Dodaj do ulubionych

Nel do jakiej kategorii zaliczyc?

31.07.19, 08:16
hej

Niedawno pewna youtuberka urodzila dziewczynke ktora ma na imie Nel ( nie Nela). Zwraca sie do coreczki Nelcia, Nelusia, Nelunia. Ma takze starszego synka Leo na ktorego mowi Leos.

Chcialabym sie zapytac jak odbieracie te imiona. Pozytywnie, negatywnie, skrotowo? A moze Nel podchodzi pod kategorie Nicoli?

Sama youtuberka to przesympatyczna babeczka nic do niej nie mam jestem po prostu ciekawa Waszej opini na imiona jej dzieci.

pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • dalenia 31.07.19, 11:50
    Obejrzalam kilka jej filmów i według mnie jest równie pretensjonalna jak wybrane przez nią imiona wink a sama Nel jest dla mnie nowomodna i właśnie pretensjonalna. Jedni wybierają Kewina i Nicole, a Ci trochę lepiej sytuowani wybiorą Nel i Leo, tudzież Mię i Liama - kaliber podobny.
  • mamaafg 31.07.19, 13:47
    Po kazdym takim wpisie dziekuje losowi, ze nie mieszkam w Polsce. To ocenianie, ponizanie, pogardliwy stosunek to innych jest obrzydliwy.

Imie Nel odbieram pozytywnie. Przyjemne i proste, choc wole Nela, Nella.
    Leo tez nie jest zle, ale rowniez wole dluzsza wersje; leon, leonard.
    Ps. Co to znaczy "kategoria Nicoli"?
  • dalenia 31.07.19, 14:35
    Tak, na całe szczęście, że poza granicami Polski ludzie są tacy wspaniali wink debatowaliśmy tu już wielokrotnie na temat tej rzekomej tolerancji do imion, która zaczyna się w momencie przekroczenia granic naszego kraju. Mówisz o ocenianiu - no a cóż innego można robić na forum o imionach, jeśli nie oceniać? Czy uważasz, że w ten sposób komentuje imiona obcych ludzi na ulicy? Muszę Cię zaskoczyć, bo tego nie robię.

Ps. Nie wiem, co to znaczy, nie użyłam takich słów.
  • bialapanda 31.07.19, 17:20
    mamaafg napisał(a):
    > Ps. Co to znaczy "kategoria Nicoli"?

Nie chcialam nikogo urazic sorki glupio sie wyrazilam. Ale wiem z doswiadczenia ze takie imiona jak Nicola, Dzessika, Kevin Brajan nie kojarza sie dobrze, przynajmniej mnie. Taka amerykanizacja "na sile" jeszcze wprowadzanie np C zamiast K albo V zamiast W...
    To tyle w temacie, nie chce go drazyc, jak kogos urazilam to przepraszam, przybylam tu z ciekawosci a nie po to by kogos ranic.

Co do Nel to mnie sie kojarzy zdrobnieniowo, nawet Nela mi brzmi jak zdrobnienie. Do tej pory myslalam ze to zdrobnienie od Kornelii, Anieli.

Co sie zas tyczy vlogerki, matki tych dzieci to zauwazylam ze po narodzinach synka systematycznie mowila o nim Leo ( nie Leos) np "zabralam Leo na spacer", "tato przyszedl po Leo", dopiero zdaje mi sie jak jej maz zaczal mowic do chlopca Leos to ona sie przelamala i tez zaczela tak mowic.

pozdrawiam
  • dalenia 31.07.19, 17:48
    Bo Nel/Nela to owszem, zdrobnienia. Z tym, że obecnie jest moda na rejestrowanie zdrobnień jako pełnych imion, patrz Pola, Lena, Iga, czy u chłopców Kuba/Aleks.
  • bialapanda 31.07.19, 17:59
    dalenia napisała:

obecnie jest moda na rejestrowani
    > e zdrobnień jako pełnych imion, patrz Pola, Lena, Iga, czy u chłopców Kuba/Alek
    > s.

