie na ścianach).

--
    ADELKA
    MARCYSIA
    RÓŻA
    NINAiBOBAS
  • chayah 06.08.19, 21:51
    Nie ma to jak babiniec!
    U mnie w rodzinie ostatnio rodzą się same dziewczynki. W ciągu ostatnich 5 lat doczekałam się trzech sióstr ciotecznych wink
    W klasie też mam babiniec - no cóż wink

--
    Julian Ochocki
  • meggan79 06.08.19, 21:57
    Gratulujęsmile dziewczyny góra!
    😀😀
  • humbelina 07.08.19, 14:33
    Nieźle wink Choć życzyłam chłopaka, to oczywiście gratuluję
    Coś się wyklarowało po poznaniu płci ? smile
  • inga.a.m.r 07.08.19, 18:07
    Jeszcze będziemy myśleć, ale u mnie ostatnio Anatolia na prowadzeniu wink

--
    ADELKA
    MARCYSIA
    RÓŻA
    NINAiBOBAS
  • filadelfia3 06.08.19, 21:23
    Pasuje tutaj Idalia
  • humbelina 14.08.19, 10:57
    Jestem tego samego zdania, Idalia pasuje wręcz idealnie smile
  • inga.a.m.r 20.08.19, 00:10
    Co myślicie o Idalii? Wtedy oczywiście na II byłoby jakieś inne imię, ale czy nie jest za bardzo podobne do mojego?
    A może Franciszka? Ciagle myślę też o Anatolii. Za dużo imion mi się podoba, musiałabym mieć jeszcze minimum 5 córek big_grin big_grin
    Nie zwracając uwagi na II imię (może uda się namówić Męża do rezygnacji z Ingi ;D ) co byście wybrały z poniższej listy?
    Franciszka, Idalia, Melania, Anatolia, Matylda, Kornelia, Urszula, Michalina.

--
    ADELKA
    MARCYSIA
    RÓŻA
    NINAiBOBAS
  • juliseid 20.08.19, 00:22
    Idalia 💗 jestem mamą 1.5 rocznej Idulki bardzo polecam imię!
    Jest przepiękne, urocze, zwraca uwagę wink ma wiele zdrobnień.
    Wiem, że wybranie tego jedynego wśród tylu pięknych nie jest proste...mimo że wybierasz po raz 5 . Zazdroszczę smile
    Powiem Ci, że nawet Idalia Inga dla mnie ok.
    Moja to Idalia Anna !
    Pozdrawiam
  • meggan79 20.08.19, 08:20
    Idalia oczywiście choć bądźcie przygotowani na ogólne zdziwienie ☺️,które jest właśnie jedyna wada tego pięknego imienia.Inne z listy,ktòre bym rozważa ła to Matylda,Michalina i Kornelia.Inga na drugie dla mnie mogłaby być do każdego z nich.Trzymam kciuki ,może będzie kolejna Idalia,moja 12 latka by się ucieszyła☺️
  • sulimira 20.08.19, 01:18
    Idalia najbardziej mi sie podoba, a potem Urszula. Uwielbiam historie starozytna wiec dla mnie Anatolia to region geograficzny. Matylda brzmi jeszcze dosyc fajnie. Eunika i Eulalia wydaja mi sie rowniez ciekawe jezeli szukacie czegos wyjatkowego.
  • ilia.1 20.08.19, 07:37
    Uważam, że wszystkie rozważane imiona są bardzo ładne. Ja osobiście wybrałabym Idalię, Matyldę lub Kornelię.
    Idalia to moim zdaniem bardzo dobry, oryginalny wybór.
  • dalenia 20.08.19, 09:09
    Kurcze, trudny wybór, bo prawie wszystkie mogłabym nadać własnej córce wink żeby sobie ułatwić odrzuciłabym te na M i A, żeby nie powtarzać imion. Poza tym chyba bym zrezygnowała z Kornelii, bo trochę za częsta. Poważnie zastanowilabym się nad Franciszką i Idalią, przy czym do imion sióstr świetnie komponowałby się ta druga.

