Dodaj do ulubionych

Michalina czy Marcelina

17.07.19, 10:21
Co byście wybrały?
Edytor zaawansowany
  • barcelissima 17.07.19, 10:25
    Marcelina wydaje się być dość popularna, więc Michalina, w sumie dla mnie Michalina ładniejsza
  • dalenia 17.07.19, 10:26
    Michalina zdecydowanie! Marcelina też w porządku, ale jakoś mam lekki przesyt - ostatnio na forum dość często mi się przewija, poza tym na IG co chwilę rodzi się jakaś Marcelina.

A Michasia cudna, zawsze mi się marzyła dla drugiej córki smile
  • miraflores5 17.07.19, 11:07
    Ja z kolei w tzw. realu co chwilę słyszę o Michalinach. I to już od dłuższego czasu, tj. od jakichś trzech lat. Statystyki-Marcelina w 2018 roku była na 20. miejscu, więc zamykała czołówkę, Michalina plasowała się bodajże na 23. pozycji, więc dużej różnicy nie ma. Jak wyglądał wzrost popularności-Michalina w 2009 roku była na 35. miejscu, Marcelina do pierwszej 50. wskoczyła w 2012 roku. a w ubiegłym zamykała czołówkę. Czyli wzrost Marceliny był gwałtowniejszy i można przypuszczać, że spowodowany Marceliną Zawadzką. Ale Marcelina nie jest dla mnie "celebrycka", "instagramowa" etc. Ja na IG najczęściej widzę Nelki w różnych wariacjach, ale Nelki, tzn. Nele, Nelle, Nelie, Nel czy Nelly, nie KorNelki ani Anielki. Poza tym coraz modniejsze Mie, które przestały już na mnie robić wrażenie, bo nawet jedną znam, obecnie 4-letnią, albo jakieś Kataleje/Cattaleye. Oba są ładne, dla mnie bardziej chyba Michalina jednak.
  • penelope.ia 17.07.19, 10:58
    Marcelina zdecydowanie. Michalina, Michasia jakoś tak słodko, mdło, hahaśnie.
  • inga.a.m.r 17.07.19, 12:06
    Oba imiona uwielbiam smile
    Mam Marcelinkę, a moja Adela ma na II Michalina.
    Ostatnio coraz więcej Marcelin, wiec może lepsza będzie Michasia?

--
    ADELKA
    MARCYSIA
    RÓŻA
    NINAiBOBAS
  • humbelina 17.07.19, 13:04
    Jako, że czekam na Marcelinę głosuję na Michalinę smile
  • stokrotka_96 17.07.19, 14:59
    Oba imiona są prześliczne!!! Dla swojej córki wybrałabym chyba Marcelinę, ale dlatego że rodzina używa wobec mnie "misiowego" zdrobnienia (a Michaliną nie jestem). Dwie Misie to byłaby przesada, chyba że w pewnym sensie chciałabym nazwać córkę po sobie wink.

Proponuję sprawdzić, które imię lepiej brzmi z nazwiskiem. Do popularności się nawet nie odnoszę, bo pod tym względem imiona są porównywalne.
  • filadelfia3 06.08.19, 21:30
    Myśle ze Michalina
  • vanilde 08.08.19, 16:19
    Wybrałabym Marcelinę. Nie odpowiadają mi zdrobnienia Michaliny.
  • chayah 08.08.19, 22:18
    Oba bardzo mi się podobają.
    Michalina kojarzy mi się głównie z Ostrzeńską z "Nocy i dni". Ale jest to skojarzenie pozytywne wink
    Marceliny znam tylko dwie - jedną na oko 2-letnią, drugą na oko 3-letnią. To imię kojarzy mi się jednak z kimś innym wink
    Śmiało mogłabym nadać oba. Trudny wybór smile

--
    - Więc pan jest nieprzyjacielem etykiety?
    - Nie. Nie chcę tylko być jej niewolnikiem.
    (B. Prus)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.