No wlasnie czytam to forum od rana i musze przyznac ze inytryguja mnie te zdrobnienia.
    A z innej beczki to w dalszej rodzinie u kuzynowstwa urodzila sie niedawno mala Carmen. Przez "C". Moja mama mowi ze dzieci beda wolaly na nia "tsarmen" ( fonetycznie).
    Mnie pasuje do dziewczyny o wyjatkowo hiszpanskiej urodzie, choc, nie urazajac kuzynowstwa, imie pochodzi z telenowelii a nie z opery. Siostra Carmen zostanie Rita albo Vanessa.
    Co do Rity to uwazam ze jest ok, Vanessa mnie troche przeraza.
  • miraflores5 31.07.19, 18:45
    A dla mnie wszystkie trzy podchodzą na polskim gruncie pod ten sam powiedzmy-brajanowaty- klimat. Jakoś nie sądzę, że rodzice polskich Carmen kierują się operą ba! że w ogóle ją widzieli. Ja akurat widziałam, ale mniejsza o to. To samo tyczy się Rity- też nie kierują się w mojej opinii patronką. Te imiona nadają raczej rodzice "dam zagraniczne imię będzie miała lepsze życie". Trochę słabo kierować się latynoską telenowelą przy wyborze imienia dla dziecka.Carmen też "pasuje"mi do brunetki. Córka A. Egurroli ma na imię Carmen, co jest o tyle uzasadnione, że ojciec, czyli rzeczony Egurrola Argentyńczyk. Jednak dziewczynka jest delikatną blondynką i imię kłóci się moim zdaniem z jej typem urody. O Vanessie zostało powiedziane już tyle, nie tylko na tym forum, że pisać nie muszę.
  • olianka 01.08.19, 22:03

Mam takie same odczucia.

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/relgiei3660smowx.png
  • paula.anna 31.07.19, 15:02
    Nie podobają mi się te imiona.
    Dodanie do Nel litery "a" niewiele by zmieniło 😉.
    Nie uznaję zdrobnień udajacych pełne imiona i już.
    Taka jestem nienowoczesna i zaściankowa 😛.

--
    pink stinks
    Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
  • miraflores5 31.07.19, 17:17
    Dla mnie i Nel i Nela nie podpadają pod Nikolę\Nicole. One SĄ teraźniejszymi odpowiednikami Nikoli i Nicole. Nikola/Nicole i jakby jeszcze ją tam zapisywać wychodzi już z mody a Nela/Nel też jest pisana w różnych wariantach i nadawana przez osoby często podobnego pokroju jak wielu rodziców Nikol.
  • miraflores5 31.07.19, 17:22
    I Nel/Nela niedługo zacznie się kojarzyć tak jak Nikola.Mi już się tak kojarzy, kiedy myślę o Nel/Neli/Nelii mam przed oczami tę aferę z tymi instagramerami.

• bialapanda 31.07.19, 17:28
    miraflores5 napisała:

> I Nel/Nela niedługo zacznie się kojarzyć tak jak Nikola.Mi już się tak kojarzy
    > , kiedy myślę o Nel/Neli/Nelii mam przed oczami tę aferę z tymi instagramerami.

tak z ciekawosci bo nie bylam w temacie: co to byla za afera z instagramerami?

• meggan79 01.08.19, 13:05
    Jakaś "instamatka"(nie znoszę tego określenia i całej koncepcji)podobno znęcała się nad córeczka o imieniu Nelia.
    Fakt,że też wtedy odczuwałam niesmak czytajac o tym i chyba od tamtej pory wolę Anielę od Kornelii, ale zdrobnienia Nel, Nela itd.dalej lubię lecz raczej od Anieli a zdecydowanie nie jako pełne imiona.
  • gaudencja 31.07.19, 21:20
    Nel to fajne zdrobnienie, ale szkoda zabierać dziecku szansę na pełne imię. Leo - jeśli jest nadany w tej formie - to IMO imię pretensjonalne. A Nel też jest takim nowoczesno-modnym imieniem ocierającym się o pretensjonalność.

--
    Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
    (Jarosław Olesiak)
  • stokrotka_96 01.08.19, 00:03
    Kiedyś myślałam o nadaniu dziewczynce imienia Nel. Teraz jednak wolałabym nadać Anielę i korzystać ze zdrobnień takich jak: Anielka, Nela, Nel.
    Podsumowując - jako zdrobnienie, jestem za. Podoba mi się, mimo że nie kończy się na "a". Jako pełne imię - trochę pretensjonalne.

Lea ? (imię Leo) też postrzegam jako pretensjonalne i w dodatku kłopotliwe w odmianie (bardziej niż Hugo i Bruno). Zwykły Leon byłby o niebo lepszy, a za granicą też nie byłoby z tą wersją większego problemu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.