Czyli po takiej weryfikacji mój głos na Idalię, choć jak mówię - z tej listy wszystko super.
  • penelope.ia 20.08.19, 15:45
    Idalia najlepiej się komponuje z imionami sióstr i Idalia Inga brzmi dobrze w mojej opinii, zreszta Inga pasuje mi do każdego z rozważanych imion. Na drugim miejscu stawiam Melanie. Bardzo lubię Anatolię, ale skojarzenie z kraina geograficzna jest za silne.Od Franciszki odstrasza mnie popularność Franka. Reszta imion tez ok, tylko nie w moim guście.
  • inga.a.m.r 20.08.19, 18:48
    W zestawie Idalia Inga nie jest za dużo „i”?
    Mnie się tak wydaje, do Idalii chyba szukałbym jakiegoś innego II, może po jakimś przodku wink
    Jeszcze zobaczymy, bo nie wiem czy Mąż zrezygnuje z wyboru II imienia tongue_out

--
    ADELKA
    MARCYSIA
    RÓŻA
    NINAiBOBAS
  • gaudencja 20.08.19, 20:58
    Wszystkie mi się podobają, wybrałabym Idalię lub Anatolię.
    --
    Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
    (Jarosław Olesiak)
  • dalenia 22.08.19, 22:14
    Może i faktycznie sporo "i", ale w sumie wielkiego dramatu nie ma. Z uwagi na piękno Idalii mogłabym na to przymknąć oko wink
  • humbelina 22.08.19, 08:47
    Już na temat Idalii się wypowiedziałam wyżej, zresztą moja Marcelina będzie miała na drugie Idalia, więc co tu dużo mówić wink
    Trochę żałuję, że nie pociągnęłam tematu Idalii na pierwsze, ale gdybym zdecydowała się na Idalię, pewnie żal by mi było Marceliny wink

Co do pozostałych - Urszula - wiadomo, moja miłość, ale jakoś nie pasuje mi do sióstr. Jedynie do Janiny, ale też nie za bardzo.
    Michalina i Kornelia to 2 imiona Twoich córek, my zrezygnowaliśmy z powtarzania, jeśli Wam nie przeszkadza, to poszłabym w Kornelię, aczkolwiek Idalia ma więcej wdzięku.

Melania i Matylda to trochę taka nowa moda mi się zdaje.
    Anatolia pasuje, jest niezłą, ale Toli nie lubię ( ze względu na nadania w takiej skrótowej formie)

Bierz Idalię wink Idalia Melania na przykłąd brzmi fajnie.
  • humbelina 22.08.19, 08:48
    Zapomniałam o Franciszce ... no i tu się zaczynają schody, bo uwielbiam wink
  • meggan79 22.08.19, 14:15
    Przy zapisywaniu do biblioteki - imiona córek podaję: Lilianna przez 2 n to już standard,Idalia.Pani zapisuje Daria,ja że Idalia,pani powtarza aha Idaria,za 3 razem się udaje,więc lekko frustrująco bywa🤢🤢
  • humbelina 23.08.19, 13:43
    No tak, Lilianna i Daria - wydaje się oczywiste dla kogoś kto nie zna takiego imienia jak Idalia. Nie pomyślałam o tym wcześniej.
  • mamaafg 23.08.19, 20:10
    Idalia pięknie, moj ostatni numer 1, ale przy Adelce mi sie gryzie. Zbyt podobne.
    Anatolia tez mi sie podoba, ale tylko w pelnej formie, Tola juz nie.
    Wybralabym Melanie.
  • cyprysiowa 23.08.19, 23:40
    Idalia i Adela która macie wg mnie za podobnie
  • miraflores5 24.08.19, 00:13
    Faktycznie zbyt podobnie. Kornelka fajna, ale to drugie imię Róży, Michalina-Adeli, więc darowałabym sobie. Nie lubię takich powtórzeń. Anatolia-pomimo krainy fajnie, ale Tola T.... nie brzmi już fajnie. Franciszka-miły powiew świeżości, ale jeszcze bym się na nią nie zdecydowała. Melania mi się bardzo podoba i drogą eliminacji wybrałabym ją.
  • inga.a.m.r 24.08.19, 00:40
    Michasia i Kornelka odpadają, Mąż również nie chce powtarzać drugich imion starszych córek.
    Idalia strasznie mi się podoba, ale właśnie tez wydaje mi się podoba do Adelki i teraz nie wiem czy ją odpuścić...
    Jeszcze zobaczę, Melania tez jest fajna, ale ostatnio mniej mi się podoba smile

--
    ADELKA
    MARCYSIA
    RÓŻA
    NINAiBOBAS

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.