Dodaj do ulubionych

Imie Jasmina

17.07.19, 16:32
Po negocjacjach z narzeczonym imię Michalinka odpadłosad zastanawiamy się nad Jasmina, Marcelina może macie jeszcze jakieś propozycje?
Edytor zaawansowany
  • inga.a.m.r 17.07.19, 16:55
    Podoba mi się JaŚmina. Marcelinę na twoim miejscu bym odpuściła, robi się popularna.
    Moje propozycje: Malwina, Marcjanna, Melania, Rozalia, Gaja, Liliana, Jagoda, Flora, Idalia, Aurelia, Flawia.

--
    ADELKA
    MARCYSIA
    RÓŻA
    NINAiBOBAS
  • dalenia 17.07.19, 16:58
    Szkoda, że Michalina odpadła. Jaśminę też lubię, wolę ją od Marceliny. A z innych opcji może:

Aurelia, Anastazja, Blanka, Berenika, Diana, Daria, Estera, Emma, Florentyna, Flawia, Felicja, Gaja, Idalia, Kornelia, Leonia, Malwina, Melania, Róża, Rozalia, Zoja
  • ilia.1 17.07.19, 19:35
    Jaśmina to moim zdaniem bardzo ładne imię. Kilka propozycji: Adela, Alicja, Alina, Celina, Emilia, Gabriela, Janina, Kalina, Klara, Klementyna, Letycja, Lilla, Liwia, Ludwika, Łucja, Matylda, Milena, Paulina, Stefania, Stella, Weronika
  • gaudencja 18.07.19, 02:01
    Zamiast Jaśminy zaproponuję Idalię, a zamiast Marceliny - Marcjannę.

--
    "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
    (Walery Pisarek)
  • miraflores5 19.07.19, 12:29
    gaudencja napisała:

> Zamiast Jaśminy zaproponuję Idalię, a zamiast Marceliny - Marcjannę.
    >
    O, to to. Jaśmina nigdy mi za bardzo nie podchodziła, Marcelina może być. Co byś powiedziała na formę Marcela? Marcjanna pięknie. A Laura? Rozalia?Laurencja? Kornelia? Róża? Eliza? Cecylia? Flora? Florentyna? Jaśmina kojarzy mi się tak jakoś dziwnie, nie potrafię jednak sprecyzować jak.

• djboruta 19.07.19, 13:17
    miraflores5 napisała:

Jaśmina kojarzy mi się tak
    > jakoś dziwnie, nie potrafię jednak sprecyzować jak.

Ja w tym imieniu czuję taki zgrzyt, że bardzo egzotycznie ono mi się kojarzy - z taką Jasmine z Alladyna, a tu nagle wjeżdża to typowo polskie, swojskie "ś" wink może to też to u Ciebie?

Ale ogólnie mi się podoba, choć trochę zajęło mi osłuchanie się z nim.
    Z innych propozycji, które już padły, bardzo podobają mi się: Marcjanna, Rozalia, Florentyna, Felicja, Anastazja, Klementyna, Stella. Dorzucam moje ukochane Celestynę i Cecylię.

• penelope.ia 28.07.19, 20:51
    O, mam dokładnie takie same odczucia dotyczące Jaśminy jak djboruta. Jeszcze zdrobnienie Jaśka jest zbyt „swojskie” do tego imienia.
  • humbelina 19.07.19, 13:25
    Jaśmina nie jest zła, ale zaproponuję Ci Irminę, bardzo zbliżoną brzmieniowo, ale moim zdaniem dużo ciekawszą smile

Jestem też jak większość przede mną za Idalią, która może być nie tylko Idalką, ale też Idą/ Idusią ?
  • gaudencja 19.07.19, 17:58
    Dla mnie z kolei Irmina to Nikola sprzed 50-60 lat, nie widzę w niej nic szczególnie ciekawego wink

--
    Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
    (Jarosław Olesiak)
  • humbelina 22.07.19, 12:55
    Nie znam ani jednej, dla mnie Nikolą sprzed 50 lat była raczej Mariola smile
  • gaudencja 22.07.19, 17:50
    Ja znam i stąd wiem, jaka była recepcja tego imienia, przy czym szczyt popularności Marioli akurat jest bardziej sprzed 60 lat, choć oczywiście było sporo Marioli późniejszych. Irmina była mniej popularna od Marioli, ale wydźwięk imienia był podobny.
    --
    Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
    (Jarosław Olesiak)
  • humbelina 24.07.19, 19:04
    Wydaje mi się, że aby móc nazwać jakieś imię sezonowym, musi ono osiągnąć pewną popularność.
  • gaudencja 24.07.19, 19:58
    Tak, ta była wystarczająca. Nie było to imię o znikomej popularności, tylko o niskiej i pojawiającej się znikąd.
    --
    "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
    (Walery Pisarek)
  • miss.swiss 28.07.19, 19:38
    W latach 70tych chodziłam z jedną Irminą do klasy, oprócz tego w szkole była pani woźna o tym imieniu.
    A moja cioteczna babka była Irmą, ale to już zupełnie inne pokolenie i imię brzmi dla mnie lepiej.
  • miraflores5 22.07.19, 17:54
    Podpisuję się pod Humbeliną. Też nie znam Irmin, ani nawet o nich nie słyszę, dlatego trudno mi się wypowiadać na temat tego imienia, nawet kierując się tylko odcczuciami. Co do Marioli to się zgadzam, dorzuciłabym jeszcze Marlenę, Tatianę, Tamarę, Wiolettę, Lucynę, może też Jolantę i Beatę.
  • miss.swiss 28.07.19, 19:39
    Jaśmina podoba mi się dużo bardziej od Michaliny.
  • chayah 23.08.19, 10:43
    Jasmina (a także Jaśmina pisana przez Ś) są, moim zdaniem, bardzo ładne.
    Jednak wolę Marcelinę smile

--
    "Szczęście każdy nosi w sobie" - Bolesław Prus

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.