Dodaj do ulubionych

Piecioraczki ze Slaska

24.07.19, 07:54
Wczoraj w gminie Olsztyn w woj. Slaskim ( mam nadzieje,ze to nie pomylka) urodzily sie piecioraczki o imionach: Marcelina, Marcin, Filip, Szymon, Oliwier.
Jak Wam sie podobaja imiona?
U mnie do zaakceptowania jedynie Marcelina pozostale zbyt popularne i nie w moim guscie. I znowu tyle imion do wykorzystania a wiekszosc z czolowkisad
Edytor zaawansowany
  • dasza_dm 24.07.19, 08:16
    Generalnie straszny misz masz z tymi imionami..
    Nie podoba mi się Oliwier. Reszta to kwestia popularności.
  • annthonka 24.07.19, 08:54
    Dla mnie tylko Marcelina.

Marcin wujkowaty, Oliwier totalnie nie moje klimaty, Szymon i Filip popularne do bólu (chociaż nawet przed szczytami popularności mi się te imiona nie podobały).

• miraflores5 24.07.19, 09:43
    Po sześcioraczkach pięcioraczki😀Cóż dla mnie tylko Filip i Marcelina mimo popularności. Marcin będzie już wujkowaty, Szymon w porządku, ale nie mój typ. I na pewno NIE Oliwier.
    Generalnie- właściwie bezpieczna nuda🙁
  • dalenia 24.07.19, 10:19
    Mogę się podpisać pod Annthonką.
  • chayah 24.07.19, 09:53
    Dla mnie do zaakceptowania przede wszystkim Marcelina, którą śmiało mogłabym nadać wink Z chłopięcych - Filip i Szymon, ale obu bym nie nadała ze względu na popularność.
    Reszta "not my sort of thing" wink

--
    "Oszaleję, albo… przypnę ludzkości skrzydła…"
    Julian Ochocki
  • stokrotka_96 24.07.19, 10:37
    Marcelina dalej na TAK, mimo popularności. Jeszcze mogłabym nadać, choć nie wiem, czy za pięć lat też będę tego zdania (Marcelina ma szansę zostać super popularna). Filip i Szymon podobają mi się i gdyby nie to, że są, bądź co bądź, oklepane, to mogłabym tak nazwać synów. Marcin nawet trochę mnie zdziwił w tym pokoleniu. Teraz Marcinowie zostają tatusiami, wujkami, synami rzadko. Ja imię odbieram zwyczajnie, ale dzieci mogą Marcina odbierać tak, jak ja w swoim pokoleniu (rocznik '96) Andrzeja czy Krzysztofa. Oliwier - hm... nie mój gust, ale przynajmniej przez "w" smile.

Co do dopasowania, Marcelina, Filip i Szymon pasują. Marcin trochę mniej - nie to pokolenie + powtarzająca się sekwencja "marc" trochę zgrzyta. Oliwier - też inny klimat niż wcześniej wymieniona trójka, a tym bardziej inny klimat niż Marcin, ale z drugiej strony, Oliwier nie zawsze musi bratem Natana lub Kewina.
  • gaudencja 24.07.19, 13:15
    Podoba mi się Marcelina. Reszta to bezpieczna norma, która pewnie podobałaby mi się, gdyby nie nadmierne osłuchanie - z wyjątkiem Oliwiera.
    --
    "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
    (Walery Pisarek)
  • angelina7-83 24.07.19, 13:36
    Nie wiem, czy to nie te z Bytomia, o których piszą na wp. Jeżeli tak, to imiona imionami, ważne żeby dzieci były zdrowe, bo pisało, że są w stanie krytycznym.
  • sulimira 24.07.19, 23:23
    Tak to te same. Sa o kilka tygodni wczesniejsze od szescioraczkow i w stanie krytycznym. Szescioraczki maja juz dwa miesiace i w przyszlym tygodniu dwie dziewczynki maja byc wypisane ze szpitala. Te najnowsze maluchy sa w gorszym stanie od nich wiec imiona nie zachwycaja, ale to chyba najmniejszy problem dla rodzicow.
  • djboruta 26.07.19, 11:41
    Ojej, rzeczywiście. Urodzone w 24/25 tygodniu ciąży surprised Z artykułu na WP wynika, że nie wiadomo, czy przeżyją, w świetle tego komentowanie ich imion wydaje mi się nie na miejscu. Chociaż rozumiem, że nikt tu nie miał złych intencji. Trzymajmy kciuki za maleństwa i ich rodziców.
  • gaudencja 27.07.19, 12:10
    Tyle o nich wiem, co z wątku. Oby przeżyły i były pełnosprawne, reszta nie ma większego znaczenia.
    --
    Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
    (Jarosław Olesiak)
  • paula.anna 24.07.19, 20:48
    Mam pewien sentyment do Szymona, mimo jego popularności.
    Marcelina może być.
    Marcin wujkowaty, ale nie wywołuje u mnie dreszczy ja Oliwier 😉.
    Filipa zdecydowanie nie lubię.

Czyli- szkoda tylu szans, jak zazwyczaj...

--
    pink stinks
    Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
  • dasza_dm 14.08.19, 13:17
    Przeczytałam informację, że jedno z dzieci właśnie zmarło... sad
  • inga.a.m.r 14.08.19, 22:26
    sad

--
    ADELKA
    MARCYSIA
    RÓŻA
    NINAiBOBAS
  • angelina7-83 17.08.19, 17:31
    Och, jaka szkoda sad

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.