Dodaj do ulubionych

Seweryn jak odbieracie?

27.07.19, 14:45
Hej. Seweryn - moja siostra wybrała takie imię dla swojego dziecka, ktore urodzi sie za kilka miesięcy. Szczerze mówiąc zaskoczyła mnie ...ale dość pozytywnie !! Jest dość rzadkim imieniem, przynajmniej ja mam takie odczucie, ale wydaje się w porządku smile
Edytor zaawansowany
  • dalenia 27.07.19, 15:15
    Zupełnie nie lubię. Jest to jedno z tych imion, które totalnie mi się nie podobają, bez żadnego wyraźnego powodu. Doceniam natomiast, że jest to imię rzadkieni dodatkowo z historią, a nie jakiś dziwny import niewiadomo skąd.
  • dasza_dm 27.07.19, 16:42
    Bardzo mi się podoba. Jedno z moich ulubionych męskich imion. Szkoda, że tak niedoceniane
  • stokrotka_96 27.07.19, 19:06
    Bardzo pozytywnie! Lubię to imię, ale raczej nie nadam, bo jest już w rodzinie.
    Imię rzadkie, ale niepretensjonalne. Akurat ja byłam od dziecka osłuchana z Sewerynem (imię mojego kuzyna), więc dla moich uszu było tak normalne, jak te popularne. Nie widziałam różnicy, zwłaszcza jako dziewczynka big_grin.
  • boy_named_sue 27.07.19, 19:57
    Lubię to imię. Gdybym miała z pięciu synów, jest szansa, że któryś byłby Sewerynem.
  • miraflores5 28.07.19, 00:12
    Ja właśnie mam z nim problem-z jednej strony porządne imię, z drugiej- wydaje mi się imieniem dość częstym w środowiskach wiejskich w latach 80 i 90, coś jak Sylwester...
  • stokrotka_96 28.07.19, 11:22
    Ani Sylwester, ani Seweryn nie kojarzą mi się absolutnie wiejsko. A tym bardziej nie kojarzą mi się z konkretnym sezonem.
  • gaudencja 28.07.19, 00:44
    Nieco wujkowate dla mojego pokolenia, męski odpowiednik Haliny, Bożeny, Liliany, Lidii itp. imion, tylko mniej popularny.

--
    Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
    (Jarosław Olesiak)
  • stokrotka_96 28.07.19, 11:25
    Może masz takie odczucia dlatego, że były wtedy popularne Czerwone Gitary. Chyba że znasz więcej Sewerynów mniej więcej w wieku Krajewskiego.
  • gaudencja 28.07.19, 14:25
    To imię przewijało się zdecydowanie częściej w tym pokoleniu, aż do mojego - miałam w klasie kolegę Seweryna. Nie odbierałam wówczas jego imienia jako rzadkiego, a widzę, że wzrost popularności (10-krotny w stosunku do poprzedniej dekady) Seweryn odnotował w latach 70. (czyli w mojej dekadzie właśnie) i nieco go jeszcze rozwinął w latach 80.

--
    (Jarosław Olesiak)
  • gaudencja 28.07.19, 14:27
    ...myślę, ze można by go może raczej porównać z Elwirą - też podobny wzrost popularności w tym samym okresie, podobne konotacje. Z tym ze Seweryn jest imieniem o znacznie bardziej sprecyzowanej historii i pochodzeniu.

--
    (Jarosław Olesiak)
  • sulimira 28.07.19, 06:11
    Podoba mi sie. Doceniam, ale sama bym nie nadala.
  • cyprysiowa 28.07.19, 08:53
    Mnie się nie podoba . U kogoś ok nie mam problemu zawsze odmiana od tychbz pierwszej 10
  • annthonka 28.07.19, 08:53
    Fajnie. Sama bym nie nadała ze względu na brak podobających mi się zdrobnień, ale doceniam u kogoś smile.
  • chayah 28.07.19, 16:43
    Raczej nie mój gust. Nie nadałabym.

--
    "Oszaleję, albo… przypnę ludzkości skrzydła…"
    Julian Ochocki
  • penelope.ia 28.07.19, 20:54
    Ja tez nie potrafię odnaleźć w nim uroku.
  • humbelina 29.07.19, 08:36
    Jeśli już wybrała, jaki sens jest szukać opinii na jego temat ? smile
  • dalenia 29.07.19, 10:52
    Myślę, że dokładnie taki sam, jak przy komentowaniu imion już nadanych wink
  • juliseid 30.07.19, 12:55
    Widze, że imię Srweryn jest dobrze odbierane smile
    Ciekawe jak ostatecznie mały będzie miał na imię, czy zostanie Sewerynem?
    Będę ją wspierać bo mi się imię podoba. Doceniam, że nie jest to imię z pierwszej czy drugiej 10.
  • meggan79 30.07.19, 21:58
    Jest ok, plus za to, że rzadko spotykany(spotkałam małych Sewerynòw 2 razy i 2 razy na początku myślałam, że to Ksawery, a nie Sewerynsmile )

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.